آرایشآرایش مو

چگونه موی فر حلقه‌ای ماندگار داشته باشید؟

تمایل خانم‌ها به داشتن موهای فر بیشتر شده است. اگر در شبکه‌های اجتماعی عکس‌محور مانند پینترست و اینستاگرام دقت کنید، متوجه می‌شوید که مدل موی بیشتر خانم‌ها طیفی از مدل فر است. موهای فر جذاب و دلربا هستند و البته پرطرفدار. خانم‌هایی که به‌‌طور طبیعی موهای فری دارند، خوش‌شانس هستند. اما اگر موهای صافی دارید می‌توانید با استفاده از ابزارهای مختلف به موهای فر تبدیل کنید. خانم‌ها با استفاده از بیگودی، بابلیس، اتوی مو، بافت و … موهای خود را از صاف به فر تبدیل می‌کنند. اما یکی از مواردی که خانم‌ها همیشه از عدم ماندگاری فرهای خود گله‌مند هستند، فرها در مدت کوتاهی باز می‌شوند و حالت خود را از دست می‌دهند. در مطلب قبل راجع‌ به حالت دادن به موهای فر و مراقبت از آنها صحبت کردیم. در این مطلب به بررسی راه‌های ماندگاری فر مو می‌پردازیم، بنابراین برای داشتن فر مو حلقه‌ای ماندگار یا کرلی تا انتهای مطلب همراه ما باشید، راز ماندگاری حلقه‌ها ساده است!

موی فر-خانومی

روش‌ها مختلف فر کردن مو

خانم‌ها برای فر کردن موهای خود روش‌های مختلفی را به کار می‌برند، فر کردن با بیگودی یکی از روش‌های قدیمی و متداول است. فر کردن مو با استفاده از بابلیس و اتوی مو نیز مرسوم است و نسبت به بیگودی، موها را در زمان کمتری فر می‌کند. روش‌های دیگری مانند موس، بافت و … نیز برای فر کردن و حالت دادن به موها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما نسبت به 2 روش قبلی طرفدار کمتری دارند. 

اما چه کارهایی باید انجام داد که حلقه‌های فر ماندگار شوند؟ با رعایت نکاتی که در ادامه اشاره می‌کنیم، فر موهای شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

آموزش فر کردن مو-خانومی

انتخاب نوع فر

قبل از شروع به فر کردن موها، باید در مورد نوع فرها تصمیم بگیرید؛ فر درشت می‌خواهید یا ریز؟ می‌خواهید فر از ریشۀ مو شروع شود یا از انتهای موها؟ و سوالاتی از این قبیل. نوع فر در انتخاب ابزار نقش دارد، مثلاً برای فر کردن کامل موها بیشتر بیگودی استفاده می‌کنند و یا گاهی برای حالت دادن به پایین موها استفاده از برس پیچ و سشوار کافی است. پس قبل از شروع به فر کردن موها، نوع فر و زمانی که باید صرف کنید را در نظر بگیرید. اگر برای حاضر شدن در مهمانی وقت زیادی ندارید، بهترین ابزار برای فر کردن موهای شما بابلیس و انواع دستگاه‌های فر کننده مو است. اگر برای حاضر شدن و آرایش مو زمان دارید، بیگودی ابزار خوبی است اما معمولاً موها باید کمی رطوبت داشته باشند.

استفاده از اسپری محافظ گرما

یکی از مهم‌ترین مراحل فر کردن مو با کمک ابزارهای حرارتی مانند بابلیس و اتوی مو، استفاده از اسپری محافظ گرما است. اسپری محافظت‌کننده، یک مانع  بین موها و حرارت ابزار ایجاد می‌کند و مانع خشکی موها ناشی از حرارت بالا می‌شود. اسپری محافظ گرما مو برای سشوار و براشینگ کردن نیز کاربرد دارد و آسیب گرما به موها را به حداقل می‌رساند.  بنابراین همیشه یک اسپری محافظ گرما در کنار وسایل حالت ‌دهندۀ موهای خود داشته باشید.

موها را خشک کنید

معمولاً افراد قبل از آرایش کردن و حالت دادن به موها، حمام می‌روند. اگر می‌خواهید موها را با بیگودی فر کنید، بسته به نوع بیگودی موها می‌تواند کمی مرطوب باشد، اما اگر ابزار شما برای فر کردن موها بابلیس یا اتوی مو است، باید از قبل است فر کردن موها را خشک کنید. بابلیس یا اتو، موهای خیس را فر و حالت نمی‌دهد، به‌علاوه موهای خیس را می‌سوزانند و آسیب جدی به آن‌ها می‌رسانند. رطوبت و آب موجود در موهای خیس به بخار سوزاننده تبدیل می‌شود؛ پس قبل از فر کردن با بابلیس یا اتو، موها را به‌خوبی خشک کنید. 

موی آیرون-خانومی

استفاده از بابلیس یا اتوی موی مناسب 

اگر از دسته خانم‌هایی هستید که هر روز موهای خود را با بابلیس یا اتوی مو حالت می‌دهید یا فر می‌کنید، پس باید روی ابزار حرارتی که استفاده می‌کنید، سرمایه‌گذاری کنید و فرکننده و حالت‌دهند‌ه‌ای را تهیه کنید که آسیب کمتری به موهای شما می‌رساند. بابلیس‌ها و اتو موهای قدیمی که صفحات آن‌ها از آهن ساخته شده است، آسیب زیادی به موها می‌رساند و موها را به خوبی حالت نمی‌دهد. صفحات ابزارهای حرارتی که جدید از جنس سرامیک یا تیتانیوم هستند. صفحات تیتانیومی به‌طور یکنواخت گرم می‌شوند و عمر طولانی‌تر دارند، صفحات تیتانیومی برای موهای حساس و شکننده مناسب‌تر است. صفحات سرامیکی برای بیشتر موها مناسب هستند، اما نسبت به تیتانیوم عمر کمتری دارند. همچنین گرمای بابلیس یا اتوی مو باید قابل تنظیم باشد، بسته به نوع فر و جنس مو درجه حرارت مختلف است.

تقسیم موها

تقسیم‌بندی درست موها، باعث می‌شود که روند فر کردن تحت کنترل باشد. ابتدا موها را به‌صورت افقی تقسیم کنید، سپس یک دسته مو را بردارید با دستگاه حلقه بزنید و بعد به سراغ دستۀ بعدی بروید. هر دسته برای حلقه زدن حدود، 3 سانتی‌متر باشد. حلقه زدن و حالت دادن را از پشت موها شروع کنید تا به دسته‌های جلوی سر برسید.

موی کرلی-خانومی

نحوۀ صحیح حلقه زدن

بیشتر افراد موها را از انتهای مو به سمت ریشه می‌پیچند، با این روش انتهای مو نسبت به ریشۀ مو گرم‌تر می‌شود و بهتر حالت می‌گیرد. این روش پیچیدن باعث می‌شود که مو به‌سرعت حالت خود را از دست دهد صاف شود. بنابراین موها از ریشه به سمت پایین بپیچید تا فرهای ماندگارتری داشته باشید. علاوه‌ بر ماندگاری، فرها حالت زیباتری نیز خواهند داشت. زمان حالت پیچیدن موها دور بابلیس یا اتو مو، دستگاه را به‌صورت افقی نگه دارید تا پیچ‌وتاب بیشتر شود. دستگاه را حدود 10 الی 20 ثانیه روی هر دستۀ مو نگهدارید تا به‌ خوبی حالت بگیرند.

اگر موهای لختی دارید و احتمال می‌دهید که فر موها سریع باز شوند، بعد از حالت گرفتن هر دسته، آن‌ها را با سنجاق مو بالای سر نگه دارید و یا کمی اسپری تافت روی هر دستۀ موی فِر شده بزنید. 

فرها را با دست تنظیم کنید

بعد از اینکه فر کردن همۀ موها تمام شد، باید فرها را تنظیم شوند. برای تنظیم کردن موهای فر شده هرگز به سراغ برس نروید، برس فرها را باز می‌کند. برای تنظیم موهای فر شده از انگشت‌ها یا شانۀ دانه پهن استفاده کنید، البته انگشت‌ها انتخاب بهتری هستند. به آرامی انگشت‌ها را در میان موهای فِر شده ببرید و آن‌ها را باز کنید تا حالت طبیعی‌تری پیدا کنند. 

با اسپری، فرها را ماندگار کنید

آخرین مرحلۀ فر کردن موها، استفاده از اسپری تافت است. خیلی از افراد وقتی موها را دور بابلیس یا اتو می‌پیچیند روی موها تافت می‌زنند، این کار آسیب زیادی به موها می‌رساند. ترکیب گرما و الکل موجود در تافت موها را می‌سوزاند. تافت آخرین مرحلۀ است و باید بعد از اتمام حالت دادن و فر کردن، روی موها زد. اسپری را در فاصلۀ 15 سانتی‌متری موها قرار دهید و به‌طور مساوی روی تمام قسمت‌های مو بزنید. بیش از حد روی موها تافت نزنید، تافت زیاد موها را سنگین می‌کند و باعث می‌شود که فر حالت خود را به سرعت از دست دهد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا