مراقبت از مو

هفت اشتباه رایج که کراتینه مو های شما را زود خراب میکند

هفت اشتباه رایج که کراتینه موهای شما را زود خراب میکند

کراتینه کردن موها یکی از روشهای صاف کردن موهای وز و فر شده است. واقعیت این است که کراتینه مو با ضررهای زیادی برای مو و سلامتی بدن همراه است. اگز با وجود دانستن تمام مخاطرات کراتینه کردن مو، تصمیم گرفتید موهایتان را کراتینه کنید، برای طولانی تر نگه داشتن زیبایی آن اقدامات مراقبت از کراتین مو را حتما انجام دهید.

در این مطلب به اشتباهاتی اشاره میکنیم که باعث میشود اثرات صاف شدن و زیبایی کراتینه کردن موها به سرعت از بین برود. بنابراین این نکات را با دقت مطالعه کنید و آنها را بکار گیرید. صاف شدن موها بعد از کراتینه کردن مو، بین 3 تا 5 ماه دوام دارد. این مدت بستی به مراقبت شما از موهای کراتینه شده دارد.

اشتباهات رایج بعد از کراتینه مو ها

1- شستشوی موهای کراتینه شده قبل از 72 ساعت

تا 72 ساعت بعد از کراتینه کردن موها، موهایتان را نشویید. حتی آنها را مرطوب هم نکنید.

2- استفاده از هر نوع شامپویی

بعد از کراتینه کردن از شامپو فاقد سدیم کلراید و فاقد سولفات استفاده کنید. شامپوهایی که برای موهای رنگ شده و موهای بلوند شده فرموله شده اند، معمولا این خواص را دارند. به هیچ وجه از شامپوهای معمولی استفاده نکنید که باعث از بین رفتن سریع کراتینه موهایتان می شود.

axe m

3- اشتباهای در تخریب کراتینه مو : استفاده از بالشهای پارچه نخی

بعد از کراتینه کردن موها، از بالش هایی با روکش ساتن یا ابریشم استفاده کنید تا اصطکاک کمتری با موهایتان داشته باشد. اصطکاک موها با بالش در هنگام خواب، موجب گره خوردن موها و از بین رفتن رطوبت موها می شود که سبب می شود اثرات کراتینه مو به سرعت از بین می برد.

4- ماسک  کراتین مو  ممنوع!

بعد از کراتینه کردن موها، حتما و حتما از ماسک موی کراتین استفاده کنید تا از گره خوردن و وز شدن و فر شدن مجدد موها جلوگیری شود.

axe m

ماسک موی کراتین را باید در داخل حمام استفاده کنید. بعد از شستشوی موها، ماسک مو را به اندازه حداقل یک قاشق غذاخوری بر دارید و موهایتان را به آن آغشته کنید. 5 دقیقه بعد آن را آبکشی کنید.

5- فراوان به دریا و استخر بروید!

آب شور و کلر به سرعت موهای کراتینه را خراب میکند. حتی المقدور در مدتی که اثرات کراتینه بر روی موهایتان باقی مانده است، نگذارید موهایتان با آب شور دریا و آب کلردار استخر آغشته شود. اگر هم مجبور شدید به استخر یا دریا بروید از کلاه محافظت کننده مو استفاده کنید و بعد از دریا یا استخر هم به سرعت موهایتان را آبکشی کنید.

6- عدم استفاده از اسپری کراتین

اگر میخواهید اثرات صاف بودن موهایتان بعد از کراتینه مدت بیشتری باقی بماند، وقتی از حمام برگشتید و موهایتان را خشک کردید، از اسپری کراتین مو استفاده کنید. این نوع از اسپری ها به دوام کراتینه موهایتان کمک زیادی میکند.

axe m

7- موهایتان را بپیچید و کلیپس بزنید و حالت دهید!

در مدتی که موهایتان در اثر کراتینه کردن، صاف و خوش حالت است، از کارهایی که به موها پیچ و تاب میدهد بپرهیزید. مثلا موهایتان را نپیچانید و کلیپس بزنید.

اگر شما تجربه کراتینه کردن موهایتان را دارید، خوشحال می شویم در بخش نظرات همین مطلب، ما را از تجربیات کراتینه کردن موهایتان مطلع سازید. شما چه کاری برای دوام کراتینه و مراقبت از موهای کراتینه شده تان انجام دادید؟

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا