اخبار سلامتی و زیباییمراقبت از پوست

بایدها و نبایدهای پوست مختلط

یک روز به این نتیجه می‌رسید که پوستتان خشک است و یک روز به این نتیجه که پوستتان چرب است. چربی‌های دور بینی را می‌بینید اما خشکی روی گونه‌ها شما را به شک می‌اندازد که پوستتان خشک است اما در واقع پوست شما مختلط است.

 

پوست مختلط

 

برای پی بردن به این موضوع که آیا پوست مختلط دارید یا خیر کافیست با یک پاک کننده صورت یا شوینده ملایم صورت خود را شست و شو داده و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه منتظر باشید پس از طی شدن این زمان اگر پوست گونه و شقیقه شما خشک به نظر می‌رسد و پوست بینی و چانه چرب است، باید بدانید که پوستتان مختلط است.

مراقبت از پوست مختلط بسیار راحت است و زیبایی خودش را هم دارد. برای این کار باید بدانید کدام بخش از پوستتان چرب و کدام بخش خشک است. شوینده‌های مناسبی برای پوست های مختلط وجود دارد که می‌تواند از ایجاد جوش و آکنه در بخش چرب پوست جلوگیری کند.

 

پن شست شوی پوست مختلط

همین طور برای شستن و تمیز کردن پوست به طور کامل، باید از شوینده‌های مناسب هر نوع پوست استفاده کرد. اساسا افراد با پوست مختلط باید از محصولاتی استفاده کنند که با پوست آنها سازگاری داشته باشد و باعث بدتر شدن آن نشود. اگر به نوع پوست دقت نکنید، گاهی مجبور می شوید از چند محصول برای نواحی مختلف استفاده کنید.

برای مثال شما ممکن است محصولی با قدرت جذب چربی برای نواحی T نیاز داشته باشید و یک کرم برای نواحی خشک صورت. یا اینکه محصولات ضدآکنه را برای بخش‌های خاصی از پوست استفاده کنید.  به وسیله مرطوب کننده از نواحی خشک پوستتان مراقبت کنید تا پوستتان شاداب و جوان به نظر برسد بنابراین نیاز است که همیشه یک مرطوب کننده همراه داشته باشید کرم‌های تغذیه کننده پوست را فراموش نکنید چرا که باعث سفت شدن پوستتان می‌شود.

یادتان باشد که به هیچ‌وجه صورتتان را با آب داغ نشویید. زیرا آب داغ باعث از بین رفتن چربی‌های ضروری پوست می‌شوند.

 هنگامی که از صابون برای شستن پوست مختلط استفاده می‌شود، پوست آسیب جدی تری می‌بیند چون بعد از از بین رفتن چربی‌های پوست، چربی موجود در صابون، وارد منافذ پوست شده که منجر به بسته و خارش منافذ پوست می‌گردد. پیشنهاد ما این است که از پن‌های مخصوص پوست مختلط استفاده کنید که چربی‌های موجود در صابون را ندارند و برای تنظیم چربی طبیعی پوست، بسیار مفید هستند.

این را بدانید که یک شوینده ملایم برای ناحیه T-zone چرب‌تان منافذ را تمیز و چربی را کاهش خواهد داد، همچنین پوستتان را از آکنه و جوش های سرسیاه محافظت خواهد کرد.

از شوینده مناسب استفاده کنید که آلودگی ها را تمیز کرده و چربی اضافه را کنترل می‌کند و در نهایت چهره شفاف و مات بدون چربی اضافه به شما می دهند. ذرات گرد و غبار و آلاینده‌های موجود در هوا در میان منافذ پوست صورت نفوذ می‌کنند و حتی با شستشوی صورت هم از بین نمی‌روند.

فیس میست پوست مختلط

 

فیس میست به این منافذ وارد شده و این آلودگی‌ها را خارج می‌کند. کرم پودر، پنکک و دیگر لوازم آرایشی هم از ذراتی هستند که باید از روی سلول‌های پوست جمع‌آوری شوند تا به تنفس بیشتر آن کمک کند.

هیدراته کردن پوست

 

پس از تمیز کردن پوست با شوینده مناسب، فیس میست را روی پوست اسپری کنید تا کاملا چربی ها و آلودگی ها را در خود حل کند. رژیم غذایی سالم و مناسب و نوشیدن آب کافی در طول روز، درمانی برای تمام مشکلات پوستی است یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی به شما کمک خواهد کرد تا از شر تمام مشکلات پوستی‌تان خلاص شوید و درخشندگی طبیعی و خاصی به پوستتان می بخشد.

روتین پوست مختلط

 

بهترین روتین مراقبت از پوست مختلط چیست؟

روزی دوبار صورت را با پاک کننده بشویید. بهترین شوینده برای پوست مختلط شوینده‌ای است که چربی نواحی چرب صورت را رفع کند؛ بدون اینکه موجب خشک‌تر شدن گونه‌ها شود. بعد از فیس میست استفاده کنید تا نتیجه معجزه آسای این دو ترکیب را روی پوستتان ببیند.

اگر از فیس میست مناسب برای پوست خود استفاده نکنید بعد از آن باید مراحل دشواری برای از بین بردن جوش ها و آکنه ها انجام دهید. در واقع فیس میست ها باعث تسکین و کاهش التهاب پوستی می شوند و PH پوست را کنترل می‌کنند.

یادتان باشد برای داشتن پوستی بهتر هر روز مقداری ورزش کنید تا سموم داخل پوست از آن بیرون بیاد و بعد پوست را بشویید و تمیز کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا