آرایش چشم

چگونه مژه‌ های بلند و پرپشت داشته باشیم؟

یکی از بزرگترین دلایلی که نقش زیادی در کاهش اعتماد به نفس خانم‌ها دارد، کوتاه بودن و کم‌پشت بودن مژه‌ها است. شاید بتوان گفت که استفاده از مژه مصنوعی، یک راهکار ایده‌آل برای پرپشت نشان دادن مژه‌ها محسوب می‌شود. چرا که مژه‌های مصنوعی در مدت کوتاهی قابل استفاده هستند و ماندگاری طولانی مدت ندارند. در مقابل، کاشت مژه که یک روش ماندگار است، درد و سوزش زیادی به همراه دارد که ممکن است باعث ایجاد عفونت در بافت ظریف و حساس چشم‌ها شود. علاوه بر این، هیچ چیز به اندازه‌ی مژه‌های طبیعی و پرپشت نمی‌تواند به خانم‌ها اعتماد به نفس دهد و سلامت چشم‌ها در اولویت است. پس بهتر است مژه‌های کوتاه و کم‌پشت را با بهترین تقویت کننده‌ها زیبا کنیم و سلامت و زیبایی فریبنده‌ای به آن‌ها ببخشیم. 

مژه-خانومی

عواملی که باعث می‌شوند مژه‌ها در زمان کوتاهی بریزند

به طور عادی یک الی پنج مژه‌ در طول روز بر روی پوست صورت می‌ریزد. اگر تعداد مژه‌هایی که در طول روز به طور عادی می‌ریزند، بیشتر از پنج عدد باشد؛ می‌توان گفت که مشکلی در فرآیند رشد مژه‌ها وجود دارد. برای این‌که بتوانیم بهترین تقویت کننده مژه را انتخاب کنیم، باید عواملی را که باعث کاهش تعداد مژه‌ها می‌شوند، بشناسیم. بعضی از بیماری‌ها نظیر درماتیت سبوره و بلفاریت باعث می‌شوند که ریزش مژه‌ها تشدید شود. وضعیت پلک در هر دو بیماری به صورتی است که پلک‌ها متورم می‌شوند و با تماس دست به مژه‌ها، شاهد ریزش تعداد زیادی از آن‌ها خواهید بود. حتی عفونت‌های ویروسی که سلامت بدن را خدشه‌دار می‌کنند، در افزایش تورم پلک‌ها تاثیر می‌گذارند و سرعت ریزش مژه‌ها را افزایش می‌دهند. پس برای تقویت مژه‌ها نیاز است تا ابتدا تورم پلک را برطرف کنیم و سپس ساختار مژه‌ها را تقویت کنیم. 

بهترین تقویت کننده مژه

اگر غذاهای مغذی که برای پوست پشت پلک استفاده می‌‎کنید، ضد التهاب باشند؛ ریزش بیش از حد مژه‌ها را کنترل می‌کنند و چربی‌های ترانس اضافه پوست دور چشم را تا حد زیادی کاهش می‌دهند. روغن کرچک، روغن بادام هندی اصل، روغن بادام شیرین و روغن سیاه دانه دارای املاح طبیعی هستند که التهاب پلک‌ها را کاهش می‌دهند و سلامت مژه‌ها را تثبیت می‌کنند. 

تقویت مژه-خانومی

روغن کرچک

روغن کرچک در طب سنتی بعنوان یک مبارز قوی برای مقابله با عفونت‌هایی شناخته می‌شود که باعث تسریع ریزش مژه‌ها می‌شوند. در حقیقت ترکیباتی که در روغن لزج کرچک وجود دارند، باعث می‌شوند که موانع رشد مژه‌ها برطرف شود و ضخامت مژه‌ها افزایش پیدا کند. اسید ریسینولئیک که یکی از ترکیبات قوی و طبیعی است، تنها در روغن کرچک یافت می‌شود. این اسید طبیعی با نفوذ در فولیکول‌های مو باعث می‌شود که ضخامت مژه‌ها افزایش پیدا کند. غیر از این اسید طبیعی و قوی، آهن و کلسیم نیز در روغن کرچک وجود دارد که خون رسانی پوست پلک‌ها را بهبود می‌دهد و به منافذ بسته پلک‌ها اجازه می‌دهد که به راحتی اکسیژن مورد نیاز خود را به‌دست آورند و از این طریق، فرآیند واکنش‌های تولید پروتئین برای موهای مژه را تسریع می‌کند. 

تقویت مژه-خانومی

روغن بادام هندی اصل

باقی ماندن سایه‌های چشم بر روی پلک می‌تواند دلیل قانع کننده‌ای برای کاهش سرعت رشد مژه‌های فرد باشد. در این زمان‌ حساس، پوست پشت پلک به آنتی اکسیدان‌ها نیاز دارد تا اثرات منفی مواد شیمیایی از پوست حذف شود. روغن بادام هندی اصل با دارا بودن فسفر، منیزیم، سلنیم و روی که همگی آنتی اکسیدان هستند، باعث پروتئین رسانی به فولیکول‌های رشد مو در پوست پشت پلک می‌شوند. 

تقویت مژه-خانومی

روغن بادام شیرین

استرس زیاد و ترشح بالای هورمون‌های جنسی می‌تواند فرآیند ریزش مژه‌ها را تسریع کند. روغن بادام شیرین با تماس فیزیکی بر روی پوست پشت پلک باعث می‌شود که اثرات منفی استرس بر روی پوست پلک کاسته شود و ویتامین E که از دست رفته است، از منابع طبیعی جبران شود. در صورتی که ویتامین E لازم برای فعالیت فولیکول‌های مو جبران شود، کم‌ پشتی مژه‌ها رفع می‌شود و در مدت نه چندان طولانی، شاهد مژه‌های پرپشت و بلند خواهید بود. 

مژه-خانومی

ژل آلوئه ورا

برس کشیدن مژه‌ها باعث می‌شود که فرآیند رویش مژه‌ها تسریع پیدا کند و ذرات آلوده که در لابه‌لای مژه‌ها پاکسازی شود. البته تنها برس کشیدن مژه‌ها موجب بلند شدن آن‌ها نمی‌شود. آغشته کردن ژل آلوئه ورا با برس، بهترین راه برای پرپشت شدن مژه‌های شکننده با ساختار ضعیف است. مناسب‌ترین زمان برای استفاده از ژل آلوئه ورا، بعد از پاک کردن آرایش از روی مژه‌ها می‌باشد. چون با پاکسازی مواد شیمیایی از روی مژه‌ها، آن‌ها آسیب‌پذیرتر می‌شوند و بیشتر از هر زمان دیگری نیاز است تا به آن‌ها رسیدگی کنید. 

مژه-خانومی

روغن سیاه دانه

روغن سیاه دانه در طب سنتی بخاطر تحریک رویش مژه‌ها از جایگاه بالایی برخوردار است. ترکیب تیموکینون که در روغن سیاه دانه وجود دارد، فولیکول‌های مو را تحریک می‌کند و باعث مهار ریزش بیش از حد آن‌ها می‌شود. حتی اگر ریزش بیش از حد مژه ندارید، برای پیشگیری از آسیب رسیدن به آن، بهتر است از روغن سیاه دانه استفاده کنید. چون روغن سیاه دانه سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی است که مژه‌ها را در برابر اشعه‌ی UV آفتاب مقاوم می‌کند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا