آرایشمد و فشن

برای عکاسی فرمالیته، خودتان میکاپ کنید!

عکاسی قشنگ‌ترین و هیجان‌انگیزترین بخش مراسم عروسی است، یادگاری ماندگار از جشن عروسی. چند سالی است که زوج‌ها عکاسی را به قبل یا بعد مراسم عروسی موکول می‌کنند تا بدون استرس و با انرژی بیشتر عکس‌های بهتری ثبت کنند، ایده جالب و خوبی است؛ به این کار عکاسی فرمالیته می‌گویند.

در عکاسی فرمالیته عروس و داماد مجدد لباس‌های جشن عروسی را به تن می‌کنند و جلوی عکاس می‌ایستند تا تصویرشان در لباس سپید عروس و کت و شلوار دامادی ثبت شود. بعضی زوج‌ها ذوق و سلیقۀ بیشتری به خرج می‌دهند و علاوه ‌بر لباس مرسوم عروس و داماد، از لباس‌هایی با سبک دیگر برای عکاسی فرمالیته استفاده می‌کنند. عکاسی فرمالیته تصمیم درست و منطقی است و باعث می‌شود که زوج‌ها با آرامش تصاویر خود را ثبت کنند، اما یکی از مواردی که زوج‌ها را برای عکاسی فرمالیته نگران می‌کند، 2 بار پرداخت هزینه آرایشگاه است. با توجه به شرایط اقتصادی زوج‌ها در ابتدای زندگی، 2 بار پرداخت هزینه آرایشگاه سنگین است. چگونه می‌توان بدون پرداخت هزینه اضافی عکاسی فرمالیته را انجام داد؟ 

بهترین راه‌حل این است که عروس خانم‌ها دست به کار شوند و میکاپ چهره‌شان را برای عکاسی فرمالیته، خود به عهده بگیرند. سخت نیست، مطمئن باشید شما بهترین میکاپ را برای چهرۀ خود را انجام خواهید داد. خوشبختانه این روزها آرایش ساده و به سبک اروپایی مد است و این به نفع شما است، با یک آرایش ساده می‌توانید خود را به بهترین شکل برای عکاسی فرمالیته آماده کنید. به ایدۀ ما و هنر خودآرایی خود اعتماد کنید، در ادامه این مطلب ما چند تکنیک ساده برای آرایش عکاسی فرمالیته را به شما آمورش می‌دهیم.

آرایش فرمالیته-خانومی

خودآرایی برای عکاسی فرمالیته

ابتدا باید این نکته را یادآور شویم، نکاتی که در ادامه آموزش می‌دهیم برای آرایش در مهمانی‌های رسمی نیز کاربرد دارد. بنابراین مطالعه این مطلب را علاوه ‌بر عروس خانم‌هایی که در تدارک مراسم عروسی و عکاسی فرمالیته هستند، به سایر خانم‌ها پیشنهاد می‌کنیم؛ تا برای شرکت در میهمانی هزینه‌ای بابت آرایش چهره پرداخت نکنند. لوازم آرایش خود را روی میز آرایش خود بگذارید و مرحله به مرحله با ما همراه باشید تا چهره خود را به بهترین شکل ممکن برای یک عکاسی رمانتیک و عاشقانه میکاپ کنید.

مرحله اول

ابتدا صورت خود را با میسلار یا هر پاک کننده‌ای که استفاده می‌کنید، به‌خوبی پاک کنید تا هیچ ردی از آلودگی، چربی یا آرایشی که قبل‌تر کرده‌اید روی پوست باقی نماند. سپس تونر و کرم مرطوب کننده‌ای را که همیشه استفاده می‌کنید، روی پوست صورت بزنید. دقت کنید که پوست به خوبی آبرسانی و مرطوب شده باشد. 

مرحله دوم

حالا نوبت به زیرسازی آرایش می‌رسد، زیرسازی مهم‌ترین بخش آرایش صورت است. زیرسازی خوب تضمین ماندگاری آرایش است و باعث می‌شود آرایش به‌خوبی روی صورت بنشیند. یک زیرسازی خوب برای آرایش با پرایمر شروع می‌شود، روی صورت پرایمر بزنید و چند دقیقه صبر کنید. بعد از پرایمر نوبت به استفاده از کانسیلر می‌رسد، اگر پالت رنگی کانسیلر دارید، عالی خواهد شد.

یک توضیح کوتاه در مورد کانسیلرهای رنگی: رنگ نارنجی یا هلویی برای از محو کردن تیرگی و لک‌ها است، رنگ سبز برای پوشاندن جوش و التهاب استفاده می‌شود. رنگ بنفش ته رنگ زرد روی پوست را محو می‌کند و در آخر برای از بین بردن حلقۀ تاریک زیر چشم رنگ زرد را استفاده می‌کنند. 

با کاربرد هر رنگ در پالت رنگی کانسیلر آشنا شدید؛ اگر کانسیلر رنگی ندارید، با همان کانسیلری که همیشه استفاده می‌کنید، یک مثلث وارونه زیر چشم‌ها درست کنید و با اسفنج بیوتی بلندر یا براش پخش کنید. می‌توانید کمی کانسلیر پشت چشم‌ها بزنید تا تمام اطراف چشم یک‌دست شود.

عکاسی فرمالیته-خانومی

مرحله سوم

بعد از زیرسازی و پوشاندن و محو کردن تیرگی‌ها و لک‌ها نوبت استفاده از کرم پودر است. برای عکاسی فرمالیته کرم پودر با پوشانندگی بالا را انتخاب کنید. رنگ کرم پودر را نزدیک به پوست انتخاب کنید تا آرایش شما طبیعی به نظر برسد. کرم پودر را با براش و یا اسفنج روی صورت پخش کنید تا رنگ پوست یک‌دست شود. فراموش نکنید که کرم پودر را روی گردن و دکلته بزنید تا رنگ پوست یکنواخت شود. ترجیحاً از کرم پودر فاقد ضدآفتاب استفاده باشد، کرم پودر حاوی ضد آفتاب اکسیده شده و باعث می‌شود در عکاسی با فلاش سفید به نظر برسید.

اگر دستی بر آتش دارید و تا حدودی با کانتورینگ و هایلایت آشنا هستید، کمی چهره خود را گریم کنید و فرم دهید. ما چند نکته ساده برای کانتورینگ و هایلایت را می‌گوییم و امیدواریم بتوانید از این نکات برای فرم دادن چهره خود برای عکاسی فرمالیته بهره ببرید.

پالت کانتورینگ و هایلایتر را به دست بگیرید، برای برجسته کردن گونه‌ها، از کنار گوش تا نیمه استخوان زیر گونه را کانتور کنید. دو طرف بینی، زیر چانه، اطراف شقیقه‌ها را کانتور و با اسفنج بیوتی بلندر یا براش خطوط را طبیعی و نرم کنید.

مرحله چهارم

به مهم‌ترین و حساس‌ترین قسمت آرایش چهره رسیدیم، یعنی آرایش چشم‌ها. ابتدا ابروهای خود را با مداد، سایه یا ریمل ابرو کمی پررنگ کنید. چشم‌ها مهم‌ترین قسمت آرایش چهره هستند، اما نگران نباشید ما مرحله به مرحله آرایش چشم را به شما آموزش می‌دهیم. پالت سایه خود را باز کنید، چه رنگ سایه‌ای را برای عکاسی فرمالیته می‌پسندید؟ سبز، نارنجی، بژ، آبی و … 

بعد از انتخاب رنگ دلخواه خود، براش سایه را بردارید و سایه را روی 3/2 پشت پلک بکشید. اگر مداد چشم هم‌رنگ با سایه چشم را دارید، ابتدا پشت پلک را با مداد پوشش دهید و بعد سایه بزنید. این کار باعث می‌شود که دوام سایه شما بیشتر شود. 

آموزش خودآرایی عروس-خانومی

مرحله پنجم

بعد از اتمام سایه پایه، نوبت سایه مشکی است، بسته به سلیقه و نوع سایه پایه، مشکی براق یا مات را انتخاب کنید و گوشه خارجی پلک‌ها را با یک براش مناسب و سایه مشکی کمی تیره کنید. برای تیره کردن گوشه خارجی چشم‌ها می‌توانید از مداد دودی رنگ نیز استفاده کنید. 

مرحله ششم

هنوز سایه چشم تمام نشده است، هنوز می‌خواهیم به چشم‌ها رنگ و لعاب بیشتری با سایه بدهیم. اگر در پالت سایه، سایه دودی رنگ دارید، در این مرحله کار شما راحت است. اگر سایه دودی ندارید یا سایه دودی رنگی که در پالت سایه دارید‌، مورد پسندتان نیست. براش را بردارید و مقداری سایه سفید را با مقداری سایه مشکی ترکیب کنید. سایه خاکستری را با حرکت رفت و برگشتی بالای سایه آبی بزنید و مرز 2 سایه را فید کنید. 

مرحله هفتم

سایه پایه را بردارید، خط مژه پایینی را با سایه پایه‌ای که استفاده کرده‌اید، بکشید. دقت کنید که خطی که با سایه روی خط مژه‌های پایینی ایجاد می‌کنید، خیلی ضخیم نشود. داخل چشم‌ها را مداد مشکی بکشید تا چشم‌ها خوش‌حالت شوند؛ داخل چشم را بیش از حد مشکی نکنید و از مداد با کیفیتی استفاده کنید تا زیر چشم‌ها شره نکند. 

میکاپ فرمالیته-خانومی

مرحله هشتم

به انتهای رنگی کردن پلک‌ها با سایه رسیدیم، هایلایتر را بردارید و ابتدا زیر استخوان ابرو را با هایلایتر برجسته کنید. گوشه داخلی چشم‌ها را با مداد سفید یا هایلایتر روشن کنید؛ این کار باعث می‌شود که چشم‌ها درشت‌تر به نظر برسند. در این مرحله سایه چشم‌ها به پایان رسید و باید به سراغ قاب چشم‌ها یعنی مژه‌ها برویم.

مرحله نهم

جلوه و شکوه چشم‌ها تا حد زیادی به مژه‌ها وابسته است. پس برای رنگ و لعاب بیشتر به چشم‌ها ریمل مورد علاقه خود را بردارید و به خوبی روی مژه‌های بالا را ریمل بزنید. برای آرایش عکاسی فرمالیته از ریمل مشکی استفاده کنید تا زیبایی چشم‌ها چند برابر شود. برای عکاسی فرمالیته پیشنهاد می‌کنیم که ریمل رنگی استفاده نکنید. اگر در گذاشتن مژه مصنوعی مهارت دارید، آستین‌ها را بالا بزنید و با مژه‌ مصنوعی مژه‌ها را پر‌تر کنید.

اگر مژه‌های شما صاف است قبل از ریمل زدن، با فرمژه، مژه‌ها را حالت دهید و بعد ریمل بزنید. اگر می‌توانید از ریمل سه کاره برای آرایش چشم‌ها در عکاسی فرمالیته استفاده کنید، تا مژه‌ها بلند، حجیم و فر شوند. مژه‌های پایینی را کمی ریمل بزنید تا کمی تیره شوند و حالت بگیرند.

مرحله دهم

آرایش چشم‌ها به پایان رسید و حالا باید به سایر قسمت‌های صورت رنگ و لعاب بدهید و چهرۀ خود را برای یک عکاسی رمانتیک و عاشقانه آماده کنید. نوبت آرایش گونه‌ها رسیده است، رنگ مناسب روی گونه‌ها باعث می‌شوند که چهره شاداب و جوان به نظر برسد. ما پیشنهاد می‌کنیم که از رژگونه هلویی برای رنگ دادن به گونه‌ها استفاده کنید. با براش مناسب، رژگونه را روی سیب گونه‌ها بکشید؛ لبخند بزنید تا سیب گونه‌ها برجسته شوند و رژگونه نیز دقیق روی سیب گونه‌ها کشیده شود. برای برجسته نشان دادن گونه‌ها، قبل از رژگونه استخوان گونه را هایلایت کنید و بعد رژگونه بزنید.

مرحله یازدهم

بدون رژلب آرایش چهره کامل نیست، پس رژلبی را که برای عکاسی فرمالیته در نظر گرفته‌اید، بردارید. اما قبل از رنگ دادن به لب‌ها با رژلب باید چند کار کوچک را انجام دهید. با هایلایتر بالای خط لب بالایی یک مثلث وارونه بکشید، تا لب‌ها برجسته‌تر شوند. سپس با خط لب هم‌رنگ رژلب، لب‌ها را طراحی کنید و کمی از خط لب را روی لب‌ها بزنید تا دوام رژلب بیشتر شود.

عکاسی فرمالیته-خانومی

و در آخر

میکاپ برای عکاسی فرمالیته یا مهمانی به پایان رسید! بنابراین شما به راحتی می‌توانید با صرف هزینه کم خود را برای یک عکاسی رمانتیک و یا یک مهمانی خاص خود را میکاپ کنید. کافی است به هنر خودآرایی خود اعتماد کنید، جسور باشید و کمی خلاقیت به خرج دهید. مهم‌ترین نکته‌ای که باید در خودآرایی برای مهمانی یا عکاسی فرمالیته در نظر بگیرید، هارمونی و تناسب است. به عنوان مثال بهتر است رژلب تیره را با آرایش چشم تیره استفاده نکنید. 

ما ساده‌ترین روش میکاپ برای عکاسی فرمالیته و یا مهمانی آموزش دادیم، شما می‌توانید کمی خلاقیت را چاشنی این آرایش ساده کنید. مثلاً اگر در کشیدن خط چشم مهارت دارید برای جلوۀ بیشتر چشم‌ها از خط چشم استفاده کنید. همچنین تا روز عکاسی فرمالیته وقت دارید تا چند ویدئو آموزشی در رابطه با کانتورینگ چهره را ببینید تا به‌صورت حرفه‌ای، چهره خود را کانتورینگ کنید. 

ما منتظر پیشنهادهای شما در رابطه با خودآرایی چهره هستیم تا مطلبی که نگارش کردیم با بهره‌گیری از تجارب شما کامل کنیم. پس تجربیات خود را در زمینه خودآرایی با ما و خوانندگان مجله خانومی به اشتراک بگذارید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا