روتین پوستیمراقبت از پوست

تونر پوست چیست؟

احتمالاً حداقل یک‌بار در طول زندگی این سؤال را از خود پرسیده‌اید که تونر پوست چیست، چه کاری انجام می‌دهد و چرا به آن نیاز دارید؟ شاید حتی یک تونر پوست صورت خریده‌اید تا در روتین مراقبت پوستی خود از آن استفاده کنید، اما مطمئن نیستید که چگونه باید از آن استفاده کنید. برای بسیاری استفاده از تونر صورت کمی رازآلود و ناشناخته است. ممکن است بارها در مورد اینکه دیگران از تونر پوستی استفاده می‌کنند، شنیده باشید، اما هیچ ایده‌ای در مورد اینکه چه تأثیری روی پوست می‌گذارد، ندارید. تونر معمولاً برای پاک کردن آرایش از روی پوست صورت استفاده می‌شود و جزو محصولات مراقبت پوستی است.

گاهی تونر، به‌عنوان یک محصول تهاجمی برای پاک کردن پوست صورت در نظر گرفته می‌شود که مطمئناً درست نیست. تونر را نباید با تونیک اشتباه گرفت. تونیک یک محصول حاوی الکل است و رطوبت پوست صورت را از بافت حساس آن می‌گیرد تا پاک‌سازی پوست انجام شود. در صورتی که تونر، محصولی با بافت ملایم است که بدون آسیب رساندن به بافت پوست، عملیات پاکسازی و حتی لایه‌برداری پس از پاک کردن آرایش را انجام می‌دهد. در این مقاله از وب‌سایت خانومی به‌صورت اختصاصی با تعریف تونر، انواع، محصولات پیشنهادی و نحوه استفاده از آن آشنا خواهید شد.

تونر چیست؟

تونر چیست؟

تونر یا تونر صورت، محصولی با فرمولاسیون بر پایه آب است که می‌توانید برای پاکسازی آرایشی از آن استفاده کنید. با استفاده تونر، پوست صورتتان با مواد مفید تغذیه می‌شوند و سطح پوست را برای استفاده از مرطوب‌کننده یا مواد آرایشی آماده‌سازی می‌کنند. برای درک بیشتر تونر، به این 2 نکته توجه کنید:

 • تونر معمولاً به‌عنوان تقویت‌کننده پوست برای پاکسازی مواد آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود.
 • بسیاری از تونرها حاوی الکل‌اند و باعث می‌شوند که پوستتان خشک شود. بهتر است تونرهایی را انتخاب کنید که حاوی الکل نیستند و بر پایه آب‌اند.

نکته جالب در مورد تونرهای پوستی این است که می‌توانید از آن‌ها به‌عنوان محصولات آماده‌سازی پوست استفاده کنید. به‌عنوان مثال، فرض کنید که می‌خواهید پس از چند ساعت مواد آرایشی پوست صورتتان را با تونر پاک کنید. با استفاده از تونر، پوستتان تحت تاثیر بعضی از مواد مضر آرایشی، خشک یا حساس نمی‌شود. همچنین، قبل از انجام آرایش هم می‌توانید از تونر استفاده کنید تا پوست صورت برای روتین آرایشی، مرطوب و آماده شود.

اگر نمی‌دانید که آماده‌سازی پوست را باید با چه تونری شروع کنید، ما تونر پاک‌کننده صورت اکتی ویت مناسب پوست چرب را پیشنهاد می‌دهیم. محصولاتی از این قبیل، معمولاً شامل هیدروسول برای تسکین و گلیسیرین برای آبرسانی به پوست صورتتان هستند و در نهایت باعث شادابی چهره می‌شوند.

چرا تونر پوستی با محصولات دیگر اشتباه گرفته می‌شود؟

بخش مهمی از اینکه ممکن است تونر پوستی را با محصولات دیگر اشتباه بگیرید، تشابه آن با محصولاتی مثل تونیک، میسلار واتر، اسپری صورت، شاداب‌کننده صورت و غیره است. بعضی از این محصولات ممکن است حاوی تونر باشند، اما همه آن‌ها را نمی‌توان در دسته تونرهای پوستی طبقه‌بندی کرد.

برای آشنایی بیشتر با انواع محصولات پوستی می‌توانید فرق تونر و تونیک، مقایسه، بررسی و نحوه استفاده از آنها را در همین وب‌سایت مطالعه کنید.

همچنین، تونرهای امروزی با تونرها یا پاک‌کننده‌های آرایشی قدیمی خیلی فرق دارند. تونرهای قدیمی معمولاً حاوی الکل بودند و با برخورداری از اسید سالیسیلیک، علاوه بر پاکسازی صورت، باعث تقویت پوست هم می‌شدند. این محصولات شاید برای افراد بزرگسال مناسب بودند، اما برای افراد نوجوان که پوست حساسی داشتند، بیش‌ازاندازه خشن و خشک‌کننده محسوب می‌شدند.

تونرهای امروزی بسیار ملایم‌تر هستند و در عملکرد بهتری نسبت به محصولات قدیمی‌تر دارند.

آشنایی با انواع تونرهای پوستی

تونرهایی که در حال حاضر در بازار به‌فروش می‌رسند، انواع مختلفی دارند و هر کدام، با برخورداری از یک خاصیت مهم باعث تقویت پوست می‌شوند. موارد زیر بخشی از محبوب‌ترین تونرهای پوستی‌اند:

 • تونرهای لایه‌بردار: بسیاری از تونرها از طریق لایه‌برداری ملایم باعث افزایش گردش خون در پوست صورت می‌شوند. این تونرها به باز شدن منافذ پوستی کمک می‌کنند و باعث می‌شوند تا پوستتان صاف‌تر به‌نظر برسد.
 • تونرهای مناسب منافذ باز پوست: این نوع تونرها به‌صورت اختصاصی برای سفت شدن منافذ باز صورت طراحی شده‌اند و باعث به حداقل رساندن منافذ بزرگ و باز پوستی می‌شوند.
 • تونرهای روشن‌کننده پوست: از آنجایی که تونرها به از بین رفتن و پاکسازی سلول‌های قدیمی و مرده پوست کمک می‌کنند، تونرهای روشن‌کننده می‌توانند باعث روشن‌تر شدن تناژ رنگ پوست شوند.
 • تونرهای آبرسان: یکی از دلایل محبوبیت تونرها در بین خانم‌های جوان و حتی مسن، خاصیت آبرسانی و مرطوب‌کنندگی آن‌هاست. تونرهای آبرسان، یکی از پرفروش‌ترین محصولات مراقبت پوستی در بازار هستند که به‌صورت تخصصی برای پوست‌های خشک و حساس ارائه شده‌اند.
 • تونرهای متعادل‌کننده پوست: این نوع تونرهای موجود در بازار، با متعادل کردن PH پوست، بافت حساس آن را برای بقیه روتین مراقبتی پوست آماده می‌کنند.

هدف از استفاده تونر چیست؟

استفاده تونر

منظور ما در مورد اینکه تونر برای پوستتان واقعاً معجزه می‌کند، این است که:

 • آثار مواد آرایشی و کثیفی را از روی پوست صورت پاک می‌کند.
 • منافذ پوست را کاملاً تمیز می‌کند و باعث بسته شدن منافذ باز پوست صورت می‌شود.
 • باعث تعادل در مقدار PH پوست می‌شود.
 • پوست را برای جذب عمیق مرطوب‌کننده آماده می‌سازد.
 • سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد تا آبرسانی سریع‌تر انجام شود.
 • به‌عنوان بخش مهمی از روتین مراقبت پوست روزانه در نظر گرفته می‌شود.
 • می‌توانید تونر را به‌عنوان زنگ خطر پوستتان در نظر بگیرید و از آن برای شروع یک روز خوب استفاده کنید.
 • از پوست در برابر عوامل استرس‌زای محیطی و رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.
 • همه آلودگی‌های ناشی از باکتری‌ها، آلودگی و گردوغبار را پاک می‌کند.
 • باعث اثربخشی سایر محصولات آرایشی و بهداشتی می‌شود.
 • اگر از بیماری‌ها یا التهابات پوستی رنج می‌برید، تونر می‌تواند باعث تسکین این التهابات شود.
 • به پوست کمک می‌کند تا احساس طراوت و شادابی بیشتری داشته باشد؛ مخصوصاً پس از پایان یک روز طولانی و خسته‌کننده.

تونر پوستی برای چه افرادی مناسب است؟

تونرهای پوستی برای هر نوع پوستی وجود دارد. بنابراین، همه می‌توانند از این محصول استفاده کنند. به‌عنوان مثال، افرادی که پوست خشک دارند، می‌توانند از یک تونر آبرسان استفاده کنند. در حالی که تونرهای لایه‌بردار برای افرادی که پوست چرب یا مستعد آکنه دارند، عملکرد معجزه‌آسایی خواهد داشت.

نحوه انتخاب بهترین تونر صورت برای انواع پوست

بهترین تونر صورت برای انواع پوست

انتخاب بهترین تونر برای پوست به نوع پوستی که دارید، بستگی دارد. همچنین، اینکه شما چه انتظاری از یک تونر پوستی دارید هم مهم است. در ادامه به نحوه انتخاب بهترین تونرهای پوستی برای انواع پوست اشاره می‌کنیم:

تونر برای پوست‌های معمولی

پوست معمولی با استفاده از یک تونر باطراوت و آبرسان به بهترین حالت خودش برای روتین آرایشی یا مصرف آبرسان و مرطوب‌کننده می‌رسد. به‌عنوان مثال، تونر پاک‌کننده ملایم آرایش صورت مناسب پوست نرمال و چرب از برند گارنیر می‌تواند پیشنهاد خوبی برای افراد با پوست معمولی باشد.

فراموش نکنید که ترکیب گلیسیرین با مواد مغذی پوست در تونرهای مخصوص پوست‌های معمولی می‌تواند به شادابی پوست کمک ویژه‌ای کند. از خرید تونرهایی که حاوی مواد اضافه یا غیرضروری هستند، خودداری کنید. گلیسیرین موجود در تونرهای مناسب پوست نرمال باعث می‌شوند تا آب کافی به سطح پوستتان برسد و چهره شما جوان‌تر از همیشه به نظر بیاید.

تونر برای پوست‌های چرب

افراد با پوست چرب باید به‌سراغ تونرهایی بروند که به از بین رفتن سلول‌های مرده پوست و متعادل شدن چربی طبیعی پوست، کمک می‌کنند. یک تونر حاوی اسید گلیکولیک مثل تونر لافارر مدل Multi Active را امتحان کنید که ویژه پوست‌های چرب و حساس است. این قبیل محصولات& مانند همین تونر صورت لافارر با برخورداری از اسید گلیکولیک باعث پاکسازی ملایم سلول‌های مرده پوست و جلوگیری از مسدود شدن منافذ پوستی می‌شوند.

همچنین، تونرهای مناسب پوست‌های چرب به‌دلیل برخورداری از مواد مغذی پوست، از بروز جوش‌های مقاوم در برابر درمان، جلوگیری می‌کنند.

تونر برای پوست‌های خشک

خوشبختانه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک تونر خوب، هیدراته کردن یا آبرسانی به پوست صورت است. برای بهبود وضعیت پوست‌های خشک و حساس به‌دنبال انتخاب یک تونر حاوی گلیسیرین باشید. پیشنهاد ما برای شما که پوستی خشک دارید، تونر هیالورونیک اسید مناسب پوست خشک از برند ایوم است. این تونر صورت ایویم علاوه بر تسکین و هیدراته کردن پوست شما رایحه‌ای بهشتی برای پوستتان به ارمغان می‌آورد.

بهترین زمان استفاده از تونر پوستی چیست؟

شما می‌توانید با خیال راحت، تونر مناسب پوستتان را به روتین روزانه خود اضافه کنید و صبح و شب از خواص آن بهره‌مند شوید. برای شروع، در ابتدای روز می‌توانید از تونر برای زیرسازی طبیعی و سالم روتین آرایشی خودتان استفاده کنید. در هنگام خواب هم تونر می‌تواند در نقش تمیزکننده و تغذیه‌کننده پوست صورت و دور چشم ظاهر شود.

اگر در حال حاضر یک روتین مراقبت پوستی روزانه دارید که با یک پاک‌کننده صورت شروع و با یک مرطوب‌‎کننده به پایان می‌رسد، تونر مناسب پوستتان را در بین این 2 محصول قرار بدهید. با این کار، شما از یک روتین مراقت پوستی معروف به «رژیم پوستی یک، دو، سه» استفاده کرده‌اید!

برای درک بهتر رژیم پوستی یک، دو، سه به فرمول زیر نگاه کنید:

 1. پوست صورت را پاکسازی کنید.
 2. با استفاده از تونر، پوست را برای آرایش یا محصولات مراقبت پوستی آماده کنید.
 3. پوست صورت را مرطوب نگه دارید.

توصیه خانومی: تونر خود را در عرض یک دقیقه پس از پاکسازی با پاک‌کننده صورت، استفاده کنید. چونکه مواد فعال تونر در زمانی که پوست خیس است، بهتر و بیشتر جذب می‌شوند.

اگر هم نمی‌خواهید تونر پوستی را در یک روتین مراقبت پوست روزانه قرار دهید، کافی است که آن را پس از شست‌وشوی صورتتان استفاده کنید.

پیشنهاد خانومی این است که پس از شست‌وشوی پوست صورت در صبح یا پس از استفاده از یک مرطوب‌کننده یا آبرسان، از تونر برای آماده‌سازی پوست کمک بگیرید. ضمناً اگر از سرم یا کرم دور چشم استفاده می‌کنید، بهتر است تونر را قبل از آن استفاده کنید. البته لازم است که قبل از هر اقدامی، باید به خوبی بدانید تونر و سرم صورت چه تفاوت‌هایی دارند.

آموزش نحوه استفاده از تونر پوستی

تونر، از جمله محصولات آرایشی بهداشتی در دنیاست که نحوه استفاده آن بسیار ساده است. در ادامه، طرز استفاده از انواع تونر را به‌صورت گام‌به‌گام بررسی کرده‌ایم:

 • اگر از اسپری تونر استفاده می‌کنید، کافی است آن را روی صورت و گردن خود اسپری کنید.
 • همچنین، می‌توانید مقدار مورد نیاز تونر را روی پد پنبه‌ای بریزید و سپس پد را به آرامی و در جهت روبه‌بالا روی پوست صورتتان بکشید.
 • در صورت تمایل می‌توانید کمی تونر را روی دست‌هایتان اسپری کنید و آن را روی پوستتان بمالید. فقط مطمئن شوید که در حین انجام این کار دستانتان به‌خوبی تمیز و استریلیزه شده‌اند.
 • همچنین، می‌توانید مقداری تونر را روی یک پد پنبه‌ای قرار دهید و آن را روی پوستتان فشار دهید تا مطمئن شوید، تونر کاملاً جذب پوستتان می‌شود. فقط مطمئن شوید که تونر را روی بخشی از پوست که خشک‌تر از نواحی دیگر است می‌مالید تا آبرسانی در آن بخش پوست بیشتر انجام شود.
 • از هر روشی که استفاده می‌کنید، قبل از استفاده از محصول مراقبت پوستی یا آرایشی دیگر مثل سرم یا مرطوب‌کننده، در ابتدا اجازه دهید محتویات تونر روی پوستتان خشک شود.

انواع فرمولاسیون ارائه‌شده برای تونرها‌

انواع فرمولاسیون ارائه‌شده برای تونرها‌

با وجود اینکه انواع تونرها معمولاً در قالب بطری وارد بازار می‌شوند، اما فرمولاسیون‌های دیگری هم توسط برندهای مختلف ارائه شده‌اند که بسته به سلیقه‌ای که دارید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه با انواع فرمولاسیون و بسته‌بندی‌های تونر که توسط برندهای معتبر وارد بازار می‌شوند، آشنا خواهید شد:

 • بطری: بهترین روش برای استفاده از تونر موجود در بطری این است که محتویات آن را روی یک پد پنبه‌ای تمیز قرار دهید و آن را به آرامی روی پوستتان بمالید. این کار را با پدهای تمیز آن‌قدر تکرار کنید تا جایی که دیگر اثری از کثیفی روی پوستتان باقی نماند.
 • اسپری: اسپری تونر را از چشم‌ها دور نگه دارید و آن را روی نقاط مختلف پوست صورت و گردن بپاشید. برای کنترل بیشتر و پوشش بهتر پوست، می‌توانید تونر را روی پد تمیز پنبه‌ای اسپری کنید و سپس پد را روی نواحی پوست صورت و گردن بمالید.

نکته حرفه‌ای خانومی: برای شاداب‌تر شدن پوست صورتتان در فصل تابستان، اسپری تونر را همیشه درون یخچال نگهداری کنید. این ترفند علاوه بر اینکه ماندگاری تونر شما را افزایش می‌دهد، باعث حفظ خاصیت عصاره‌های گیاهی موجود در آن هم می‌شود.

پیشنهاد خانومی: یکی از روش‌های صرفه‌جویی در استفاده از پدهای پنبه‌ای، استفاده از رول‌های دستمال‌کاغذی است. کافی است، محتویات تونر را روی دستمال‌کاغذی رولی اسپری کنید و سپس آن را روی پوستتان بمالید. با این کار حجم بیشتری از پوست صورتتان را تمیز و پدهای پنبه‌ای کم‌تری مصرف می‌کنید.

قبل یا بعد از ماسک صورت از تونر استفاده کنم؟

هر دو! شما می‌توانید قبل از ماسک صورت، از تونر پوستی برای پاک کردن پوست از سلول‌های مرده استفاده کنید. همچنین، پس از گذاشتن ماسک صورت می‌توانید از تونر جهت آماده‌سازی پوست خود برای هر محصول آرایشی بهداشتی دیگری کمک بگیرید.

توصیه خانومی: اگر می‌خواهید پس از ماسک صورت، از تونر استفاده کنید، بد نیست که قبل از تونر کمی مرطوب‌کننده (بسته به نوع ماسک) روی صورتتان بمالید. استفاده تونر پس از ماسک و مرطوب‌کننده می‌تواند باعث حبس شدن رطوبت مورد نیاز پوست و جذب عمیق آن در منافذ پوستی شود.

روش تهیه تونر خانگی

ممکن است بعضی از پوست‌ها مثل پوست‌های خیلی خشک و حساس، نسبت به تونر حساسیت نشان دهند. بنابراین، بهترین روش جایگزین برای آن‌ها تهیه تونرهای خانگی است. برای ساخت تونرهای طبیعی و خانگی، به‌دنبال مواد تسکین‌دهنده و آرام‌بخش باشید. در ادامه با چندین مدل از تونرهای طبیعی که آن‌ها را می‌توانید در خانه تهیه کنید، آشنا می‌شوید:

تونر آلوئه‌ورا

تونر آلوئه‌ورا سرشار از آنتی‌اکسیدان است و علاوه بر جلوگیری از تحریک باعث تسکین و آبرسانی به پوست می‌شود.

طرز تهیه: نصف فنجان ژل آلوئه‌ورا و گلاب را با هم مخلوط کنید. محلول را در یک بطری اسپری یا ظرف تمیز بریزید و آن را دو بار در طول روز استفاده کنید.

تونر خیار

تونر خیار باعث مرطوب شدن و تسکین پوست می‎شود و یکی از بهترین روش‌های جلوگیری از حساسیت‌های پوستی است.

طرز تهیه: یک عدد خیار تازه را رنده کنید و آب آن را بگیرید. حدود 3 تا 4 قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. برای اثربخشی بهتر تونر خانگی را درون یخچال قرار دهید و روزی یک تا دو بار از آن استفاده کنید.

تونر گل رز

تونر گل رز از جمله تونرهای خانگی مناسب برای پوست‌های خشک و حساس است. آیا می‌دانستید که عصاره گل رز توانایی متعادل کردن PH طبیعی پوست شما را دارد؟ گل رز علاوه بر رایحه آرام‌بخشی که دارد، باعث تسکین و آبرسانی پوست هم می‌شود.

طرز تهیه: عصاره گل رز را همراه با یک قاشق غذاخوری گلاب در یک ظرف بریزید و سپس یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه به آن اضافه کنید. محلول را خوب مخلوط کنید و با استفاده از یک پد پنبه‌ای آن را روی پوست صورتتان بمالید.

تونر ویتامین E

یکی دیگر از تونرهای طبیعی ملایم و آبرسان که برای پوست‌های خشک مناسب محسوب می‌شود، تونر ویتامین E است. قرار دادن این تونر خانگی و دست‌ساز در روتین مراقبت پوست روزانه باعث حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از لک‌های خشک صورت می‌شود.

طرز تهیه: نصف قاشق چایخوری روغن ویتامین را همراه با یک قاشق غذاخوری عصاره فندق افسونگر و چند قطره اسانس اسطوخودوس مخلوط کنید و آن را روی پوستتان بمالید.

تونر اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس حاوی خواص ضد باکتری و ضدعفونی‌کننده است که هر دو به نابودی باکتری‌های مضر سطح پوست کمک می‌کنند. همچنین، تونر اسطوخودوس از ترشح چربی اضافه روی پوست جلوگیری می‌کند و بهترین گزینه برای پوست‌های چرب محسوب می‌شود.

طرز تهیه: یک‌چهارم فنجان سرکه سیب، نصف فنچان چای دم‌کرده سرد و 10 قطره اسانس اسطوخودوس را با همدیگر مخلوط کنید. حالا این محلول را روزی یک تا دو بار روی پوست صوورتتان بمالید.

تونر روغن درخت چای

افرادی که پوست چرب و مستعد آکنه دارند، بهتر است روغن درخت چای را در روتین مراقبت پوستی خود جا بدهند. روغن درخت چای خواص ضدباکتریایی دارد و با آکنه مبارزه می‌کند.

طرز تهیه: مقداری آب تسویه‌شده و سرکه سیب را درون یک ظرف مخلوط کنید. چند قطره روغن درخت چای را به این مخلوط اضافه کنید و به‌خوبی تکان دهید. حالا محلول را درون یک بطری اسپری قرار دهید و روزی یک تا دو بار استفاده کنید.

تونر هیبیسکوس

زنان 30 تا 40 ساله‌ای که با اولین علائم پیری پوست روبه‌رو شده‌اند، باید از تونرهای حاوی آنتی‌اکسیدان استفاده کنند. تونر هیبیسکوس بهترین منبع وبتامین C و دارای خواص ضد پیری است و همچنین، مصرف روزانه آن باعث بهبود کلاژن‌سازی پوست صورت می‌شود.

طرز تهیه: یک کیسه چای ترش به‌مدت 10 دقیقه درون فنجان آب داغ قرار دهید تا رنگ بگیرد. کیسه را بردارید و اجازه دهید آب خنک شود. نصف فنجان عصاره آلوئه‌ورای تازه و یک قاشق غذاخوری گلاب به آن اضافه کنید. محلول را خوب هم بزنید و با قرار دادن آن درون یک اسپری، محتویات را روزی یک تا دو بار روی پوستتان بمالید.

تونر چای سبز

یکی دیگر از بهترین مواد مغذی برای پوست‌های بالغ، چای سبز است. چای سبز، سرشار از آنتی‌اکسیدان است و می‌تواند از آسیب‌پذیری رادیکال‌های آزاد که باعث پیری زودرس پوست می‌شوند، جلوگیری کند.

طرز تهیه: یک فنجان چای سبز را آماده کنید و بگذارید تا خنک شود. حدود 5 تا 6 قطرع اسانس درخت چای را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. محلول را درون یک بطری اسپری بریزید و در یخچال نگهداری کنید. روزی یک تا دو بار از این محلول برای جوان‌سازی و شادابی پوست صورت استفاده کنید.

معرفی 4 تونر پرفروش در بازار

بیش از ده‌ها برند و صدها تونر مختلف در بازار وجود دارند که هر کدام برای یک نوع پوست طراحی شده‌اند و حاوی مواد خاصی‌اند. از همه مهم‌تر اینکه با ظهور برندهای متفرقه و عرضه محصولات بی‎‌کیفیت، این نگرانی وجود دارد که چگونه باید بهترین محصول بازار را انتخاب کنید.

به‌همین دلیل، ما به‌سراغ 4 تا از بهترین و پرفروش‌ترین محصولات وب‌سایت خانومی رفته‌ایم که برای انواع پوست‌ها مفید هستند:

1. تونر لافارر مدل Multi Active مناسب پوست چرب و مختلط

تونر لافارر مدل Multi Active مناسب پوست چرب و مختلط

این تونر به‌صورت اختصاصی برای پوست‌های چرب و مختلط ساخته شده است و به‌دلیل برخورداری از ویتامین‌های مورد نیاز پوست، باعث شادابی و جلوگیری از مشکلات پوستی مثل جوش می‌شود. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول:

 • کوچک‌کننده منافذ پوست
 • دارای خاصیت آبرسانی عمیق پوست
 • بافت ژله‌ای
 • حاوی ویتامین E و C
 • بدون نیاز به آبکشی

2. تونر ضد جوش سرسیاه نوتروژینا مدل Blackhead Eliminating

تونر ضد جوش سرسیاه نوتروژینا مدل Blackhead Eliminating

پوست‌های چرب و مختلط همیشه مستعد جوش‎های سرسیاه و مقاوم در برابر درمان هستند. با استفاده از این تونر صورت نوتروژینا علاوه بر حفظ رطوبت و متعادل ساختن PH پوست، می‌توانید به کنترل چربی اضافه پوست و کاهش جوش کمک کنید. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های این محصول، به این موارد نگاهی بیندازید:

 • ضد جوش
 • قدرت پاک‌کنندگی بالا
 • پاکسازی عمیق منافذ پوستی
 • شفاف‌کننده
 • آبرسان
 • حاوی رایحه مطبوع

3. تونر آرامش بخش سیمپل

تونر آرامش بخش سیمپل

پوست‌های حساس، وقتی که در معرض کوچک‌ترین آلودگی قرار می‌گیرند، ملتهب و دردناک می‌شوند. با استفاده از این تونر پرفروش، می‌توانید شادابی، طراوت و آرامش همیشگی را برای پوستتان به ارمغان بیاورید. وجود ماده آلانتوئین در این محصول باعث ترمیم پوست و جوان‌سازی سلول‌های آن می‌شود. موارد زیر از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این تونر محسوب می‌شوند:

 • پاکسازی پوست
 • آبرسان
 • حاوی عصاره بابونه، ویتامین B5 و آلانتوئین
 • فاقد تست حیوانی
 • فاقد پارابن، الکل، عطر و رنگ

4. تونر صورت سینره مدل Herbal Energizer

تونر صورت سینره مدل Herbal Energizer

وظیفه اصلی این تونر صورت سیمپل، تنظیم PH پوست، رطوبت‌رسانی و پاک‌سازی چربی‌های سطح پوست است. همچنین، شما می‌توانید از این محصول کاربردی به‌عنوان مکمل میسلار واترها و شوینده‌های صورت استفاده کنید. ضمناً برای اینکه بدانید چه فرقی بین تونر و میسلار واتر وجود دارد می‌توانید مطلبی با همین عنوان را در وب‌سایت خانومی مطالعه کنید.

نگاهی به ویژگی‌های این محصول:

 • پاک‌کننده
 • آرامش‌بخش و التیام‌بخش
 • رطوبت‌رسانی
 • فاقد الکل
 • مناسب انواع پوست
 • حاوی عصاره‌های بابونه، اسطوخودوس، نعناع و رزماری

گنجینه‌ای از بهترین تونرهای جهان

یک تونر پوست خوب، حاوی مواد ملایم و مغذی برای پوست است. از مصرف تونرهای حاوی رنگ، الکل و پارابن خودداری کنید و در صورت حساسیت به تونرهای تجاری، از تونرهای خانگی استفاده کنید. در این مقاله از وب‌سایت خانومی به همه نکات مهم در مورد اینکه تونر پوستی چیست، اشاره کردیم و نحوه تهیه بیش از 5 نوع تونر خانگی را آموزش دادیم.

علاوه بر 4 تونر پرفروشی که در این مطلب معرفی کردیم، برای دسترسی بیشتر به گنجینه بهترین تونرهای ایران و جهان، وارد بخش فروشگاه خانومی شوید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 5 / 5. مجموع آرا: 3

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا