روتین پوستی

چه فرقی بین تونر و میسلار واتر وجود دارد؟

تونر و میسلار واتر هر دو از محصولاتی هستند که برای پاک کردن صورت استفاده می‌شوند. اما کدام‌ یک برای ما مناسب و کاربردی‌تر است؟ آیا لازم است از هر دو محصول در برنامه روتین پوستی خود استفاده کنیم؟ در این نوشته ابتدا تونر و میسلار را به شما معرفی می‌کنیم و سپس سراغ بررسی تفاوت تونر و میسلار واتر خواهیم رفت.

درباره تونر و میسلار واتر

برای داشتن پوستی شاداب باید مراقبت‌های پوستی را به‌صورت روزانه انجام دهید و یک روتین مشخص با توجه به نوع پوست خود داشته باشید. تونر و میسلار واتر هر دو برای پاکسازی‌ صورت کاربردی هستند که در ادامه به معرفی این دو محلول پرطرفدار می‌پردازیم.

تونر چیست؟

تونر صورت محلولی شبیه به آب است که برای پاک کردن صورت از آلودگی‌های محیطی استفاده می‌شود. تونرها بعد از شستشوی صورت، برای تنظیم PH پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فرق تونر و میسلار

تونر‌ها ‌به‌طور اختصاصی برای انواع پوست صورت تولید می‌شود؛ به‌عنوان مثال تونر پوست چرب یا مختلط به کوچک کردن منافذ باز پوست صورت‌ و کاهش چربی‌های اضافی سطح پوست کمک می‌کند؛ درحالی‌که تونر پوست خشک میزان پوسته پوسته شدن و التهاب پوستی را کاهش می‌دهد. بنابراین مهم‌ترین نکته در خصوص استفاده از تونر، توجه به نوع پوست است.

این محلول در تقویت پوست صورت، حفظ شادابی، نرمی و طراوت پوست بسیار موثر است. از مزایای استفاده از تونر صورت موارد زیر جزو مهم‌ترین‌ها هستند:

 • کمک به بسته شدن منافذ باز پوست صورت
 • تنظیم PH پوست
 • آبرسانی و حفظ رطوبت پوست
 • پاکسازی عمیق‌ترین آلودگی‌های پوست
 • جلوگیری از رویش موهای زیر پوستی
 • عمدتا بدون نیاز به آبکشی پس از استفاده

به‌طور کلی می‌توان گفت هدف تونر اصلاح ترشح چربی‌ها و پاکسازی پوست از چربی‌های اضافه است. در واقع تونر‌ها با تنظیم PH، به بهبود سلامت پوست کمک می‌کنند.

میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر یکی از محلول‌های پاک‌کننده آرایش ساخته شده بر پایه آب است. در ترکیبات میسلار واتر‌ها از مرطوب کننده، آب تصفیه شده و سورفکتانت‌های ملایم استفاده می‌شود. ترکیبات مرطوب کننده به حفظ رطوبت و آبرسانی پوست کمک می‌کند و سورفتکانت هم به عمق چربی‌ها و آلودگی‌های پوست نفوذ کرده و عملیات پاکسازی صورت را انجام می‌دهد؛ در نتیجه باید میسلار واتر را یک محلول چند منظوره برای پاکسازی و مراقبت از پوست درنظر بگیریم.

فرق میسلار واتر و تونر

از مزایای میسلار واتر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که باعث می‌شوند این محلول یک جایگزین مناسب برای انواع پاک کننده‌های صورت نظیر دستمال مرطوب و انواع روغن‌ها باشد:

 • بدون نیاز به آبکشی صورت پس از استفاده
 • پاک کننده‌ای بی ضرر برای انواع پوست
 • پاکسازی یکدست، بدون پخش شدن مواد آرایشی روی صورت
 • بدون الکل، ایجاد حساسیت یا سوزش روی پوست

هدف اصلی میسلار واتر، پاک کردن پوست از آرایش و ذرات آلودگی و تغذیه و آبرسانی به آن است. در مقاله میسلار واتر و کاربردهای آن با ترکیبات، مزایا و کاربرد این محلول ارزشمند برای پوست صورت بیشتر آشنا شوید.

تفاوت های بین میسلار واتر و تونر

فرق تونر و میسلار واتر در کاربرد و نحوه استفاده از آنها مشخص می‌شود:

 • اصلی‌ترین تفاوت تونر و میسلار واتر به کاربرد این دو محلول برمی‌گردد. میسلار واتر برای پاک کردن صورت از آرایش شناخته می‌شود اما تونر برای تنظیم PH کاربرد دارد.
 • در یک روتین پوستی مناسب، ابتدا از میسلار واتر برای پاک کردن آرایش استفاده می‌‎کنیم، سپس صورت را به کمک فوم یا پاک‌کننده‌های دیگر می‌شوییم و مرحله‌ی آخر نوبت به تونر می‌رسد که برای تنظیم PH و برگرداندن حالت اسیدی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این دو مورد مهم‌ترین فرق میسلار واتر و تونر محسوب می‌شود که بهتر است برای استفاده صحیح از هر محصول بدانید.

تونر یا میسلار واتر؟ کدام یک بهتر است؟

با توجه به اینکه تونر و میسلار هر دو برای پاکسازی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند، این سوال برای افراد ایجاد می‌شود که تونر کاربردی‌تر است یا میسلار واتر؟ با توجه به توضیحاتی که پیش‌تر در مورد تفاوت تونر با میسلار واتر ارائه دادیم، حتماً متوجه شده‌اید که کاربرد این دو مورد با هم متفاوت است. یعنی نمی‌توان یکی از این موارد را جایگزین دیگری کرد.

پس پاسخ این سوال که کدام یک کاربردی‌تر است کاملاً به خود شما بستگی دارد. یعنی اگر اهل آرایش کردن نیستید، میسلار واتر برای شما کاربرد زیادی نخواهد داشت، زیرا میسلار برای پاک کردن عمقی آلودگی‌ها و آرایش صورت استفاده می‌شود، در نتیجه می‌توانید صرفا از تونر در روتین پوستی خود استفاده کنید. اما اگر اهل آرایش کردن هستید بهتر است که هر دو مورد را در میان محصولات موردنیاز برای روتین پوستی خود بگنجانید.

در نهایت همواره توجه داشته باشید که یک محصول آرایشی بهداشتی زمانی برای افراد کاربردی و مناسب است که با توجه نوع پوست انتخاب شود، در غیر این‌صورت این محصولات نه تنها به سلامت پوست شما کمک نکرده که آن را دچار مشکل می‌کنند. در نتیجه سعی کنید با یک متخصص پوست در رابطه با نوع پوست‌تان و محصولات مناسب برای آن نوع مشورت بگیرید.

چگونه باید از میسلار واتر و تونر استفاده کرد؟

آشنایی با نحوه استفاده از میسلار واتر و تونر کمک می‌کند بهترین بهر

– برای استفاده از میسلار واتر آن را روی مقداری پنبه یا ترجیحاً یک پد آرایشی از جنس کتان یا پنبه اسپری کنید و به‌آرامی روی صورت خود بکشید تا آرایش را کاملا پاک کند. برای پاک کردن آرایش چشم با میسلار، ابتدا پد آغشته را کمی رو پلک‌ها نگه دارید تا مواد آرایشی جذب پد شود، سپس برای پاک کردن کامل آرایش از اطراف چشم، پد را به ملایمت روی پوست بکشید.

میسلار واتر انواع متفاوتی دارد که بعضی از آنها برای پاک کردن آرایش چشم هم مناسب هستند، کافی است در هنگام خرید به برچسب روی محصول توجه کنید.

– نحوه استفاده از تونر هم شبیه به میسلار است؛ یعنی کافی است مقداری از تونر را به یک پد پنبه‌ای آغشته کنید و سپس با حرکات ملایم رو به بالا روی پوست خود بکشید. وجه شباهت تونر و بعضی از میسلار واترها در این است که بعد از استفاده نیازی به آبکشی صورت ندارید. ترکیبات میسلار واتر به گونه‌ای است که حالت چسبندگی به پوست شما نمی‌دهد و تونر هم پوست را برای استفاده از دیگر محصولات مراقبتی آماده می‌کند.

با این‌حال توجه داشته باشید که بعضی از تونرها با توجه به ترکیباتی که در آنها به‌کار رفته ممکن است نیازمند آبکشی باشند که هنگام خرید باید به عبارت «نیاز به آبکشی» روی محصول توجه کنید.

کلام آخر

تونر و میسلار واتر قابلیت‌های مختلفی دارند و برای استفاده در مراحل جداگانه‌ مراقبت از پوست پیشنهاد می‌شوند. میسلار واترها در واقع نوعی پاک‌کننده صورت هستند که پوست را پاک‌سازی و تقویت می‌کنند اما تونر برای تنظیم PH پوست و کنترل ترشح چربی آن استفاده می‌شود.

هر دوی این محلول‌ها برای یک روتین پوستی مناسب ضروری هستند و امکان جایگزینی آنها با یکدیگر وجود ندارد. مهم‌ترین نکته این است که در هنگام خرید این محصولات به نوع پوست خود توجه داشته باشید.

سوالات متداول تفاوت تونر و میسلار واتر

تونر بهتر است یا میسلار واتر؟

تونر و میسلار‌ دو محصول متفاوت با عملکرد خاص هستند. از میسلار واتر برای پاک کردن صورت از آلودگی و مواد آرایشی استفاده می‌شود و تونر خاصیت تنظیم pH پوست را دارد. پس نمی‌توان گفت یکی از دیگری بهتر است.

آیا میسلار واتر و تونر نیاز به آبکشی دارند؟

بعضی از تونرها با توجه به ترکیباتی که در آنها به‌کار رفته ممکن است نیاز به آبکشی داشته باشند که باید به توضیحات محصول هنگام خرید توجه کنید اما درکل میسلار واتر و تونر محصولاتی بدون نیاز به آبکشی هستند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 3.4 / 5. مجموع آرا: 5

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا