آرایش مو

رنگ موی فانتزی یا رنگ موی کلاسیک، کدام یک به چهره‌ من می‌آید؟

همه‌ خانم‌ها به این موضوع واقف هستند که با رنگ کردن موهای‌شان، تغییر می‌کنند و ظاهر آن‌ها بسیار جذاب‌تر به نظر می‌رسد. زمانی که بحث انتخاب بهترین رنگ مو پیش می‌آید، در یک چالش بزرگ و عظیم به دام می‌افتیم. یکی از سوالات بسیار متداولی که در این مواقع به ذهن‌مان خطور می‌کند، این است که چه نوع رنگ مویی به موهای طبیعی ما می‌آید و باعث می‌شود که موهای ما خوش‌فرم و خوش ‌استایل به نظر برسند! رنگ موی فانتزی یا رنگ موی کلاسیک، کدام یک بهتر است؟ در پاسخ به این سوال، نیاز دارید تا یکسری از مطالب عمومی را بدانید.

رنگ موی کلاسیک-خانومی

برای انتخاب رنگ موی کلاسیک باید صورت سفیدی داشته باشید

میکاپ‌هایی که با رنگ موی کلاسیک در مجلات دیده می‌شود، ما را به این نتیجه می‌رساند که ریشه‌ استفاده از رنگ موی کلاسیک در اروپا جای دارد. چون میکاپ‌هایی که با رنگ موی کلاسیک انجام می‌شوند، لایت هستند و چهره‌ افراد را پُرتر نشان می‌دهند. حتی اگر پوست صورت شما گندمی است و چندان سرد نیست، آرایش و میکاپ شما باید به صورتی باشد که پوست کاملا سفید دیده شود. به همین خاطر، با رنگ موی کلاسیک باید از کرم‌پودرهایی استفاده کنید که پوست را تا چندین درجه، روشن‌تر نشان می‌دهند. استفاده از کانسیلرهای مایع روشن‌کننده نیز برای داشتن یک میکاپ فوق‌العاده با رنگ موی کلاسیک، لازم و ضروری است. اگر تا به حال از رنگ موی کلاسیک استفاده نکرده‌اید، باید به شما بگوییم که رنگ موی کلاسیک بر روی موها به صورت چندین رنگ ظاهر می‌شود که تمامی آن‌ها روشن می‌باشند.

رنگ مو جوگندمی-خانومی

رنگ موی کلاسیک چیست؟

در واقع، رنگ موی کلاسیک به ترکیب دو رنگ اتلاق می‌شود. برای نمونه، ترکیب رنگ زرد و آبی، ترکیب رنگ سیاه و سفید، ترکیب رنگ سبز و صورتی و ترکیب رنگ آبی تیره و سفید از رنگ موهای کلاسیک هستند. ترتیب رنگ کردن مو با استفاده از این دو رنگ، چندان مهم نیست و به سلیقه‌ خودتان می‌توانید موهای‌تان را با آن دو، رنگ نمایید. در بعضی از تصاویر، مشاهده می‌شود که موها به چندین دسته تقسیم می‌شوند و هر کدام از آن‌ها به صورت یک در میان با یک رنگ مو به طور کامل رنگ می‌شوند. غیر از مواردی که برای رنگ مو کلاسیک بیان کردیم، نمونه‌های دیگری هم برای رنگ موی کلاسیک وجود دارند که در لیست زیر مشاهده خواهید کرد.

 • رنگ موی زرد و خاکستری
 • رنگ موی قرمز و بژ
 • رنگ موی نارنجی و آبی
 • رنگ موی شکلاتی و بنفش

 

رنگ مو فانتزی دخترانه-خانومی

رنگ موی فانتزی چیست؟

رنگ موی فانتزی به رنگ موی پاستلی هم معروف است. رنگ موی پاستلی همانند مداد شمعی‌های یک جعبه نقاشی، تناژ روشنی دارند و برای برجسته شدن رنگ آن‌ها بر روی موهای‌تان نیاز دارید که موهای خود را به طور کامل به رنگ پلاتینی در آورید. طرز استفاده از رنگ موی فانتزی بدین صورت است که باید همه‌ موهای خود را با رنگ موی فانتزی رنگ کنید یا هاله‌هایی از دو رنگ موی فانتزی شبیه به هم را استفاده کنید. نمونه‌هایی از رنگ موی فانتزی عبارتند از:

 • رنگ موی آبی کاربنی و آبی فیروزه‌ای
 • رنگ موی پسته‌ای و سبز سیر
 • رنگ موی بنفش روشن و صورتی تیره
 • رنگ موی زرد روشن و نارنجی تیره

رنگ مو مخفی-خانومی

رنگ موی کلاسیک و رنگ موی فانتزی چه تفاوتی دارند؟

در حقیقت تفاوت چندانی بین رنگ موی کلاسیک و رنگ موی فانتزی وجود ندارد. به طور معمول، در رنگ موی کلاسیک از دو رنگ مخالف با هم استفاده می‌شود. در صورتی که در رنگ موی فانتزی از دو رنگ شبیه به هم استفاده می‌شود. در سال 2020، رنگ موی آبی کلاسیک که تمامی موها به رنگ آبی کلاسیک در خواهند آمد که در بعضی از مواقع نیز هاله‌ای از رنگ قرمز روشن و تیره نیز در لابه‌لای موها مشاهده می‌شود. این تفاوت، تمام آن چیزی است که باعث متمایز شدن این دو نوع رنگ مو شده است.

رنگ مو طوسی-خانومی

رنگ موی کلاسیک و رنگ موی فانتزی چه شباهتی دارند؟

در بخش شباهت رنگ موی کلاسیک و رنگ موی فانتزی باید بگوییم که برای مشاهده‌ نتایج استفاده هر دوی آن‌ها باید موهای خود را دکلره کنید. چون کمتر کسی پیدا می‌شود که دارای رنگ موی شبیه به رنگ موی فانتزی یا رنگ موی کلاسیک باشد. در صورتی که رنگ موهای شما زرد باشد یا هاله‌ای از رنگ زرد در لابه‌لای موها دیده شود، حاصل نهایی کار همان چیزی نخواهد بود که شما می‌خواستید و انتظار داشتید. همچنین اگر پوست صورت شما تیره است، برای انتخاب رنگ مو‌های روشن و خیلی روشن محدودیت دارید. در مقابل اگر پوست روشن و یا گندمی داشته باشید، هر رنگ موی تیره‌ای را نمی‌توانید انتخاب کنید. چون در هر دو حالت، ظاهر شما پیرتر از سن واقعی‌تان خواهد بود.

 • رنگ موی زرد و خاکستری برای پوست‌های سرد
  رنگ موی فانتزی برای پوست‌های سرد، انتخاب بهتری است. چون چهره‌ این افراد با رنگ موی فانتزی، جوان‌تر و کم سن‌تر به نظر می‌رسد. البته این را هم بگوییم که نحوه رنگ کردن با رنگ موی فانتزی، کار دشواری است که در این مورد نیاز است تا زیر نظر یک نفر متخصص، اقدام به رنگ کردن موها با رنگ موی فانتزی کنید.
  منظور از پوست‌ سرد، همان پوستی که ته مایه رنگ آن به رنگ آبی، قرمز و صورتی نزدیک است. رنگ موی زرد و خاکستری برای افرادی که این پوست را دارند، فوق‌العاده است. چرا که این دو رنگ مانع از تشدید جلوه‌ی نازک و قرمز بودن رنگ پوست سرد می‌شوند.
 • رنگ موی زرد روشن و نارنجی تیره برای پوست‌های گرم
  پوست‌هایی که ته مایه رنگ آن‌ها به هلویی، زرد و طلایی نزدیک است، پوست‌های گرم گفته می‌شوند. مشخص است که رنگ‌های تیره همانند رنگ مشکی و خاکستری برای رنگ کردن موهای افرادی که پوست‌های گرمی دارند، مناسب نیستند. پس بهتر است به سراغ رنگ‌هایی بروید که تناژ روشنی دارند و چهره‌ افراد را تا چندین درجه روشن‌تر و پُرتر نشان می‌دهند. رنگ موی کلاسیک همانند رنگ موی زرد روشن و نارنجی تیره برای این دست از افراد، ایده‌آل است. البته این را هم بگوییم که رنگ نارنجی روشن را اصلا انتخاب نکنید. چون رنگ نارنجی روشن باعث می‌شود که موهای شما اصلا برجسته نباشند و موهای‌تان کم حجم و کم‌پشت به نظر برسند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 5 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا