مراقبت از پوست

راهنمای انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب تابستان

اگرچه نیاز است تا در تمامی روزهای سال از کرم ضد آفتاب استفاده کرد اما احتمال آفتاب سوختگی و تیره شدن پوست در تابستان بسیار بیشتر از سایر فصل‌های سال است به همین دلیل اکثر بانوان و آقایان در جستجوی کرم ضد آفتاب مناسب تابستان می‌گردند تا بتوانند در این فصل از خطر آفتاب سوختگی در امان باشند.

در جستجوی کرم ضد آفتاب مناسب تابستان

ممکن است بارها برایتان پیش آمده باشد که در هنگام خرید یک محصول احساس شادی می‌کردید ولی پس از یک بار استفاده از آن بسیار پشیمان شدید. در مورد خرید کرم ضد آفتاب مناسب تابستان نیز بسیار باید دقت کنید زیرا این ممکن است بجای محافظت از پوستتان باعث آسیب رساندن به آن شود. این مقاله به شما کمک می‌کند تا با روش انتخاب ضد آفتاب به طور صحیح آشنا شوید.

ملاک انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب تابستان

ابتدا باید ملاک شناخت کرم ضد آفتاب مناسب تابستان مورد نظر خود را شناسایی کنید.شما از یک کرم ضد آفتاب مناسب تابستان چه می‌خواهید و دوست دارید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آیا دوست دارید تا ضد آفتاب شما رنگی و پوشش کرم پودری داشته باشد؟ آیا به دنبال کرم ضد آفتاب فیزیکال هستید یا ترجیح می‌دهید یک ضد آفتاب با فیلتر شیمیایی را داشته باشید؟ SPF مناسب برای پوست شما چیست و سوال‌های دیگری که لازم است به آن‌ها پاسخ بدهید تا بتوانید ضدآفتاب مناسب خود را پیدا کنید. برای آنکه بتوانید به درستی به هر کدام از سوالات پاسخ دهید لازم است در مورد فاکتورهای ضد آفتاب و کارایی آن شناخت کافی پیدا کنید پس با ما همراه باشید.

ملاک انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب تابستان

ضد آفتاب بی رنگ بهتر است یا ضد آفتاب کرم پودری؟

انتخاب رنگ ضد آفتاب یکی از مهمترین فاکتورهای ضد آفتاب است زیرا اگر شما در جستجوی یک ضد آفتاب رنگی هستید باید به میزان چربی پوست صورتتان و … دقت کنید. معمولا کرم ضد آفتاب پودری یا رنگی بر پایه مواد معدنی اکسید تیتانیوم و اکسید روی و آهن بوده و از ترکیب این دو ماه اصلی تشکیل شده است که می‌تواند با رنگ پوست‌های مختلف سازگار باشد. هچنین ضد آفتاب های رنگدانه دار (ضد آفتاب کرم پودری) پوست را در برابر نور مرئی محافظت می‌کند. در واقع ضد آفتاب های رنگی دارای فیلترهای UV معدنی است در صورتی که کرم های ضد آفتاب فاقد رنگ بدون حاوی فیلترهای شیمیایی و فیزیکی هستند و می‌توانند از اشعه UVA و UVB محافظت نماید. کرم ضد آفتاب کرم پودری برای آن دسته از بانوانی که میکاپ روزانه برایشان مهم است می‌تواند گزینه مناسبی باشد زیرا با تهیه آن لازم نیست کرم پودر، پنکیک و سایر رنگ دهنده ها و زیرسازهای پوستی را تهیه کنید.

ضد آ،تاب رنگی بهتر است یا بی رنگ؟

کرم ضد آفتاب مناسب تابستان باید دارای چه SPF ای باشد؟

در آزمایشگاه هایی که محصولات را بررسی میکنند، کرم ضد آفتاب مناسب تابستان با SPF بالاتر محافظت بیشتری در برابر آفتاب سوختگی و اشعه های UVA نسبت به محصولاتی با SPF بالاتر دارد. اما این تمام ماجرا نیست و تفاوت محافظت از اشعه ها بین SPF ۳۰ تا SPF ۱۰۰ تنها ۲درصد است.

SPF 15 حدود ۹۳ درصد از اشعه‌ها را محافظت می‌کند.

SPF 30  حدود ۹۷ درصد از اشعه‌ها را مسدود می‌کند.

SPF 50 حدود ۹۸ درصد از اشعه‌ها را مسدود می‌کند.

SPF 30 حدود ۹۹ درصد از اشعه‌ها را مسدود می‌کند.

با این نتیجه اگر دارای پوست حساسی نیستید بهتر است از کرم ضد آفتاب SPF50 استفاده کنید.

میزان اس پی اف مناسب تابستان چه عددی است؟

تمام آنجه باید درباره فیلترهای شیمیایی و فیزیکی بدانید

کرم‌های ضد آفتاب فیزیکی و شمیایی جهت جلوگیری از اشعه‌های مخرب UVA و UVB مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر با SPF یکسان دو ضد آفتاب فیزیکی و شیمیایی را مورد بررسی قرار بدیم متوجه خواهیم شد ضد آفتاب فیزیکی ضخامت بیشتری دارد و روی پوست بسیار سنگین تر از ضد آفتاب شیمیایی است. در واقع اگر شما دارای یک پوست چرب و مستعد آکنه هستید بهتر است از کرم ضد آفتاب مناسب تابستان دارای فیلترهای شیمیایی استفاده کنید. علاوه بر این کرم‌های ضد آفتابی که دارای فیلترهای شیمیایی هستند محافظت بسیار گسترده تری در برابر اشعه های UVA نسبت به فیلترهای مواد معدنی (فیلتر فیزیکی) هستند. روند تاثیر گذاری این فیلترها روی پوست به این صورت است که ضد آفتاب فیزیکی اشعه‌های مضر خورشید را بازتاب می‌کند و فیلترهای شیمیایی آن ها را جذب کرده و به گرما تبدیل می‌کند.

درباره فیلترهای شیمیایی و فیزیکی ضد آفتاب چه میدانید؟

ضد‌ آب به معنای ضد‌ آب نیست

هیچ ضد آفتابی ضد آب یا مقاوم در برابر تعریق نیست و تولید کنندگان مجاز به ادعای ضد آفتاب ضد آب نیستند، حتی اگر روی این محصولات برچسب ضد‌ آب یا مقاوم در برابر تعریق چسبیده باشد‌، برای رسیدن به نتیجه بهتر و مطلوب تر باید در هنگام شنا و یا فعالیت های دیگر حداقل هر دو ساعت یکبار ضد آفتابتان را تمدید کنید.

راه حل نهایی برای انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب تابستان

برای آنکه در تابستان بتوانید بهترین محافظت را از پوست خود به عمل آورید بهتر است ابتدا پوستتان را به خوبی بشناسید و بدانید که پوست شما از کدام نوع هست. اگر شما دارای پوست چرب و مختلط (مستعد آکنه) هستید یا پوست نرمال، خشک یا حساس دارید؟ تمامی این شناخت ها به شما کمک می‌کند از ضد آفتابی استفاده کنید که برای پوستتان مناسب باشد.

باتوجه به توضیحات بالا می‌توان در نظر گرفت بهترین ضد آفتاب مناسب تابستان برای کسانی که پوست چرب دارند استفاده از ضد آفتاب های فاقد چربی و ضد آفتاب هایی با فیلتر شیمیایی است که سبک تر هستند و کسانی که پوستشان حساس است و یا دارای مشکل پوستی خاصی هستند بهتر است از ضد آفتاب‌هایی مشابه آنچه برای پوست کودکان طراحی شده است استفاده کنند.بهترین ضد آفتاب‌ها یک SPF نرمال بین 30 الی 50 دارند و بهتر است از ضد آفتابی استفاده کنید که هم فیلترهای فیزیکی و هم شیمیایی داشته باشد تا بتواند محافظت گسترده ای را از پوستتان  به عمل آورد. پس برای داشتن پوستی بهتر به SPF نرمال، میزان چربی ضد آفتاب، فیلترهای فیزیکی و شیمیایی و طرز استفاده صحیح از آن توجه کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا