آرایشآرایش صورت

چگونه رژگونه بزنیم؟

چگونه رژگونه بزنیم؟

آرایش کردن بخصوص رژگونه زدن یکی از پرکاربردترین روشهای زیبایی است. زیبا آرایش کردن، نوعی هنر است. بسیاری از افراد به این مقوله بخصوص رژگونه زدن بسیار علاقمند هستند. بصورت تجربی این کار را بسیار شیک و ماهرانه انجام میدهند.

برخی از افراد هم هستند که بصورت حرفه ای آرایش نمی کنند. حرفه ای رژگونه نمی زنند. معمولا یک آرایش ساده و شیک را برای میکاپ روزانه خود می پسندند. آرایش بخشهای بسیار زیادی دارد. در این مطلب به روش صحیح رژ گونه زدن می پردازیم.

رژ گونه زدن یکی از بخشهای مهم آرایش کردن است که در زیبایی چهره نقش مهمی دارد. نحوه رژگونه زدن در حالت چهره نقش مهمی دارد. بطور مثال با جهت رژ گونه زدن می توان فرم صورت را تغییر داد.

ax m

از کجا رژ گونه زدن را شروع کنیم؟

نواحی دورتا دورصورت گرم است و رنگدانه ها جذب میکند و از بین می برد. دورتا دور صورت، همانجایی که نزدیک رویش موی سر هستند، نقاط گرم صورت هستند. در این نقاط اگر رنگی به صورت بزنیم، به مرور کمرنگ می شود. اما نواحی وسط صورت مانند رو گونه ها، سرد هستند. رنگی که بعنوان رژ گونه به آن زده می شود، به همان صورت باقی می ماند.

ax m

بنابراین وقتی برس رژگونه را دستمان میگیریم، باید از گوشه صورت، از نقاط نزدیک به رویش موی شقیقه ها شروع کنیم. اولین تماس برس رژگونه ی آغشته شده به رژگونه، گوشه ی صورت باشد. همانجاییکه گرم است و رنگ آن به مرور کمرنگ تر می شود. سپس جهت برس را به سمت گونه ها ببریم.

اگر اولین تماس برس رژگونه با صورت در وسط صورت و روی برجستگی گونه ها باشد، ناگهان حجم وسیعی از رنگ بر روی برجستگی گونه می نشیند. به اطراف صورت رنگ کمتری می رسد و به مرور هم کمرنگ تر می شود. اتفاقی که می افتد این است که بعد از مدتی، پررنگی فقط برروی لپها و قسمتهای برجسته گونه باقی میماند. رنگ  گوشه های صورت کمرنگ می شود. چهره ای مانند آرایشهای قدیمی و خیلی غیرحرفه ای باقی میماند!

ax m

بنابراین حتما اولین تماس برس آغشته به رژ گونه از گوشه های صورت به سمت گونه ها باشد. نه از گونه به سمت گوشه های صورت. پس از آن بصورت حرکات رفت و برگشتی رژگونه زدن را ادامه دهید.

شما از چه رژ گونه ای استفاده میکنید؟

اگر اهل آرایش کردن هستید و رژ گونه میزنید، تجربه خود را در مورد رژگونه مصرفی تان و روش زدن رژگونه در بخش نظرات در زیر همین مطلب با دیگران به اشتراک بگذارید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا