مجله خانومی > مراقبت پوست و مو > مراقبت از پوست > دورچشم > کرم دور چشم را از چه سنی و چگونه باید استفاده کرد؟

کرم دور چشم را از چه سنی و چگونه باید استفاده کرد؟
پریسا جورقانیان

 کرم دور چشم را از چه سنی و چگونه باید استفاده کرد؟

روش مصرف کرم دور چشم

وقتی به چهره فردی نگاه میکنیم و با وی صحبت را آغاز میکنیم، بیشترین تمرکز ما بر روی چشمان اوست. چشم های هر فرد اولین نشانه های افزایش سن را بروز می دهد. پوست چشم بسیار نازک تر از پوست دیگر قسمت های صورت است.  به همین جهت آسیب پذیر تر و حساس تر است. از این رو به مراقبت های ویژه ای نیاز دارد. یکی از روشهای مهم مراقبت از دورچشم، استفاده از کرم دورچشم است. در این مطلب بیان می کنیم که کرم دورچشم را از چه سنی و چگونه باید استفاده کنیم.

مقاله پیشنهادی: اقدامات ماندگار برای رفع سیاهی دورچشم

یکی از مهمترین اقدامات مراقبت از پوست، استفاده از کرم دورچشم است. اما آیا شما میدانید چه کرم دورچشمی و چگونه آن را باید استفاده کنید؟ بهترین زمان برای استفاده از کرم دور چشم چه سنی است؟ در این مطلب تمام آنچه را که باید درباره نحوه مصرف کرم دورچشم بدانید به شما میگوییم.

کرم دور چشم را باید از چه سنی شروع به استفاده کرد؟

بطور کلی بهترین زمان آغاز استفاده از کرم دور چشم 25 سالگی است. اما این موضوع به ژنتیک شما و عوامل محیطی و سبک زندگی تان نیز بستگی دارد. اگر فردی بطور ژنتیکی مستعد چروک پوست است یا پوست حساسی دارد، یا اینکه عادت به آرایش دارد، ممکن است لازم باید زودتر از 25 سالگی شروع به استفاده از کرم دور چشم کند.

کرم چشم مولتی افیکیسی نئودرم
کرم چشم مولتی افیکیسی نئودرم

همچنین افرادی که در معرض آلودگی هوا هستند یا افرادی که استرس زیادی در زندگی و محل کار تحمل میکنند، پوست دورچشم آسیب پذیر تری دارند و لازم از زودتر از 25 سالگی مصرف دورچشم را آغاز کنند. افرادی که حرکات میمیک صورتشان در ناحیه چشم زیاد است مثلا در هنگام خنده، گریه یا اخم، چروکهای موقت زیادی روی پوست دورچشمشان میبینند، باید بیشتر مراقب پوست دورچشمشان باشند.

مقدار مصرف صحیح کرم دورچشم چقدر است؟

کرم دورچشم را باید به اندازه یک عدس ریز برای هر چشم استفاده کرد. یادتان باشد کرم های دورچشم چرب استفاده نکنید چون ممکن است باعث ایجاد میلیا (دانه های چربی ریز زیر چشم) شوید.

مقدار مصرف کرم دور چشم
مقدار مصرف کرم دور چشم

ویدیوی پیشنهادی: اگر غیر از این روش، کرم دورچشم میزنید، سریع متوقف کنید

کرم دور چشم ضد چروک هیالورون فیلر اوسرین
کرم دور چشم ضد چروک هیالورون فیلر اوسرین

روش مصرف صحیح کرم دورچشم چگونه است؟

کرم دورچشم را باید بصورت نقطه ای بر روی پوست زیرچشم قرار داد و با ضربات آهسته انگشت به آرامی زیر چشم پخش کرد. به هیچ وجه کرم دورچشم را نباید بر روی پوست نازک زیر چشم کشید. کرم دورچشم را باید تا انتهای ابرو در راستای استخوان زیر چشم ادامه داد.

شما از چه سنی استفاده از کرم دورچشم را آغاز کردید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را درباره کرم دورچشم مصرفی خودتان و درباره این مطلب، در بخش نظرات در زیر همین مطلب، بنویسید تا همگی از تجربیات شما استفاده کنند.

نویسنده: پریسا جورقانیان – کارشناسی ارشد مهندسی شیمی (کارشناس صنایع آرایشی و بهداشتی)

Avatar

پریسا جورقانیان

پریسا جورقانیان کارشناسی ارشد مهندسی شیمی (بیوتکنولوژی) از دانشگاه فردوسی مشهد مقاله ISI : Sustained Release Curcumin Loaded Solid Lipid Nanoparticles پایان نامه کارشناسی ارشد: ساخت نانو لیپید جامد کورکومین و استفاده از آن در کرمهای آرایشی و بهداشتی جهت جوانسازی و ضدالتهاب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *