آرایشآرایش ابرو

چگونه ابروهای زیبا و مرتبی داشته باشیم؟

ابرو و حالت آن تاثیر بسیار زیادی در چهره دارند و همان‌طور که می‌دانید، فرم و مدل ابرو هم نقش مهمی را در دگرگونی چهره ایفا می‌کنند. بدون شک ابروهایی بی‌نقص، چهره‌ جذابی را به ارمغان خواهند آورد، چرا که با اصلاح و آراستن ابروها می‌توان جلوه‌های گوناگونی به یک چهره بخشید. اما نکته‌ای که می‌بایست به آن توجه داشت انتخاب مناسب‌ترین حالت ابرو مطابق با چهره است.

برای انتخابی که زیبایی شما را دوچندان خواهد کرد، باید به نکاتی توجه داشت و از کنار آن‌ها بی‌خیال گذر نکرد، یکی از اصلی‌ترین نکته‌ها توجه به فرم و قالب صورت است. برای مثال: مناسب‌ترین آرایش برای صورتی که فرم آن قلبی شکل است، آرایش ابروی گرد است.

و یا اگر شما صورت کشیده‌ای دارید، ابرو‌هایی کوتاه و تخت می‌تواند انتخاب شایسته‌ای باشد؛ زیرا این مدل ابرو باعث می‌شود چهره‌ شما کوتاه‌تر به‌نظر برسد.

ابرو-خانومی

به‌طور کلی در فرم ابرو‌ها سه ‌معیار اصلی ملاک‌ خواهد بود:

  • طول ابرو
  • زاویه‌ی ابرو
  • ضخامت ابرو

با در نظر گرفتن فرم صورت و این سه اصل طلایی می‌توان به نتایج مطلوبی رسید.

برای مثال خواهیم داشت:

آرایش ابروی مناسب برای صورت بلند و کشیده: کوتاه، افقی، تخت و صاف.

آرایش ابرو برای صورت مربعی شکل: زاویه‌دار با منحنی تیز.

آرایش ابرو برای صورت گرد: زاویه‌دار، ارتفاع بلند، دم کوتاه.

آرایش ابرو برای صورت قلبی شکل: گرد.

یکی دیگر از موارد مهمی که در زیبایی ابروها و چهره نقشی اساسی دارد، کم‌پشت بودن یا پرپشت بودن ابروهاست. این مسئله می‌تواند به عوامل وراثتی و یا محیطی ربط داشته باشد. بسیاری از عوامل خارجی و محیطی چون: آب و هوای نامتساعد و نامناسب، آلودگی محیط، استفاده از مواد دارویی خاص، کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن، صدمات فیزیکی پوستی در ناحیه‌ ابروها، مشکلات پوستی و… موجب ریزش و در نهایت کم‌پشت شدن ابروها می‌شوند که اکثر افراد با استفاده و به‌کارگیری راه‌حل‌هایی چون: استفاده از مداد ابرو، تتو و هاشور ابرو، کاشت ابرو و… این مشکلات را جبران می‌کنند.

در آرایش ابرو‌ها شیوه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای ایجاد حجم و رنگ در ابرو و ایجاد فرم و حالتی مناسب، از سایه‌ ابرو و مداد ابرو استفاده می‌شود، اما مداد ابرو به‌دلیل راحتی در هنگام استفاده، محبوب‌تر است. مهم‌ترین موضوع در انتخاب یک مداد ابروی مناسب، رنگ است؛ رنگ مداد ابرو باید با رنگ پوست و موی شما هماهنگ و در تناسب باشد. اما آرایش ابرو‌ها فقط به اصلاح، ایجاد سایه و مداد کشیدن خلاصه نمی‌شود.

به‌ طور کلی روش‌های متنوعی وجود دارد که عبارتند از:

اکستنشن ابرو

میکرو فیچرینگ

میکرو شیدینگ

میکرو بلیدینگ

لمینت ابرو

و روش آمبره، که در ادامه به هرکدام خواهیم پرداخت.

ابرو-خانومی

روش آمبره

این روش بر روی موها ایجاد می‌شود، در این روش از یک رنگ در دو تناژ یا دو حالت به کار بسته می‌شود؛ از روشن به تاریک. روش آمبره برای افرادی مناسب است که می‌خواهند به شدت مطابق با مدهای روز پیش بروند.

ابرو-خانومی

لمینت ابرو

این روش برای بازگرداندن موهای ضعیف به‌کار می‌رود؛ زیرا روش تغذیه و رطوبت رسانی همراه با کراتین و روغن‌های معدنی انجام می‌شود. که در نتی  جه ابروها ظاهری طبیعی و زیبا دریافت خواهند کرد. در این روش ابتدا ابروها تمیز می‌شوند و با استفاده از روغن‌های معدنی، سرم های مخصوص ابرو، کلاژن و… تقویت می‌شوند. لمینت ابرو روشی درمانی‌ست.

ابرو-خانومی

میکرو بلیدینگ و شیدینگ

این روش‌ها برای ابروهای باریک مناسب هستند. با ترکیب این روش‌ها ابروهای فرد پرپشت تر به‌نظر می‌رسند. به‌کار گیری این ترکیب برای ابرو های باریک باعث می‌شود که با ایجاد سایه‌های عمیق، ابروها با تراکم بیشتری به چشم آیند. این روش‌ها باعث می‌شوند ابروها پر پشت‌‌تر به‌نظر برسند.

میکرو بلیدینگ

یک تکنیک مناسب است که با استفاده از قلمی خوب پیگمنت‌های رنگی را وارد پوست می‌کند، انجام می‌شود. نوک این قلم بسیار خوب عمل می‌کند و تار موهایی طبیعی روی پوست می‌کشد و سوزن این قلم فقط به لایه‌ سطحی پوست نفوذ می‌کند.

ابرو-خانومی

میکرو شیدینگ

اگر می‌خواهید ابرو‌هایتان پر پشت به‌نظر برسد، این روش می‌تواند مناسب باشد. در این روش از ابزارهایی دستی یا اتوماتیک الکتریکی استفاده می‌شود که نمایی پودری و لطیف را در سر تا سر ابرو ایجاد می‌کنند. در این روش رنگ کردن پوست زیرین ابرو ظاهری جذاب یه ابروها‌تان می‌بخشد.

ابرو-خانومی

میکرو فیچرینگ

مناسب برای افرادی که دوست ‌دارند آرایش ابروها‌شان ظاهری طبیعی داشته باشد؛ با ایجاد خطوط مو مانند و بسیار ظریفی در میان ابروها به ابروهای شما ظاهری مرتب، پرپشت و طبیعی می‌بخشد. چون‌ که در این روش با استفاده از پیمینگ‌های رنگی خطوط ظریفی چون مو در ابروها ایجاد می‌شود.

ابرو-خانومی

اکستنشن ابرو

این روش مناسب افرادی ا‌ست که دچار ریزش ابرو، بیماری آلوپسی‌آره، شیمی درمانی و… شده‌اند. در این روش به‌جای استفاده از مداد ابرو، سایه و دیگر روش‌های نام برده از روشی مطمئن‌تر استفاده می‌شود که در آن تکه‌های کوتاه ابرو در بخش‌هایی از ابرو که خالی است، چسبانده می‌شود که موهای چسبانده شده با شکل و فرمی کاملا طبیعی دیده می‌شوند. اکستنشن‌های ابرو قابل حذف کردن و برداشتن نیز هستند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا