blank blank
فروشگاه اینترنتی خانومی:یک کلیک تا جذابیت‬‎
0
ورود
blank

روش مصرف صحیح ضدآفتاب چگونه است؟

بحث ضرورت استفاده از آفتاب یک طرف، و روش مصرف صحیح آن طرفی دیگر است. فرض کنید که شما آگاهی های لازم را درمورد مضرات آفتاب و ضرورت استفاده از ضدآفتاب دارید و متقاعد شدید که باید ضدآفتاب بزنید. اما مطمئن هستید که ضدآفتابی که میزنید را به روش صحیح مصرف میکنید؟
در این مطلب به شما میگوییم که روش مصرف صحیح ضدآفتاب چگونه است.

این روزها ضرورت استفاده از ضدآفتاب بر هیچ کس پوشیده نیست. در مقاله "هر آنچه که باید درباره آفتاب و ضدآفتاب بدانیم" به تفصیل درباره مضرات آفتاب و اثراتی که بر پوست میگذارد صحبت کردیم. پزشکان، رسانه های اجتماعی و مشاوران زیبایی بارها و بارها درباره مضرات آفتاب و آسیب هایی که به پوست می رساند و ضرورت استفاده از ضدآفتاب صحبت کرده اند و کمتر کسی است که این موضوع را نشنیده باشد.

آفتاب علاوه بر زیبایی بر سلامت پوست هم تاثیر بدی دارد. مهمترین تاثیرات منفی آفتاب بر پوست، پیری، لک و سرطان پوست است. اقدامات مختلفی برای محافظت از آفتاب وجود دارد که یکی از مهمترین آنها استفاده از ضدآفتاب است.

بحث ضرورت استفاده از ضدآفتاب یک طرف، و روش مصرف صحیح آن طرفی دیگر است. فرض کنید که شما آگاهی های لازم را درمورد مضرات آفتاب و ضرورت استفاده از ضدآفتاب دارید و متقاعد شدید که باید ضدآفتاب بزنید. اما مطمئن هستید که ضدآفتابی که میزنید را به روش صحیح مصرف میکنید؟ در این مطلب به شما میگوییم که روش مصرف صحیح ضدآفتاب چگونه است. این مطلب را با دقت بخوانید و به آن عمل کنید. آیا میدانید ضدآفتاب نزدن، بدتر از ضدآفتاب غلط زدن است؟

روش مصرف صحیح ضدآفتاب چگونه است؟

برخی از افراد تصور میکنند که ضدآفتاب زده اند و به همین دلیل، با خیال راحت خود را در معرض تابش نور خورشید قرار میدهند. اتفاقی که می افتد این است که ضدآفتابی که نا صحیح مصرف شود، محافظت کامل ندارد و مضرات آفتاب را به پوست می رساند. لااقل اگر ضدآفتاب نزده بودید، از مواجه مستقیم با آفتاب پرهیز میکردید و از مضرات اشعه UV محفوظ بودید. به همین دلیل است که می گویند ضدآفتاب نزدن بهتر از ضدآفتاب بد زدن است.

مصرف ضدآفتاب صحیح یعنی:

1- به مقدار مناسب مصرف شود

در مقالات علمی، مقدار مناسب برای مصرف ضدآفتاب 2.5 میلی گرم برای هر سانتیمتر مربع از سطح پوست می باشد. این مقدار معادل همان دو بند انگشت ضدآفتاب است که از تیوب بیرون بیاید. هر بار استفاده از ضدآفتاب باید به همین اندازه مصرف شود. یعنی هم برای بار اول و هم برای تمدید در طول روز باید به اندازه 2 بند انگشت ضدآفتاب استفاده شود.

نکته مهمی که وجود دارد این است که این موضوع در مورد ضدآفتابهای رنگی نیز صدق میکند. ممکن است ضدآفتاب رنگی کاور بالایی داشته باشد و با مقدار بسیار کمی مثلا با نیم بند انگشت هم کل پوست صورت پوشش رنگی خوبی پیدا کند. اما این مقدار برای عملکرد صحیح ضدآفتاب و محافظت پوست از آفتاب اصلا کافی نیست. بنابراین دقت کنید با ضدآفتابهای رنگی هم دقیقا مشابه ضدآفتابهای غیررنگی رفتار کنید و مقدار مصرف صحیح را رعایت کنید.

2- در زمان مناسب مصرف شود

زمان مناسب یعنی 20 دقیقه قبل از در معرض آفتاب قرار گرفتن. در واقع 20 دقیقه لازم است تا ضدآفتاب با پوست واکنش دهد و بتواند عملکرد محافظت از آفتابش را داشته باشد.

3- تمدید شود.

ضدآفتابها باید هر دو یا حداکثر 3 ساعت تمدید شود. اگر در طول روز بیرون از منزل و در معرض تابش مستقیم آفتاب هستید، حتما بعد از 2 یا 3 ساعت با یک تونر پوست خود را تمیز کنید و ضدآفتاب را تمدید کنید. فراموش نکنید مقدار مصرف برای تمدید ضدآفتاب هم باید مطابق همان دفعه اول مصرف، یعنی همان 2 بند انگشت باشد.

راههای مراقبت پوست از آفتاب چگونه است؟

برای محافظت از آفتاب مهمترین راه استفاده از ضدآفتاب است اما این تنها راه نیست. بهترین ضدآفتابها هم نمی توانند محافظت کامل داشته باشند. بنابراین باید راههای دیگر محافظت از آفتاب را هم رعایت کرد.

1- استفاده از کلاه لبه دار

بهتر است در تابستان که شدت نور خورشید زیاد است، وقتی در معرض آفتاب مستقیم هستید، کلاه لبه داری که روی کل صورتتان سایه انداخته باشد استفاده کنید.

2- استفاده از عینک آفتابی بزرگ

عینک آفتابی علاوه بر محافظت از چشم، باید قادر باشد از پوست دورچشم نیز محافظت کامل کند. بنابراین از عینک های آ،تابی بزرگ که کل منطقه دورچشمتان را نیز بپوشاند استفاده کنید.

3- استفاده از لباسهای پوشیده

اگر طولانی مدت در زیر تابش نور آفتاب هستید، از لباسهای پوشیده و آستین بلند استفاده کنید تا پوست بدنتان، محافظت شود.

 

نظرات
2
داغ ترین مطالب
1
امسال برای چهارمین سال متوالی، فروشگاه اینترنتی خانومی در حـــراج بی سابقه بلک فرایدی، تخفیف های متنوع تا 70 درصد تخفیف روی لوازم آرایشی، بهداشتی،عطـــر و محصـ
ادامه
2
این روزها همه به دنبال محصولات ارگانیک هستند ؛ از میوه و سبزیجات گرفته تا لوازم بهداشتی و آرایشی. شاید تعریف چارچوب مشخصی برای محصولات خوراکی ارگانیک کار ساد
ادامه
3
ما به عنوان استفاده کننده از محصولات و مواد ارگانیک برای انتخاب با یک مشکل اساسی مواجهیم : بر اساس چه استانداری می توانیم مطمئن باشیم محصول ارگانیک اصل خریدار
ادامه
بنر کنــــــــــــــــــاری ویدیـــــــــــــــــو
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به من اطلاع بده

logo-samandehi
specialsale-chance


register

contactus

blank
تلفن تماس: 02148000084
کلیه حقوق متعلق به فروشگاه اینترنتی خانومی است و هرگونه سو استفاده از آن پیگرد قانونی دارد.
تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این
وبسایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است