بهداشت شخصیمراقبت از پوست

اگر بعد از بند انداختن صورت جوش می زنید، حتما بخوانید

چه اقداماتی لازم است بعد از بند انداختن صورت انجام دهیم تا جوش نزنیم ؟ این نکات مراقبت پوست بعد از انداختن صورت است که شما را از آکنه، برجستگی‌ها و جوش‌های سر سفید نجات می‌دهد.

شما ممکن است پوستی بی‌عیب و نقص، چهره زیبا و درخشنده داشته باشید، اما اگر موهای زائد صورت شما زیاد است، توجه همه به سمت آن می‌رود و هیچکدام از عناصر جذابیت صورت شما به چشم نمی‌آید. بسیاری از بانوانی ترجیح می دهند موهای زائد خود را با استفاده از ابزار آرایشی مانند بند انداز برقی و درمان‌های زیبایی مانند لیزر انجام دهند. با این حال، این راهکارها عوارض جانبی خاص خود را دارند و معمولاً آنقدر گران هستند که تمامی افراد جامعه توانایی انجام آن را ندارند بنابراین اگر شما هم بودجه زیادی برای از بین بردن موهای زائد خود ندارید و یا نگران عوارض جانبی زیادی که ممکن است لیزر داشته باشد، راه‌های ساده ای برای حل مشکل موهای زائد صورت وجود دارد.

اصلاح ابرو

بسیاری از داروهای خانگی می توانند به شما در از بین بردن دائمی موهای صورت کمک کنند. از آنجا که این داروها همه طبیعی هستند، هیچ عارضه جانبی ندارند و در عین حال موهای زائد شما را از بین می‌برند. برای زنانی که موهای بسیار ریز و نازکی روی صورت دارند، دکلره کردن یک راه ساده برای پنهان کردن آن‌ها است. از وکس صورت تا توقف دائمی رشد موهای زائد با لیزر، بانوان چندین گزینه برای حذف موهای زائد نواحی مختلف بدن دارند. اما وقتی نوبت به از بین بردن موهای زائد صورت می رسد، هیچ چیز نمی تواند بند انداختن صورت روش قدیمی و متداول را شکست دهد.

اگر برای از بین بردن موهای زائد، اپیلاسیون را برمی‌گزینید یا برای نواحی مختلف بدن خود استفاده کرم از بین برنده موهای زائد را راهکاری بسیار راحت میدانید، در نهایت این روش رایج و پرکاربرد را برای موهای صورت خود انتخاب می‌کنید. اما در واقع کار شما با بند انداختن صورت به پایان نرسیده است و کار شما فقط بعد از آن شروع می‌شود!

مراقب روتین مراقبت از پوست بعد از بند انداختن صورت باشید تا از جوش‌های ناخواسته جلوگیری کنید. همچنین، نکات خاصی وجود دارد که پس از بند انداختن صورت وجود دارد. بنابراین، ما همه بایدها و نبایدهای پس از بند انداختن صورت را که باید برای جلوگیری از ایجاد التهاب و جوش انجام دهید را برایتان آماده کرده ایم.

✨ پیشنهاد مطالعه: از بین بردن موهای زائد با وازلین

بند انداختن چیست؟

بند انداختن صورت روشی ساده برای از بین بردن موهای زائد گونه، بالای لب، پیشانی و… است که برای انجام آن تنها به یک تکه نخ ساده نیاز داریم. این تکنیک ماهرانه که از هند باستان سرچشمه گرفته است، در طول زمان محبوبیت جهانی را به دست آورده است. اگرچه این روش به عنوان راهکار نهایی برای داشتن یک ابروهای جذاب پذیرفته شده است، اما در واقع طوری طراحی شده که با برداشتن موهای زائد از بالای لب ها و گونه های کناری، ظاهر صورت را بهتر می‌کند.

اصلاح صورت

توجه داشته باشید

هنگام بند انداختن روی پوست، نخ منافذ پوست را باز می کند و تمام موها و باقی مانده‌های لوازم آرایشی را که به آن چسبیده اند به سایر نقاط صورت منتقل کرده و سبب آلودگی و التهاب پوست می‌شود.

بنابراین، برای جلوگیری از تحریکات پس از بند انداختن، باید قبل از زدودن موهای زائد، از انواع لوازم آرایشی استفاده نکنید.

چگونه بند انداختن صورت انجام می‌شود؟

در فرایند بند انداختن صورت، یک نخ نازک دولا شده، پیچ خورده و روی قسمت‌هایی از صورت که باید موهای زائد آن از بین رود، می‌غلتد و با این کار یک دسته از موها را به طور همزمان از فولیکول‌ها(ریشه) بیرون می‌کشد، در نتیجه تمام موهای زائد صورت را از بین برده و حتی ابروها را نیز به خوبی تمیز میکند.

چند وقت یکبار بند انداختن صورت را انجام دهیم؟

تعداد دفعات بند انداختن صورت بستگی به نوع، بافت و تراکم مو در ناحیه خاصی از صورت شما دارد. به طور معمول، رشد مجدد کامل موها حدود 5 تا 6 هفته طول می کشد، که از نظر صرفه جویی در زمان رضایت بخش است. علاوه بر این، پس از هر جلسه ریشه موها ضعیف و نازک شده و در نتیجه نیاز به کندن در بین آنها کاهش می‌یابد.

✨ پیشنهاد مطالعه: بهترین روش اصلاح صورت برای از بین بردن موهای زائد

مزایای استفاده از بند انداختن صورت

مطمئناً گزینه های بی‌شماری برای حذف موهای زائد وجود دارد. اما وقتی نوبت به حذف موهای نازک پوست صورت می رسد، بند انداختن از همه آنها پیشی می گیرد، زیرا:

  • ملایم ترین روش حذف مو با کمترین درد
  • ابروهایتان را تمیز و صاف می‌کند
  • چهره‌ای بدون موهای تیره دارد که صاف، تمیز و روشن است
  • یک فرایند بسیار سریع که فقط 15 دقیقه طول می کشد
  • نتیجه بیشتر از حد معمول با رشد کمتر می آورد
  • یک جایگزین ساده و عالی برای لیزر یا درماپلانینگ
  • برای انواع پوست مناسب است

مرتب کردن ابروها

موثرترین نکات مراقبت از پوست بعد از بند انداختن صورت

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، بند انداختن یک روش ساده، ایمن و موثر برای از بین بردن موهای زائد که برای انواع پوست مناسب است و حتی اگر پوست حساسی دارید میتوانید از این راهکارها استفاده کنید. اگر نکات ساده ای را در مورد مراقبت از پوست بعد از هر جلسه بند انداختن رعایت کنید، جای وحشت نیست. این‌ مراقبت‌ها می‌تواند به شما بدون هیچ زحمتی کمک کند تا صورتتان جوش نزند. بیایید در مورد روش‌های طبیعی مراقبت از پوست خود بعد از بند انداختتن بیشتر بدانیم:

۱. عدم استفاده از سفید کننده فوری پوست

اطمینان حاصل کنید که بلافاصله پس از انجام عمل بند انداختن از هیچگونه محصول سفید کننده پوست استفاده نکنید، زیرا باعث قرمزی، سوزش، خارش و آسیب جبران ناپذیر پوست می‌شود. پیشنهاد می‌شود که زمان بین استفاده از سفید کننده پوست و بندانداختن حداقل 2 روز فاصله داشته باشید.

۲. از حرارت دادن بر پوست خود جلوگیری کنید

سعی کنید بلافاصله پس از بند انداختن صورت از هر نوع حرارت و حتی استفاده از آب داغ بر روی صورت خودداری کنید زیرا باعث خشکی و ترک خوردن پوست می‌شود. بنابراین، اگر شما برای درمان بخار حرارتی صورت یا آبگرم بعد از بند انداختن برنامه ریزی کرده اید، قطعاً زمان مناسبی نیست. همچنین نباید حداقل 2 ساعت بعد از جلسه بند انداختن صورت، دوش آب گرم یا بخار بگیرید و این باعث میشه مشکلات پوستی شما بدتر می‌شود.

۳. از دست زدن به صورت خودداری کنید

وقتی پوست صورت خود را با بند می‌اندازید، منافذ پوستتان باز و همچنین مستعد تحریک و التهاب می‌شوند. اگر در آن زمان نواحی صورتتان را با دست لمس کنید ، تمام گرد و غبار، خاک و باکتری‌ها از انگشتان شما به منافذ پوست منتقل می‌یابد و در نتیجه باعث قرمزی و بثورات پوست می‌شوندشوند. بنابراین ، حداقل 24 ساعت پس از بند انداختن، از لمس ناحیه مورد نظر خودداری کنید.

۴. از لایه بردارها استفاده نکنید

سعی کنید استفاده از هرگونه کرم یا محلول لایه بردار روی صورت حساس خود در روز اول پس از بند انداختن صورت اجتناب کنید. اکثر لایه بردارهای صنعتی دارای ترکیبات شیمیایی مضر هستند که می توانند پس از بند انداختن صورت بر پوست شما تأثیر بگذارند و به آن آسیب برساند. در عوض، محصولاتی را انتخاب کنید که دارای ترکیبات گیاهی ملایم هستند و برای پوست شما خیلی خشن نیستند.

۵. از لوازم آرایشی دوری کنید

در نهایت، سعی کنید استفاده از انواع محصولات آرایشی در ناحیه‌ای بند انداخته شده، به مدت حداقل 12 ساعت اجتناب کنید، زیرا ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. این محصولات شامل همه محصولات مراقبت از پوست و مواد آرایشی حاوی مواد شیمیایی و همچنین موارد حاوی عطر مصنوعی است. در عوض، برای تمیز کردن پوست از روغن بچه یا شستشوی صورت ضد باکتری استفاده کنید. مواد طبیعی سازگار با پوست نیز می توانند در این مدت بسیار مفید باشند.

اصلاح صورت

نتیجه چقدر طول می کشد؟

اگر طی چند روز اول این مراحل ساده را دنبال کنید، حداقل 4-6 هفته در راه داشتن صورت صاف و بدون مو هستید.

آیا بند انداختن سبب آسیب به پوست می‌شود؟

در بند انداختن صورت، نخ در تماس کمی با پوست قرار می‌گیرد، که احتمال آسیب دیدن پوست شما در حین عمل را به شدت کاهش می دهد.

آیا بند انداختن سبب ضخیم شدن موها می‌شود؟

به هیچ عنوان، در این روش، الیاف مو از ریشه خارج می‌شوند که در نهایت رشد نازک‌تری به شما می‌دهد.

برای کاهش التهاب پوست پس از بند انداختن، از چه موادی استفاده کنم؟

اگر قرمزی یا سوزش دارید، از تکه های یخ یا بسته های سرد در مناطق آسیب دیده استفاده کنید. توصیه می شود صورت خود را با شوینده صورت آنتی باکتریال بشویید.

چرا پس از بند انداختن پوست من ملتهب می‌شود؟

پوست شما ممکن است در طول یا بعد از این فرآیند آلوده شود، زیرا باکتری‌ها ممکن است از طریق منافذ باز راه خود را پیدا کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا