blank blank
فروشگاه اینترنتی خانومی:یک کلیک تا جذابیت‬‎
0
ورود
blank

چگونه زیرسازی آرایش انجام دهیم؟

چه کنیم تا آرایش روی صورت خوب بخوابد؟ در این مطلب راهکارهایی بیان میکنیم که قبل از آرایش کردن، چگونه پوست را آماده کنیم تا آرایش ماندگاری داشته باشیم. در واقع محصولاتی که برای زیرسازی آرایش استفاده می شود را معرفی میکنیم.
اگر اهل آرایش کردن هستید، این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

آرایش کردن یک چیز است و ماندگاری آرایش یک چیز دیگر! هرچه شناخت کافی از لوازم آرایش و نحوه مصرف آنها را داشته باشید ولی درباره زیرسازی آرایش چیزی ندانید، باز هم نمیتوانید آرایش خوب و زیبا و ماندگاری داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد؟

شاید شما هم با این مشکل مواجه شده اید که گاهی آرایش روی صورتتان خوب نمیخوابد. این موضوع زیبایی آرایش کردن را تحت تاثیر قرار میدهد و تمام وقت و حوصله ای که برای آرایش کردن خرج کردیم و تمام لوازم آرایشی که استفاده کردیم، حیف می شود. اما چه کنیم تا آرایش روی صورت خوب بخوابد؟ در این مطلب راهکارهایی بیان میکنیم که قبل از آرایش کردن، چگونه پوست را آماده کنیم تا آرایش ماندگاری داشته باشیم. در واقع محصولاتی که برای زیرسازی آرایش  استفاده می شود را معرفی میکنیم.

اگر اهل آرایش کردن هستید، این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

مطلب پیشنهادی: انواع کانسیلرهای موجود در بازار و کاربرد هر کدام

چه زمانی زیرسازی آرایش انجام دهیم؟

مهمترین دلیل یک آرایش شیک و ماندگار، زیرسازی آرایش است. زیرسازی آرایش از خود آرایش مهمتر است. برای رفتن به یک مهمانی شب، مثلا یک عروسی مهم، شاید بهتر است از صبح آن روز زیرسازی آرایشتان را شروع کنید. برای آرایش روزانه مثلا آرایشی که هر روز قبل از رفتن به محل کار انجام میدهید، تمامی بخش های زیرسازی آرایش لازم نیست انجام شود. در بخش های زیرین به شما میگوییم هر کدام از مراحل زیرسازی آرایش را چه زمانی انجام دهید.

برای ماندگاری آرایش، چه اقداماتی انجام دهیم؟

گاهی اوقات وقتی خودمان آرایش میکنیم،  آرایش خیلی مصنوعی روی صورت نشان داده می شود و خیلی هم زود از بین می رود و ماندگاری ندارد. اما وقتی آرایشگران حرفه ای مشتری هایشان را آرایش میکنند، آرایش بسیار دلنشین و در عین حال ماندگاری انجام میدهند. واقعا چه رازی در آرایش ها ماندگار وجود دارد؟

راز نهفته در آرایش ماندگار، علاوه بر یک آرایش خوب و استفاده از لوازم آرایش با کیفیت، زیرسازی آرایش است. زیرسازی آرایش هم باعث می شود آرایش خیلی شیک روی صورت بخوابد و هم باعث ماندگاری بالای آرایش می شود.

در اینجا به اقدامات لازم برای زیرسازی آرایش اشاره میکنیم:

1- لایه برداری از پوست

لایه برداری از پوست اولین و مهمترین گام زیرسازی آرایش است. لایه برداری از پوست تنها به یک بار محدود نمی شود. خوب است لایه برداری سبک از پوست را جزو روتین مراقبت از پوستتان قرار دهید. لایه برداری از پوست به روشهای مختلف و در سطوح مختلفی انجام می شود. پیشنهاد می شود مطلب "کرم لایه بردار یا اسکراب چه فایده ای برای پوست دارد؟" را مطالعه کنید.

ژل لایه بردار آلفائیدروکسی اسید آردن
ژل لایه بردار آلفائیدروکسی اسید آردن

بهترین روش لایه برداری برای برخورداری از مزایای آن این است که یک بار در سال لایه برداری عمقی انجام دهیم. منظور از لایه برداری عمقی این است که در مطب پزشک پیلینگ شیمیایی یا میکرودرم کنید یا اینکه یک دوره دو ماهه از محصولات لایه بردار خانگی که به محصولات  AHA معروف هستند، استفاده کنید.

این نوع لایه برداری بهتر است در پاییز و زمستان انجام شود. به مراقبت های بعد از لایه برداری عمقی پوست، بسیار اهمیت دهید. مهمترین آن استفاده مرتب و صحیح از ضدآفتاب است.

مطلب پیشنهادی: روش مصرف صحیح ضدآفتاب چگونه است؟

ضد افتاب بدون رنگ اس پی اف 50 شون
ضد افتاب بدون رنگ اس پی اف 50 شون

بعد از لایه برداری عمیق که گفتیم بهتر است سالی یک بار انجام شود، باید لایه برداری ملایم در طول سال داشته باشید. منظور از لایه براری های سبک و ملایم، استفاده از اسکراب ها بصورت هفتگی در منزل است. امروزه محصولات اسکراب بسیار متنوعی برای انواع پوست و با کاربردهای متنوعی وجود دارد که عملکرد خوبی دارند.

اسکراب کردن پوست را به منظور آماده سازی پوست، قبل از آرایش انجام دهید. اگر میخواهید آرایشی با ماندگاری بالا برای یک مهمانی شب داشته باشید، حتما اسکراب را اولین گام زیر سازی آرایش قرار دهید. اما اگر میخواهید آرایش روزانه داشته باشید، نیازی نیست حتما اسکراب کنید چون اسکراب را هر روز نباید استفاده کنید و هفته ای یک یا حداکثر دو بار کافی است.

کرم اسکراب لایه بردار الارو
کرم اسکراب لایه بردار الارو

 

بازه زمانی مناسب برای اسکراب کردن چیست؟

افرادی که پوست چرب دارند، حداکثر هفته ای دوبار و افرادی که پوست نرمال تا خشک دارند، هفته ای یک بار و افرادی که پوست حساس دارند، هر دو هفته یک بار اسکراب با دانه های غیر زبر استفاده کنند.

2- تمیز کردن پوست

دومین مرحله زیرسازی آرایش، تمیز کردن پوست است. البته اگر برای آرایش روزانه زیرسازی آرایش میکنید، تمیز کردن صورت، اولین مرحله از زیرسازی آرایش محسوب می شود چراکه همانطور که در بالا گفتیم، اسکراب کردن هفته ای یک یا دو بار انجام می شود نه هر روز.

ژل پاک کننده صورت سبیوم بیودرما
ژل پاک کننده صورت سبیوم بیودرما

تمیز کردن پوست خود دنیایی دارد. در پایان فعالیتهای روزانه خوب است مراحل تمیز کردن صورت را کامل انجام دهید. برای آگاهی بیشتر از روش صحیح شستشوی صورت، مطالب پیشین را بخوانید.

برای تمیز کردن صورت قبل از آرایش حتما از تونر استفاده کنید تا بصورت عمقی تمامی آلودگی های داخل منافذ پوستتان را بیرون بکشد و پاک کند. استفاده از تونر، پوست را برای یک آرایش خوب و ماندگار آماده میکند.

تونیک پاک کننده پوست سی گل
تونیک پاک کننده پوست سی گل

3- مرطوب کردن و آبرسانی به پوست

بعد از تمیز کردن پوست حتما پوستتان را آبرسانی کنید و فرصت دهید تا آبرسان یا مرطوب کننده ای که استفاده کردید، بخوبی جذب شود. اگر تا به حال با این تجربه مواجه شدید که کرم پودر روی صورتتان خوب نمیخوابد یا بر روی پوستتان لول می شود (اصطلاحا فتیله می شود) به احتمال قوی پوستتان دهیدراته است و باید قبل از کرم پودر، آن را آبرسانی کنید.

مطلب پیشنهادی: چگونه یک آبرسان یا مرطوب کننده برای پوست خود انتخاب کنیم؟

ژل آلوئه ورا 98 درصد پمپی 300 میلی لیتر کناد
ژل آلوئه ورا 98 درصد پمپی 300 میلی لیتر کناد

4- استفاده از پرایمر

پرایمرها انواع مختلفی دارند. در مطالب پیشین درباره انواع پرایمر و انتخاب یک پرایمر خوب برایتان توضیح دادیم. پرایمرها مانند لایه محافظی روی پوست مینشینند و باعث می شود کرم پودر صاف و یکدست روی پوست پخش شود. خصوصا اگر منافذ بازی دارید، حتما برای زیرسازی از یک پرایمر مخملی استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: چگونه یک پرایمر خوب انتخاب کنیم؟

5- استفاده از کانسیلر رنگی

اگر میخواهید آرایش حرفه ای انجام دهید، بعد از پرایمر و قبل از استفاده از کرم پودر، از کانسیلرهای رنگی برای پوشاندن عیوب پوست مانند لک های تیره، جای جوش و گودی های پوست را با کانسیلرهای رنگی بپوشانید. کانسیلرهای رنگی هرکدام برای کاربرد خاصی درنظر گرفته شده اند.

کانسیلرهای رنگی برای پوشاندن لک های صورت استفاده میشود. کانسیلر سبز بهترین گزینه برای پوشاندن تناژ قرمز پوست می باشد. مثلا جای جوش یا خود جوش یا هرگونه لک های قرمز پوستی با کانسیلر سبز براحتی پوشانده می شود.

کانسیلر زرد نیز در نواحی استفاده می شود که لک های قهوه ای وجود دارد. اگر تیرگی زیر چشم شما زیاد است حتما کانسیلر زرد را در کیف لوازم آرایش خود داشته باشید.

کانسیلرهای بنفش نیز وجود دارند. این کانسیلرها معمولا استفاده ی کمتری دارند و فقط در کیف لوازم آرایش افرادی که خیلی ماهرانه و بدون نقص آرایش میکنند یافت می شود. در سالن های آرایش کانسیلر بنفش زمانی استفاده می شود که تناژ رنگ پوست صورتشان زرد است یا کبودی بر روی صورتشان دارند.

کانسیلر نارنجی برای افرادی مناسب است که پوست سبزه ای دارند. این نوع کانسیلر به پوستشان رنگ شیکی میدهد.

کانسیلر جنتل تاچ بلک دایموند مای
کانسیلر جنتل تاچ بلک دایموند مای

حال صورت شما برای یک آرایش تمیز و ماندگار آماده است. آرایش کنید و از زیبایی تان لذت ببرید.

اگر شما از محصولاتی که در بالا گفته شد، برای زیرسازی آرایش، استفاده میکنید، در بخش نظرات، تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

نویسنده: پریسا جورقانیان – کارشناسی ارشد مهندسی شیمی (کارشناس صنایع آرایشی و بهداشتی)

 

 

 

نظرات
5
داغ ترین مطالب
1
امسال برای چهارمین سال متوالی، فروشگاه اینترنتی خانومی در حـــراج بی سابقه بلک فرایدی، تخفیف های متنوع تا 70 درصد تخفیف روی لوازم آرایشی، بهداشتی،عطـــر و محصـ
ادامه
2
این روزها همه به دنبال محصولات ارگانیک هستند ؛ از میوه و سبزیجات گرفته تا لوازم بهداشتی و آرایشی. شاید تعریف چارچوب مشخصی برای محصولات خوراکی ارگانیک کار ساد
ادامه
3
ما به عنوان استفاده کننده از محصولات و مواد ارگانیک برای انتخاب با یک مشکل اساسی مواجهیم : بر اساس چه استانداری می توانیم مطمئن باشیم محصول ارگانیک اصل خریدار
ادامه
بنر کنــــــــــــــــــاری ویدیـــــــــــــــــو
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به من اطلاع بده

logo-samandehi
specialsale-chance


register

contactus

blank
تلفن تماس: 02148000084
کلیه حقوق متعلق به فروشگاه اینترنتی خانومی است و هرگونه سو استفاده از آن پیگرد قانونی دارد.
تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این
وبسایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است