مجله خانومی > مراقبت از پوست > مرطوب کننده هایی که این روزها غوغا کرده اند!

مرطوب کننده هایی که این روزها غوغا کرده اند!
پریسا جورقانیان

 مرطوب کننده هایی که این روزها غوغا کرده اند!

مرطوب کننده کامان

چرا مرطوب کننده های کامان پرطرفدارند؟

رطوبت نیاز اصلی پوست است. با کم شدن آن در پوست، ظاهری خسته و کدر و چروک شده برای پوست بوجود می آورد. در مطالب پیشین درباره “روش انتخاب یک مرطوب کننده یا آبرسان” صحبت کردیم. با افزایش سن، پوست قدرت نگهداری رطوبت کافی را در خود از دست می دهد. لذا باید به پوست کمک کرد تا بتواند از دهیدراته شدن جلوگیری کند.

امروزه آبرسان های زیادی در بازار است که هر کدام تکسچر و قدرت مرطوب کنندگی متفاوتی دارد.این آبرسان ها برای انواع پوستهای مختلف فرموله شده است. انتخاب یک مرطوب کننده شاید کار ساده ای باشد ولی واقعیت این است که کاری تخصصی است. چراکه اگر آبرسان متناسب پوست نباشد، مشکلات پوستی جدیدی برای پوست رخ میدهد. در این مطلب به معرفی گروههای مرطوب کننده برند کامان می پردازیم.

رطوب رسان کامان
مرطوب کننده کامان

معرفی گروه های رطوبت رسان کامان

برند کامان مدت کوتاهیست که وارد بازار شده است .ولی در همین مدت کوتاه، به دلیل داشتن رنج کاملی از مرطوب کننده ها، طرفداران زیادی پیدا کرده است. شاید کمتر برندی باشد که رطوبت رسان های کاملی برای هر نوع پوستی در هر نوع پکیجی داشته باشد. در اینجا به معرفی گروه محصولات کامان می پردازیم. تا بتوانید بر اساس نوع پوستتان و بر اساس حجم مصرفی تان، بهترین رطوبت رسان را برای پوستتان انتخاب کنید:

1- رطوبت رسان اویل فری کامان

جالب است بدانید افرادی که پوست چرب دارند هم نیاز به استفاده از رطوبت رسان دارند. اما نکته اینجاست که رطوبت رسان های مخصوص پوست چرب، تفاوت ساختاری در فرمولاسیون با مرطوب کننده های پوست نرمال و خشک دارند. مرطوب کننده های پوست چرب، بر اساس ساختار OlW فرموله می شوند. که چرب نیستند و فقط به پوست آبرسانی می کنند.

کرم مرطوب کننده اویل فری 75 میلی لیتر کامان
کرم مرطوب کننده اویل فری 75 میلی لیتر کامان

رطوبت رسان اویل فری کامان، بافت بسیار سبکی دارد. رد چربی بر روی پوست بجا نمی گذارد و بسیار زود جذب می شود. رطوبت رسان اویل فری کامان حاوی آرگان است که ماده ای بسیار مغذی برای پوست است. آنتی اکسیدانهای موجود در این کرم هم از پیری پوست جلوگیری میکنند و هم پوست را از دهیدراته بودن در می آورد.

یکی از مزایای برند کامان این است که انواع رطوبت رسان هایش را در پکیج های مختلف برای کاربردهای مختلف ارائه داده است.  رطوبت رسان 240  میلی لیتر اویل فری کامان برای استفاده در حجم زیاد است همچنین برای قرار دادن بر روی میز توالت و استفاده در منزل بسیار مناسب است.

کرم مرطوب کننده اویل فری 240 میلی لیتر کامان
کرم مرطوب کننده اویل فری 240 میلی لیتر کامان

رطوبت رسان اویل فری کامان در حجم 400 میلی لیتر نیز موجود است. در این محصول علاوه بر آرگان، حاوی بی کمپلکس نیز است. حجم 400 میلی لیتر اویل فری کامان بصورت پمپی است و کاربری بسیار راحتری برای کل بدن دارد.

کرم مرطوب کننده بی کمپلکس اویل فری
حجم 400 میلی لیتر کامان

2- رطوبت رسان پوست معمولی کامان

این رطوبت رسان چربی بیشتری نسبت به نوع اویل فری که در بالا توضیح داده شد دارد. از طرفی، حاوی عصاره گل ساعتی است که آنتی اکسیدان بسیار قوی برای مبارزه با رادیکالهای آزاد و پیری پوست است. رطوبت رسان پوست نرمال کامان در حجم 75 میل تیوبی است و برای مصرف روزانه و حتی قرار دادن در کیف و به همراه داشتن در بیرون از منزل و محل کار بسیار مناسب است.

کرم مرطوب کننده پوست معمولی 75 میلی لیتر کامان
کرم مرطوب کننده پوست معمولی 75 میلی لیتر کامان

کامان جزو معدود برندهایی که است که رطوبت رسان پوست نرمال و پوست خشک جدا از هم دارد و این نشان می دهد که کاملا بصورت تخصصی بر روی رطوبت رسان ها کار کرده است و رطوبت رسان های اثربخشی به بازار ارائه کرده است. رطوبت رسان پوست نرمال 240 میلی لیتر کامان بصورت جار یا همان کاسه ای است که برای مصرف خانگی و روی میزتوالت مناسب است.

کرم مرطوب کننده پوست معمولی 240 میلی لیتر کامان
کرم مرطوب کننده پوست معمولی 240 میلی لیتر کامان

همچنین نوع 400 میلی لیتر آن برای مصرف خانوادگی و مصرف بدن مناسب است. رطوبت رسان های کامان طوری فرموله شده اند که قابل استفاده برای افرادی که پوست حساسی هم دارند مناسب است. بنابراین کل خانواده حتی کودکتن نیز می توانند از این رطوبت رسان ها استفاده کنند.

کرم رطوبت رسان بی کمپلکس نرمال 400 میلی لیتر کامان

3- مرطوب کننده پوست خشک کامان

رطوبت رسان پوست خشک کامان قدرت نرم کنندگی بالایی دارد. این رطوبت رسان بافت سنگین تری نسبت به نوع اویل فری و نوع پوست نرمال آن دارد و کرمی بسیار زود جذب می باشد. این محصول حاوی عصاره آووکادو می باشد که آنتی اکسیدانی بسیار مفید برای برای پوست و نرم کنندگی بالایی دارد.

کرم مرطوب کننده پوست خشک 75 میلی لیتر کامان
کرم رطوبت رسان پوست خشک 75 میلی لیتر کامان

رطوبت رسان پوست خشک کامان در حجم 240 میلی لیتر در بسته بندی کاسه ای نیز وجود دارد که برای مصرف روزانه در منزل بسیار کاربردی است. در هنگام استفاده از محصولات کاسه ای فراموش نکنید که بعد از استفاده حتما به سرعت در محصول را ببندید تا هم محصول خشک نشود و هم آلودگی به خود نگیرد. با دست تمیز از ظرف کاسه ای کرم بردارید.

کرم مرطوب کننده پوست خشک 240 میلی لیتر کامان
کرم مرطوب کننده پوست خشک 240 میلی لیتر کامان

رطوبت رسان پوست خشک کامان در حجم 400 میلی لیتر بصورت پمپی نیز وجود دارد که برای مصرف خانواده و مصرف بدن پیشنهاد می شود. برای استفاده از کرمهای پمپی ابتدا مقدار مورد نیاز را بر روی کف دست پمپ کنید، سچس کمی دستهایتان را به هم بمالید تا کرم در سطح کف دستتان پخش شود. سپس بر روی بدن استفاده کنید.

کرم مرطوب کننده مدل بی کمپلکس اویل پلاس 400 میلی لیتر کامان

کرم مرطوب کننده مدل بی کمپلکس
اویل پلاس 400 میلی لیتر کامان

اگر شما از محصولات مرطوب کننده کامان استفاده کرده اید، برای به اشتراک گذاشتن تجربه مصرفتان از این مرطوب کننده ها، در بخش نظرات در زیر همین مطلب کامنت بگذارید.

نویسنده: پریسا جورقانیان – کارشناس ارشد مهندسی شیمی (کارشناس صنایع آرایشی و بهداشتی)

Avatar

پریسا جورقانیان

پریسا جورقانیان کارشناسی ارشد مهندسی شیمی (بیوتکنولوژی) از دانشگاه فردوسی مشهد مقاله ISI : Sustained Release Curcumin Loaded Solid Lipid Nanoparticles پایان نامه کارشناسی ارشد: ساخت نانو لیپید جامد کورکومین و استفاده از آن در کرمهای آرایشی و بهداشتی جهت جوانسازی و ضدالتهاب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *