مراقبت از مو

شامپوی مناسب برای یک جنتلمن

زیبایی و جذابیت، خانم و آقا ندارد. زیبایی ذات خداوند است و همه آن را می‌پسندند. خوشبختانه امروزه آقایان هم به زیبایی ظاهری، سلامتی پوست و جذاب بودنشان فکر می‌کنند و به آن اهمیت می‌دهند. حال آن‌که تا چندی پیش این موضوع برای آقایان ناپسند محسوب می‌شد و انگار از ژست مردانگی آن‌ها کم می‌کرد. سوال این‌جاست که آقایان جذاب چه خصوصیاتی دارند؟

در این مطلب به شما می‌گوییم آقایان برای جذاب‌تر شدن به چه چیزهایی باید توجه داشته باشند. چیزهایی که برای اطرافیان مهم است و در محبوبیت آن‌ها تاثیرگذار است.

عطر خوب برای آقایان-خانومی

رایحه‌ای جذاب برای آقایان

به جرات می‌توان گفت مهم‌ترین آیتمی که در جاذبه و دافعه مردان موثر است، بوی خوشایندی است که از حضور آنان استشمام می‌شود. این مورد حتی از لباس مرتب و تمیز و خوش پوش، مهم‌تر است.

بطور ژنتیکی بدن آقایان تعریق تیزتر و بوی نامطبوع‌تری دارد. از این رو آقایان بیشتر از هر چیزی باید به بوی بدن خود اهمیت بدهند. برای این کار چند اقدام ضروری علاوه بر استحمام زود به زود برای آقایان وجود دارد.

1- استفاده از دئودورانت‌های مردانه

دئودورانت‌ها یا همان مام رول‌ها هم جلوی تعریق بیش از حد را می‌گیرند و هم بوی مطبوعی می‌دهند. بعد از استحمام و حداقل یک بار در طول روز از دئودورانت مناسب با بوهای خنک استفاده کنید. فراموش نکنید بعد از مصرف دئودورانت چند دقیقه‌ای صبر کنید تا خشک شود، سپس لباس بپوشید.

2- استفاده از شامپو بدن مردانه

شامپوهای بدنی که مخصوص آقایان به بازار عرضه می‌شود هم قدرت شویندگی و PH متناسب با پوست آقایان را دارد و هم از اسانس‌های ماندگار مردانه استفاده شده است. شامپو بدن تاثیر زیادی در بوی خوش پوست دارد.

3- استفاده از اسپری بدن

اسپری بدن مردانه رایحه‌ای ماندگار برای پوست دارد. هرگز استفاده از اسپری بدن را کنار نگذارید.

4- استفاده از عطر

مردان جذاب، هیچ‌گاه عطر زدن را فراموش نمی‌کنند.گاهی استفاده از عطر مانند امضای مردی می‌شود که هرگاه در هر کجا رایحه‌ای مشابه عطر مصرفی او را استشمام کنیم، به یاد او می‌افتیم. امروزه عطرهای مردانه با ماندگاری طولانی و متناسب با هر سلیقه‌ای در بازار وجود دارد.

مراقبت از پوست آقایان

واقعیت این است که امروزه نه تنها خانم‌ها، بلکه بسیاری از آقایان هم به زیبایی و سلامتی پوستشان فکر می‌کنند. چقدر خوب است که فرهنگ مراقبت از سلامتی و زیبایی پوست آن‌قدر جا افتاده که جنسیت را کنار زده است.

جنس پوست آقایان و خانم‌ها بصورت ژنتیکی تفاوت‌های زیادی با هم دارد. از این رو مراقبت از پوست آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. گاهی لازم است آن‌ها محصولات مخصوص آقایان را مصرف کنند و در برخی موارد نیز، محصول مشترک با خانم‌ها را می‌توانند استفاده کنند. در این مطلب به روش‌های مراقبت از پوست آقایان اشاره می‌کنیم.

مراقبت از پوست آقایان-خانومی

ژنتیک پوست آقایان چگونه است و چه تفاوتی با جنس پوست خانمها دارد؟

پوست آقایان بصورت ژنتیکی ضخیم‌تر از پوست خانم‌ها است و دارای منافذ باز‌تری نسبت به خانم‌ها هستند. پوست آقایان چربی بیشتری ترشح می‌کنند و احتمال جوش زدن در سنین بلوغ در آن‌ها بیشتر است. آقایانی که پوست سفیدی دارند، پوست بسیار آسیب پذیری دارند و باید مراقبت ویژه‌ای داشته باشند.

محصولات مراقبت از پوستی که برای آقایان فرموله می‌شوند، تنها تفاوتشان در اسانس مردانه نیست. بلکه بر اساس خصوصیت پوستشان، ترکیبات مخصوصی برای آن‌ها به‌کار گرفته می‌شود. البته در برخی از محصولات، فرقی نمی‌کند و محصول مشترک فرموله می‌شود. در این‌جا به محصولاتی که آقایان برای مراقبت از پوستشان نیاز دارند، اشاره می‌کنیم:

شستشوی پوست، مهمترین گام مراقبت از پوست در آقایان

پوست آقایان در سنین نوجوانی و جوانی چربی زیادی ترشح می‌کند. از آن‌جایی که منافذ باز پوست آقایان بزرگ است، باید شوینده‌هایی که قدرت تمیزکنندگی عمقی دارند استفاده شود. آقایان حداکثر دو بار در طول شبانه روز باید پوستشان را تمیز کنند. یک بار آن حتما شب‌ها قبل از خواب باشد.

کوچک کردن منافذ باز پوست آقایان

تونرها به دلیل مایع بودن و قدرت پاک‌کنندگی خوبی که دارند، وارد منافذ باز پوست می‌شوند و تمام آلودگی‌های درون پوست را بیرون می‌کشند. استفاده از تونر و کاربردهای آن برای آقایان الزامی است. تونرها بعد از شستشوی صورت با ژل یا فوم توسط پنبه استفاده می‌شود. آقایان باید از تونرهایی استفاده کنند که ترکیبات کوچک کنندگی منافذ را نیز دارند.

مرطوب کننده پوست، نیاز پوست آقایان

آقایان باید از مرطوب کننده‌هایی که سبک باشند استفاده کنند. آقایان تحمل مرطوب کننده‌های چرب و سنگین را ندارند. رطوبت رسانی به پوست، مهم‌ترین نیاز پوست را برای آقایان برطرف می‌کند. مرطوب کننده‌های زود جذب حاوی ترکیبات آبرسان قوی بهترین گزینه برای آقایان است.

ضدآفتاب ضرورتی برای پوست حتی آقایان

متاسفانه آقایان به اندازه خانم‌ها مقید به استفاده از ضد آفتاب نیستند. اما آفتاب همان تاثیر منفی که برای پوست خانم‌ها دارد، برای پوست آقایان نیز دارد. ضدآفتاب‌های سبک و زود جذب مورد پسند آقایان است. ضدآفتاب‌هایی که اصلا رد سفیدی به‌جا نگذارند و پخش و جذب آن راحت باشد.

بهداشت آقایان-خانومی

مراقبت از موی آقایان

جنس موی آقایان و الگوی ریزش موی آن‌ها با خانم‌ها متفاوت است. از این رو پیشنهاد می‌شود آقایان نه فقط به خاطر اسانس، بلکه به دلیل سازگاری فرمولاسیون شامپوهای مردانه با جنس موی آن‌ها، حتما از شامپوهای مردانه استفاده کنند.

بهداشت مردانه

برای جلوگیری از بیماری‌های تناسلی و رعایت بهداشت ناحیه، بهتر است آقایان شستشو با فوم بهداشتی آقایان را در روتین روزانه خود قرار دهند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا