مراقبت از پوست

نوع پوستتون رو درست بشناسید

شناخت نوع پوست خیلی مهمه. اونقدر مهم که اگه درست اون رو نشناسین و انتخاب های نامناسبی در انتخاب محصول داشته باشین، صدمات جبران ناپذیری به زیبایی تون وارد می کنین. در مطالب پیشین درباره آزمون نوع پوست و پاسخ آن درباره نحوه شناخت جنس پوست صحبت کردیم. این مطلب نیز کمک زیادی می کند تا شناخت خوبی از جنس پوشتتون داشته باشین.

گام های شناخت نوع پوست

خیلی ازما ممکنه تعریق زیاد پوستمون رو به گرمای تابستون  نسبت بدیم ،یا خیلی ساده فکر کنیم خشکی و پوسته پوسته شدن به خاطر سرماست و فقط فصلیه ! و یا حتی بدتر از اون کدر شدن پوستمون بعد از زدن کرم پودر رو به خاطر انتخاب غلط رنگ بدونیم. شاید در بعضی موارد حق با شما باشه …اما باید بهتون بگم شما هنوز پوستتون رو نشناختید.اولین قدم برای برطرف کردن هرکدام از موارد بالا شناخت کامل جنس پوستتون هست.بعد از شناخت میتونیم به انتخاب درست برسیم.یه راه حل خیلی ساده براتون دارم.کافیه از سه قدم زیر استفاده کنید تا با توجه به علائم خیلی زود بفهمید پوستتون چرب ،خشک ،نرمال و یا مختلط است !!

شناخت نوع پوست

1- شستشوی پوست

قبل از هر چیز پوستتان را بشویید و آن را از هرگونه آلودگی،مواد آرایشی و .. پاک کنید.

2- زمان بدهید

بعد از شستشوی صورتتون، دوساعت صبر کنید.

3- شناسایی نوع پوست

پوستتان را براساس جدول زیر شناسایی کنید.

انواع پوست تعریف جنس پوست بهترین پوشاننده
چرب پوست براق به نظر میرسد و در هنگام لمس کاملا نرم است.به احتمال زیاد به شستشوی مجدد پوست بعد از دوساعت نیازدارید.منافذ باز پوست زیاد/تعریق پوست بالا.مستعد جوش

پنکک

کرم پودرهای فاقد چربی

خشک پوست کاملا خشک و خشن به نظر میرسد و در بعضی نقاط احتمال پوسته پوسته شدن وجود دارد به همراه احساس کشیدگی در نقاط خاصی از صورت.به سرعت نیاز به استفاده از مرطوب کننده احساس میشود.

کرم پودرهای حاوی مرطوب کننده و چربی

کرم پودر های مخصوص انواع پوست

نرمال هیچ نشانه ای از چربی یا پوسته پوسته شدن روی پوست مشاهده نمیشود، پوست کاملا طبیعی،نرم و عالی به نظر میرسد.بهترین نوع پوست.اگر جزو این گروه هستید، واقعا خوش شانسید !!! انواع کرم پودر
مختلط ترکیبی از تمامی موارد بالا.چربی اغلب در نقاط پیشانی، بینی و چانه مشاهده میشود.باقی نواحی پوست میتوانند نرمال یا خشک باشند.منافذ باز/تعریق پوست/ احتمال بروز جوش در اغلب موارد این گروه ،وجود دارد.

موس و کرم پودرهای مات

کرم پودر های مخصوص انواع پوست

 انتخاب پوشاننده مناسب

با توجه به ستون آخر بهترین گزینه را انتخاب کنید. اما این رو هم در نظر داشته باشید که انتخاب ستون آخر دقیقا حکم قطعی برای پوست شما نیست ، بلکه مناسب ترین محصول را با توجه به توصیفات ستون قبل و البته با همان شدت توصیف عنوان میکنه . پس اگر با این عقیده پیش میرید که برای پوست چربتون  کرم پودرهای فاقد چربی هم مناسب بوده است، حق با شماست!

اگر در قدم آخر در یکی از چهار گروه بالا قرار گرفتید اما نه به آن شدتی که در متن توصیف شده بود، میتوانید از پوشاننده هایی که با رنگ سبز مشخص شده اند،استفاده کنید.

نکته مهم در تشخیص نوع پوست

بروز جوش در تمامی چهار گروه بالا امکان پذیره ، پس اگر پوست نرمالی دارید و گاهی از زدن یکی دوتا جوش کلافه میشید، گروه خودتون رو تغییر ندید . بلکه بهتره عوامل ایجاد جوش را بشناسید و مراقب باشید که اتفاق نیوفتن !!

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا