اخبار سلامتی و زیبایی

خواص قهوه سبز برای سلامتی بدن

دانه های قهوه سبز دانه های رست نشده یا همان برشته نشده قهوه هستند. هنگام برشته کردن دانه های قهوه آنتی اکسیدان های موجود در آن ها از بین میرود اما از آنجا که دانه های قهوه سبز از این مرحله عبور نمیکند، آنتی اکسیدان های موجود را حفظ میکنند و از این رو برای سلامت ما بسیار مفید هستند. فواید بیشماری برای قهوه سبز در سلامت بدن ذکر شده است. در ادامه این مقاله قصد داریم به چند خاصیت بی نظیر این دانه های زیبا اشاره کنیم:

قهوه سبز غنی از آنتی اکسیدان است

قهوه سبز بسیار غنی از آنتی اکسیدان ها هستند که آسیب دیدگی های ناشی از رادیکال های آزاد در بدن ما را کم می کند و مراقب خوبی برای سلامت کلی بدن است. مطالعات انجام شده نشان می دهد که دانه های سبز و خام قهوه حاوی اسید کلروژنیک ۱۰۰% خالص هستند که در واقع یک آنتی اکسیدان قوی است. این ماده می‌تواند سطح گلوکز موجود در خون را بررسی کند و از شاخی شدن سلول های پوستی جلوگیری میکند.

متابولیسم را تقویت می کند

اسید کلروژنیک موجود در قهوه سبز همچنین به عنوان یک تقویت کننده متابولیسم بدن شناخته می شود که میزان متابولیک پایه بدن (BMR) را در بدن تا حد زیادی افزایش می دهد. با افزایش متابولیسم بدن کبد آزاد کردن گلوکز را به حداقل می‌رساند. بدن ما به دلیل کمبود گلوکز شروع به سوزاندن سلول‌های چربی می کند تا نیاز خود به گلوکز را برطرف کند. بنابراین دانه‌های قهوه توانایی بالایی در چربی سوزی دارند و به ما در کاهش وزن کمک می‌کند.

اشتها را کاهش می‌دهد

اگر از احساس گرسنگی مداوم رنج می برید دانه های قهوه سبز می توانند کمک زیادی به شما بکنند. این دانه ها کنترل کننده های قوی اشتها هستند و می توانند اشتیاق ما را به غذا کنترل کرده و از پرخوری جلوگیری کند، بدن ما شروع به سوزاندن رسوبات چربی می کند و از شر وزن اضافی خلاص می شویم.

دیابت را درمان میکند

قهوه سبز برای درمان دیابت نوع 2 مفید هستند. عصاره قهوه سبز می‌تواند سطوح بالای قند را در جریان خون کاهش دهد و کاهش وزن را تسریع بخشد. که هر دوی این موارد برای بهبود دیابت نوع ۲ ضروری است.

سطح کلسترول بد خون را کاهش میدهد

عصاره قهوه سبز سطح کلسترول بد خون را تا میزان قابل توجهی پایین می آورد. از آنجا که کلسترول بد عامل اصلی بروز اختلالات کشنده قلبی عروقی از جمله ایست قلبی است قهوه سبز با کنترل سطح این نوع از کلسترول خطر حملات قلبی را کاهش میدهد.

همچنین دانه های قهوه سبز عملکرد گردش خون را بهبود میبخشند،انرژی ما را افزایش میدهند و سم زدایی طبیعی برای بدن هستند. علاوه بر خواص زیادی که قهوه سبز در سلامت بدن دارد برای سلامت پوست و مو نیز بسیار مفید است:

تاثیرات رادیکال های آزاد را کاهش می دهد

کلژونیک اسید موجود در دانه های قهوه می‌تواند تاثیر رادیکال های آزاد راکاهش می دهد و از آنجا که این دانه ها برشته شده نیستند حاوی مواد دیگری مثل فرولیک اسید هستند که روند پیری را کند کرده و پوستی جوان به ما هدیه میدهد.

سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

قهوه سبز در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر است و بخاطر خواص آنتی اکسیدانی خود می‌تواند به بدن در حذف سموم بدن و عناصر مخرب پوست کمک کند و در نتیجه با پاکسازی بدن ما را از شر پوست کدر و آکنه ها خلاص میکند.

به کم شدن میزان ظهور علائم پیری کمک می‌کند.

قهوه سبز مقادیر بالایی از مواد فرار و مناسب برای بدن هستند ،اسید گاما از این مواد است  که به ما در حفظ سلامت پوست و جلوگیری از ایجاد چین و چروک کمک می کند.

پوست را آبرسانی و مرطوب میکند.

قهوه سبز سرشار از انواع آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب است که پوست را تغذیه و مرطوب می کند و از افتادگی، تغییر رنگ و سایر آسیب دیدگی های شدید پوستی محافظت می کند.

از آسیب دیدن موها جلوگیری میکند.

اکسیدان های موجود در قهوه سبز به همان اندازه که برای سایر قسمت های بدن مفید است برای موهم فواید بسیار زیادی دارد از آنجا که این آنتی اکسیدان ها به بدن کمک می کند تا هر چیز مسمی و هم مخرب را از بدن دفع کند باعث میشود به ما موهای قوی، سالم و زیبا هدیه میدهد.

ریزش مو را کنترل میکند.

قهوه سبز در درمان ریزش مو بسیار موثر است و عصاره دانه های آن می‌توانند ضخامت تارهای مو را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.  طور کلی اگر به دنبال راهی آسان برای مراقبت از سلامت کلی بدن، بالابردن سیستم ایمنی و همچین مراقبت از پوست و موی خود هستید دانه های قهوه سبز را فراموش نکنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا