اخبار سلامتی و زیباییمراقبت از پوست

مراقبت پوست نوروزی با 10 فرمان نوروز تراپی به سبک خانومی

این روزها حال و هوای نوروز را حس می‌کنیم. بهار، روح و جان را تازه می‌کند. انگیزه و انرژی می‌دهد. آغاز بهار، شروعی است برای تصمیم‌های جدید زندگی. اکثر مردم، به‌خصوص خانم‌ها دوست دارند، شادتر و زیباتر به استقبال بهار بروند. مراقبت از پوست در نوروز موضوعی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند.

جالب است بدانید برای این‌که با چهره‌ای زیبا و شاداب قدم روزهای پرنشاط نوروز بگذارید، کافیست 10 قدم بردارید! 10 قدمی که اول از هر چیز، سلامتی و دوم زیبایی چهره را تضمین می‌کند.

داشتن پوست خوب و چهره زیبا، اصلا سخت نیست. فقط آگاهی می‌خواهد و همت. ما در این مطلب آگاهی لازم برای داشتن پوستی زیبا را به شما هدیه می‌دهیم، اما دیگر همت از شما. از امروز گام‌های 10 گانه زیبایی نوروز را ثابت قدم بردارید تا به آن‌چه می‌خواهید برسید و نوروز امسال را زیباتر و شاداب‌تر از همیشه آغاز کنید.

اسکراب و لایه برداری از پوست-خانومی

گام اول مراقبت از پوست در نوروز: استفاده از لایه بردار

لایه برداری از پوست یکی از مهم‌ترین و اثربخش‌ترین اقداماتی که این روزها باید شروع کنید. لایه برداری پوست سلول‌های مرده را از پوست می‌زداید و پوست را برای جذب مواد مغذی آماده می‌کند. لایه برداری از پوست، در واقع نوعی زیرساخت برای اقدامات اساسی دیگر بر روی پوست است. مدت زمان باقی‌مانده تا عید، فرصت بسیار خوب و زمان کافی برای لایه برداری از پوست است. بهترین زمان استفاده از لایه بردارها هم پاییز و زمستان است.

لایه برداری از پوست به دو روش میسر است:

1-     اقدامات کلینیکالی:

منظور از اقدامات کلینیکال در لایه برداری از پوست، پیلینگ شیمیایی یا میکرودرم است که در مطب پزشک انجام می‌شود. این کار یک اقدام تهاجمی برای لایه برداری از پوست است که به مراقبت‌های ویژه‌ای بعد از انجام نیاز دارد.

2-    استفاده از محصولات لایه بردار AHA در خانه:

استفاده از محصولات لایه بردار با اسید میوه یا همان AHA  در منزل یکی از راحت‌ترین و اقتصادی‌ترین روش‌های لایه برداری از پوست است که اگر با آگاهی درست انجام شود، نتایج بسیار خوبی دارد. برای لایه برداری لازم نیست حتما هزینه زیادی را متحمل شوید. لایه بردارهای خوب ایرانی را بشناسید و با انجام صحیح لایه برداری، از مزایای آن بسیار ارزان بهره مند شوید.
تمام آن‌چه را که باید درباره لایه برداری از پوست در منزل با اسیدهای میوه AHA بدانید را در مقاله معرفی دو لایه بردار اثربخش ایرانی مطالعه کنید.

فراموش نکنید افرادی که پوست حساسی دارند، نباید از لایه بردارهای اسید میوه AHA استفاده کنند. افراد دارای پوست حساس می‌توانند از اسکراب‌ها هفته‌ای یک‌بار استفاده کنند.

بهترین زمان استفاده از اسکراب

بهترین زمان استفاده از اسکراب، زمانی است که در حمام هستید و استحمام را تمام کرده‌اید. انتهای زمان حمام، پوست بیشترین آمادگی را برای دور ریختن سلول‌های مرده‌اش را با اسکراب دارد. اسکراب را سه دقیقه با نوک انگشتان بر روی پوست خیس ماساژ دهید سپس آبکشی نمایید.

فواید ویتامین سی برای پوست-خانومی

گام دوم مراقبت از پوست در نوروز: استفاده از ویتامین سی برای داشتن پوست شفاف و شاداب

ویتامین سی یکی از معجزه‌های شاداب کنندگی پوست است به شرطی که درست استفاده شود. ویتامین سی یک آنتی اکسیدان قوی است که سه خاصیت مهم برای پوست دارد. اول ضدپیری پوست، دوم احیا کننده و شاداب کننده پوست و سوم روشن کننده پوست. شناخت ویتامین سی‌های برتر بازار، در داشتن پوستی شفاف و شاداب بسیار کمک کننده است. برای آشنایی دقیق با محصولات ویتامین سی، مقاله “معرفی ویتامین سی‌های برتر بازار” را مطالعه کنید. در این مقاله خصوصیات برخی از ویتامین سی‌های خوب بازار به جزئیات آورده شده است.

ویتامین سی

هرگز تصور نکنید که استفاده از میوه‌هایی که حاوی ویتامین سی هستند به‌طور مستقیم بر روی پوست می‌تواند نیاز پوست شما را به ویتامین سی برطرف کند. می‌دانید چرا؟ چون ویتامین سی مولکول درشتی دارد و محلول در آب است و هرگز اگر به‌صورت طبیعی بر روی پوست گذاشته شود، از پوست عبور نمی‌کند و جذب نمی‌شود. دو روش برای جذب در پوست دارد. یکی از طریق خوراکی و مصرف میوه‌ها و سبزیجاتی که غنی از ویتامین سی هستند و دیگری استفاده از محصولات مراقبت از پوست حاوی ویتامین سی. در کارخانه‌های تولید کننده محصولات مراقبت از پوست، از نوع ریز مولکول شده ویتامین سی استفاده می‌کنند. روش دیگر نیز استفاده از تکنولوژی نانو و لیپوزوم (انکپسوله کردن مولکول ویتامین سی) در ترکیبات ویتامین سی است که جذب ویتامین سی را بر روی پوست میسر می‌کند.

اخیرا شرکت‌های تولید کننده ایرانی هم محصولات ویتامین سی باکیفیت به بازار عرضه کردند. برای آشنایی بیشتر، مقاله مقایسه 3 ویتامین سی ایرانی برتر بازار را مطالعه کنید.

چه نوع پوستی، چه نوع ویتامین سی می‌توانند استفاده کنند؟

افرادی که پوست چرب دارند، می‌توانند از نوع سرم‌های ویتامین سی استفاده کنند و افرادی که پوست نرمال و خشک دارند، می‌توانند از کرم‌های ویتامین سی استفاده کنند.

مراقبت دور چشم-خانومی

گام سوم: استفاده از دورچشم

تحقیقات نشان داده است که وقتی به چهره هر فرد برای مکالمه نگاه می‌کنیم، بیش از 70 درصد از زمان به چشم‌های وی و حدود 30 درصد از زمان مکالمه، به لب‌های او نگاه می‌کنیم. به همین جهت، حالت چشم و داشتن پوست دورچشم شاداب، بدون چروک و سیاهی، تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد. پوست دورچشم مراقبت ویژه‌ای می‌خواهد که یکی از روش‌های مهم در مراقبت از پوست دورچشم، استفاده از کرم دورچشم است. انتخاب یک کرم دورچشم متناسب با سن، به آگاهی کافی نیاز دارد.

از هم اکنون تا عید نوروز، هر روز از کرم دورچشم متناسب سنتان استفاده کنید و در استفاده از آن به هیچ وجه سهل انگاری نکنید. این کار تاثیر زیادی در زیبایی پوستتان و شاداب به نظر رسیدن چهره‌تان دارد. قبل از آن، کرم‌های دورچشم مخصوص نوروزتراپی را بشناسید و به روش صحیح از آن استفاده کنید.

چه سنی، چه نوع کرم دورچشمی باید استفاده کنند؟

افرادی که در سنین 20 سال تا 35 سال هستند، از کرم‌های دورچشمی که آبرسانی بیشتر دارند باید استفاده کنند. در حالی‌که افرادی که سن بالای 35 سال دارند، باید از کرم‌های دورچشم قوی‌تر یا به اصطلاح ریچ استفاده کنند. در کرم‌های دورچشم افرادی که سن بیشتر از 35 سال دارند، از ترکیبات ضدچروک قوی‌تری استفاده می‌شود و بافت این محصولات کمی چرب و سنگین است که این حالت مورد نیاز پوست دورچشم افراد بالای 35 سال است.

علاوه بر این‌که باید کرم‌های خوب دورچشم مخصوص نوروزتراپی را بشناسید، در مورد نحوه مصرف صحیح کرم دورچشم  هم اطلاعات کاملی کسب کنید. چرا که نحوه صحیح مصرف در اثربخشی کرم دورچشم تاثیر زیادی دارد. البته اگر مشکل سیاهی دورچشم دارید، حتما از کرم‌های دورچشم مخصوص رفع سیاهی زیرچشم استفاده کنید.

روش صحیح شستشوی پوست-خانومی

گام چهارم: شستشوی دو مرحله‌ای

تصمیم بگیرید از همین امروز تا عید، پوستتان را دو مرحله‌ای شستشو دهید. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که منظور از شستشوی دومرحله‌ای پوست چیست و چرا برای داشتن پوستی زیبا و شاداب باید پوستمان را دو مرحله‌ای شستشو دهیم؟

شستشوی دو مرحله‌ای بدین معنی است که پس از این‌که در پایان فعالیت روزانه، پوست صورت خود را با یک شوینده مثلا فوم یا ژل شستشو می‌شویید، سپس آن را با یک تونر پاک کنید. استفاده از تونر تمیز کردن پوست را کامل می‌کند. از آن‌جایی‌که تونرها محلول‌های آبکی هستند، به‌راحتی در منافذ پوست وارد می‌شوند و تمام آلودگی‌ها و مواد آرایشی که به درون منافذ وارد شده است را بیرون می‌کشد.  خوب تمیز شدن پوست در از بین بردن مشکلات پوستی و بازیابی طراوت و سلامت پوست بسیار مهم است.

شستشوی مناسب

در مطلبی جداگانه، به معرفی شوینده‌هایی که تا نوروز برای پوست معجزه می‌کند . آن را با دقت بخوانید تا بتوانید محصولات درستی را انتخاب کنید.

در شستشوی دو مرحله گاهی لازم است از میسلار واتر استفاده کنید و گاهی از تونر. اگر نمی‌دانید چه زمانی باید از هرکدام از این دو نوع پاک‌کننده استفاده کرد، مقاله “فرق تونر و میسلار واتر و کاربرد هر کدام” را بخوانید.

لازم به ذکر است از همه انواع شوینده‌ها نمی‌توان برای پاک کردن آرایش چشم استفاده کرد. بهترین پیشنهاد استفاده از “پاک کننده‌های مخصوص دورچشم” است.

گام پنجم: تقویت مژه و ابرو

زیبایی نیمه بالایی چهره، تاثیرگذاری بیشتری در ارتباط چهره به چهره دارد. از این رو یکی از بخش‌هایی که باید به زیبایی آن‌ها اهمیت دهید، زیبایی مژه‌ها و ابروها است. در مدت زمان باقی مانده تا عید نوروز، حداقل روزی یکبار از محصولات تقویت مژه و ابرو استفاده کنید. نتیجه این‌کار را در روزهای عید نوروز که به مهمانی می‌روید، شاهد خواهید بود.

مراقبت از لب-خانومی

گام ششم: مراقبت از لب

بسیاری از افراد هستند که از خشکی لب رنج می‌برند. این مورد گاهی حتی در افرادی که پوست چرب دارند هم مشاهده می‌شود. داشتن لب‌های خشک واقعا آزار دهنده است و افرادی که از این مشکل رنج می‌برند، بیشتر به سلامت لب‌هایشان فکر می‌کنند تا زیبایی. استفاده از یک بالم لب خوب، راه حلی است که هم سلامت و هم زیبایی لب‌ها را تضمین می‌کند.

افرادی که روآکوتان مصرف می‌کنند هم به دلیل عوارض این دارو، می‌بایست از بالم لب خوب استفاده کنند. برای شناخت بالم لب‌های خوب بازار، مقاله بهترین بالم لب‌ها را از دست ندهید.

علاوه بر استفاده از بالم لب، اسکراب لب به روش‌های خانگی نیز در زیبایی و سلامت لب‌ها تاثیرگذار است. اسکراب زدن لب‌ها را با ماسک‌های دست ساز خانگی ، از امروز تا نوروز، هفته‌ای یکبار انجام دهید.

روتین پوست-خانومی

گام هفتم: اعمال زیبایی

برای جوان‌تر شدن و لطیف‌تر پوست و مراقبت از پوست در نوروز، می‌توانید اعمال زیبایی نیز انجام دهید. فراموش نکنید، انتخاب پزشک پوست خوب، تاثیر زیادی در نتیجه کار دارد. اعمالی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و فیلر، پی آر پی، میکرونیدلینگ و مزوتراپی و هایفوتراپی از اقداماتی هستند که برای پیش از عید توصیه می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 1 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا