ویدئو

خوب بخوابید تا پوست زیبا داشته باشید

مراقبت از پوست خیلی بر زیبایی چهره تاثیر دارد. قبلا درباره اصول مراقبت از پوست در سنین مختلف صحبت کردیم. در زیبایی پوست چیزهای مختلفی تاثیر گذارند. اثر تغذیه بر پوست و خواب خوب روی پوست بر هیچ کس پوشیده نیست. خوب خواب بخوابید تا پوستتان خوب و جوان بماند. خواب خوب و مفید علاوه بر رفع خستگی می‌تواند کمکتان کند تا پوست سالمی داشته باشید. حتما شما هم می‌دانید علاوه بر خواب، نوشیدن آب هم بر شفاف بودن پوست چهره اثر می‌گذارد.

زيباي خفته باشيد

آدم‌ها تقريبا يک سوم از زندگي‌شان را خوابند، همين نشون مي‌دهد كه خواب چقدر روي سيستم بدن تاثير دارد. همه‌ تاثيراتش يک طرف، تاثیری که بر روی پوست دارد یک طرف دیگر. آدم‌ها به صورت نرمال بايد بين 7 تا 9 ساعت در بخوابند. كمتر از اين مي‌شود كم‌خوابي و بيشتر از اين مي‌شود پر خوابي كه هر دو تاثيرات بدي روي بدن و به خصوص پوست دارند.

تاثیر خواب بر پوست چگونه است؟

چرا این‌قدر روی خواب خوب تاکید می‌کنند؟ این‌جا دلایل علمی آن را می‌گوییم تا به شما ثابت شود چقدر خوب خوابیدن بر پوست تاثیر مثبت دارد.

1- كلاژن سازي مهم‌ترین تاثیر خواب بر پوست

اولين تاثيري كه خواب روي انسان مي‌گذارد برگرداندن انرژي است. وقتي يک نفر شب مي‌خوابد و صبح روز بعدي بيدار مي‌شود همه‌ انرژي تحليل رفته‌اش به بدنش برمي‌گردد. وقتي انرژي بدني كامل باشد كلاژن سازي پوست و ترميم پوست‌تان به خوبي انجام مي‌شود و براي همين است که وقتي بعد از چند روز تعطيلي به پوست‌مان نگاه مي‌كنيم مي‌بينيم پوست‌مان روشن شده و حسابي سرحال آمده است. براي اين‌كه سيستم كلاژن سازي پوست‌ بتواند به خوبي عمل كند، قبل از خواب صورت‌تان را كاملا پاك كنيد و كرم‌هايي كه لازم است را به پوست‌تان بزنيد تا روند كلاژن‌سازي پوست‌تان سريع‌تر انجام شود.

2- دفع سموم دومین تاثیر خواب بر پوست

خوابيدن؛ سموم بدن را از بين مي‌برد كه اولين تاثير از بين رفتن سموم بدن دقيقا روي پوست خودش را نشان مي‌دهد. مسئله‌ ديگر كم شدن استرس است. وقتي فرد به خواب مي‌رود و چند ساعتي استراحت مي‌كند، مي‌تواند استرس را از خودش دور كند و يكي از چيزهايي كه دقيقا روي پوست افراد تاثير مي‌گذارد همين استرس است. خيلي از چين و چروک‌ها حاصل همين استرس‌ها هستند و خواب بهترين فرصت است كه آدم بدون استرس به پوستش فرصت استراحت بدهد.

3- اختلال در ترشح هورمون

یکی دیگر از تاثیرات خواب بر پوست اختلال هورمونی است.اختلالي كه كمبود خواب در بدن شما به وجود مي‌آورد اختلال در ترشح هورمون‌هاست. هورمون‌هايي كه اگر در تكثيرشان اختلالی به‌وجود بياید سريع باعث بروز چين و چروک و پيري زودرس مي‌شود. حتما آدم‌هاي شب زنده دار را ديده‌اید، بعضی از اين افراد معمولا پوست تيره و پر از لكي دارند و عمده مشكلشان هم براي همين كم‌خوابي‌شان است.

4- روي صورت نخوابيد

عادت به پهلو و روي صورت خوابيدن، عادت خيلي از ماهاست، اما متاسفانه اين مدل يكي از بدترين مدل‌هایی است كه تاثير مخرب روي پوست مي‌گذارد و باعث بروز چين و چروک مي‌شود. وقتي صورتتان را در بالش فرو می‌برید، پوست‌تان فشرده مي‌شود و گردش خون متوقف مي‌شود. اين حركت يک نتيجه بيشتر براي شما ندارد، آن هم جمع شدن و چروک شدن پوست است.

از آن‌جايي كه شب‌ها نيازي به حرف زدن و استرس كشيدن نيست، مي‌توانيد با عضلات شل و رها بخوابيد و از خواب‌تان لذت ببريد و استراحتي هم به چين‌هاي خفيف صورت‌تان بدهید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا