آرایشآرایش صورت

ساختن چال گونه با آرایش

چال گونه یکی از معیارهای زیبایی بر چهره‌ محسوب می‌شود و هیچ جوره نمی‌توان از ساخت چال گونه دست کشید. در 10 سال اخیر، زیبایی چال گونه چندان جذاب و دلربا به نظر نمی‌رسید. اما امروز، چال گونه یکی از معیارهای زیبایی اغواکننده است که لپ‌های فرد را برجسته و کاملا حجیم جلوه می‌دهد. اگر به بررسی دلایل رخ دادن چال گونه در صورت عادی افراد بپردازیم، متوجه خواهیم شد که نقص در زایگوماتیک ماژور باعث می‌شود که یک چال دوست داشتنی در قسمت لپ‌های ما مشاهده شود. هر چه عمق این چال در لپ‌ها بیشتر باشد، با ذوق بیشتری می‌توانیم بخندیم و از زندگی خود لذت ببریم. اگر شما هم چال گونه ندارید، نگران نباشید. چون ساختن چال گونه با لوازم آرایش امکان‌پذیر است و هر زمان که دل‌تان بخواهد، می‌توانید چال گونه درست کنید و عکس‌های زیبا بگیرید و دل ببرید. 

چال گونه با میکاپ-خانومی

لوازم مورد نیاز برای ایجاد چال گونه طبیعی بر روی پوست صورت:

 • کرم مرطوب کننده یا پرایمر آرایشی
 • کرم‌ پودر (مایع یا جامد فشرده)
 • مداد چشم قهوه‌ای روشن
 • مداد چشم قهوه‌ای کم‌رنگ
 • براش آرایشی کوچک و سرگِرد
 • پد آرایش پاک کن
 • آینه‌ تمیز و شفاف

ساختن چال گونه-خانومی

مراحل ایجاد چال گونه طبیعی 

 • انتخاب یک مکان پر نور برای شروع

  از ایجاد چال گونه در مکان‌های تاریک و کم نور، به طور جدی خودداری کنید. چون شما باید صورت خود را به طور واضح و شفاف مشاهده کنید و بعد، اقدام به ایجاد چال کنید.

 • انتخاب کرم ‌پودر مناسب برای ساخت چال گونه

  خیلی فرق دارد که شما از کدام نوع کرم‌ پودر برای ساخت چال گونه استفاده کنید. اگر از کرم‌ پودر همرنگ با پوست‌تان استفاده کنید، چال گونه چندان مشخص نخواهد بود. به همین خاطر، بهتر است از کرم ‌پودری استفاده کنید که رنگ آن، دو درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست باشد. اگر کرم ‌پودر همرنگ با پوست خود دارید و نمی‌خواهید که زمان را برای کشیدن چال گونه از دست بدهید، کافی است یک پنکیک در کنار دست خود بگذارید. به محض پوشش دادن کامل صورت با کرم ‌پودر، یک براش آرایشی بزرگ بردارید و مواد پنکیک را به صورت ضربه‌ای بر روی پوست خود پخش کنید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا تمامی پوست شما با پنکیک پوشش داده شود.

 • آماده کردن پوست صورت با پرایمر آرایشی و کرم‌ پودر

  برای داشتن چال گونه باید پوست شما کاملا یک‌دست و صاف باشد. این نیاز پوست را یک پرایمر آرایشی برطرف می‌کند. اگر پرایمر آرایشی در دسترس ندارید، می‌توانید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. صورت خود را به آرامی با کرم مرطوب کننده ماساژ دهید تا سطح پوست به طور کامل صاف و یک‌دست شود.
  پس از ماساژ دادن پوست با کرم مرطوب کننده نوبت به کرم ‌پودر می‌رسد. در این مرحله توصیه می‌کنیم که از کرم‌ پودر جامد برای ایجاد چال گونه استفاده کنید. چون با کشیدن مداد چشم قهوه‌ای بر روی پوست که با کرم ‌پودر مایع به طور کامل پوشش داده شده است، نمی‌توان انتظار زیادی داشت. به طوری که با کشیدن مداد چشم قهوه‌ای روشن، تمامی مواد آرایشی مداد بر روی پهنای گونه پخش می‌شود و نمی‌توان به سادگی، چال گونه را ایجاد کرد.

 • پیدا کردن نقطه چال گونه بر روی پوست

  نقطه ایجاد چال گونه بر روی پوست برای همه‌ی افراد به یک شکل نیست. به همین خاطر، نیاز است تا هر فرد به نوبه‌ی خود، اقدام به یافتن نقطه چال گونه کند.
  آینه‌ خود را تمیز و شفاف کنید تا بتوانید این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذرانید. دومین کاری که برای یافتن نقطه چال گونه باید بکنید، لبخند زدن جلوی آینه است. در اینجا سعی کنید که یک لبخند عمیق بزنید تا خطوط کج و معوج صورت را مشاهده کنید. خطوط کج و معوج چهره‌ خود را با مداد چشم قهوه‌ای کم‌رنگ مشخص کنید. نقطه چال گونه همان نقطه‌ای است که از خطوط کج و معوج دور باشد. پس مداد چشم قهوه‌ای روشن را بردارید و نقطه‌ای که این ویژگی را دارد، با فشار کمی بکشید. اکنون به سراغ لپ بعدی خود بروید و همین مراحل را انجام دهید. در پایان این مراحل، از چهره‌ خودتان عکس بگیرید تا اطمینان پیدا کنید که نقطه چال گونه شما قرینه است یا خیر.

 • کشیدن دایره و هلال ماه غیر کامل بر روی پوست

  اکنون که اطمینان پیدا کردید نقطه‌ مشخص ‌شده قرینه است، خط چشم قهوه‌ای روشن را بردارید و همان دایره‌ی چال گونه را پر رنگ کنید. سپس یک هلال نیمه در بخش پایینی نقطه بکشید. با مداد چشم قهوه‌ای به طور رفت و برگشتی، این کار را انجام دهید تا خط چال گونه‌ی شما برجسته باشد. پس از کشیدن دایره و هلال نیمه، یک براش کوچک و سرگِرد بردارید و به صورت دورانی بر روی نقطه‌ی چال گونه بکشید. پس از پخش کردن دورانی نقطه چال گونه، خط چال گونه را به طوری پخش کنید که رنگ پوست بخش پایینی گونه‌ تغییر پیدا کند. این تغییرات باید به صورتی باشد که رنگ مداد چشم قهوه‌ای به طور کامل محو نشود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا