آرایشآرایش چشمآرایش صورتآرایش لب

میکاپ لایت، بهترین انتخاب برای آرایش روزمره

گرچه آرایش‌های پررنگ و غلیظ برای صورت، وسوسه‌انگیز و هیجان‌آورند، ولی گاهی آرایش طبیعی و لایت، می‌تواند چهره شما را بهتر نشان دهد. همچنین آرایش‌های غلیظ برای هر موقعیت و مکانی مناسب نیستند و گاهی نیاز دارید به آرایشی ساده و سبک بسنده کنید، مانند دانشگاه، اداره، محیط کار و یا حتی وقتی برای آماده شدن عجله دارید و وقت چندانی هم ندارید که آرایش غلیظ انجام دهید. پس بهترین گزینه‌ای که پیش رویتان قرار دارد، میکاپ لایت است، هم به چهره شما رنگ می‌بخشد و هم در وقتتان صرفه‌جویی کرده‌اید.

این مقاله قرار است خودآموزی باشد برای شما که می‌خواهید در کمتر از 15 دقیقه، روی چهره‌تان میکاپ لایت پیاده کنید.

میکاپ لایت-خانومی

چگونه میکاپ لایت انجام دهیم؟

وسایلی که برای میکاپ لایت به آن‌ها نیاز دارید به شرح زیر است:

  • مرطوب کننده
  • پرایمر
  • مرطوب کننده / فونداسیون رنگی
  • کانسیلر (اختیاری)
  • سایه چشم
  • خط چشم
  • ریمل
  • رژ لب یا براق کننده لب

آموزش میکاپ لایت-خانومی

خودآموز میکاپ لایت

آرایش برای صورت

رعایت یک روتین مناسب مراقبت از پوست قبل از آرایش بسیار مهم است. با استفاده از مرطوب کننده شروع کنید و سپس در صورت لزوم از ضد آفتاب استفاده کنید. اگر می‌خواهید آرایش شما مدت زمان بیشتری روی پوست بماند از پرایمر استفاده کنید. همچنین برای آرایشتان به عنوان پایه عمل می‌کند.

بعد از این‌که پوستتان را آماده کردید، از مرکز صورتتان شروع کنید و پوستتان را با یک لایه فونداسیون بپوشانید. آن را به بیرون، به صورت دایره‌ای یا حرکات ضربه‌ای، با یک برس کش دار یا یک اسفنج، ترکیب کنید تا رنگ پوست یک‌دست شود. در صورتی که نیاز بود از کانسیلر هم استفاده کنید. اگر فونداسیون پوشش مورد نظر شما را فراهم کند، دیگر نیازی نیست از کانسیلر هم استفاده کنید.

برای تثبیت آرایش، از پودر استفاده کنید. زیرا پوست شما را مات می‌کند و باعث می‌شود پوست صورتتان بدون درخشش به نظر برسد. روال آرایش هرگز بدون غبارگیری از پودر کامل نمی‌شود. از یک برس پودر کرکی و نرم با حرکات جارو مانند استفاده کنید و پودر را در سراسر صورت، به ویژه در منطقه T و زیر چشم قرار دهید. آرایش صورتتان را می‌توانید با یک پودر شفاف/نیمه‌شفاف/کم حجم به پایان برسانید.

آرایش گونه

رژگونه را بردارید و به کمک برس رژگونه، آن را به نرمی روی سیب گونه‌های خود بزنید. رژگونه را روی استخوان‌های گونه خود در جهت بالا و نزدیک شقیقه‌ها بیامیزید. به یاد داشته باشید، هنگام برخورد با رنگ‌ها، ابتدا یک لایه رنگ روی گونه‌تان بکشید و برای این‌که به آن وضوح ببخشید، لایه لایه روی آن بکشید. برای داشتن ظاهری آفتاب خورده می‌توانید از برنزر نیز استفاده کنید.

برای درخشش گونه‌های خود، بروید سراغ یک هایلایتر پایه کرم/پایه پودر که سایه نقره‌ای یا طلایی داشته باشد و آن را روی قسمت‌های بالاتر صورت مانند بالای استخوان گونه، روی پل بینی و مرکز پیشانی قرار دهید. برای این مرحله می توانید از برس یا انگشتان خود استفاده کنید.

آرایش چشم

بیایید ابتدا با خود چشم شروع کنیم. از پرایمر چشم یا کانسیلر به عنوان پایه استفاده کنید. همین باعث ماندگاری آرایش چشمتان می‌شود و جلوی چین خوردگی آن را می‌گیرد.

برای آرایش چشم، می‌توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید، ولی از آن‌جا که قصدتان میکاپ لایت است، از رنگ‌های روشن و سبک استفاده کنید تا ظاهرتان هم با طراوت به نظر برسد. سایه چشم را را روی یک برس صاف یا کرکی قرار دهید و آن را روی پلک بزنید. رنگ را با حرکت دورانی به سمت استخوان بالای چشم، مخلوط کنید. از یک سایه برای حفظ ظاهر طبیعی خود استفاده کنید.

بعد از آن به سراغ خط چشم می‌رویم. می‌توانید مداد، ژل یا خط چشم مایع را انتخاب کنید. بستگی دارد ترجیح خودتان چه باشد. خط چشم را از گوشه خارجی چشم شروع کرده و کم کم با کمک برس تیز/گوشه ای خط را به گوشه داخلی بکشید. مطمئن شوید که خط به اندازه کافی به خط مژه نزدیک شده است.

ابرو قسمت مهمی از آرایش چشم شماست. با استفاده از مداد ابرو یا سایه چشم نزدیک به رنگ ابرو، ابروهای خود را پر کرده و آن‌ها را مرتب کنید.

برای تکمیل آرایش چشم، مژه‌های خود را فر کرده و سپس یک ریمل مژه و ابرو بزنید. از ریشه مژه‌های خود شروع کنید و آن را تا نوک مژه بکشید. ریمل را بیشتر روی ریشه‌ها بمالید، نه در طول مژه‌ها، زیرا استفاده از محصول اضافی روی طول مژه‌ها، آن‌ها را سنگین کرده و پایین می‌آورد. برای این‌که مژه‌های کشیده و پرحجم داشته باشید، از ریمل حجم دهنده استفاده کنید.

آرایش لب‌ها

قبل از این‌که از رژ لب استفاده کنید، لب‌هایتان را با نرم کننده لب یا پرایمر لب آماده کنید. به انتخاب خود، سایه‌ای صورتی یا قهوه‌ای بزنید که مکمل آرایشتان باشد.

و به همین راحتی، شما چهره‌تان را آرایش کرده‌اید. با این میکاپ لایت شما با طراوت، طبیعی و ظریف به نظر می‌رسید. هرگز اجازه ندهید کمبود وقت جلوی تکمیل زیبایی شما را بگیرد. آرایشتان را سبک و ساده نگه دارید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا