مراقبت صورت

گام های اساسی مراقبت از پوست چرب

افرادی که پوست چرب دارند مشکلات زیادی با پوستشان دارند. قبلا درباره محصولاتی که برای پوست چرب مناسبند صحبت کردیم.  شاید شما هم جزو آن دسته از افراد باشید که از داشتن پوست چرب خود ناراحتید. در نگاه اول حق دارید. پوست چرب نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد تا دچار معضلات ان نشویم. منظور از معضلات پوست چرب همان جوش زدن، برق پوست و باز شدن منافذ آن است. مراقبت از پوست چرب روتین خاصی دارد که در این مطلب به آن می پردازیم.

با برنامه صحیح مراقبت از پوست چرب، می توان از مزایای پوست چرب بهره برد و دچار معضلات آن نیز نشد. برنامه مراقبت از پوست چرب، 4 گام اساسی دارد:

 

 شستشوی مناسب: 

شستشوی مناسب پوست، اولین و مهم ترین گام مراقبت از پوست است. افرادی که پوست چرب دارند حداکثر دوبار در طول شبانه روز باید پوست خود را پاک کنند. این پاک کردن می بایست با محصولات مخصوص پوست چرب باشد. محصولات پاک کننده پوست چرب می تواند فوم، ژل شستشو یا تونر باشد.

 

axe m

 

استفاده از آبرسان:

تصور نکنید افرادی که پوست چرب دارند، نیاز به آبرسانی به پوست ندارند. هر نوع پوستی برای سالم بودن به آبرسانی نیاز دارد. افرادی که پوست چرب دارند باید از آبرسانهای سبک که ترکیبات غیرچرب دارد استفاده کنند. خوشبختانه بسیاری از برندها آبرسانهای پوست چرب فرموله کرده اند. کافیست آنها را بشناسید. معمولا در آبرسانهای پوست چرب، ترکیبات کنترل کننده چربی پوست و کوچک کننده منافذ باز وجود دارد که با مرور استفاده، ترشح چربی پوست کنترل می شود و به حالت نرمال درمی آید.

 

axe m

 

 استفاده از ضدآفتاب:

هر نوع پوستی حتی افرادی که پوست چرب دارند، باید در تمام سال از ضدآفتاب استفاده کنند. خوشبختانه ضدآفتابهای بسیار سبک مخصوص پوست چرب در بازار وجود دارد. گاهی از اوقات افرادی که پوست چربی دارند، ضدآفتاب مناسبی انتخاب نمیکنند و به دلیل سنگینی، از مصرف آن اجتناب میکنند. می توانید با یک انتخاب صحیح ضدآفتاب، از آسیب های پوستی که اشعه UV به پوست می زند، جلوگیری کنید.

 

axe m

 

 استفاده از کرم دورچشم:

پوست دورچشم غدد چربی ندارد. بنابراین حتی اگر پوست چربی دارید، باید از 25 سالگی به بعد از کرم دورچشم استفاده کنید. کرم دورچشم را دوبار در طول شبانه روز بزنید. یادتان باشد. کرم دورچشم را نباید بر روی پوست نازک اطراف چشم بکشید بلکه باید آن را با ضربات آهسته انگشت پخش کنید.

 

axe m

 

با رعایت این 4 گام، بسیاری از مشکلات پوست چرب حل می شود و دیگر نیاز به استفاده از درمان کننده ها نیست. این چهار گام را در برنامه روتین زندگی خود قرار دهید و به آن پایند باشید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا