مراقبت از پوستمراقبت از مو

خواص روغن جوجوبا برای پوست و مو

خواص روغن جوجوبا برای پوست و مو

پوست و مو به ترکیباتی نیاز دارد که بتواند جوانی خود را حفظ کند و شاداب و سرحال بماند. خوب است با برخی از بهترین ترکیباتی که به پوست و مو کمک میکند تا قوای از دست رفته خود را بازیابی کند بشناسیم و آنها را در روتین مراقبت از پوست و موهایمان قرار دهیم.

روغن جوجوبا یکی از روغنهای بسیار مفید برای پوست و مو است که خواص زیادی دارد. در این مطلب توضیح میدهیم که روغن جوجوبا برای حل چه مشکلاتی از پوست استفاده می شود و چگونه باید استفاده شود. جالب است بدانید روغن جوجوبا حتی برای افرادی که پوست چرب دارند نیز مفید است. این مقاله را تا آخر بخوانید تا از مزایای آن برای پوست و مو مطلع شوید.

درختچه جوجوبا

روغن جوجوبا حاوی چه ترکیباتی است که برای پوست و مو اینقدر مفید است؟

روغن جوجوبا از هسته میوه سیموندسیا (جوجوبا)  بدست می آید. درختچه جوجوبا در جنوب آریزونا و شمال کالیفرنیا می روید. تقریبا نیمی از میوه جوجوبا، حاوی روغن جوجوبا است. بنابراین روغن مراقبتی به صرفه ای است. جوجوبا غنی از ویتامین E و آنتی اکسیدان است که به پوست کمک میکند تا با رادیکالهای آزاد مقابله کند.

روغن جوجوبا یک روغن طلایی شفاف است که بوی خاصی ندارد و در دمای محیط به شکل مایع است. روغن جوجوبای خالص با وجود قیمت مناسب آن در مقایسه با روغنهای میوه های دیگر (مانند آرگان)، خواص بسیار مفیدی برای پوست و مو  دارد.

روغن جوجوبای خالص

خواص روغن جوجوبا برای پوست چیست؟

در چند سال اخیر، روغن جوجوبا به دلیل خواص بسیار مطلوبی که برای پوست دارد، در محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود. در اینجا به برخی از خواص روغن جوجوبا اشاره میکنیم.

1- روغن جوجوبا مرطوب کننده قوی پوست

روغن جوجوبا روغنی بسیار زود جذب است که وقتی بر روی پوست قرار میگیرد، به سرعت جذب می شود و به دلیل خواص مرطوب کننده عمقی که دارد، لایه های زیرین پوست را آبرسانی و نرم میکند و خشکی پوست را از بین می برد و بعد از جذب، تنها نرم کنندگی پوست باقی می ماند.

ax m

2- روغن جوجوبا ماده ای برای ضد پیری پوست

به دلیل وجود آنتی اکسیدانهای فراوانی که در روغن جوجوبا وجود دارد، این روغن خواص شگفت انگیزی در پیشگیری از چروک شدن پوست و کم عمق کردن چروکهای پوستی دارد. روغن جوجوبا باید بر روی پوست تمیز قرار گیرد و دو دقیقه ماساژ دورانی داده شود. تحقیقات نشان داده است که استفاده از روغن جوجوبای خالص، تا 25 درصد چروکهای پوستی را درمان و کم عمق میکند.

ax m

3- روغن جوجوبا، ضدالتهاب قوی

روغن جوجوبا خاصیت ضدالتهابی خوبی دارد. بطوریکه برای بیماریهای پوست که ناشی از التهاب و خشکی هستند مانند اگزما و روزاسه، بسیار مفید عمل میکند. همچنین خواص ضد باکتری روغن جوجوبا با کشتن باکتری ها، به کاهش التهاب پوست کمک میکند. حتی میتوانید روغن جوجوبا را بر روی التهابات ناشی از خراشیدگی و زخم پوست بزنید تا زودتر بهبود پیدا کند.

4- روغن جوجوبا، پاک کننده آرایش

روغن جوجوبا، ترکیبات آرایشی را در خود حل میکند. میتوانید از این روغن برای پاک کردن آرایش صورتتان استفاده کنید.

5- روغن جوجوبا تنظیم ترشح چربی پوست

ساختار مولکولی روغن جوجوبا مانند سبوم پوست است. بنابراین با استفاده از روغن جوجوبا، پوست گول میخورد و به دلیل وجود این روغن در پوست، تصور میکند، سبوم زیادی در پوست ترشح شده است و دیگر سبوم اضافی ترشح نمی کند.

6- روغن جوجوبا ترمیم ترکهای پاشنهپا و استرچ مارک

روغن جوجوبا ترمیم کننده قوی برای ترکهای پوستی و استرچ مارکهای پوستی است. روغن جوجوبا رطوبت مورد نیاز پوست را برای بهبود ترکهای پوستی تامین میکند. حتی خانهای باردار میتوانند به راحتی از این روغن برای پیگیری از ایجاد ترکهای پوستی بارداری بر روی ران و شکم استفاده کنند.

خواص روغن جوجوبا برای مو چیست؟

روغن جوجوبا علاوه بر پوست برای مو نیز بسیار مفید است. روغن جوجوبا، ساقه ی موهای آسیب دیده را ترمیم و نرم میکند و به دلیل زود جذب بودن آن اثر چربی بر روی مو بجا نمی گذارد. همچنین اگر به کف سر مالیده شود و ماساژ داده شود، برای رفع شوره های ناشی از خشکی نیز مفید است.

ax m

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 1 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا