مجله خانومی > مراقبت پوست و مو > مراقبت از پوست > معجزه ی آبرسانی پوست برند اوسرین

معجزه ی آبرسانی پوست برند اوسرین
پریسا جورقانیان

 معجزه ی آبرسانی پوست برند اوسرین

هیالورونیک اسید آبرسان پوست در اوسرین

آبرسانی پوست یکی از نیازهای اصلی پوست برای جلوگیری از پیری پوست و داشتن پوستی سرحال و شفاف است. پیشتر در مقاله “تفاوت مرطوب کننده و آبرسان” و همچنین در مقاله “چگونه یک مرطوب کننده یا آبرسان برای پوست خود انتخاب کنیم” درباره اهمیت آبرسانی به پوست صحبت کردیم.

تلاش تمام افرادی که برای مراقبت از پوستشان زمان میگدارند و هزینه صرف میکنند این است که پوستی سالم، زیبا و عاری از چروک داشته باشند. پیری پوست عاملی طبیعی است که با افزایش سن رخ میدهد اما با کمک اصول مراقبت از پوست میتوان روند آن را کندتر کرد.

اما برای جلوگیری از پیری پوست، پوست به چه چیزی نیاز دارد؟ پیری پوست زمانی اتفاق می افتد که سه عامل کلاژن، هیالورونیک اسید و الاستین را از دست بدهد یا مقدار آن در پوست کم شود. در این مطلب بطور اختصاصی در مورد هیالورونیک اسید و اثر معجزه آسای آن بر پوست صحبت میکنیم. همچنین محصولاتی از برند اوسرین که حاوی هیالورنیک اسید هستند را معرفی میکنیم و کاربرد آنها را بیان میکنیم.

نقش هیالورنیک اسید در پوست

هیالورونیک اسید یک هیدروکربن طبیعی است که در بافت های بدن مانند غضروف، چشم و پوست وجود دارد. تا به حال دقت کرده اید که پوست کودکان چقدر لطیف و گوشتالو است؟ دلیل آن وجود مقادیر زیادی از هیالورونیک اسید در پوست آنهاست. اما متاسفانه با افزایش سن، هیالورونیک اسید در پوست کم و کمتر می شود. بطوریکه مقدار هیالورونیک اسید در بدن بزرگسالان، یک بیستم بدن کودکان است.

سدیم هیالورونیت در واقع نمک سدیمی هیالورنیک اسید است که مولکول های ریزتری نسبت به خود هیالورنیک اسید دارد. لذا نفوذپذیری خوبی در پوست دارد. تحقیقات نشان داده است که سدیم هیالورنیت تا 1000 برابر وزن خود آب جذب می کند و این همان چیزی است که پوست به آن نیاز دارد.

محصولات حاوی هیالورنیک اسید

نقش هیالورونیک اسید در آبرسانی به پوست چیست؟ محصولاتی که هیالورنیک اسید یا سدیم هیالورونیت دارند، محصولات ارزشمندی در آبرسانی به پوست محسوب میشوند. در واقع محصولات حاوی هیالورونیک اسید بهترین محصولات ضدپیری پوست هستند که نسبت به کرمهای دیگر گرانتر نیز هستند.

نقش هیالورونیک اسید در آبرسانی به پوست
نقش هیالورونیک اسید در آبرسانی به پوست

برترین محصولات حاوی هیالورونیک اسید

10 سال پیش برند اوسرین لاین هیالورون فیلر خود را به بازار عرضه کرد که با استقبال زیادی روبرو شد. در جشن 10 سالگی لاین هیالورون فیلر اوسرین در سال 2018، محصولات این لاین، پرفروش ترین محصولات اوسرین در اروپا اعلام شد. اوسرین چندین محصول پرکاربرد در لاین هیالورون فیلر خود دارد که در این مطلب به توضیح 3 محصول از آنها می پردازیم.

کرم دورچشم ضدچروک هیالورون فیلر اوسرین

این محصول یکی از بهترین محصولات ضدچروک دورچشم می باشد که بافت ژل کرم مانندی دارد. آبرسانی عمقی به پوست انجام میدهد و به افراد بالای 30 سال توصیه می شود. کمی چرب است و هیچ بویی ندارد. از آنجاییکه SPF15 دارد در طول روز هم میتوان از این محصول استفاده کرد.

کرم دور چشم ضد چروک هیالورون فیلر اوسرین
کرم دور چشم ضد چروک هیالورون فیلر اوسرین

کرم دورچشم ضدچروک هیالورون فیلر اوسرین را باید دو بار در شبانه روز استفاده کرد و اثر کم عمق کردن چروکهای اطراف چشم 4 هفته بعد از شروع مصرف مشاهده می شود.

کرم ضدچروک شب هیالورن فیلر اوسرین: هیالورونیک اسید معجزه ی در آبرسانی به پوست در اوسرین

این محصول یک کرم مغذی شب با بافتی نسبتا چرب است که برای پوستهای نرمال تا خشک توصیه می شود. افرادی که پوست چرب دارند بهتر است از این محصول استفاده نکنند. اما برای افرادی که پوست نرمال تا خشک دارند یکی از بهترین کرمهای شب است.

کرم ضد چروک شب هیالورن فیلر اوسرین
کرم ضد چروک شب هیالورن فیلر اوسرین

کرم ضدچروک هیالورون فیلر اوسرین را شبها بر روی پوست تمیز بزنید و بگذارید تا صبح بر روی پوست بماند. اثرات لیفتینگ آن کم است ولی اثر آبرسانی بسیار خوبی دارد. بعد از 4 هفته استفاده، چروکهای پوست را کم عمق میکند و پوست جانی دوباره میگیرد.

هیالورونیک اسید معجزه ی آبرسانی پوست در برند اوسرین
هیالورونیک اسید معجزه ی آبرسانی پوست در برند اوسرین

کرم ضدچروک روز هیالورن فیلر اوسرین

این کرم بافت سبک تری نسبت به کرم شب هیالورون فیلر دارد. لذا افرادی که پوست مختلط دارند می تواند از آن استفاده کنند. این کرم مناسب افراد دارای پوست خشک، نرمال و مختلط می باشد. گروه سنی مناسب برای این محصول بالای 30 سال است.  SPF 15 آن به این معنی است که در طول روز وقتی که در محیط سرپوشیده منزل یا محل کار هستیم، میتواند از اشعه UV نور محیط محافظت کند ولی به هیچ وجه بعنوان ضدآفتاب زیر نور مستقیم خورشید نباید استفاده گردد.

کرم ضد چروک روز هیالورون فیلر اوسرین
کرم ضد چروک روز هیالورون فیلر اوسرین

هیالورنیک اسید را از چه منابعی به بدن برسانیم؟

هیالورنیک اسید در مواد غذایی مانند سویا، گوشت گاو و سبزیجات برگ دار وجود دارد. سبزیجاتی مانند اسفناج، چغندر و حبوبات حاوی زینک فراوان هستند که به تولید هیالورنیک اسید در بدن کمک میکند. گوجه فرنگی، توت فرنگی و آناناس نیز از این جمله هستند.

همچنین دانه هایی مانند بادام و آجیل ها نیز منبع بسیار خوبی برای هیالورنیک اسید هستند.

امروزه قرص های مکمل هیالورنیک اسید نیز در بازار موجود است.

Avatar

پریسا جورقانیان

پریسا جورقانیان کارشناسی ارشد مهندسی شیمی (بیوتکنولوژی) از دانشگاه فردوسی مشهد مقاله ISI : Sustained Release Curcumin Loaded Solid Lipid Nanoparticles پایان نامه کارشناسی ارشد: ساخت نانو لیپید جامد کورکومین و استفاده از آن در کرمهای آرایشی و بهداشتی جهت جوانسازی و ضدالتهاب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *