آرایش صورتآموزش های آرایشی

انتخاب کانسیلر بر اساس جنس پوست

آیا تا به حال به فکر داشتن یک آرایش بی عیب و نقص و یک دست بوده‌اید؟! کانسیلر یک محصول ضروری در لوازم آرایش شما است که به داشتن یک آرایش یک دست و بی عیب و نقص کمک می‌کند. استفاده صحیح از کانسیلر می‌تواند به بهتر شدن آرایش کمک زیادی کند. در این بخش به بررسی انواع کانسیلر و انتخاب صحیح آن به همراه نکاتی کاربردی می‌پردازیم.

نحوه انتخاب کانسیلر

انتخاب کانسیلر شما به طور کلی به نوع پوست شما و نوع مشکلات آن بستگی دارد. بنابراین، قبل از این‌که بخواهید کانسیلر بخرید ، مطمئن شوید که دقیقاً به دنبال چه چیزی و برای چه هستید.

بهترین کانسیلر-خانومی

کانسیلر مایع

کانسیلر مایع یک محصول همه‌کاره است.  این نوع کانسیلر برای انواع پوست نرمال، چرب و مختلط مناسب است. استفاده از این نوع کانسیلر آسان است و باعث ایجاد پوششی یک‌دست می‌شود. کانسیلرهای مایع پوشش‌های مختلفی روی پوست مانند ماتی و براقی ایجاد می‌کنند. این نوع کانسیلر به خوبی انواع پوست را پوشش می‌دهد پس اگر به دنبال محصولی برای مخفی کردن جوش صورت و آکنه هستید این نوع کانسیلر انتخاب مناسبی است.

انواع کانسیلر-خانومی

کانسیلرهای کرمی

اگر پوستی خشک یا مختلط دارید، کانسیلرهای کرمی انتخاب مناسبی برای شما است. پوشش این نوع کانسیلر متوسط تا کامل است اما انتخاب نوع پوشش بستگی به محصولی که می‌خرید دارد. کانسیلرهای کرمی پوشش های مات و براقی را دارند.

*برخی مواقع استفاده از کانسیلر در ساعات زیادی از روز باعث ایجاد حالتی کیکی یا چروک روی پوست می‌شود برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید بعد از کانسیلر از پودر فیکس استفاده کنید.

کانسیلر-خانومی

کانسیلرهای استیکی

کانسیلرهای استیکی مخصوص پوست‌های خشک و حساس هستند. بسته به محصولی که انتخاب می‌کنید ، این نوع کانسیلر می‌تواند پوشش مات یا براقی ایجاد کند. همچنین این نوع کانسیلر دارای پوشش متوسط تا کامل است و می‌توان برای پوشاندن مشکلات پوستی از آن استفاده کرد.

انتخاب رنگ مناسب کانسیلر برای پوشش مشکلات پوستی

موضوع مهمی که شاید کسی به شما نگوید این است که برای پوشش هر مشکل پوستی باید کانسیلر رنگی متناسبی با آن مشکل را انتخاب کنید.  برای انتخاب رنگ مناسب توجه کردن به کلماتی مانند خنثی، سرد و گرم مهم است.

کانسیلر رنگی و کالر کورکتور-خانومی

کاهش تیرگی

اگر به فکر کاهش تیرگی در هر قسمت از صورت هستید بهتر است از رنگ‌های گرم استفاده کنید. برای پوشش تیرگی‌ها بهتر است از کانسیلرهای نارنجی یا زرد استفاده کنید.

کاهش قرمزی

از کانسیلرهای سبز رنگ برای خنثی کردن قرمزی صورت مانند لکه‌های قرمز استفاده کنید. همچنین می‌توانید از این رنگ برای پوشاندن جوش و علائم شدید آکنه استفاده کنید.

پوشاندن لکه های پوستی

از کانسیلرهای رنگی مبتنی بر رنگ نارنجی و هلویی می‌توان برای کاهش لکه‌های تیره ناشی از آکنه، پیری یا آسیب آفتاب و حتی کک و مک استفاده کرده و آن‌ها را به صورت کامل پوشش داد.

پوشاندن جوش ها با کانسیلر

برای پوشاندن جوش‌ها، لازم است که کانسیلر شما از نوع کانسیلر خشک باشد اما می‌توانید از کانسیلرهای کرمی نیز استفاده کنید. برای پوشاندن جوش‌ها می‌توانید از کانسیلر سبز رنگ استفاده کنید.

روش درست پوشاندن مشکلات پوستی

یکی از سوالات مهمی که در زمان پوشش مشکلات پیش می‌آید این است که ابتدا از کانسیلر استفاده کنیم یا از کرم‌های پایه؟ پاسخ این سوال ساده است، همیشه بهتر است قبل از استفاده از کانسیلر ابتدا روی پوست یک کرم پایه استفاده کنید. سپس هنگامی که نقاط مورد نظر را کانسیلر زدید با استفاده از یک اسفنج آرایشی به آرامی کانسیلر را پخش کنید. برای حل مشکلات پوستی در اغلب موارد نیاز به مقدار کمی از کانسیلر دارید. بعد از استفاده از کانسیلر می‌توانید از یک پودر فیکس برای ماندگاری بیشتر آرایش استفاده کنید.

نکات مهم درباره کانسیلر

کانسیلر-خانومی

کانسیلر را در نور طبیعی استفاده کنید!

آرایش در نور نامناسب باعث می‌شود فکر کنید نوع کانسیلر و یا محصولاتی که استفاده می‌کنید متناسب با پوست شما نیست. بهترین محل برای آرایش نزدیک به یک پنجره آفتاب‌گیر است تا نور طبیعی به استفاده صحیح از کانسیلر به شما کمک کند.

کشیدن مثلث

به جای کشیدن کانسیلر به صورت خطی در زیر چشم خود یک مثلث بکشید و با استفاده از یک اسفنج کوچک آن را به پوست جذب کنید. این کار به پوشاندن کامل ناحیه کمک می‌کند .

کانسیلر پشت پلک

اگر نمی خواهید برای پرایمرهای سایه چشم هزینه کنید می‌توانید از کانسیلر برای پشت چشم نیز استفاده کنید. کانسیلر به اندازه پرایمر سایه به روشن شدن پوست پشت پلک و کاهش چین خوردگی پوست زمان آرایش کمک می‌کند.

پوشش لکه ها

برای پوشش لکه‌ها مقدار کمی کانسیلر را در منطقه مورد نظر بزنید سپس با استفاده از اسفنج آن‌ها را به پوست جذب کنید. برای کاهش لکه‌ها و مشکلات پوستی نیازی به مقدار زیاد کانسیلر ندارید.

کانتورینگ و برجسته سازی با کانسیلر

با استفاده از یک کانسیلر که دو شماره از پوست شما تیره‌تر است و یک کانسیلر که از پوست شما روشن‌تر است می توانید صورت خود را کانتور کنید و به صورتتان فرم دهید.

خلاصه

کانسیلر یکی از محصولات آرایشی است که کمک زیادی به یک دست شدن آرایش می‌کند. زمان خرید کانسیلر توجه داشته باشید که این محصول را برای چه خریداری می‌کنید و بسته به مشکلتان رنگی مناسب انتخاب کنید.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا