آرایشآرایش صورتآرایش مو

چگونه با موی قرمز آرایشی جذاب داشته باشیم؟

هنگامی که میکاپ خود را آغاز می‌کنیم به دنبال ایده برای ترکیب رنگ‌ها در آرایش چشم، آرایش لب و … می‌گردیم. عموما آرایش خود را با رنگ لباس و یا لاک خود ست می‌کنیم، گاهی اوقات نیز از سایه‌ و رژهایی استفاده می‌کنیم که به رنگ چشم‌هایمان بیاید. اما این مقاله در رابطه با استفاده از لوازم آرایش و رنگ‌هایی است که با رنگ موی قرمز همخوانی داشته باشد. رنگ موی قرمز یک رنگ غالب است که سبب خیره شدن افراد به آرایش مو و همچنین تغییر و تحولی عظیم در چهره می‌شود، از این رو باید به لوازم آرایشی که برای میکاپ صورت خود استفاده می‌کنیم بسیار توجه کنیم تا زیبایی چهره ما را کاهش ندهید.

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم،ما می توانیم آرایش خود را متناسب با رنگ موهایمان تنظیم کنیم. در حالی که موهای بِلوند در کنار سایه طلایی چشم ظاهر جذابی برای ما دارد، و موهایی با رنگ و تناژ زیتونی اغلب با ترکیبات رنگ مسی بهتر به نظر می رسد، انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای آرایش موی قرمز نیاز به مهارت بیشتری دارد. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر بر روی بهترین آرایش برای موی قرمز، مجله خانومی تحقیقات گسترده ای درباره نظرات معروف ترین میکاپ آرتیست‌ها انجام داد که در ادامه می‌توانید به مطالعه آن بپردازید.

آرایش مناسب موی قرمز

به گفته سوزی گرشتاین، هنرمند گریم، بایدها و نبایدهای قدیمی در مورد استفاده نکردن از رژ لب قرمز و رنگ‌های شاد باید دور انداخته شود. او توصیه می کند از مرطوب کننده‌های رنگی و رژ گونه برنزی و هلویی استفاده کنید تا پوستتان خوش رنگ شود و با رنگ‌ موهایتان مطابقت داشته باشد.این میکاپ آرتیست همچنین معتقد است می‌توانید از رژ لب صورتی و نود نیز استفاده کنید و نباید از ترکیب آن با رنگ موی قرمز هراس داشته باشید.

جهت آموزش آرایش مناسب برای بانوانی که موهای قرمز دارند با ما همراه باشید

1. سعی کنید آرایش شما سبک باشد

اگر موهای قرمز و پوست روشن دارید، زیاد آرایش نکنید، زیرا آرایش صورت با استفاده از انواع لوازم آرایشی از جمله کرم پودر، هایلایتر، کانسیلر، کانتورینگ و…  به صورت زیاد می‌تواند برای بانوانی که تناژ پوست سرد و موی قرمزی دارند “غیر طبیعی وغیر متعارف” به نظر برسد. مین مین هنرمند آرایش هنرمندان هنری برای پنهان کردن عیوب پوست مانند کک و مک ها، توصیه می کند از کوسن به جای کرم پودر استفاده کنند زیرا این محصولات سبک تر بوده، بر روی پوست به صورت کیکی قرار نمیگیرد و رنگ طبیعی پوست را تغییر نمی‌دهد.

2. آرایش چشم مناسب با موی قرمز

برای آنکه چشم هایتان مانند موهایتان جذاب بنظر برسد نباید از سایه های بسیار تیره و یا بسیار روشن استفاده کنید. رنگ‌های برنز، خاکستری، طلایی براق و مسی می‌تواند برای افرادی که رنگ چشم آن‌ها قهو‌ای است، گزینه مناسبی باشد. اگر رنگ چشم شما سبز ویا آبی است سعی کنید از رنگ هلویی مات، شامپاینی و رنگ‌های نود استفاده کنید تا شبیه رنگین کمان به نظر نرسید. استفاده از خط چشم برای بانوانی که موهای قرمز دارند می‌تواند یک انتخاب فوق العاده باشد. کشیدن خط چشم گربه ای در کنار موهای سرخ سازنده یک ظاهر زیبا و جذاب است که از امتحان کردن آن پشیمان نمی‌شوید.

آرایش مژه مناسب

به علت غالب بودن رنگ موهای قرمزتان سعی کنید حدالامکان، سایر موهای صورت خود را مانند ابرو و مژه هایتان مشکی باشد تا باعث غیر متعارف شدن چهره تان نشود. استفاده از ریمل‌های رنگی اگرچه در بسیاری از مواقع سبب تغییر چهره و زیباتر شدن آرایش چشم ها می‌شود اما در هنگامی که موهای شما به رنگ قرمز است، جلوه ای نامناسب دارد. ریمل خود را آغشته به مایع کنید و سپس تمامی مژه های خود را بپوشانید حتی اگر برای شما مقدور است از مژه مصنوعی استفاده کنید. چشم‌های مشکی همراه با مژه های بلند و زیبا چهره شما بسیار آرتیستی می‌کند.

+برای انتخاب مژه مصنوعی مناسب سعی کنید طرح هایی را انتخاب کنید که مژه هایشان به تدریج بلند می‌شود زیرا این مژه ها چشم های شما را کشیده تر نشان دهد. استفاده از مژه مصنوعی هایی که چشم هایتان را گرد و بی حالت می‌کند اکیدا ممنوع است.

مقاله پیشنهادی: راهنمای جامع آرایش حرفه‌ای چشم

3. از یک برنزر و هایلایتر مناسب استفاده کنید

استفاده از هایلایتر پودری ممکن است به خوبی هایلایتر مایع نباشد به خصوص در هنگامی که قصد دارید گونه‌های خود را برجسته تر و همچنین استخوانی تر نمایش دهید. در انتخاب رنگ هایلایتر و یا برنزر خود بسیار توجه داشته باشید و از استفاده کردن رنگ طلایی اجتناب کنید. استفاده از رنگ طلایی برای گونه سبب بیش از اندازه برق افتادن چهره شما می‌شود و با رنگ موی قرمز حالتی جذاب ایجاد نمی‌کند. سعی کنید هابلایتر مسی را جایگزین هایلایتر و برنزر طلایی خود کنید تا گونه‌هایتان جلوه‌ای طبیعی و در عین حال زیبا داشته باشد.

+اگر مایل به استفاده از رژگونه هستید به شما ویشنهاد می‌کنیم از رنگ آمیزی غیر طبیعی گونه های خود اجتناب کنید. برای رنگ آمیزی گونه نباید از رنگ صورتی، قهوه ای تیره، قرمز استفاده کنید زیرا صورت شما را مانند یک بوم نقاشی که در آن پر از رنگ‌های گرم است نشان می‌دهد. اگر در جستجوی یافتن رزگونه مناسب برای رنگ آمیزی چهره خود هستید به شما پیشنهاد میکنم، به فونداسیون خود توجه کنید. رنگ فونداسیون خود را در نظر بگیرید و رژگونه دو درجه تیره تر از آن استفاه کنید. توجه کنید رژ گونه شما نباید خیلی روشن و سرد و یا خیلی تیره و گرم باشد، تنها باید استخوان گونه تان را نمایان کند، پس در رنگ آمیزی آن زیاده روی نکنید.

آرایش موی قرمز

4. آرایش لب مناسب موی قرمز

از انتخاب رژ مناسب در هنگامی که موی قرمز شما است، هراس نداشته باشید. ابتدا تعیین کنید از کدام نوع رژ لب را میپسنیدید و سپس به رنگ پوست خود مراجعه کنید

رنگ پوست سرد و بسیار روشن

اگر موی قرمز همراه با رنگ پوست بسیار روشن دارید توصیه می‌کنم استفاده از رژ لب های مات را فراموش کنید زیرا سبب بیحال به نظر رسیدن چهره تان می‌شود. استفاده از رژهایی که تناژ نارنجی دارند مانند رژ لب مرجانی میتواند برایتان مناسب باشد.

رنگ پوست متوسط

در این رنگ پوست نباید از رژ لب های خیلی روشن و دارای تناژ‌ رنگ بنفش استفاده کرد و حتی اگر مایلید از رژ لب دارای تناژ بنفش استفاده کنید پیشنهاد ما به شما رنگ رژ لب کالباسی است. همچنین در این طیف رنگ پوست، رژ لب مات و شاین هر دو میتواند تجربه جدید و مناسبی را برایتان ایجاد کند.

رنگ پوست گرم و تیره

رنگ های نود و رژ لب مات برای زیباترین آرایش لب را ایجاد می‌کند. به شدت از استفاده رژ لب  مایع و شاین دار پرهیر کنید زیرا نه تنها چهره شما را زیبا نمی‌کند بلکه به آن جلوه ای مصنوعی می‌دهد.

کلام نهایی

باید مراقب باشید تا زیبایی چهره شما با استفاده از لوازم آریش هنگامی که  رنگ موی قرمز دارید تحت تاثیر قرار نگیرد، به همین دلیل بهتر است اگر لوازم آرایش مناسبی ندارید حتما از طریق محصولات پیشنهادی فروشگاه خانومی آن ها را تهیه کرده  و یک آرایش حرفه ای و مقرون به صرفه را تجربه کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا