اخبار سلامتی و زیبایی

همه چیز درباره برنزه کردن پوست

این روزها فصل برنزه شدن پوست است. برنزه کردن پوست، مد چند سال اخیر است و بسیاری از افراد با این کار ظاهری بسیار شیک و زیبا پیدا می‌کنند. از این رو اخیرا برنزه کردن پوست طرفداران زیادی پیدا کرده است. در ویدیویی نکته‌های آفتاب گرفتن را بیان کردیم این ویدیوی کاربردی را از دست ندهید.

آموزش برنزه کردن با آفتاب-خانومی

نکته‌های طلایی درباره آفتاب گرفتن و برنزه شدن پوست

آفتاب گرفتن روش و اصول خاص خودش را دارد. اگر این اصول را رعایت نکنید، صدمات جبران ناپذیری خواهید دید. بنابراین لازم است قبل از تصمیم به آفتاب گرفتن و برنزه شدن، اطلاعات لازم درباره روش صحیح آفتاب گرفتن را کسب کنید. در این مطلب نکته‌های مهمی درباره آفتاب گرفتن و برنزه شدن به شما می‌گوییم و برخی از بهترین محصولات در این زمینه را به شما معرفی می‌کنیم.

نکات حمام آفتاب-خانومی

روش صحیح آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست چگونه است؟

در مقالات پیشین بارها و بارها درباره صدماتی که آفتاب به پوست می‌رساند صحبت کردیم. اما اگر بخواهیم آفتاب بگیریم و برنزه شویم چکار کنیم تا پوست کمترین آسیب را ببیند؟ این سوالی است که این روزها بسیاری از افراد به دنبال پاسخ آن می‌گردند.

واقعیت این است که در هر حال آفتاب به پوست آسیب فراوان می‌رساند. اما راهکارهایی وجود دارد که این آسیب را به کمترین حد برسانیم. در این‌جا نکات مهم آفتاب گرفتن را بیان می‌کنیم:

دوش گرفتن قبل از آفتاب گرفتن

قبل از آفتاب گرفتن پوستتان را تمیز کنید. بهتر است دوش بگیرید تا جذب محصولاتی که استفاده می‌کنید بهتر باشد و موثرتر عمل کنند.

از روغن‌ها و محصولات برنزه کننده استفاده کنید

محصولات برنزه کننده محصولاتی هستند که به پوست کمی رنگ می‌دهد و محافظتی در حد SPF بین 4 تا 10 دارد و از آسیب جدی پوست در برابر آفتاب جلوگیری می‌کند. این محصولات به رنگ گرفتن سریع‌تر پوست کمک می‌کنند. بنابراین نیازی نیست که مدت زمان زیادی برای برنزه شدن زیر آفتاب بمانید.

محصولات برنزه کننده حاوی آنتی اکسیدان‌هایی هستند که از آسیب و پیری پوست جلوگیری می‌کنند و جلوی صدمات شدید آفتاب به پوست را می‌گیرند. این محصولات همچنین معمولا دارای ضدالتهاب‌هایی هستند که نمی‌گذارند پوست ملتهب و سوخته شود. ضمنا رنگی که به پوست می‌دهند، رنگی  یکنواخت و شیک‌تری است نسبت به زمانی که زیر آفتاب چیزی به پوست نزنیم.

 

مدت زمان صحیح را رعایت کنید

برنزه شدن پوست را یک روزه انجام ندهید. بهتر است این کار را حداقل در 3-4 روز انجام دهید. روز اول فقط نیم ساعت زیر آفتاب بمانید. روز دوم 1 ساعت و از روز سوم یک ساعت و نیم در آفتاب بمانید نه بیشتر.

به یک طرف زیر آفتاب نمانید

در طول زمان آفتاب گرفتن چند بار بچرخید تا یکنواخت برنزه شوید. مدت طولانی به یک طرف زیر آفتاب دراز نکشید.

روغن آفتاب را تمدید کنید

هر 15 دقیقه محصول روغن یا اسپری برنزه کننده را تجدید کنید و روی بدن ماساژ دهید

از عینک آفتابی استفاده کنید

از آن‌جایی‌که چشم و پوست دور چشم بسیار آسیب پذیر است، در هنگام آفتاب گرفتن از عینک آفتابی بزرگ و تیره استفاده کنید.

افترسان را فراموش نکنید

پس از اتمام حمام آفتاب، برای پیشگیری از آسیب‌های احتمالی پوست از افترسان‌ها استفاده کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا