مراقبت از پوست

برنامه 30 روزه رسیدگی به پوست دور چشم و تقویت مژه و ابرو

چشم‌ها علاوه بر این که بار زیادی از زیبایی صورت را به دوش می‌کشند، از نظر حساس بودن هم نیاز به توجه ویژه دارند. روش‌های مراقبت و رسیدگی به پوست دور چشم، با تمرکز بر آبرسانی به پوست دور چشم، به زیبایی و جلوه چشم‌ها کمک زیادی می‌کند. به‌علاوه مژه‌ها و ابروها هم نقش مهمی در زیبایی بخشیدن به این بخش از عضو صورت دارند. بنابراین می‌توان گفت رسیدگی به پوست دور چشم با یک برنامه مداوم تقویت مژه‌ و ابرو تکمیل می‌شود.

محصولات مراقبت از پوست دور چشمت رو ببین

در یک بازه ۳۰ روزه ، می‌توانیم با چند اصل ساده، پوست چشم، ابرو و مژه‌ها را تقویت کنیم. اگر اصول اولیه مراقبت از پوست دور چشم را بدانید و از هر مورد آسیب‌زا به این بخش از صورت بپرهیزید، اساس برنامه شکل می‌گیرد. در کنار این اصل اولیه، لازم است که با روش‌های تقویت موهای ابرو و مژه هم آشنا شویم.

پس در این مقاله به همه بایدها و نبایدهای مربوط به زیبایی چشم اشاره می‌کنیم. بعد از اینکه با راه‌های مراقبت از پوست اطراف چشم‌، مژه و ابروهایتان آشنا شدید، قلم و کاغذتان را بردارید، نکات و عادت‌های جدیدی که لازم دارید را در یک بازه ۳۰ روزه یادداشت کنید. به مرور و طی این یک ماه، علاوه بر تقویت این ناحیه از صورت، روتین صحیح رسیدگی به پوست دور چشم را هم خواهید ساخت.

جوانسازی پوست دور چشم و تقویت مژه و ابرو

روش‌های مراقبت از پوست دور چشم

قطعاً خودتان هم می‌دانید که پوست اطراف چشم‌ها نسبت به پوست سایر نقاط صورت، حساس‌ و نازکتر است‌. اصولاً از دست رفتن زیبایی این ناحیه از صورت را مرتبط با پیری می‌دانیم، ولی این‌طور نیست. رسیدگی به پوست دور چشم، پیر و جوان نمی‌شناسد. اگر رسیدگی و آبرسانی به پوست دور چشم را در سنین کمتر نادیده بگیرید، در همان جوانی هم جذابیت‌ چشم‌هایتان را از دست خواهید داد.

✨ پیشنهاد مطالعه: مراحل روتین پوستی؛ بایدها و نبایدهای مراقبت از پوست صورت

روش‌های رسیدگی به پوست دور چشم، بسیار متنوع هستند ولی همگی از دو اصل مهم پیروی می‌کنند: مراقبت (با توجه به حساسیت بالای آن) و آبرسانی به پوست دور چشم. اول از همه اصول مراقبتی و روش‌های طبیعی مراقبت از پوست دور چشم را مرور می‌کنیم. بعد از آن نوبت به محصولات زیبایی و مراقبت‌های ثانویه می‌رسد.

بیایید در ابتدا با اصول اولیه و اساسی‌ترین روش‌های مراقبتی آشنا شویم‌. همیشه اساس مراقبت از بدن، به سبک زندگی درست باز می‌گردد. در کنار سبک زندگی درست و مراقبتی، چند روش طبیعی هم وجود دارد که می‌توانید به‌صورت روزانه در منزل انجام دهید. در ادامه با چند مورد از این اصول و روش‌ها آشنا می‌شویم.

راه های مراقبت از دور چشم و رسیدگی به مژه و ابرو

1. خوب بخوابید

همه ما از اثر خواب روی چشم و پوست اطراف چشم‌هایمان آگاه هستیم. اگر به اندازه کافی نخوابیم، زیر چشم‌ها پف می‌کند و تیره می‌شود. اگر بیش از حد کافی و در زمان‌های نادرست بخوابیم هم، چشم‌ها حالت اصلی و زیبایی پوستشان را از دست خواهند داد. پس خواب کافی به مدت حدود ۸ ساعت، به رفع خستگی و شادابی پوست اطراف چشم کمک زیادی می‌کند. بنابراین طی این یک ماه، هر روز بررسی کنید که آیا خواب خوبی دارید یا خیر.

مراقبت از پوست دور چشم با خواب درست

2. آب کافی بنوشید

اصل مهم رسیدگی به پوست دور چشم را به یاد دارید؟ آبرسانی. اگر آب کافی بنوشید و بدنتان را هیدراته نگه دارید، قدم بزرگی در رساندن آب به سلول‌ها برداشته‌اید. اگر آب کافی برای سلول‌های پوستی بدن وجود داشته باشد، شفافیت و طراوت پوستتان تضمین خواهد شد. روزی ۸ لیوان آب به نظر کافی می‌رسد. حتماً دقت کنید که در این ۳۰ روز، عادت نوشیدن آب کافی به سبک زندگی‌تان اضافه شود.

✨ پیشنهاد مطالعه: آبرسانی پوست صورت چرا و چگونه انجام می‌شود؟

3. ورزش کنید

ورزش و فعالیت بدنی منظم، خون رسانی به بدن را به شکل بهتری پیش می‌برد. وقتی ورزش می‌کنید، خون و مواد مغذی‌اش جریان یافته و به سلول‌های بدن از جنله سلول‌های پوستی می‌رسند. ورزش علاوه بر رفع خستگی و خون رسانی بهتر به پوست، باعث کاهش اضطراب هم می‌شود. استرس، حالت‌های منفی و هر مشکل دیگری در روحیه‌تان، فرم زیبای چشم و پوست اطرافش را به هم می‌زند. پس حتماً روزانه چند دقیقه ورزش کنید.

ورزش یکی از راه های جوان ماندن پوست صورت

4. صورتتان را ماساژ دهید

مثل روش اثرگذاری ورزش بر پوست، ماساژ دادن صورت هم باعث ایجاد جریان خون در پوست اطراف چشم‌ها خواهد شد. لازم نیست ماساژ صورت را توسط متخصص و به صورت حرفه‌ای تجربه کنید. خودتان هم می‌توانید به سادگی به نوک انگشتانتان پوست اطراف چشم را به شکل دورانی ماساژ دهید. اگر برای ماساژ از روغن‌های مفید (مثل روغن زیتون، روغن گل‌ها و مواردی از این قبیل) یا مرطوب کننده مناسب اطراف چشم استفاده کنید، به پوستتان یک ماساژ ویژه را هدیه خواهید کرد.

ماساژ برای جلوگیری از چروک پوست دور چشم

5. از ماسک طبیعی استفاده کنید

پوست اطراف چشم‌ها هم مثل بقیه بخش‌های پوست صورت، با ماسک‌های مناسب تقویت می‌شود. اصولاً زمانی‌که از ماسک‌های صورت یا ماسک‌های ورقه‌ای استفاده می‌کنیم، ناحیه اطراف چشم‌ها خالی می‌ماند. اگر یک روتین منظم برای استفاده از ماسک صورت دارید، چشم‌ها را بی‌نصیب نگذارید!

اجازه دهید تا با چند ماسک طبیعی مناسب پوست اطراف چشم‌ها آشنا شویم. شاید شما هم درمورد خواص سرشار خیار در زمینه آب رسانی و خنک کنندگی پوست شنیده باشید. میوه خیار، ترکیبات ملایمی دارد و باعث آسیب به پوست حساس اطراف چشم‌ها نمی‌شود.

– خیار را با پوست رنده یا حلقه حلقه کنید. خیارهای رنده یا حلقه‌ای خرد شده را روی پوست اطراف چشم‌ها بگذارید و اجازه دهید تا پوستتان از حضور این آبرسان قوی استفاده کند. پس از استراحت دادن، می‌توانید خیارها را از اطراف چشم‌تان بردارید.

– تفاله چای و خصوصاً چای سبز، کمک بزرگی به طراوت پوست اطراف چشم‌ها می‌کنند. چای مواد مغذی را به چشم‌ها می‌رساند تا تیرگی و پف پوست اطراف چشم از بین برود. ساده‌ و کم زحمت‌ترین روش برای استفاده از چای این است که از چای‌های کیسه‌ای کمک بگیرید. کیسه‌های پر از تفاله باقی‌مانده را روی چشم‌ها گذاشته و اجازه دهید تا پوستتان مواد مغذی را به خود جذب کند.

✨ پیشنهاد مطالعه: با این برنامه 30 روزه رسیدگی به پوست صورت زیباییت رو بیمه کن!

محصولات مراقبت از دور چشم

اگر یک روتین منظم برای مراقبت از پوستتان دارید، احتمالاً مرطوب کننده دور چشم یکی از بخش‌های مهم این روتین است. این کرم‌ها در کنار آبرسانی به پوست اطراف چشم‌ها، بسته به ترکیبات به کار رفته، پوستتان را تقویت هم می‌کنند. انواع مختلفی از کرم‌های آبرسان وجود دارد که می‌توانید با توجه به ترکیبات و نوع مدنظرتان از فروشگاه خانومی خریداری کنید.

مراقبت از دور چشم با محصولات حاوی مواد مغذی

از ضد آفتاب‌های دور چشم استفاده کنید. اغلب ضدآفتاب‌های معمولی مناسب پوست حساس اطراف چشم‌ نیستند. در این برنامه یک ماهه، هر روزی که از منزل خارج شدید یا در معرض نور خورشید بودید، مراقبت از چشم‌ها در برابر آفتاب را فراموش نکنید.

پیشنهاد ما کرم ضد آفتاب دور چشم رنگی spf30 سان سیف است تا با یک تیر چند نشان بزنید! کرم دور چشمِ حاوی عصاره گل سرخ و ویتامین E ،B5 سان سیف علاوه بر به پوشاندن تیرگی پوست اطراف چشم، با افزایش گردش خون مویرگی زیر چشم به جلوگیری از چین و چروک پوست کمک می‌کند و مهم‌ترین ویژگی آن یعنی وجود spf در این کرم، باعث مراقبت از پوست دور چشم در برابر اشعه‌های مضر خورشید و آلودگی‌های محیطی می‌شود.

رسیدگی به پوست دور چشم با کرم ضد آفتاب

خرید ضد آفتاب دور چشم سان سیف

همچنین استفاده از عینک‌های آفتابی با فریم بزرگ هم روش خوبی برای مراقبت از پوست این ناحیه از صورت است. در کنار اینکه از محصولات آسیب‌زا و نامعتبر مربوط به آرایش چشم‌ پرهیز می‌کنید، برای پاک کردن آرایش، حساسیت و دقت ویژه‌ای به خرج دهید. آرایش اطراف چشم را با پنبه یا پد پاک کننده آرایش مناسب به آرامی پاک کنید. شیر پاک‌ کن‌ها و میسلار واتر از شوینده‌های توصیه شده برای پاک کردن آرایش چشم هستند.

یک آرایش پاک کن مناسب پوست دور چشم، ان هم مخصوص پوست‌های خشک و حساس، میسلار واتر گارنیر است که بدون نیاز به آبکشی و پس از شستشوی صورت، در رفع آلودگی و مواد آرایشی باقی مانده روی پوست اطراف چشم بسیار موثر است. این میسلار واتر رطوبت از بین رفته پوست بر اثر شستن صورت را تامین می‌کند و فاقد روغن یا هرگونه رایحه است. از این محصول برای پاک کردن آرایش صورت و لب‌ها هم می‌توان استفاده کرد.

میسلار واتر مخصوص دور چشم گارنیر

خرید میسلار واتر گارنیر

مراقبت از مژه و ابروها

مژه و ابروها، نقش مهمی در زیبایی بخشیدن به صورت بازی می‌کنند. اصولاً زیبایی مژه‌ و ابروها را با معیارهایی مثل بلندی، پرپشتی و رنگ می‌سنجند. البته موهای مژه و ابرو مثل پوست اطراف چشم، حساسیت بیشتری دارند. در استفاده از محصولات آرایشی و فعالیت‌های روزانه، باید توجه ویژه‌ای به مراقبت از این موها داشت. اساس زیبایی و تقویت مژه و ابرو، توجه به ریشه این موها است.

تقویت ابرو و مژه در 30 روز

– روش‌های پرپشت شدن ابرو و مژه

مثل موهای سر، روغن تراپی و استفاده از روغن‌های مناسب، یک روش عالی برای تقویت موهای این دو ناحیه است. سعی کنید در طی این روزها، هفته‌ای یک یا دو مرتبه از روغن سیاه‌دانه برای پرپشت کردن ابرو‌ها و تقویت ریشه‌شان استفاده کنید.

روغن نارگیل، بادام و زیتون هم تقویت کننده‌های خوبی برای ریشه موهای ابرو هستند. این روغن‌ها در کنار رفع خشکی و طراوت بخشی به مژه و ابرو، باعث جلوگیری از ریزش موهای این نواحی هم می‌شوند.

مصرف آنتی اکسیدان‌ها، بیوتین (می‌توانید ان را به صورت مکمل خوراکی یا از طریق محصول‌های مراقبتی هم دریافت کنید)، انواع ویتامین‌ها، آهن و موارد از این دست هم برای تقویت مژه و ابروها توصیه می‌شود. با رساندن مواد مغذی لازم به بدن، به تقویت ریشه موها و زیبایی‌شان کمک خواهید کرد. پس یک اصل مهم در این برنامه ۳۰ روزه، توجه به تغذیه و در صورت نیاز، استفاده از مکمل‌ها و محصولات تقویتی است.

✨ پیشنهاد مطالعه: تقویت مژه و ابرو با بهترین محصولات و راهکارهای طبیعی

دو محصول مهم که آزمون خود را در تقویت و رشد مژه و ابرو پس داده‌اند، تقویت کننده مژه سریتا و محلول تقویت ابرو لامینین هستند که به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. همچنین می‌توانید از طریق دکمه‌های خرید هریک از این محصولات به‌راحتی برای تهیه آنها اقدام کنید.

– محلول سریتا غنی از ترکیبات و مواد موثری است که با اثرگذاری روی سلول‌های فولیکولی مژه، رویش و رشد مجدد مژه را موجب می‌شود. این محلول حاوی بیماتوپروست، شبدر قرمز، نیاسین آمید، پانتنول، ویتامین B7 و ترکیب اسیدهای آمینه، آلوئه‌ورا است.

تقویت مژه سریتا

خرید تقویت مژه سریتا

– محلول تقویت ابرو لامینین نیز با دارا بودن ترکیبات مغذی و موثر از ریزش و نازک شدن ابروها جلوگیری کرده و با تقویت کردن ابروها به رشد بهتر آن‌ها کمک می‌کند. چند نمونه از ترکیبات مهم این محصول عصاره‌ بابونه، رزماری، گزنه، آویشن و روغن درخت غان است که در کنار هم به رویش مجدد ابروی از دست رفته کمک می‌کنند و در افزایش ضخامت ابروها و بخشیدن ظاهری پرپشت به آن‌ها تاثیرگذار هستند.

تقویت ابرو لامینین

خرید تقویت ابرو لامینین

– جلوگیری از آسیب به ابرو و مژه‌ها

استفاده از مواد آرایشی نامرغوب مرتبط با اجزاء چشم، مثل ریمل، خط چشم یا انواع پرایمر یکی از جدی‌ترین آسیب‌هایی است که می‌توانید به ابرو و مژه‌های خود وارد کنید. لوازم آرایشی فاسد، برندهای آسیب‌زا، لوازم آرایشی تقلبی و همه مواردی از این قبیل را از کیف لوازم آرایش خود بیرون بیاورید و دور بریزید. لوازم آرایشی ماندگار و ضد آب هم به دلیل اینکه به بافت پوست و موها می‌چسبند، می‌توانند مانع تنفس این بخش‌ها شده و در زمان پاک کردن، منجر به آسیب شوند.

بنابراین در انتخاب لوازم آرایشی خود بسیار دقت کنید و بیشتر از آن به تاریخ انقضای این لوازم!

✨ پیشنهاد مطالعه: رشد ابرو در یک هفته با بهترین راهکارهای طبیعی

و اما کلام آخر …

پوست دور چشم‌ها جزو پوست‌های نازک و حساس بدن است. از طرفی، مژه و ابروها هم جزو موهای حساس و آسیب‌پذیر بدن هستند که با اشتباهات کوچک ما، به‌راحتی دچار ریزش می‌شوند. مراقبت و رسیدگی به پوست اطراف چشم همراه با تقویت مژه و ابروها، زیبایی چشم‌هایتان را تضمین می‌کنند.

در این مقاله سعی کردیم به اغلب بایدها و نبایدهای مربوط به این ناحیه صحبت کنیم. روش‌های رسیدگی به پوست دور چشم در صورت پرهیز از عادت‌های غلط، می‌توانند نتیجه شگفت‌ انگیزی داشته باشند. بنابراین، در این برنامه ۳۰ روزه‌، در کنار تنظیم یک روتین استفاده از محصولات مراقبتی و روش‌های طبیعی، حتماً به ترک عادت‌های غلط سبک زندگی‌تان هم توجه کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا