مجله خانومی > مراقبت از پوست > پوست چرب > چرا افرادی که جوش میزنند باید از مرطوب کننده استفاده کنند؟

چرا افرادی که جوش میزنند باید از مرطوب کننده استفاده کنند؟
پریسا جورقانیان

 چرا افرادی که جوش میزنند باید از مرطوب کننده استفاده کنند؟

مرطوب کننده پوست چرب

افرادی که جوش میزنند از چه مرطوب کننده ای استفاده کنند؟

آمارها نشان داده است که افرادی که بیش از 80 درصد افراد در طول زندگی خود جوش صورت را بدن را تجربه کرده اند. در مطالب پیشین گفتیم که برای “درمان جوش” باید ابتدا “انواع جوش” را بشناسیم. تا بر اساس آن درمان جوش صورت مشخص شود. در این مطلب به اهمیت استفاده از مرطوب کننده پوست چرب می پردازیم.

 برخی از افراد جوش را یک بیماری پوستی نمی دانند. آن را به حال خود رها میکنند. اما برای دستیابی به پوستی سالم و عاری از عوارض ماندگار جوش (لک و جای جوش)، باید با کمک محصولات مراقبتی بهداشتی و درمانی یا داروها جوش را درمان کرد.  ما سعی داریم با بالا بردن سطح آگاهی، به افراد کمک کنیم تا محصولات درستی را برای بهبود جوش صورتشان انتخاب کنند.

چرا مرطوب کننده پوست چرب در رژیم درمان جوش الزامیست؟

پوست بطور طبیعی چربی تولید میکند. اما این ترشح چربی در برخی از افراد بیشتر از حالت نرمال است. همین چربی بیش از اندازه پوست باعث ایجاد جوش می شود.

در رژیم درمان جوش معمولا از محصولاتی استفاده می شود که پوست صورت را خشک کنند. همچنین برخی از آنتی بیوتیکها و داروهای خوراکی که در درمان جوش استفاده می شود، پوست را به شدت کم آب و خشک میکند. در نتیجه پوست به این کم آبی واکنش نشان میدهد. برای جبران آن، چربی بیشتر ترشح میکند. به این ترتیب، پوست در یک چرخه نامطلوب می افتد که نتیجه آن ترشح بیشتر چربی است.

کرم سبیوم گلوبال مناسب پوست های مستعد آکنه بیودرما
کرم سبیوم گلوبال مناسب پوست های مستعد آکنه بیودرما
ضدجوش- ضدالتهاب-آبرسان پوست چرب

برای جلوگیری از این سیکل معیوب، باید از آبرسان های مناسب یا مرطوب کننده پوست چرب برای پوست استفاده کرد. آبرسان ها و مرطوب کننده هایی که برای پوست چرب و دارای جوش یا پوست مستعد جوش استفاده می شوند، فرمولاسیون اویل این واتر O/W دارند. به این معنی که بافت سبک و غیرچرب و زودجذبی دارند و اثر چربی بر روی پوست بجا نمی گذارند.

کرم مرطوب کننده صورت آکنه لاین مای
کرم مرطوب کننده صورت آکنه لاین مای
رطوبت رسان پوستهای تحت درمان آکنه

یک باور غلط درباره پوست چرب

متاسفانه باور غلطی در بین افرادی که پوست چرب دارند رایج است. تصور میکنند افرادی که پوست چرب دارند دیگر نیاز به استفاده از آبرسان و مرطوب کننده ندارند. حال آنکه رطوبت، مورد نیاز هر نوع پوستی حتی پوست چرب می باشد. چربی را با آبرسانی اشتباه نگیرید. افرادی که پوست چرب دارند باید از محصولاتی استفاده کنند که تولید چربی پوست را کنترل کند، از طرفی آبرسانی به پوست را انجام دهد.

لوسیون ویتامین سی ضد آکنه سی گل
لوسیون ویتامین سی ضد آکنه سی گل
تنظیم چربی و سبوم مازاد – جلوگیری ازایجاد جوش و آکنه
رفع جای جوش – حاوی ویتامین سی

ترکیباتی مانند هیالورونیک اسید، پنتاویتین، آکواپورین از جمله ترکیبات آبرسانی هستند که در محصولات مرطوب کننده و آبرسان وجود دارد. وجود این ترکیبات دلیل بر چرب بودن محصول نیست بلکه نشانه آبرسانی عمقی به پوست است که هر نوع پوستی برای سلامت به آن نیاز دارد.

لوسیون ضد آکنه و مرطوب کننده نورمادرم ویشی
لوسیون ضد آکنه و مرطوب کننده نورمادرم ویشی
آبرسانی 24 ساعته
مناسب پوست حساس و چرب
کوچک کننده منافذ باز پوست

نویسنده: پریسا جورقانیان – کارشناسی ارشد مهندسی شیمی (کارشناس صنایع آرایشی و بهداشتی)

Avatar

پریسا جورقانیان

پریسا جورقانیان کارشناسی ارشد مهندسی شیمی (بیوتکنولوژی) از دانشگاه فردوسی مشهد مقاله ISI : Sustained Release Curcumin Loaded Solid Lipid Nanoparticles پایان نامه کارشناسی ارشد: ساخت نانو لیپید جامد کورکومین و استفاده از آن در کرمهای آرایشی و بهداشتی جهت جوانسازی و ضدالتهاب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *