مراقب خودت باش

راه کارهای روزانه مراقبت از پوست چرب و آکنه ای

افزادی که پوست چرب دارند با مشکلات زیادی مواجه هستند. بزرگ ترین مشکل آنها این است که زود جوش می زنند. افرادی که پوست چرب دارند نمی توانند هر نوع محصولی را برای پوستشان استفاده کنند. در مطالب پیشین درباره محصولات مناسب پوست چرب ها مطلب بسیار کاربردی و مفیدی را منتشر کردیم. در این مطلب به شما می گوییم که چگونه باید از پوست چرب مراقبت کنیم تا جوش نزنیم.

 

مراقبت از پوست چرب چگونه است؟

اگر  دارای  پوستی  چرب  هستید  به  احتمال  زیاد  منافذ  باز  و اکنه ،جوش  های  سرسیاه روی  پوستتان شما را آزار  می دهد. همیشه جلوی آینه به خودتان میگویید. پوستی چرب و جوشی،براق با منافذ باز شبیه  پوست  پرتقال ،این بدترین  نوع  پوستی هست که من دارم. اما این مژده را بدهم که علیرغم مشکلات مذکور،در پوست چرب نشانه های افزایش سن و چروک های پوستی به دلیل  تولید  ترشح  چربی (سبیوم) دیرتر آشکار می شود. شما با مراقبت صحیح از پوست چرب واستفاده از محصولات  ویژه پوست  چرب می توانید پوستی صاف و شفاف داشته باشید

مراقبت از پوست چرب
مراقبت از پوست چرب

استفاده از شوینده  و تونر برای مراقبت از پوست چرب

صورت  خود را  روزی  2  بار  با  شوینده  های فاقد صابون  متفاوت (ژل  یا  کرم )مخصوص  پوست  چرب و دارای  آکنه  می باشند  استفاده  کنید. بهتر  است این  محصولات  حاوی  بنزوئیل پراکسید، اسید سالیسیلیک،اسید گلیکولیک یا بتا هیدروکسی اسید باشند تاعملکرد بهتری داشته باشند یادتان باشد، شستن بیش از2 بار در روز، رطوبت  طبیعی پوستتان را از بین می برد و سبب  تولید چربی بیش ازحد پوست نیز می شود.پس از شستشو صورتتان را با حوله خشک  نکنید اینکار باعث تحریک پوستتان شده و ترشح چربی پوستتان را افزایش می دهد.

 

ax m

 

پرهیز از استفاده  بیش  از حد تونر 

اگر عادت به استفاده از تونردارید، فقط در نواحی که بیشتر احساس چربی می کنید، مانند پیشانی،چانه و بینی،ازآن استفاده  نمایید و نواحی که چرب نیستند رو به وسیله  تونر بیش از حد خشک  نکنید.

 

کرم مرطوب کننده  فاقد چربی برای مراقبت از پوست چرب

بخاطر داشته  باشید که پوست چرب نیز نیاز به کرم مرطوب  کننده دارد برای انتخاب مرطوب کننده دقت داشته باشید که ساختار  محصول از آب  تشکیل شده و فاقد چربی باشد.بافت آن خیلی رقیق یا ژل مانند باشد و از کرم  های بافت غلیظ  استفاده  نکنید.

 

ax m

 

کرم و پودر های آرایشی فاقد چربی

برای انتخاب پرایمر، کرم پودر یا پنکک ارایشی، دقت  کنید حتما فاقد چربی و دارای مواد ضد جوش  باشد، و  ترکیبات  آن منافذ  باز پوستتان را  نبیند تا اجازه  تنفس به پوستتان بدهد .

 

ax m

 

ماسک های صورت لایه بردار

 هفته ای یکبار از یک  ماسک لایه بردار،جهت  پاکسازی پوست از هرگونه  چربی،آلودگی را از منافذ پوستتان استفاده  کنید.

 

ax m

 

دستکاری کردن جوش و آکنه  ممنوع

هیچ  وقت وسوسه به پاکسازی سر خود جوش های صورت خود نشوید. چرا که به مرور زمان باعث ایجاد زخم، و لک روی پوست می شود . بنابراین از محصولات ضد جوش، مانند انواع کرم  یا ژل ضد جوش  های  برای درمان آن ها  استفاده  کنید. ودر آخر استفاده از  ضد  آفتاب فاقد چربی و لانولین فراموش  نکنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا