مجله خانومی > مراقبت پوست و مو > مراقبت از پوست > تفاوت تونر و میسلار واتر چیست؟ میسلار چیست؟ کاربردشون چیه؟

تفاوت تونر و میسلار واتر چیست؟ میسلار چیست؟ کاربردشون چیه؟
پریسا جورقانیان

 تفاوت تونر و میسلار واتر چیست؟ میسلار چیست؟ کاربردشون چیه؟

فرق تونر و میسلار واتر

شستشوی پوست یکی از مهمترین گامهای مراقبت از پوست است که در سلامت پوست نقش مهمی دارد. در مطلب بسیار کاربردی درباره بهترین روش شستشوی پوست صحبت کردیم. اگر پوست به خوبی تمیز شود، بسیاری از مشکلات پوستی اصلا پیش نمی آید و بسیاری دیگر از مشکلات پوستی، بهبود می یابد. انتخاب یک شوینده صورت خوب بسیار مهم است. در این مطلب تفاوت تونر و میسلار واتر که هر دو در شستشوی پوست و تمیز کردن صورت بکار گرفته می شوند، بیان می شود.

یک شستشوی خوب به این معنی است که بعد از شستن پوست با یک شوینده ای که نیاز به آبکشی دارد مانند فوم، ژل یا پن، با یک تونر پوست صورت تمیز شود. اخیرا محصولاتی با نام میسلار واتر وارد بازار شده اند که از نظر ظاهری بسیار شبیه به تونر هستند. اما میسلار چیست؟ واقعا تفاوت میسلار واتر و تونر چیست؟ در این مقاله به شما میگوییم چه زمانی از میسلار واتر و چه زمانی از تونر استفاده می شود.

انواع تونر پوست

برای آگاهی از فرق تونر و میسلار واتر خوب است بدانید تونرها در دو نوع پوست چرب و پوست خشک فرموله می شوند. در تونرهای پوست چرب، معمولا از ترکیبات کنترل کننده چربی استفاده شده است. از این رو معمولا تونرهای پوست چرب قابل استفاده برای دورچشم نیستند مگر اینکه بر روی محصول قید شده باشد که می توانید برای دورچشم استفاده کنید.

تونرهای پوست خشک معمولا حاوی ترکیباتی هستند که پوست را خشک نمیکنند. به دلیل اینکه حاوی ترکیبات نرم کننده پوست هستند، معمولا قابل استفاده برای دورچشم می باشند. البته پیشنهاد می شود حتما به نوشتار محصول در این مورد دقت شود.

تونیک پاک کننده پوست سی گل

تونیک پاک کننده پوست سی گل

 

کاربرد تونر پاک کننده پوست

1- تونر بعنوان پاک کننده به تنهایی

تونرها پاک کننده هایی هستند که نیاز به آبکشی با آب ندارند. از این رو میتوان در مسافرت ها و در بیرون از منزل، قبل از تمدید ضد آفتاب، به راحتی با استفاده از یک پد، از آن استفاده کرد. در صورتی که پوست آرایش نداشته باشد و از کرمهای پوشاننده استفاده نشده باشد، میتوان از تونرها به تنهایی برای پاک کردن آلودگی های روی پوست و پاک کردن کرمهایی که بر روی پوست وجود دارد (به شرطی که رنگی نباشد) استفاده کرد.

2- تونر بعنوان تکمیل پاک کردن پوست

در بیان تفاوت تونر و میسلار واتر خوب است بدانید تونرها را میتوان در شستشوی چند مرحله ای استفاده کرد. این کاربرد از تونر زمانی استفاده می شود که پوست صورت آرایش دارد و از کرمهای پوشاننده استفاده شده باشد. در این حالت می‌توان بعد از شستشوی پوست با یک شوینده ای که نیاز به آبکشی با آب دارد مانند ژل یا فوم یا پن، از تونر بعنوان تکمیل کننده پاک کردن صورت استفاده کرد.

تونر ها به دلیل آبکی بودن، به راحتی درون منافذ پوست می روند و کثیفی ها و آلودگی های پوست را بیرون می کشند. اگر از کرم پوشاننده کاور بالا استفاده کرده باشید، بعد از شستشو با آب و شوینده، بر روی پد کمی تونر بریزید و آن را بر روی پوست صورتتان بکشید. ملاحظه خواهید کرد که باز هم مقداری از رنگ کرمپودری که استفاده کردید، بر روی پد مشاهده می شود. این به معنی است که وقتی از کرمهای پوشاننده سنگین مانند کرم پودر غلیظ استفاده میکنید، تنها شستن صورت با شوینده و آبکشی، کافی نمی باشد.

میسلار چیست؟ تفاوت تونر و میسلار

بسیاری از شما مشتریان همیشگی فروشگاه لوازم آرایشی خانومی از ما می‌پرسید که «میسلار واتر چیست؟» میسلارواترها برای پاک کردن آرایش صورت استفاده می شود. میسلارواترها قدرت پاک کنندگی بالاتری نسبت به تونرها دارند و می‌توانند آرایش صورت را نیز پاک کنند. ازاین رو اگر آرایش دارید و از کرم‌های پوشاننده استفاده کردید، ابتدا صورت خود را با میسلار واتر تمیز کنید تا آرایش از صورتتان پاک شود. میسلار واتر نیاز به آبکشی ندارد.

پاک کننده صورت میسلار واتر گارنیر

پاک کننده صورت میسلار واتر گارنیر

در این مقاله با فرق تونر و میسلار واتر آشنا شدید. اگر شما تجربه استفاده از تونر و میسلار را دارید، خوشحال میشویم تجربه خود را با دیگران در بخش نظرات در زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید.

نویسنده: پریسا جورقانیان – کارشناسی ارشد مهندسی شیمی (کارشناس صنایع آرایشی و بهداشتی)

Avatar

پریسا جورقانیان

پریسا جورقانیان کارشناسی ارشد مهندسی شیمی (بیوتکنولوژی) از دانشگاه فردوسی مشهد مقاله ISI : Sustained Release Curcumin Loaded Solid Lipid Nanoparticles پایان نامه کارشناسی ارشد: ساخت نانو لیپید جامد کورکومین و استفاده از آن در کرمهای آرایشی و بهداشتی جهت جوانسازی و ضدالتهاب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *