مراقبت از مو

چه افرادی شامپو کوواش فاربن نخرند؟

انتخاب شامپو همیشه یکی از دغدغه‌های افراد بوده است. دلیل آن هم این است که شامپوها بر روی حالت مو تاثیر زیادی دارد. حالت مو هم یکی از مهم‌ترین عوامل زیبایی چهره است. در مطالب قبلی درباره این‌که چگونه برای موهایمان شامپو انتخاب کنیم؟نکته‌های مهمی گفتیم. این بار می‌خواهیم درباره نسل جدید شامپو که به تازگی وارد بازار شده است صحبت کنیم. شامپو کوواش نوع جدیدی از شامپو است که بسیاری از افراد تفاوت آن را با شامپوهای معمولی نمی‌دانند. در این‌جا به مزایا و معایب شامپو کوواش فاربن می‌پردازیم. می‌گوییم که برای چه افرادی مناسب است و برای چه کسانی مناسب نیست.

صابون‌های سنتی برای شستشوی مو-خانومی

شامپوهای سنتی بهتر است یا شامپوهای نسل جدید؟

قبل از هر چیز خوب است بدانید وظیفه اصلی شامپو تمیز کردن است و شامپو ذاتا یک شوینده است. یکی دو نسل عقب‌تر به‌جای شامپو از صابون‌های سر استفاده می‌شد. جای شکرش باقیست که فرهنگ شامپو زدن در نسل ما جا افتاده است. هرچند هنوز افرادی هستند که فقط با صابون‌های سنتی شستشوی سر احساس تمیزی می‌کنند. این گروه از افراد لابد نمی دانند PH بالای صابون‌ها چه بلایی بر سر موهایشان می‌آورد!
با ورود برندهای مختلف شامپو، بازار رقابت داغ شد و تولید کنندگان نگاه تخصصی‌تری به فرمولاسیون شامپوها انداختند. تا بتوانند مزیت رقابتی داشته باشند و در این بازار پرهیاهو محصول خود را به‌فروش برسانند. این شد که در ده سال اخیر انواع مختلف شامپو با کاربردهای مختلف، برای انواع موها و با ادعاهای متفاوت وارد بازار شد. اما یادمان باشد که بخش عمده شامپو همان شویندگی است که در اکثر مدل‌های شامپو مشترک است.

واقعا شامپوها تا چه اندازه بر مشکلات مو موثرند؟

تاثیری که شامپوها بر روی مو می‌گذارند بر روی ساقه و حالت مو است. شامپوها مدت زمان کوتاهی، حداکثر در حدود سه دقیقه بر روی موها می‌ماند. بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که شامپو تاثیرات درمانی معجزه آسایی برای بیماری‌های مو داشته باشد. شامپوهای درمانی، به‌عنوان مکمل درمان مو محسوب می‌شوند نه درمان کننده اصلی.
به‌طورمثال اگر فردی مشکل ریزش مو داشته باشد، نباید انتظار داشته باشد با خرید یک شامپو ضد ریزش، مشکل ریزش مویش به‌طور کامل حل شود. بلکه باید ابتدا دلیل ریزش مویش مشخص شود. سپس در دوره درمان که بر حسب دلیل ایجاد ریزش مو متناسب هر فرد، تجویز می‌شود، به‌عنوان کمک کننده، از شامپوهای ریزش مو نیز استفاده کنند. تا مسیر درمان ریزش مو برایش هموارتر شود.

شوینده کو واش 5 در 1 -خانومی

شامپو کوواش فاربن چه فرقی با شامپوهای دیگر دارد؟

افرادی که موهای خشک، آسیب دیده و رنگ شده دارند، بعد از شتشوی موهایشان در حمام حتما نیاز به استفاده از ماسک موی داخل حمام یا نرم کننده دارند.
کاری که نرم کننده یا ماسک مو می‌کند این است که بر روی ساقه مو ترکیباتی را می‌نشاند که زبری مو را برطرف می‌کند و تا حدی به مو آبرسانی می‌کند. اما ماسک مو و نرم کننده مو با تمام مزایایی که دارد یک عیب دارد که حاوی ترکیبات سیلیکونی است. این ترکیبات در دراز مدت مو را کدر و بدحالت می‌کند.

شامپو کوواش فاربن نسل جدیدی از شامپو است که این مشکل را حل کرده است. بزرگ‌ترین مزیت این نوع شامپو این است که سولفات ندارد. به جای آن کوات دارد که کار تمیز کردن موها را انجام می‌دهد. حال آن‌که مشکلاتی که سولفات برای مو بوجود می‌آورد، مثل خشکی و شکنندگی مو را دیگر ندارد.
مزیت دیگر آن این است که به جای استفاده از یک شامپو و یک نرم کننده، شما می‌توانید فقط از یک شامپو کوواش فاربن استفاده کنید. این محصول، هم کار شامپو را انجام می‌دهد، هم نرم کننده.

شامپو کو واش فاربن برای چه افرادی مناسب است؟

هیچ شامپویی نیست که برای همه افراد مناسب باشد. بر اساس ترکیبات هر شامپو و خواصی که دارد، هر مدل شامپویی فقط برای گروه خاصی مناسب است. شامپو کوواش فاربن نیز برای همه افراد مناسب نیست. در این‌جا به شما می‌گوییم این شامپو برای چه افرادی مناسب است که بتوانید خرید درستی داشته باشید.

1- موهای خشک و خیلی خشک

این شامپو برای افرادی که موهای خشک، خیلی خشک، وز و شکننده دارند مناسب است.

2- موهای رنگ شده و آسیب دیده

همچنین افرادی که موهای رنگ شده و آسیب دیده دارند. دلیل این‌که شامپو کوواش فاربن برای این گروه از افراد مناسب است این است که این شامپو شویندگی تهاجمی ندارد و با موها ملایم رفتار می‌کند. در عین حال نرم کنندگی و آبرسانی را به مو انجام می‌دهد. در واقع سولفات و سورفاکتانت‌هایی که شویندگی بالایی دارند و می‌توانند آسیب زننده باشند را ندارد.

3- موهای وز، فر و دکلره شده

اگر تار موی وز شده‌ای را زیر میکروسکوپ نگاه کنید، به شکل تیغ ماهی دیده می‌شود. ترکیبات این شامپو، تیغه‌های ماهی را بر روی ساقه اصلی مو می‌نشاند و سپس نرم و خوش حالت شدن موهای وز و دکلره شده می‌شود.

4- موهایی که قرار است آرایش شود

اگر می‌خواهید به مهمانی بروید و موهایتان را حالت دار کنید، شامپو کوواش گزینه مناسبی برای شماست. حالتی که به موهای شما می‌دهد برای استایلینگ مو مناسب است و سبب ماندگاری حالت مو می‌شود.

چه افرادی شامپو کوواش فاربن را نخرند؟

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که موهای چربی دارید، این شامپو برای شما مناسب نیست. چون شامپو کوواش، مواد شوینده بسیار قوی ندارد و شویندگی ملایم را برای مو ایجاد می‌کند. افرادی که موهای نازکی دارند و موهایشان خیلی زود چرب و سنگین می‌شود، اشخاص مناسبی برای این شامپو نیستند. چون این مدل شامپو باعث می‌شود که بر روی موهایشان احساس سنگینی بیشتری کنند.

شامپو کوواش فاربن را چگونه استفاده کنیم؟

این شامپو را می‌توانید دو تا سه بار در هفته استفاده کنید. مانند شامپوهای عادی، موهایتان را خیس کنید و مقدار مناسب از شامپو را بر روی موهایتان ماساژ دهید. یادتان باشد که نباید انتظار داشته باشید که موهایتان کف زیادی کند. چون این شامپو سولفات و سورفاکتانت ندارد و کف زیادی تولید نمی‌کند. اما کف نکردن زیاد، دلیل بر عدم شستشوی خوب نیست. نگران نباشید، با وجود این‌که کف زیادی نمی‌کند، وظیفه شویندگی‌اش را به‌خوبی انجام می‌دهد.
پیشنهاد می‌شود در دوره مصرف شامپو کوواش فاربن، هر دو هفته یک بار از شامپوی معمولی استفاده کنید.

اگر موی چرب داشته باشیم چه محصولاتی استفاده کنیم؟

در مطالب بالاتر گفته شد که شامپو کوواش فاربن برای موهای خیلی چرب مناسب نیست. سوال این است که اگر موی چربی داشته باشیم چه روتینی را استفاده کنیم؟

1- شامپو متناسب نوع مو

اگر موهای چربی دارید، از شامپوهای مخصوص موی چرب استفاده کنید. شامپو موی چرب فاربن حاوی عصاره چای سبز، ویتامین E,C,B5 می باشد. فراموش نکنید که شستن بیش از اندازه موهای چرب باعث تحریک بیشتر کف سر برای تولید چربی مازاد می‌شود.

2- ماسک مو

اگر موهای آسیب دیده‌ای دارید، در حمام از ماسک مو استفاده کنید. ماسک مو آبرسانی عمقی به مو انجام می‌دهد. ماسک مو اثرات شاداب کنندگی و نرمی را برای مو به همراه دارد. یادتان باشد ماسک مو باید چند دقیقه‌ای بر روی موها بماند سپس آبکشی کنید.

3- شیر مو فاربن

بعد از حمام از شیر مو استفاده کنید. شیر مو حاوی پروتئین شیر است که باعث شادابی و براقی موها می‌شود بدون این‌که موها را چرب کند. استفاده از شیر مو شانه پذیری مو را بهتر می‌کند. شیر مو را حتی افرادی که موهای کاملا سالم و رنگ نشده دارند هم می‌توانند استفاده کنند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا