آرایش صورتآموزش های آرایشی

کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد؟

در آرایش کردن لوازم مختلفی استفاده می‌شود که نتیجه همه آنها زیباتر شدن است. همیشه برای آرایش صورت به آرایشگاه نمی‌رویم و همه افراد در این مورد حرفه‌ای نیستند. افراد غیرحرفه‌ای در آرایش کردن، رژ لب و خط چشم را می‌شناسند اما کانسیلر جزو آن دسته از لوازم آرایشی است که کمتر کسی در کیف یا کشوی لوازم آرایشی‌اش دارد. به همین دلیل در این مطلب سعی کرده‌ایم به زبان ساده برایتان توضیح دهیم که کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد.

در انتهای مقاله به چند سوال متداول درباره کانسیلر پاسخ داده‌ایم که احتمالا جزو پرسش‌های مهم شما هم است. اگر موارد کاربرد کانسیلر را بدانید، بدون شک این ابزار آرایشی یکی از سران کیف لوازم آرایشی شما خواهد شد.

انواع کانسیلر رو ببین!

کانسیلر چیست؟

کانسیلر در حقیقت کرم پودر فشرده‌ای است که شباهت زیادی به لوازم زیرسازی یا فونداسیون پوست دارد و برای پوشاندن انواع لک‌، جوش، تیرگی حاصل از جوش و دیگر ناهماهنگی‌های رنگی پوست استفاده می‌شود.

کانسیلرها در انواع مختلف و رنگ‌های گوناگونی، به‌عنوان اصلاح رنگ پوست، موجود هستند که هر کدام کاربردی متفاوت دارند. شاید لازم باشد بیش از یک نوع کانسیلر داشته باشید، این موضوع بستگی به نوع پوست و مشکلات صورت شما دارد.

کانسیلر چیست

انواع کانسیلر کدام است؟

کانسیلرها در انواع مختلفی وجود دارند که پرکاربردترین آنها کانسیلرهای مایع هستند، چراکه کاربری بسیار آسان دارند و برای پوست‌های چرب بسیار مناسب هستند. اما باید بدانید که نوع مایع آن، پوشانندگی بالایی ندارد. پیش از پرداختن به انواع کانسیلر بر اساس کاربرد و بافت آنها، سری بزنیم به بهترین مارک کانسیلر دور چشم و برندهای محبوب بازار را ببینیم.

– کانسیلر استیکی

کانسیلر استیکی یا ماتیکی بافت جامد و سنگین با پوشانندگی بالا دارد. این نوع کانسیلر برای افراد دارای پوست حساس، نرمال یا خشک بسیار مناسب است. کانسیلر ماتیکی با درجات مختلف پوشانندگی موجود است و عموما برای زیر چشم یا بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کانسیلر فلورمار برای پوشش لکه های تیره صورت

کانسیلر استیکی فلورمار

– کانسیلر کرمی

کانسیلر کرمی برای جاهایی از صورت که چروک دارد، پیشنهاد نمی‌شود. این کانسیلرها پوشش بالایی دارند و شبیه کرم پودرهای غلیظ پوشاننده خوبی برای لک‌های وسیع مانند ملاسما هستند. گزینه خوبی برای پوست‌های نرمال و مختلط و پوشاندن سیاهی دور چشم است.

– کانسیلر مدادی

این کانسیلرها در واقع همان کانسیلرهای کرمی هستند که برای پوشاندن نقاط کوچکتر مانند زیر ابرو یا گوشه چشم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کانسیلر مدادی گلدن رز

کانسیلر مدادی گلدن رز

– کانسیلر مایع

کانسیلر مایع برای پوشاندن بخش‌های مختلف صورت بسیار به‌صرفه است و ماندگاری خوبی دارد. عموما این کانسیلر برای پوست‌های چرب توصیه می‌شود و بهتر است افرادی که دارای پوست خشک هستند، از آن استفاده نکنند.

کدام نوع کانسیلر برای تیرگی زیر چشم مناسب است؟

بهترین ابزار آرایشی برای پوشاندن تیرگی دور چشم کانسیلر مایع است. کانسیلری که برای پوشاندن تیرگی زیر چشم استفاده می‌شود، باید یک درجه روشن تر از رنگ پوست یا کرم پودر صورت باشد.

همچنین بهتر است کانسیلر زیرچشم را با اپلیکاتور یا برس مخصوص زیرچشم پخش کنید. کانسیلر زیرچشم را به‌صورت مثلثی، مانند شکل زیر روی پوست خود بمالید.

روش استفاده از کانسیلربرای زیر چشم

چه زمانی از کانسیلر استفاده کنیم؟

برای پوشاندن تیرگی زیر چشم بهتر است قبل از زیرسازی پوست یا استفاده از کرم پایه، کانسیلر دورچشم را بزنید و در حالت کلی ابتدا از یک آبرسان یا مرطوب کننده زیر کانسیلر استفاده کنید.

اما برای پوشاندن لکه‌های پیری و جوش صورت می‌توانید ابتدا فونداسیون یا کرم پایه را روی پوست پخش کنید و سپس کانسیلر بزنید.

کانسیلرهای رنگی چه کاربردی دارند؟

کانسیلرهای رنگی با اصلاح رنگ پوست و پوشاندن لک‌ها و تیرگی‌های آن، اختلاف رنگ بخش‌های مختلف پوست صورت را کمتر می‌کند و ظاهری یک‌دست و طبیعی به آرایش می‌بخشد. هریک از این کانسیلرها با هدف خاصی استفاده می‌شوند.

کاربرد و ویژگی کانسیلرهای رنگی برای انواع پوست

– کانسیلر سبز بهترین گزینه برای پوشاندن تناژ قرمز پوست است. مثلا جوش، جای جوش یا هرگونه لک‌های قرمز پوستی با کانسیلر سبز به‌راحتی پوشانده می‌شود.

– کانسیلر زرد نیز برای لک های قهوه‌ای پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر تیرگی زیر چشم شما زیاد است، پوستی برنزه دارید یا جای کبودی روی صورت‌تان نمایان است، حتما نوع زرد را در کیف لوازم آرایش خود داشته باشید.

– کانسیلرهای بنفش معمولا استفاده کمتری دارند و بیشتر افرادی از آن استفاده می‌کنند که خیلی ماهرانه و بدون نقص آرایش می‌کنند. در سالن‌های آرایش رنگ بنفش زمانی استفاده می‌شود که تناژ رنگ پوست صورت‌شان زرد و پریده است و جای جوش یا کبودی روی صورت دارند.

– کانسیلر نارنجی یا هلو برای افرادی که پوست سبزه‌ دارند، مناسب است و رنگی شیک به پوست‌شان می‌بخشد. همچنین از کانسیلر هلو برای پوشاندن لک‌های تیره و روشن و ایجاد پوستی یکنواخت استفاده می‌شود.

– کانسیلر صورتی عموما از سوی افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که پوستی سفید دارند. این کانسیلر اصلاح رنگ به پوست شادابی و رنگ بیشتری می‌بخشد.

ناگفته نماند که برای زاویه سازی صورت هریک از این کانسیلرها کاربرد خاصی دارند که می‌توانید در مقاله راهنمای جامع زاویه سازی صورت با آرایش در این باره بیشتر بخوانید.

کاربرد انواع کانسیلر رنگی

روش استفاده از کانسیلر: کانسیلر را چه زمانی و چطور بزنیم؟

یادتان باشد این ابزار آرایشی جایگزین کرم پودر نیست بلکه به‌همراه کرم پودر استفاده می‌شود. اگر پوست خشکی دارید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع آرایش، از یک مرطوب کننده یا پرایمر آبرسان استفاده کنید.

اگر پوست‌تان منافذ باز دارد، می‌توانید از پرایمرهای آرایشی مخملی استفاده کنید تا مراحل بعدی آرایش روی صورت‌تان خوب بنشیند. سپس از کانسیلر برای پوشاندن لک‌ها و تیرگی‌های صورت‌تان استفاده کنید و بعد از آن کرم پودر بزنید.

همچنین یکی از روش‌های فیکس کردن آرایش و داشتن آرایشی ماندگار و تمیز، استفاده از پودر تثبیت کننده پس از کانسیلر و آرایش صورت است.

و اما کلام آخر …

لکه‌های پیری روی گردن و صورت، تیرگی دور چشم و منافذ باز پوست را می‌توانید با استفاده از یک کانسیلر مناسب محو کنید. ابتدا رنگ و نوع پوست خودتان را بشناسید و سپس کانسیلر انتخاب کنید. مواد این محصول رنگدانه بیشتری نسبت به کرم پایه دارد و یکی از کاربردهای کانسیلر بهتر و یک‌دست شدن آرایش روی صورت، بدون مصرف بیش از حد لوازم آرایشی است.

این مورد را می‌توانید در آرایش دور چشم و استفاده از سایه چشم پس از استفاده از کانسیلر دور چشم به‌وضوح احساس کنید.

سوالات متداول درباره کانسیلر

چند نوع کانسیلر داریم؟

کانسیلرها در انواع مختلف کرمی، مایع، استیکی، مدادی و پودری وجود دارند که به این دسته بندی باید کانسیلرهای رنگی را هم اضافه کرد. این کانسیلرها با اصلاح رنگ پوست به پوشاندن لک‌ها و تیرگی‌های پوست صورت کمک می‌کند و باعث کمتر شدن اختلاف رنگ بخش‌های مختلف پوست می‌شود.

چرا باید از کانسیلر استفاده کنیم؟

یکی از بهترین روش‌های پوشاندن لکه‌های پیری و تیرگی‌های رو پوست استفاده از کانسیلر پیش از آرایش کردن است. کانسیلر کمی ضخامت بیشتری نسبت به کرم پودر دارد و برای صاف شدن پوست صورت و داشتن آرایشی یکدست بسیار موثر است.

کانسیلر را قبل از پرایمر و کرم پودر استفاده کنیم یا بعد از آنها؟

بهترین روش استفاده از کانسیلر این است که آن را با یک فاصله زمانی بعد از کرم پودر بزنید تا تاثیر و ماندگاری بیشتری به آرایش بدهد و در صورت استفاده از پرایمر، آن را در مرحله اول آرایش خود درنظر بگیرید. بنابراین، ترتیب استفاده از آن‌ها به این صورت است: ابتدا پرایمر، سپس کرم پودر و در مرحله آخر کانسیلر.

کانسیلر و کانتور چه فرقی باهم دارند؟

کانسیلر برای پوشاندن لک صورت، تیرگی دور چشم و یکسان سازی رنگ پوست بخش‌های مختلف صورت کاربرد دارد. اما کانتور برای کوچک یا برجسته کردن بخش‌های مختلف صورت و در اصطلاح برای زاویه‌ سازی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. کانتورها عموما در سه نوع پودری، مایع و کرمی وجود دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا