مراقبت از پوست

ماسک صورت برای پوست های چرب؛ انواع، خواص، فواید و نحوه درست کردن

چربی زیاد پوست از مشکلات رایج پوستی در دنیا است. پوست چرب مقدار زیادی سبوم تولید می‌کند، سبوم ماده روغنی آزاد شده توسط غدد چربی است. غدد چربی در زیر پوست قرار دارد و سبوم ترشح می‌کنند، تولید سبوم برای پوست فواید خوبی دارد اما در عین حال باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود. سبوم از پوست و مو محافظت و آنها را مرطوب می‌کند. تولید بیش از اندازه سبوم مشکلات پوستی را ایجاد می‌کند، مشکلاتی از قبیل انسداد منافذ و جوش و آکنه. بنابراین میزان چربی پوست باید معتدل و نرمال باشد تا فواید سبوم بر مضرات آن غلبه کند.

ماسک صورت برای پوست چرب

یکی از روش‌های ایجاد تعادل در چربی پوست استفاده از ماسک صورت است. افرادی که پوست چرب و مستعد آکنه دارند از فواید و تاثیر ماسک صورت برای تعدیل چربی پوست سود می‌برند و با استفاده منظم از ماسک صورت چربی صورت را در حالت نرمال نگه می‌دارند. در این مطلب تعداد ماسک صورت برای پوست چرب را معرفی کرده‌ایم تا میزان تولید چربی پوست را متعادل کند.


مشاهده قیمت ماسک صورت در فروشگاه اینترنتی خانومی


تاثیر ماسک صورت رس قهوه‌ای برای پوست چرب

مولتانی میتی که با خاک رس قهوه‌ای نیز گفته می‌شود یکی از مواد طبیعی مفید برای پوست چرب و مستعد آکنه است، مولتانی میتی به چربی و آلودگی پوست را از بین می‌برد. گلاب یک ماده عالی برای تقویت و مرطوب کردن پوست به شمار می‌رود. مرکبات مانند آبلیمو نیز یک ماده موثر برای پوست است که اغلب در ترکیبات ماسک صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای بهره بردن از فواید مولتانی میتی در قالب ماسک صورت 3 قاشق غذاخوری مولتانی میتی را با 2 قاشق غذاخوری گلاب مخلوط و 1 قاشق غذاخوری آبلیمو تازه به آن اضافه کنید. مواد را خوب هم بزنید تا حالت خمیری پیدا کند و سپس به آرامی روی پوست بمالید و 30 دقیقه صبر کنید و بعد با آب بشویید.

فواید ماسک صورت لیمو و ماست برای پوست چرب

لیمو سرشار از اسیدسیتریک است و وجود این اسید در لیمو، لیمو را بهترین مرکبات برای پوست تبدیل کرده است. این اسید به کنترل چربی پوست کمک می‌کند و منافذ را  کوچک و پوست را سفت می‌کند. ماست نیز منبع غنی از اسیدلاکتیک است که به پاکسازی و لایه‌برداری ملایم پوست را انجام می‌دهد. ترکیب لیمو با ماست باعث از بین بردن چربی اضافی پوست می‌شود، بنابراین اگر پوست چربی دارید از تاثیر و فواید ماسک صورت لیمو و عسل برای پوست خود غافل نشوید.

برای تهیه ماسک صورت آبلیمو و ماست در یک ظرف مقدار مساوی ماست و آبلیمو را با هم مخلوط کنید و بعد به آرامی روی پوست چرب خود قرار دهید و بعد از 10 دقیقه بشویید.

تاثیر ماسک صورت پوست پرتقال برای تنظیم چربی پوست

یکی از مواد طبیعی مفید برای تنظیم چربی پوست، پوست پرتقال است. پوست پرتقال چربی اضافی پوست را از بین می‌برد و پوست را شفاف و شاداب می‌کند. از فواید دیگر ماسک صورت پوست پرتقال می‌توان به جلوگیری از آکنه، رفع انسداد منافذ، از بین بردن جای زخم و جوش‌های سرسیاه اشاره کرد. برای تهیه این ماسک پوست پرتقال خشک شده را در پودر کنید و با آب یا ماست مخلوط کنید تا به صورت خمیر یکدست شود و بعد روی پوست بمالید. برای تاثیر ماسک صورت پوست پرتقال آن را به مدت 15 الی 20 دقیقه روی پوست بگذارید و بعد با آب بشویید. بهتر است پوست پرتقال را در سایه و به صورت طبیعی خشک شود.

فواید ماسک صورت آلوئه‌ورا و عسل برای پوست چرب و جوش‌دار

به وفور در مورد خواص عسل برای پوست صحبت شده است و همه می‌دانیم که به درمان جوش و آکنه، چین‌وچروک وتیرگی پوست کمک می‌کند. آلوئه‌ورا یا آلوورا نیز پوست را مرطوب می‌کند و چربی اضافی پوست را از بین می‌برد، آلوورا برای درمان آکنه، آفتاب سوختگی موثر است و انعطاف پذیری پوست را تقویت می‌کند. برای آنکه از فواید این دو ماده به نفع پوست بهره ببرید، کافی است 3 قاشق غذاخوری ژل آلوورا را با 1 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و ترکیب را به آرامی روی پوست تمیز خود بمالید و بعد از 30 دقیقه با آب بشویید.

ماسک صورت گوجه و خیار برای پوست چرب

گوجه پوست را براق و مرطوب می‌کند و باعث از بین بردن چربی اضافی پوست می‌شود و یک ماده موثر برای از بین بردن لکه‌ها و و سفتی پوست است. خیار نیز یک ماده عالی برای از بین بردت التهاب، خشکی و افتادگی پوست است. ترکیب این دو ماده یک ماسک صورت عالی برای پوست چرب است. برای تهیه این ماسک صورت آب گوجه فرنگی و خیار را با هم مخلوط کنید و بعد به آرامی روی پوست بمالید و 10 الی 20 دقیقه صبر کنید و بعد با آّب ولرم بشویید. تاثیر این ماسک صورت برای پوست چرب عالی است و باعث شفافیت و درخشندگی پوست می‌شود.

ماسک صورت زردچوبه با ماست برای تعدیل چربی پوست

زردچوبه یک آنتی‌باکتریال قوی است و برای پوست‌های مستعد آکنه مفید است. آرد نخودچی به همراه زردچوبه پوست را تصفیه می‌کند، ماست نیز پوست را لایه بردای می‌کند و چربی پوست را متعادل می‌کند. از این مواد در قالب ماسک صورت می‌توان به نفغ پوست چرب بهره برد. برای تهیه این ماسک صورت مقدار مساوی آرد نخودچی و زردچوبه را با هم ترکیب و مقداری ماسن به آن اضافه کنید تا ترکیب خمیری شکل شود. سپس ماسک صورت را روی پوست چرب خود قرار دهید 15 دقیقه صبر کنید و بعد با آب ولرم بشویید.

فواید ماسک صورت موز و عسل برای پوست چرب و مستعد آکنه

موز فقط یک میوه خوشمزه نیست، یک ماده عالی برای پوست است. موز پوست را مرطوب و براق می‌کند، موز باعث از بین رفتن چین و چروک پوست می‌شود. عسل نیز که آنتی باکتریال و آنتی اکسیدان قوی است که از ایجاد آکنه روی پوست جلوگیری می‌کند و اثرات پیری پوست را کاهش می‌دهد. برای تهیه این ماسک صورت ابتدا در یک ظرف مناسب موز را پوره و بسته به مقدار موز پوره شده 1 الی 2 قاشق غذاخوری عسل را با آن ترکیب کنید. ماسک صورت موز و عسل را به آرامی روی پوست تمیز بمالید و 20 الی 30 دقیقه صبر کنید، سپس صورت را با آب ولرم بشویید.

تاثیر ماسک صورت زردچوبه برای پوست چرب

زردچوبه پوست را ضدعفونی می‌کند و آکنه، جای زخم، التهاب و قرمزی پوست را از بین می‌‌برد. لیمو هم علاوه‌بر پاکسازی، منافذ پوست را محکم و منافذ را کوچک می‌کند. شیر و آرد نخود نیز پوست را تغذیه و مرطوب می‌کند. در واقع این مواد هر سه عملکرد خوبی در برابر پوست چرب و مستعد آکنه دارد، بنابراین می‌توان از این مواد برای از بین بردن چربی اضافی پوست استفاده کرد. برای تهیه این ماسک صورت 3 قاشق غذاخوری آرد نخود را با  قاشق غذاخوری شیر مخلوط کنید. به ترکیب شیر و آرد نخود  قاشق غذاخوری زردچوبه و آبلیمو اضافه کنید. ماسک صورت زردچوبه با آرد نخود، شیر، آبلیمو را روی پوست بمالید و 20 دقیق صبرد کنید و بعد با آب ولرم بشویید.

از فواید و تاثیر سرکه سیب برای پوست چرب غافل نشوید

سرکه سیب فقط برای لاغری استفاده نکنید؛ اگر پوست چربی دارید از آن برای تنظیم چربی پوست کمک بگیرید. سرکه سیب چربی پوست را معتدل و طبیعتاً از ایجاد آکنه نیز جلوگیری می‌کند. سرکه سیب در درمان مشکلات پوستی مانند لکه‌های تیره، آفتاب سوختگی و چین و چروک موثر است. برای بهره بردن از فواید و تاثیر ماسک صورت سرکه سیب کافی است یک پنبه را به سرکه سیب آغشته و به آرامی روی پوست بمالید و 10 دقیقه صبر کنید و بعد پوست را با آب گرم بشویید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 1 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا