آرایش صورت

انتخاب کانسیلر مناسب بر اساس رنگ پوست

کانسیلر (Concealer)، یکی از مهم‌ترین ابزارهای آرایشی در هر روتین آرایشی است و عیب‌ونقص، لکه‌ها و حلقه‌های تیره زیر چشم را محو می‌کند تا پوستی بدون عیب‌ونقص داشته باشید. اما کانسیلر زمانی می‌تواند جادوی خودش را به رخ بکشد که با تناژ و ته‌رنگ پوستتان مطابقت داشته باشد. انتخاب کانسیلر مناسب رنگ پوست اصلی، کمی مشکل است؛ مخصوصاً وقتی که نکات مهم این کار را ندانید. کانسیلر، همان سلاح مخفی و جادویی است که همه‌چیز (از لکه‌ها گرفته تا قرمزی پوست و سیاهی دور چشم) را تا پایان روز محو نگه می‌دارد.

لازم است بدانید که اگر کانسیلر مورد نظرتان مطابق با رنگ پوستتان نباشد، احتمالاً نتیجه روتین آرایشی شما اصلاً رضایت‌بخش نخواهد بود. مثلاً بهتر است که از کانسیلری که خیلی روشن است، برای پوشش نواحی زیر چشم استفاده کنید تا علاوه بر پوشش سیاهی‌ها و لک‌های پوستی، آن بخش هم با نواحی دیگر پوست هم‌رنگ شود. فراموش نکنید که کانسیلر برای یک‌دست کردن رنگ پوست شما طراحی نشده است؛ بلکه برای پوشاندن و محو کردن موقتی عیب‌ونقص‌های پوست صورت استفاده می‌شود. تلاش ما در این است که در این مطلب از مجله خانومی، به نحوه انتخاب رنگ کانسیلر مطابق با رنگ پوستتان بپردازیم.

فهرست مطالب

تناژ پوست من چیست؟

ملانین، رنگ‌دانه‌ای است که به پوست ما رنگ می‌دهد و در لایه بالایی پوست وجود دارد؛ به میزان رنگ ملانین در پوست، اصطلاحاً تناژ پوست یا رنگ طبیعی پوست گفته می‌شود. رنگ پوست طبیعی همه ما ژنتیکی است. زمانی که پوست در معرض تابش نور خورشید قرار می‌گیرد، تولید ملانین افزایش پیدا می‌کند و رنگ پوست به‌طور موقت تغییر می‌یابد. درک اینکه رنگ پوست و تناژ پوستتان دقیقاً چه رنگی دارد، برای انتخاب کانسیلر مناسب اهمیت ویژه‌ای دارد.

در هنگام انتخاب کانسیلر و به‌طور کلی، برای آرایش و روتین مناسب انواع پوست در ابتدا مشخص کنید که رنگ پوستتان روشن، متوسط یا تیره است. برای این کار باید پوستتان را از لوازم آرایشی پاک کنید، اتاق را با نور طبیعی روشن کنید و از یک آینه برای بررسی خط فک و تعیین رنگ پوستتان کمک بگیرید.

به‌طور کلی، اگر پوستتان رنگ‌پریده است، احتمالاً تناژ پوستی روشنی دارید. اگر پوستتان ته‌رنگ بژ دارد، احتمالاً تناژ پوستی متوسط دارید و اگر پوستتان زیتونی یا سبزه است، تناژ پوستتان ممکن است گرم باشد. همچنین، اگر پوستتان رنگ کاراملی یا شیری‌رنگ دارد، احتمالاً تناژ پوستتان برنزه و اگر رنگدانه‌های عمیق‌تری روی پوستتان است، تناژ پوستتان ممکن است تیره باشد.

تناژ رنگی کانسیلرها

جالب است بدانید که علاوه بر انتخاب کانسیلر مناسب، باید با تناژ رنگی مختلف آن هم آشنا باشید. تناژهای رنگی کانسیلر عبارت‌اند از:

 • رنگ زردبهترین کانسیلر برای پوشاندن لک­‌ها و جای جوش است.
 • رنگ بنفش تورم صورت و کبودی و جوش‌­های قرمز را به‌خوبی می‌پوشاند.
 • رنگ سبزبرای از بین بردن قرمزی پوست صورت و التهاب آن مناسب است.
 • رنگ نارنجی برای پوست سبزه طراحی شده است و برای از بین بردن سیاهی زیر چشم بسیار مناسب است و می‌تواند کامل آن را پوشش دهد.

ته‌رنگ پوست چیست؟

ته‌رنگ پوست، به رنگ زیر پوست گفته می‌شود که معمولاً گرم، سرد یا خنثی است. برخلاف تناژ پوست، ته‌رنگ پوست تحت تاثیر قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا شرایط پوستی دیگر تغییر رنگ نمی‌دهد و ثابت است. با در نظر گرفتن تفاوت بین ته‌رنگ، رنگ اصلی و تناژ رنگ پوست، می‌توانید طیف رنگ‌بندی پوست بدن را به‌خوبی درک کنید.

3 روش کاربردی برای پیدا کردن ته‌رنگ پوست

3 روش کاربردی برای پیدا کردن ته‌رنگ پوست

راه‌های مختلفی وجود دارند که به شما در مورد پیدا کردن ته‌رنگ پوستتان و در نهایت انتخاب کانسیلر مناسب پوستتان کمک می‌کنند. در ادامه به 3 روش کاربردی برای این کار می‌پردازیم:

 • آزمایش وریدی پوست: به رنگ رگ‌های مچ دستتان زیر نور طبیعی نگاه کنید. رگ‌های سبز نشان‌دهنده ته‌رنگ گرم هستند. همچنین، رگ‌هایی که رنگ آبی یا ارغوانی دارند، نشان‌دهنده ته‌رنگ سرد هستند. اگر رگ‌های شما با رنگ پوستتان مطابقت دارند و رنگ خاصی ندارند، احتمالاً ته‌رنگ خنثی دارید.
 • تست تیشرت سفید: یک پیراهن، تیشرت یا حتی یک تکه کاغذ سفید را روی صورتتان نگه دارید. اگر پوستتان زیر این تیشرت یا کاغذ سفید، زرد به‌نظر می‌رسد، یعنی ته‌رنگ گرم دارید. اگر پوستتان صورتی یا گلگون به نظر می‌رسد، احتمالاً ته‌رنگ سرد دارید و اگر احساس می‌کنید که رنگ پوستتان خیلی سفید است، احتمالاً ته‌رنگ پوستتان خنثی است.
 • آزمایش جواهرات، نقره و طلا: یک تکه از طلا یا جواهرات را روی صورتتان نگه دارید. اگر طلا در برابر پوستتان بهتر و درخشان‌تر به‌نظر می‌رسند، ته‌رنگ پوستتان احتمالاً گرم و اگر نقره در برابر پوستتان بهتر ظاهر می‌شود، ته‌رنگ پوستتان احتمالاً سرد است. اگر هم طلا و هم نقره بهتر از رنگ پوستتان به‌نظر می‌رسند، احتمالاً ته‌رنگ پوستتان خنثی است.

آشنایی با انواع کانسیلر

انتخاب کانسیلر مناسب شما به طور کلی به نوع پوستتان و نوع مشکلات آن بستگی دارد. بنابراین، قبل از این‌که بخواهید کانسیلر بخرید، مطمئن شوید که دقیقاً به دنبال چه چیزی و برای چه هستید.

کانسیلر مایع

کانسیلر مایع یک محصول همه‌کاره است. این نوع کانسیلر برای انواع پوست نرمال، چرب و مختلط مناسب است. استفاده از این نوع کانسیلر آسان است و باعث ایجاد پوششی یک‌دست می‌شود. افراد با پوست چرب برای مراقبت از پوست بهتر است که از کانسیلرهای پودری یا کرمی استفاده کنند.

کانسیلرهای مایع پوشش‌های مختلفی روی پوست مانند ماتی و براقی ایجاد می‌کنند. این نوع کانسیلر به‌خوبی انواع پوست را پوشش می‌دهد پس اگر به دنبال محصولی برای مخفی کردن جوش صورت و آکنه هستید این نوع کانسیلر انتخاب مناسبی است.

کانسیلرهای کرمی

اگر پوستی خشک یا مختلط دارید، کانسیلرهای کرمی انتخاب مناسبی برای شما است. پوشش این نوع کانسیلر متوسط تا کامل است؛ اما انتخاب نوع پوشش بستگی به محصولی که می‌خرید دارد. کانسیلرهای کرمی پوشش‌های مات و براقی را دارند.

بعضی مواقع استفاده از کانسیلر در ساعات زیادی از روز باعث ایجاد حالتی کیکی یا چروک روی پوست می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید بعد از کانسیلر از پودر فیکس استفاده کنید.

پودر تثبیت کننده آرایش اینویزیبل
فلورمار

پودر تثبیت کننده آرایش اینویزیبل

7%
340000 314800
تومان
پودر فیکساتور آرایش
ترو کاور

پودر فیکساتور آرایش

40%
299000 179400
تومان
اسپری فیکس آرایشی 100میل
ژنو بایوتیک

اسپری فیکس آرایشی 100میل

13%
395000 342330
تومان
اسپری تثبیت کننده آرایش 120میل
گلدن رز

اسپری تثبیت کننده آرایش 120میل

19%
310000 250330
تومان
پودر با دوام تثبیت کننده آرایش
گلدن رز

پودر با دوام تثبیت کننده آرایش

19%
439000 354490
تومان

کانسیلرهای استیکی

کانسیلرهای استیکی مخصوص پوست‌های خشک و حساس هستند. بسته به انتخاب کانسیلر مناسب، این نوع کانسیلر می‌تواند پوشش مات یا براقی ایجاد کند. همچنین این نوع کانسیلر دارای پوشش متوسط تا کامل است و می‌توان برای پوشاندن مشکلات پوستی از آن استفاده کرد.

انتخاب کانسیلر مناسب با ته‌رنگ طبیعی پوست

انتخاب کانسیلر مناسب با ته‌رنگ طبیعی پوست

فراموش نکنید که در هنگام انتخاب کانسیلر مناسب، محصولی را که با رنگ پوست یا ته‌رنگ طبیعی‌تان در تضاد است، خودداری کنید. یک کانسیلر سرد با ته‌رنگ گرم پوست باعث می‌شود که پوست، ظاهری رنگ‌پریده داشته باشد و رنگ پوستتان مثل گچ، سفید شود. این در حالی است که کانسیلر گرم با ته‌رنگ پوست سرد می‌تواند پوست را نارنجی نشان دهد و همه روتین آرایشی را به هم بریزد.

با توجه به همه این نکات، قانون اصلی انتخاب کانسیلر مناسب، توجه کردن به سایه فونداسیون یا کرم پودری که استفاده می‌کنید، است. متخصصان زیبایی توصیه می‌کنند که همه خانم‌ها باید 2 سایه کانسیلر داشته باشند؛ یکی روشن‌تر و یکی تیره‌تر از رنگ پوست. دلیل این کار ساده است: وقتی که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد، رنگ پوستتان کمی تغییر می‌کند. همچنین، آرایشگران از چندین سایه کانسیلر برای جلوه نهایی روتین آرایشی استفاده می‌کنند. بنابراین انتخاب سایه زیرسازی یا فونداسیون برای انتخاب کانسیلر مناسب، واقعاً مهم است.

نکته خانومی: کانسیلر، برای کمک به پوشاندن عیب‌ونقص و حتی اصلاح رنگ پوست استفاده می‌شود. بنابراین، بهتر است در ابتدا کمی کرم پودر روی پوست صورتتان بزنید و سپس از کانسیلر مناسب استفاده کنید. پیشنهاد ما برای یک زیرسازی بی‌چون‌وچرا، کرم پودر مرطوب کننده نوت (NOTE) است که علاوه بر مناسب بودن برای خانم‌های با پوست خشک، به‌دلیل نداشتن پارابن و مواد صابونی، مناسب استفاده روزانه هم است.

‫کرم پودرمرطوب کننده
نوت

‫کرم پودرمرطوب کننده نوت

11%
524000 466360
تومان

روش درست پوشاندن مشکلات پوستی

یکی از سؤالات مهمی که در زمان پوشش مشکلات پیش می‌آید این است که ابتدا از کانسیلر استفاده کنیم یا از کرم‌های پایه؟ پاسخ این سؤال ساده است، همیشه بهتر است قبل از استفاده از کانسیلر ابتدا روی پوست یک کرم پایه استفاده کنید. سپس هنگامی که نقاط مورد نظر را کانسیلر زدید با استفاده از یک اسفنج آرایشی به آرامی کانسیلر را پخش کنید. برای حل مشکلات پوستی در اغلب موارد نیاز به مقدار کمی از کانسیلر دارید. بعد از استفاده از کانسیلر می‌توانید از یک پودر فیکس برای ماندگاری بیشتر آرایش استفاده کنید.

انتخاب کانسیلر مناسب پوست شما

انتخاب کانسیلر مناسب پوست

یادتان باشد که یک کانسیلر خوب، برای طیف گسترده‌ای از رنگ‌های مختلف پوست طراحی شده است و برای بهبود ظاهر چشم‌های خسته، سیاهی‌ها و لک‌های دور چشم استفاده می‌شود. همچنین، یک کانسیلر خوب، حاوی آبرسان است و به محو شدن خطوط ریز و چین‌وچروک‌های دور چشم هم کمک می‌کند. در نهایت با انتخاب کانسیلر مناسب، خیالتان راحت است که پوستتان در تمام طول روز، بی‌نقص و درخشان به‌نظر می‌رسد.

پیشنهاد ما برای انتخاب یک کانسیلر با همه ویژگی‌هایی که گفتیم، کانسیلر مدل کانسیل اند هایدرایت رولوشن است که موفق شد جایزه زیبایی بیوتی را بگیرد و پس از آن به یک کانسیلر محبوب در بین خانم‌ها تبدیل شود. بافت این کانسیلر سبک است و به‌راحتی روی پوست پخش می‌شود. همچنین، حاوی آبرسان است، کاور خوبی دارد و همه نواقص پوست صورت را پوشش می‌دهد.

برای اینکه در پیدا کردن سایه کانسیلر مناسب پوستتان مشکلی نداشته باشید، یک راهنمای مختصر آماده کرده‌ایم که شامل موارد زیر می‌شود:

 • ترکیب رنگ پوست روشن + ته‌رنگ سرد: سایه 1
 • ترکیب رنگ پوست روشن + ته‌رنگ گرم: سایه 1.5
 • ترکیب رنگ پوست روشن + ته‌رنگ خنثی: سایه 2
 • ترکیب رنگ پوست روشن + ته‌رنگ گرم: سایه 2.5
 • ترکیب رنگ پوست روشن + ته‌رنگ سرد: سایه 3
 • ترکیب رنگ پوست روشن + ته‌رنگ خنثی: سایه 4
 • ترکیب رنگ پوست متوسط + ته‌رنگ خنثی: سایه 5
 • ترکیب رنک پوست متوسط + ته‌رنگ سرد: سایه 7
 • ترکیب رنگ پوست تیره + ته‌رنگ سرد: سایه 8.5
 • ترکیب رنگ پوست تیره + ته‌رنگ گرم: سایه 9
 • ترکیب رنگ پوست تیره + ته‌رنگ خنثی: سایه 10

انتخاب کانسیلر مناسب برای پوشاندن عیوب

برای پنهان کردن عیوب و لکه‌های پوست صورت، کانسیلر باید با تناژ و ته‌رنگ پوستتان مطابقت داشته باشد تا به‌طور یکپارچه با پوستتان ترکیب شود. برای کاهش ظاهر سیاهی دور چشم یا بخشی از رنگ پوست صورت از کانسیلری استفاده کنید که یک درجه روشن‌تر از تناژ پوست شماست.

انتخاب کانسیلر مناسب برای هایلایت و کانتور

اگر از کانسیلر برای برجسته کردن بخشی از صورتتان مثل خط فک یا گونه‌ها استفاده می‌کنید، کانسیلری را بردارید که 2 درجه روشن‌تر از تناژ طبیعی پوستتان است. برای کانتور کردن، زاویه‌سازی و افزایش وضوح رنگ پوست، از کانسیلری استفاده کنید که یک درجه تیره‌تر از تناژ طبیعی پوستتان است.

چگونه یک سایه کانسیلر برای جای زخم و لک‌های آکنه پیدا کنیم؟

وقتی که صحبت از بهترین کانسیلر برای آکنه، اسکار و جای زخم به میان می‌آید، پیشنهاد خانومی استفاده از کانسیلری است که کمی تیره‌تر است و برای پوشاندن لکه‌ها قدرت کافی دارد. پیشنهاد ما کانسیلر مایع با پوشانندگی بالا مدل VFX Pro حجم 7 میل فارماسی است که علاوه بر ماندگاری فوق‌العاده، مقاومت بالایی در برابر آب و تعریق دارد.

انتخاب کانسیلر مناسب برای پوشاندن حلقه‌های زیر چشم

برای پنهان کردن حلقه‌های تیره و سیاه زیر چشم، یک سایه روشن‌تر از رنگ زیر چشمتان انتخاب کنید. حلقه‌های زیر یا دور چشم همیشه سیاه نیستند و گاهی کبود (آبی تیره و حتی سبز روشن) به‌نظر می‌رسند. پیشنهاد خانومی در مورد چنین محصول مناسبی، کانسیلر براش دار روشن کننده دور چشم کاپریس است که خاصیت آنتی‌اکسیدانی هم دارد و براش آن، باعث پوشانندگی کامل پوست نواحی چشم می‌شود.

بهترین تکنیک برای پوشاندن لکه‌ها

علاوه بر انتخاب کانسیلر مناسب تناژ و ته‌رنگ پوست، باید با تکنیک‌های استفاده از کانسیلر هم آشنا شوید. اگر پوستتان مستعد جوش زدن است یا نواحی خاصی دارد که باید آن‌ها را بیشتر پوشش داد، از یک براش کانسیلر با نوک ریز یا یک کانسیلر مایع برای این کار استفاده کنید.

با استفاده از براش نوک‌ریز، کانسیلر را روی ناحیه‌ای از صورت که به پوشش بیشتری نیاز دارد، ضربه بزنید و آن را با انگشت دستتان به آرامی پخش کنید. فراموش نکنید که این کار را به آرامی انجام دهید و هرگز با حرکات سریع و محکم انگشتان دست، کانسیلر را روی صورتتان پخش نکنید.

انتخاب کانسیلر مناسب برای هایپرپیگمانتاسیون

لکه‌های تیره یا لکه‌های رنگی پوست که در اثر آسیب نور خورشید یا نوسانات هورمونی روی صورت ایجاد می‌شوند، اصطلاحاً هایپرپیگمانتاسیون نامیده می‌شوند. برای به حداقل رساندن این لکه‌ها از یک کانسیلر اصلاح‌کننده رنگ با ته‌رنگ هلویی استفاده کنید. در نهایت با استفاده از یک سایه کانسیلر که را تناژ پوستتان مطابقت دارد، رنگ پوست را یک‌دست کنید.

انتخاب کانسیلر مناسب برای کاهش قرمزی

از یک اصلاح‌کننده سبزرنگ یا پرایمر استفاده کنید و آن را روی بخشی از پوست که دچار قرمزی یا التهاب است، بمالید. از آنجایی که رنگ سبز برعکس رنگ قرمز در چرخه رنگ‌هاست، قرمزی یا التهاب را خنثی می‌کند.

انتخاب کانسیلر مناسب برای پوست‌های سبزه

انتخاب کانسیلر مناسب پوست شما

کانسیلر نارنجی برای این افراد ساخته شده است. این محصول انتخابی عالی برای زیرسازی روی پوست این افراد است. کانسیلر نارنجی‌رنگ برنز و جذابی به پوست­‌های سبزه می‌دهد و تیرگی­‌ها و لک‌­ها را به‌خوبی پوشش می‌دهد و کمک می‌کند پوستشان درخشان و خوش‌رنگ شود. پیشنهاد خانومی کانسیلر اصلاح کننده رنگ صورت اسنس است که در 3 رنگ 10، 20 و 30 عرضه شده است و برای پوست‌های سبزه هم مناسب است.

نحوه پخش کردن کانسیلر به‌اندازه انتخاب کانسیلر مناسب پوست، بسیار مهم است تا زمخت و چروکیده به نظر نرسد و ظاهری جوان به پوست شما بدهد. شما باید آن را با اسفنج و یا انگشت به صورت ضربه‌­ای روی پوست پخش کنید؛ بر روی کانسیلر به طور مرتب ضربه بزنید تا کاملاً محو شود. به‌خصوص کانسیلر نارنجی چون به‌عنوان بیس کار استفاده می‌شود و مهم است که خوب پخش شود، وگرنه ظاهر بقیه آرایش را نیز بد میکند.

افرادی که پوست سبزه و تیره دارند به طور معمول در انتخاب رنگ کانسیلر سردرگم می‌شوند و اعتمادبه‌نفس خود را از دست می‌دهند. اما باید بدانند که با کمی دقت و حوصله و تکنیک مناسب می‌توانند زیبایی خیره‌کننده‌ای داشته باشند. تنها لازم است که ترکیب مناسب را پیدا کنند.

انتخاب کانسیلر مناسب پوست گندمی

کانسیلر مناسب پوست گندمی

بهترین انتخاب برای پوست‌های گندمی، کانسیلری است که یک تا دو درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوستتان باشد. پیشنهاد ما کانسیلر اچ دی گلدن رز است که طیف گسترده‌ای از رنگ‌های روشن تا تیره را در اختیارتان قرار می‌دهد.

کانسیلر اچ دی
گلدن رز

کانسیلر اچ دی گلدن رز

28%
409920 295800
تومان

فراموش نکنید که برای استفاده از کانسیلر برای پوست گندمی از رنگ خیلی روشن یا تیره استفاده نکنید تا لکه‌های جدید روی پوست ایجاد نشوند. اگر پوستتان چرب است، از کانسیلرهای مات یا پودری مثل کانسیلر کانسیل اند دیفاین رولوشن استفاده کنید.

رنگ کانسیلر برای پوست روشن

رنگ کانسیلر برای پوست روشن

برای پوست‌های روشن می‌توانید از کانسیلرهای صورتی و هلویی استفاده کنید. این نوع کانسیلرها قسمت‌هایی از پوست روشن را که به رنگ‌های سرد تغییر رنگ داده‌اند را اصلاح می‌کنند. به‌عنوام مثال کانسیلرهای هلویی و صورتی، رنگ حلقه‌های تیره مایل به آبی را متعادل می‌کنند تا تناژ پوست همچنان روشن به‌نظر برسد. پیشنهاد ما برای کانسیلر رنگ هلویی، کانسیلر مایع لایت رفلکتینگ بی یو است که علاوه بر قابلیت ضد آب، حاوی رنگدانه‌های بازتابنده نور هم است. همچنین، کانسیلر 24 ساعته سوپر استی میبلین رنگ صورتی هم به‌عنوان کانسیلر مناسب پوست روشن پیشنهاد می‌شود.

برای هایلایت گونه، خط فک، استخوان ابرو و سایر نواحی روی پوست‌های روشن می‌توانید از کانسیلر با طیف بنفش و قرمز کمک بگیرید.

سایه‌های مناسب کانسیلر برای کانتورینگ

تکنیک کانتورینگ صورت (Contouring)، برای شرایطی مناسب است که از لوازم آرایشی کمی تیره‌تر یا روشن‌تر برای زاویه‌سازی نواحی خاصی از صورت استفاده می‌کنیم. این تکنیک باعث می‌شود که ابعاد بعضی از نقاط صورت مثل خط فک، زیر چانه یا روی گونه‌ها برجسته‌تر و جذاب‌تر به‌نظر برسند. برای انتخاب کانسیلر مناسب کانتورینگ و آرایش صورت بیضی شکل، به یک کانسیلر 2 درجه روشن‌تر و یک کانسیلر 3 درجه تیره‌تر از رنگ فونداسیون یا زیرسازی صورتتان نیاز دارد.

سایه روشن کانسیلر برای برجسته‌تر کردن بخش‌هایی از صورتتان استفاده می‌شود و می‌توانید آن را روی استخوان گونه‌ها، وسط پیشانی، روی پل بینی و زیر چشم‌هایتان بمالید. همچنین، کانسیلر تیره‌تر را می‌توانید در هر نقطه‌ای که سایه روشن‌تر روی آن استفاده نشده است، بمالید. به‌عنوان مثال، از کانسیلر تیره‌تر برای برجسته کردن گودی گونه‌ها استفاده کنید یا آن را روی دو طرف پیشانی و نزدیک به خط رویش مو بمالید.

وقتی که سایه تیره‌تری از کانسیلر را در کناره‌های بینی خود بمالید، بینی شما کوچک‌تر به‌نظر می‌رسد. همچنین، شما می‌توانید با تکنیک کانتورینگ و انتخاب کانسیلر مناسب پوستتان هر جوری که می‌خواهید به‌سراغ نواحی مختلف صورتتان برود.

وقتی که سایه‌های روشن‌تر یا تیره‌تر کانسیلر را روی نواحی مناسب قرار دادید، از یک اسفنج آرایشی مرطوب برای ترکیب و پخش کردن آن‌ها استفاده کنید. کارتان را با یک کانسیلر سبک شروع کنید و به‌سمت کانتور عمیق‌تر با سایه تیره‌تر بروید. شما می‌توانید از یک براش صاف‌کننده استفاده کنید تا ترکیب کرم فونداسیون و کانسیلر راحت‌تر انجام شود. اگر اولین‌بار است که از تکنیک کانتورینگ استفاده می‌کنید، به نکاتی که گفتیم اعتماد کنید و باز هم برای استفاده از کانتورینگ صورت، وسوسه شوید.

آموزش اصولی استفاده از کانسیلر

استفاده اصولی از کانسیلر به‌اندازه انتخاب کانسیلر مناسب پوست اهمیت دارد. بعضی از افراد دوست دارند از براش برای پخش کردن کانسیلر روی پوست استفاده کنند و بعضی دیگر، اسفنج آرایشی و حتی انگشت دستشان را ترجیح می‌دهند.

نکته مهم: کانسیلر، زمانی که لایه‌های نازک آن را روی پوست می‌مالید، طبیعی‌تر به‌نظر می‌رسد.

در ادامه چند دستورالعمل برای استفاده صحیح از کانسیلر را در اختیارتان قرار داده‌ایم:

 • کانسیلر را با استفاده از دسته اپلیکاتور، براش یا ابزار انتخابی‌تان، به‌شکل مثلث در نواحی زیر چشمتان بمالید.
 • کانسیلر را روی نواحی خاصی که نیاز به پوشش دارند بزنید؛ مثل پیشانی، چانه یا بینی.
 • کانسیلر را به آرامی روی نقاط مورد نظر بمالید و آن‌قدر این کار را انجام دهید تا به‌خوبی پخش شود.
 • بعد از اینکه یک لایه کانسیلر را روی پوست پخش کردید، نگاه کنید و ببینید که هنوز هم به پوشش بیشتری نیاز است یا خیر. اگر نیاز به پوشش بیشتری دارید، یک لایه نازک دیگر از کانسیلر را روی پوست بمالید.
 • مراقب باشید که در هنگام مالیدن لایه دوم کانسیلر، لایه اول که روی پوست پخش شده، ساییده یا خراشیده نشود.
 • بعد از اینکه از پوشش کانسیلر رضایت پیدا کردید، از یک پودر مات‌کننده مثل پودر مات کننده تصحیح‌کننده رنگ پوست کاتریس برای مات نگه داشتن نواحی مورد نظر استفاده کنید. استفاده از پودر مات‌کننده از چین‌خوردگی پوست پس از استفاده کانسیلر کمک می‌کند.

نکات مهم درباره استفاده از کانسیلر

استفاده از کانسیلر

رعایت نکات جزئی اما مهم در استفاده از کانسیلر، روی نتیجه نهایی روتین آرایشی تاثیر بسیار مهمی دارد. بنابراین، علاوه بر انتخاب کانسیلر مناسب رنگ پوست، به این نکات هم توجه کنید:

کانسیلر را در نور طبیعی استفاده کنید!

آرایش در نور نامناسب باعث می‌شود فکر کنید انتخاب کانسیلر مناسب و یا محصولاتی که استفاده می‌کنید مطابق با پوست شما نیست. بهترین محل برای آرایش نزدیک به یک پنجره آفتاب‌گیر است تا نور طبیعی به استفاده صحیح از کانسیلر به شما کمک کند.

کشیدن مثلث

به جای کشیدن کانسیلر به صورت خطی در زیر چشم خود یک مثلث بکشید و با استفاده از یک اسفنج کوچک آن را به پوست جذب کنید. انتخاب کانسیلر مناسب پوست و مثلث‌کشی، به پوشاندن کامل ناحیه کمک می‌کند.

کانسیلر پشت پلک

اگر نمی‌خواهید برای پرایمرهای سایه چشم هزینه کنید می‌توانید از کانسیلر برای پشت چشم نیز استفاده کنید. کانسیلر به اندازه پرایمر سایه به روشن شدن پوست پشت پلک و کاهش چین‌خوردگی پوست زمان آرایش کمک می‌کند.

پالت سایه چشم 25 رنگ مدل 02 Forever Young
آنی لیدی

پالت سایه چشم 25 رنگ مدل 02 Forever Young

15%
198000 168300
تومان
پالت سایه چشم 18 رنگ مدل Nude
متفرقه

پالت سایه چشم 18 رنگ مدل Nude

25%
598500 450000
تومان
پالت سایه چشم میس بیوتی Nude Addict
گلدن رز

پالت سایه چشم میس بیوتی Nude Addict

19%
628300 507350
تومان

معرفی 3 کانسیلر پروفروش در بازار ایران

به پیشنهادی فروشگاه خانومی برای انتخاب کانسیلر مناسب پوستتان اعتماد کنید و با 3 محصول پرفروش و محبوب بازار لوازم آرایشی و بهداشتی آشنا شوید:

1. کانسیلر مدل کاورآپ کالیستا

کانسیلر مدل کاورآپ کالیستا

مدل کاورآپ کانسیلر کالیستا برای همه خانم‌ها مخصوصاً آن‌هایی که پوست خشک و حساسی دارند، مناسب است. این محصول در رنگ‌های پرکاربرد تولید شده است و به‌دلیل برخورداری از آبرسان باعث تأمین رطوبت مورد نیاز پوست زیر چشم هم می‌شود.

از جمله ویژگی‌های مهم این کانسیلر کالیستا:

 • پوشانندگی کامل
 • بافت سبک
 • ماندگاری بالا
 • رطوبت‌رسان
کانسیلر مدل کاورآپ
کالیستا

کانسیلر کالیستا مدل کاور آپ

20%
217600 174080
تومان

2. کانسیلر اسفنجی شیگلم مدل COMPLEXION BOOST

کانسیلر اسفنجی شیگلم مدل COMPLEXION BOOST

مدل COMPLEXION BOOST با بافت اسفنجی از برند شیگلم، بهترین انتخاب کانسیلر مناسب همه نوع پوست است. این محصول از جمله کانسیلرهای فول کاور محسوب می‌شود که قابلیت پوشاندن کامل عیوب را دارد.

نگاهی به مهم‌ترین ویژگی‌های این کانسیلر شیگلم:

 • بافت و وزن سبک
 • آبرسان
 • پوشش مات و یک‌دست
 • دارای رنگدانه قوی
 • بدون ایجاد چین‌وچروک
 • پوشش حلقه‌های تیره، قرمزی و لکه‌های دور یا زیر چشم
 • قابل ترکیب با انواع کرم پودر و کانسیلر

3. کانسیلر مایع دور چشم نوت (NOTE)

کانسیلر مایع دور چشم نوت (NOTE)

یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب کانسیلر مناسب پوست، توجه به مزایای درمان پوستی محصول است. به‌عنوان مثال، کانسیلر مایع نوت، حاوی پروتئین سویا و روغن آرگان است تا پوست و حساس نواحی زیر چشم را از آسیب رادیکال‌های آزاد محیط محافظت کند. همچنین، اسید هیالورونیک و پروتئین‌های هیدرولیزشده این کانسیلر نوت به کلاژن‌سازی و بازسازی سلول‌های آسیب‌دیده پوست صورت کمک می‌کنند.

برای آشنایی بیشتر با این محصول محبوب در بین خانم‌های ایرانی به ویژگی‌های زیر توجه کنید:

 • ماندگاری بالا
 • افزایش کلاژن و هیالورونیک اسید پوست
 • محافظت از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد
 • دارای براش مخصوص
 • فاقد پارابن، عطر و چربی اضافه
 • مناسب برای انواع پوست
‫کانسیلر مایع دور چشم
نوت

‫کانسیلر مایع نوت

11%
356800 317552
تومان

انتخاب کانسیلر مناسب پوست در فروشگاه خانومی

کانسیلر، نقش مهمی در محو کردن سیاهی‌های دور یا زیر چشم و اصلاح رنگ بعضی از نقاط ناهم‌رنگ پوست صورت ایفا می‌کند. به‌همین دلیل، انتخاب کانسیلر مناسب رنگ پوست، مهم‌ترین گام برای تکمیل موفقیت‌آمیز یک روتین آرایشی است. در این مطلب تخصصی از مجله خانومی به همه نکات مهم در مورد انتخاب کانسیلر مناسب، چگونگی تشخیص ته‌رنگ و تناژ پوست، آموزش اصولی کانسیلر زدن و موضوعات دیگر اشاره کردیم.

با وجود اینکه 3 تا از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کانسیلرهای بازار را در این مطلب معرفی کردیم، برای دسترسی به محصولات بیشتر وارد فروشگاه خانومی شوید. راستی، در هر 7 روز هفته و از ساعت 8 صبح تا 11 شب می‌توانید با شماره‌گیری 021 – 79186000 مشاوره رایگان در مورد محصولات آرایشی مناسب پوستتان دریافت کنید.

پاسخ به سؤالات متداول:

 1. تناژ پوست چیست؟ ملانین، رنگ‌دانه‌ای است که به پوست ما رنگ می‌دهد و در لایه بالایی پوست وجود دارد؛ به میزان رنگ ملانین در پوست، اصطلاحاً تناژ پوست گفته می‌شود. رنگ تناژ پوست برای انتخاب کانسیلر مناسب اهمیت ویژه‌ای دارد.
 2. چگونه تناژ پوستم را تشخیص بدهم؟ با 3 روش: تست تیشرت یا کاغذ سفید، تست طلا و نقره و تست وَریدی می‌توانید تناژ رنگ پوستتان را تشخیص دهید. در این مطلب، در مورد هر کدام از این تست‌های 3 گانه مفصلاً توضیح داده‌ایم.
 3. نکات مهم انتخاب کانسیلر مناسب پوست کدام‌اند؟ توجه به رنگ اصلی و تناژ پوست، در نظر گرفتن هدف استفاده از کانسیلر، آشنایی با انواع کانسیلر، مثلث‌کشی و آشنایی با محصولات اورجینال یا پرفروش بازار از جمله نکات مهم در انتخاب کانسیلر مناسب محسوب می‌شوند.
 4. برای رفع قرمزی زیر یا دور چشم چه کانسیلری استفاده کنم؟ از یک اصلاح‌کننده سبزرنگ یا پرایمر استفاده کنید و آن را روی بخشی از پوست که دچار قرمزی یا التهاب است، بمالید. از آنجایی که رنگ سبز برعکس رنگ قرمز در چرخه رنگ‌هاست، قرمزی یا التهاب را خنثی می‌کند.
 5. بهترین کانسیلر برای پوست سبزه چه رنگی است؟ کانسیلر نارنجی گزینه خوبی برای پوست‌های سبزه محسوب می‌شود.
 6. رنگ مورد نظر برای انتخاب کانسیلر مناسب پوست روشن چیست؟ رنگ‌های هلویی و صورتی، انتخاب خوبی برای پوست‌های روشن هستند.
 7. کانسیلر مناسب پوست گندمی چه رنگی دارد؟ کانسیلرهایی که یک تا 2 درجه روشن‌تر از تناژ پوست هستند، برای پوست گندمی مناسب خواهند بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 3 / 5. مجموع آرا: 2

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا