مراقبت از مو

آقایان چگونه از موهای خود مراقبت کنند؟

چندی پیش آقایان کمتر از این روزها به زیبایی و مراقبت از پوست و موی خود اهمیت می داند. اما خوشبختانه امروزه آقایان نیز به جمع آنهایی که به زیبایی و سلامت پوست و موی خود اهمیت می دهند، پیوستند. مراقبت از موی آقایان هم اکنون مساله ای شده که به آن پرداخته می شود. یکی از مواردی که در زیبایی چهره آقایان بسیار تاثیرگذار است، موهای آقایان است.

امروزه محصولات مراقبت از موی متفاوتی از بانوان برای آقایان در بازار وجود دارد. دلیل آن هم این است که الگوی ریزش موی آقاین و خانمها باهم متفاوت است. مقاله “تفاوت ریزش موی آقایان و خانمها” را بخوانید تا بیشتر راجع به آن بدانید. بسیاری از آقایان درگیر ریزش مو هستند که قبل از هر اقدامی باید “نوع و دلیل ریزش مو” مشخص شود.

در این مطلب به محصولاتی که آقایان برای مراقبت از موهای خود به آن نیاز دارند، می پردازیم.

مشکلات موی آقایان

موهای آقایان جنس و رنگ متفاوتی نسبت به خانمها دارد. مشکلات موی آنها نیز با خانمها متفاوت است. عمده ترین مشکلات موی آقایان به شرح زیر است:

1- ریزش موی آقایان

ریزش موی آقایان دلایل مختلفی دارد. برای درمان ریزش مو، قبل از هر چیز باید نوع و دلیل ریزش موی آقایان مشخص شود، بعد از آن درمان برای آن درنظر گرفته شود.

مقاله پیشنهادی: چرا ریزش مو میگیریم و درمان آن چیست

ax m

درمان ریزش مو کار چندان ساده ای نیست و حتما به تجویز پزشک نیاز دارد. پزشکان رژیم درمانی اختصاصی برای ریزش موی آقایان درنظر میگیرند که از فردی به فرد دیگر بنابر نوع و دلیل ریزش موی وی ذرنظر میگیرند. اما آنچه در بین همه آنها مشترک است، استفاده از شامپوهای ضدریزش مو است.

فراموش نکنید، شامپوهای ضدریزش مو نمیتوانند به تنهایی درمان ریزش مو محسوب شوند. بلکه در روتین مراقبت از موی آقایان جزو روتین ضد ریزش مو قرار میگیرد. همچنین برای افرادی که مستعد ریزش مو هستند، میتوانند اقدامی پیشگیرانه باشد و روند ریزش مو را کاهش دهد.

ax m

یکی از محصولات ددرمانی ریزش مو که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است، آمینکسیل کلینیکال ویشی است که اثرات درمانی آن فوق العاده می باشد. این محصول میتواند در کنار شامپو ریزش مو یکی از درمانهای اصلی ریزش موی آقایان باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره این محصول بر روی تصویر آن در زیر کلیک کنید:

ax m

لوسیون ضد ریزش موی آقایان فولیکا نیز جزو محصولات درمانی ریزش موی آقایان محسوب می شود که بازخورد خوبی توسط مصرف کنندگان داشته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

ax m

2- شوره سر

آقایان بصورت ژنتیکی بیشتر از خانمها مستعد شوره سر هستند و به دلیل کوتاه بودن موهایشان، بیشتر از خانمها نیز به چشم می آید. بنابراین بحث درمان شوره سر در آقایان باید جدی تر از خانمها پیگیری درمان شود. اگر از مشکل شوره سر رنج می برید، حتما مقاله ” دلایل ایجاد شوره سر و راههای درمان آن” را بخوانید.

ax m

 درمان شوره سر در آقایان به سختی درمان ریزش مو نیست. یکی از موثر ترین اقدامات برای درمان شوره سر آقایان، استفاده از شامپوهای قوی ضد شوره سر است. بهتر است حتی افرادی که در حال حاضر شوره سر ندارند ولی مستعد شوره هستند، یک شامپوی ضد شوره سر در حمام داشته باشند و حداقل هفته ای یک بار موهای خود را با شامپو ضدشوره سر بشورند.

3- وز موی آقایان

از آنجاییکه جنس موهای آقایان با خانمها متفاوت است و موهای آقایان زبر تر از خانمها است، بیشتر وز می شود. یکی از بهترین روشهای مقابله با وز شدن موها و برای داشتن موهایی خوش حالت، بهتر است از شامپوها و ماسک موی ضد وز مو استفاده کنند.

ax m

اگر شما تجربه استفاده از محصولات مراقبت از موی آقایان را دارید، در بخش نظرات در زیر همین مطلب، تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا