آرایشآرایش لب

راهنمای خرید رژلب؛ چه رژ لبی برای پوست ما مناسب است؟

برای خرید رژلب وقتی به مغازه وارد می‌شوید؛ گاهی می‌دانید چه می‌خواهید اما پس از تنها چند دقیقه  دچار سردرگمی ‌می‌شوید و از میان رنگ‌های بی‌شمار و انواع رژ لب‌ها به سختی می‌توانید تصمیم بگیرید که چه رنگی از رژلب را نیاز دارید یا چه رنگی به پوست شما می‌آید. این باعث می‌شود یک کار مفرح برای شما تبدیل به یک ماموریت خطیر شود. در این پست قصد داریم راهنمای خرید رژ لب برای هر 5 رنگ پوست را در اختیار شما قرار دهیم.

گاهی نیز یک رنگ رژ لب را روی چهره یک بازیگر یا خواننده معروف می‌بینید و هوس می‌کنید شما هم همان رنگ رژ لب را بخرید اما بعد از خرید پشیمان می‌شوید و احساس می‌کنید این همان رنگی نبود که می‌خواستید.

رژ لب بدون سرب-خانومی

البته در نهایت می‌توان گفت همه رنگ‌ها کمی بیشتر و کمی کمتر به همه پوست‌ها می‌آیند و تنوع رژ لب می‌تواند به نوعی رنگ و روی جدیدی به چهره شما بدهد. اما مشکلی هم در این زمینه پیش می آید، این که شما ناگهان با تعداد زیادی رژ لب در بین لوازم آرایشتان روبرو می‌شوید که شامل انواع تنالیته‌ قرمز‌ها یا بنفش‌ها یا کرم‌هاست اما در عمل یکی دوتا از رنگ‌ها را بیشتر استفاده نمی‌کنید و بخش زیادی از آن‌ها را با گذشتن از تاریخ مصرفشان مجبور می‌شوید دور بریزید و هم خریدشان از شما کلی انرژی می‌برد و هم کلی هزینه می‌کنید برای چیزی که استفاده نخواهید کرد.

چه رنگ رژ لبی به من می‌آید؟-خانومی

همه چیز به پایه رنگ پوست شما بستگی دارد!

شما ممکن است ده‌ها مقاله راهنمای خرید رژ لب بخوانید و هر روز خود را در آینه نگاه کنید ولی هرگز ندانید پوست شما دقیقا چه رنگی است و یا پایه رنگدانه‌های پوست شما در کدام دسته بندی‌ قرار می‌گیرد.  ما در اینجا به شما کمک می‌کنیم ابتدا پایه رنگ پوست خود را پیدا کنید و سپس مطابق با آن رژ لب مناسب خود را خریداری کنید.  با دانستن پایه رنگ پوست علاوه بر رنگ رژ لب خود می‌توانید برای خرید کرم پودر مخصوص پوستتان نیز بهتر تصمیم بگیرید.

این کار بسیار ساده است بیشتر افراد پایه رنگ سرد یا گرم در پوست خود دارند و اگر جزو هیچکدام از این دو دسته نباشید احتمالا در حالتی بینابین هستید.

کسانی که دارای پایه رنگ سرد هستند پوستی  متمایل به روشن دارند، در حالی که افرادی که دارای پایه رنگ گرم هستند معمولاً رنگ طلایی یا زیتونی دارند.  اگر در رمزگشایی پایه رنگ پوستی خود مشکلی دارید، احتمال این وجود دارد که خنثی باشید (ترکیبی از گرم و سرد).

رژ لب-خانومی

چگونه می‌توان پایه‌های سرد را تشخیص داد؟

اگر رنگ پوست، صورتی، قرمز یا مایل به آبی داشته باشید، رنگ و بویی سرد دارید.  اما بهترین کار این است که به رنگ رگ‌های خود روی مچ یا ساعدتان نگاهی بیندازید.  اگر رگ‌های آبی رنگی دارید احتمالا رنگ پوست شما سرد است.

اگر وقتی در معرض آفتاب قرار می‌گیرید قبل از آن‌که برنزه شوید پوست شما می‌سوزد نیز احتمالا در دسته بندی پوست‌های پایه رنگ سرد قرار می‌گیرید.

بهترین رژ لب‌ها برای پایه رنگ‌های سرد دارای ته رنگ سایه‌ای آبی یا بنفش هستند.  منظورمان این نیست که شما باید رژ لب آبی یا بنفش بزنید، که البته در این صورت هم به پوست شما برازنده خواهند بود، منظور این است که در هر رنگ رژی که انتخاب می‌کنید رنگ رژ باید کمی از مایه‌های این دو رنگ را در خود داشته باشد.

به عنوان مثال، هنگام انتخاب یک لب قرمز، بیشتر به سمت قرمز مایل به آبی یا قرمزهای تیره بروید. به طور مثال یک رژ قرمز گیلاسی برای شما مناسب است اما سعی نکنید به سمت قرمزهایی که در خود ته رنگ‌های نارنجی یا رنگ‌های روشن‌تری دارند بروید.

اگر اهل رژلب‌های رنگ لب هستید بهتر است در انتخاب رژلب رنگ‌های طبیعی لب خود را با یک صورتی یا هر رژلبی با مایه‌های کمی از قرمز یا یک رنگ بژ ترکیب کنید تا به لطافت چهره خود بیفزایید. اگر حتی در این مورد هم شک دارید می‌توانید از یک براق کننده یا چرب‌کننده لب که کمی ته رنگ آبی یا بنفش دارد نیز استفاده کنید.  این کار به تقویت پوست لب و آبرسانی آن نیز کمک می‌کند.

همچنین مایه‌های شرابی نیز به پوست‌های سرد رنگ و درخشش خاصی می‌دهد.

رژ لب-خانومی

چگونه می‌توان پایه‌های پوستی گرم را تشخیص داد؟

اگر رنگ پوست شما به رنگ زرد، طلایی یا زیتونی باشد، رنگ گرم دارید.

اگر رگ‌های مچ دست شما بیشتر به رنگ سبز متمایل است تا این‌که آبی به نظر برسد و اگر جواهرات طلایی رنگ بیشتر از جوهرات نقره‌ای رنگ به پوست شما می‌آید می‌توانید پوست خود را در دسته پایه رنگ‌های گرم قرار دهید.

همچنین افراد دارای پایه رنگ پوست گرم راحت‌تر و سریع تر از افراد دیگر برنزه می‌شوند.

بهترین رژ لب برای پایه رنگ پوست گرم رنگ‌هایی با پایه گرم است.  سعی کنید بیشتر به رژهایی به نارنجی پررنگ، قرمز آجری و قهوه ای مایل به قرمز فکر کنید.

برای رژ لب‌های رنگ لب یکی از بهترین ها برای شمایی که پوست روشن‌تری دارید رژ لبی کم‌رنگ‌تر و اگر پوست تیره‌ای دارید انواع تیره‌تری از رژ لب‌هایی است که تیره‌تر هستند.

اگر می‌خواهید کمی از رنگ لب خود دور شوید و جسارت بیشتری به خرج دهید، بهتر است رژ لب‌هایی که ته مایه‌ مسی یا طلایی دارند برگزینید؛ اما باید درنظر داشته باشید که بهترین رنگ‌های غالب در پایه رژ لب شما  قرمزهایی با کمی نارنجی و رنگ‌های آتشین هستند.  این رنگ‌ها به زیبایی در پایه رنگ های گرم ظاهر می شوند.

چگونه می‌توان پایه رنگ پوست‌های خنثی را تشخیص داد؟

اگر مخلوطی از رنگ های صورتی و زرد در پایه پوست خود داشته باشید، رنگ و بویی خنثی دارید.  در واقع اگر به رگ‌های دست‌های خود نگاه کردید و نتوانستید تصمیم بگیرید که رگ‌های شما آبی یا سبز هستند می‌توان گفت شما پوستی متوسط یا خنثی دارید.

کسانی که پوستی با پایه رنگ خنثی دارند هم با جواهرات نقره‌ای و هم با جواهرات طلایی رنگ زیبا به نظر می‌رسند.  خوشبختانه برای این پایه رنگ، طیف گسترده ای از رنگ‌ها مکمل یکدیگر هستند. رنگ های صورتی را برای پوست روشن، سایه‌هایی از رنگ ارغوانی برای پوست متوسط و رنگ‌هایی با مایه‌های قرمز را برای پوست‌های تیره را امتحان کنید.

برای پوست‌های خنثی تقریبا از هر پایه رنگی می‌توانید بهره ببرید از رنگ‌های بسیار کمرنگ تا شرابی‌های تیره به پوست شما می‌آید.

چند نکته درباره رنگ پوست

توجه داشته باشید که پایه رنگ پوست شما ارتباط مستقیمی با خود رنگ پوستتان ندارد.  رنگ پوست می‌تواند بسیار تیره، تیره، گندمی، روشن یا بسیار روشن باشد و حتی می‌تواند بنا به فصلی که در آن هستید با تغییرات آب و هوا یا محل سکونت  تغییراتی داشته باشید؛ اما برای تعیین کردن پایه رنگ پوست خود باید به میزان صورتی بودن یا داشتن رنگدانه‌های زرد در پوست خود توجه کنید.

به طور خلاصه می‌توان گفت هر رنگی که در پوست شما بیشتر به چشم می‌خورد می‌تواند راهنمای خوبی برای رنگ رژ لب باشد.  در رژ لب شما باید تناژی از رنگ خود پوست شما وجود داشته باشد.

چگونه از رنگ رژلبی که می‌خریم اطمینان حاصل کنیم؟

یکی از بهترین روش‌ها در تست کردن رژ لب این است که وقتی آن را روی نوک انگشت خود تست می‌کنید دقیقا رنگی را ببینید که روی تستر رژ لب دیده می‌شود. اگر رنگی که می‌بینید تیره از رنگ خود رژ لب است یا روشن‌تر از آن است احتمالا این رژ لب روی لب شما نیز رنگ متفاوتی خواهد داشت.  پس رژ لبی را انتخاب کنید که موقع تست کردن تفاوت رنگی با بدنه خود رژ نداشته باشد.

تعیین رنگ پوست

در کنار تعیین پایه رنگی پوست خود شما می‌توانید با تعیین رنگ پوست خود نیز از رژلب‌هایی که به رنگ پوستتان می‌آیند هم بهرمند شوید. برای تعیین رنگ پوست خود و انتخاب رژ لب بهتر است روی رنگ پوست خود در نواحی اطراف خط فک و پایین صورت متمرکز شوید و تصمیم بگیرید پوستی بسیار روشن، روشن، گندمی یا تیره دارید.

بهترین رژ لب برای پوست بسیار روشن

در اینجا منظورمان از پوست  بسیار روشن پوست‌های بسیار کمرنگ و یا تقریباً شفاف است.  اگر چنین رنگ پوستی دارید، به احتمال زیاد به راحتی می سوزید و ممکن است کک و مک و نیز داشته باشید و پوستتان هم زود قرمز می‌شود.  برای خانم هایی که پوستی روشن دارند، رژ لب هایی با تناژ نارنجی، مرجانی، هلویی و بژ به بهترین هستند.

البته که می‌توانید رنگ‌های دیگری را هم امتحان کنید اما باید مراقب رژ‌ لب‌هایی باشید که دارای ته رنگ زرد هستند زیرا جلوه رنگ پوست شما را از بین می‌برند.

رژ لب-خانومی

اگر پوست شما روشن است و همچنین پایه رنگی سرد دارید، سایه‌های موکا، رنگ لب و ارغوانی برای شما زیبا به نظر می‌رسند.  از طرف دیگر خانم‌هایی با پوستی روشن و گرم، با صورتی‌های کمرنگ و رنگ لب‌هایی متمایل به هلویی زیبا به نظر می‌رسند.

همچنین همراه با آرایش تندتر و لباس شب این خانم‌ها می‌توانند یک رژ لب بنفش یا یک رنگ قرمز با تناژ آبی را برای پایه پوست‌های سرد و یک نارنجی را برای پایه پوست‌های گرم انتخاب کنند.

بهترین رژ لب برای پوست روشن

زنان با پوست روشن گاهی تا حدودی رنگ پریده به نظر می‌رسند. اگر در معرض آفتاب قرار بگیرند کمی دچار سوختگی نیز می‌شوند، اما ممکن است بعداً برنزه شود. اگر این رنگ پوست را دارید، رنگ هایی مانند صورتی، بژ صورتی، مرجانی و هلویی گزینه هایی هستند که در صورت شما جلوه خاصی ایجاد می‌کنند.  مانند کسانی که رنگ پوستشان بسیار روشن است، خانم هایی که پوست روشن دارند نیز باید از رنگ‌های با رنگ زرد و طلایی پرهیز کنند. در عوض، به دنبال رنگ های گلگون و کرم‌هایی کمی رنگ‌دار باشید.

اگر رنگ‌های پررنگ‌تری را ترجیح می دهید، یک قرمز مرجانی، صورتی یا یک مسی متمایل به قرمز رنگ امتحان کنید. ارغوانی نیز می تواند برای چهره‌هایی با پایه رنگ سرد به خوبی کار کند، مانند موکا. اگر پوستتان پایه رنگی گرم دارد، صورتی ها و هلویی‌های کم رنگ و همچنین مرجان های نارنجی و رنگ های بژ شتری را امتحان کنید.

بهترین رژ لب برای پوست متوسط

رنگ های پوست متوسط  که به آن گندمی نیز گفته می‌شود به راحتی برنزه می شوند و به طور کلی زیاد نمی‌سوزند.  این نوع پوست معمولاً زیاد حساس هم نیست.  اگر فکر می‌کنید پوست شما گندمی است، سعی کنید سایه های صورتی، ارغوانی و آلبالویی را در رژ لب‌های خود لحاظ کنید. به طور خاص، رنگ‌های مایل به قهوه‌ای انتخاب درستی است و بژ با صورتی‌های ملایم یا یک پایه رنگ لب برای این رنگ پوست عالی است.

برای کسانی که پوست متوسط و پایه رنگ پوست سرد دارند، رنگ های صورتی و قرمز گوجه‌ای می توانند یک انتخاب مکمل خوب باشند. برای آرایش مهمانی شب می‌توانید رژ لب‌های رنگ شرابی را نیز امتحان کنید.  از طرف دیگر، اگر رنگ پایه پوست شما گرم است، سعی کنید قرمزهای با پایه‌ نارنجی، رژ نارنجی و حتی پایه‌های مسی و برنز را امتحان کنید. ممکن است از این‌که چقدر تک‌تک این رنگ‌ها دوست داشتنی به نظر می‌رسد تعجب کنید.

بهترین رژ لب برای پوست برنزه

این گروه رنگ پوست شامل رنگ‌های برنزه و زیتونی رنگ است.  اگر در این گروه قرار می گیرید، احتمال دارد که در تمام طول سال به ندرت بسوزید و ظاهر برنزه خود را همیشه حفظ کنید. برای خانم‌هایی که پوست برنزه دارند، اجتناب از رژ لب‌های قهوه ای و بیش از حد بنفش ایده خوبی است زیرا می‌توان انتظار داشت این رنگ ها با چهره درگیر شوند.

اگر پوست برنزه ای دارید، باید رنگ های دیگری مانند مرجانی، رنگ های صورتی تیره و رژلب‌های پایه نارنجی را امتحان کنید.  به طور خاص، رژلب‌هایی با پایه قرمز و نارنجی در چهره‌های گرم بسیار زیبا به نظر می‌رسند در حالی که برای پایه رنگ‌های پوست‌های سرد، رنگ قرمز و آلبالویی و تناژهای شرابی بسیار مناسب است.  در مورد خانم‌هایی با پوست زیتونی که پوستشان متمایل به پایه رنگی خنثی است، تقریباً هر سایه رنگ لب، قرمز، نارنجی و صورتی خوب به نظر می‌رسد.

بهترین رژ لب برای پوست تیره

کسانی که رنگ پوست تیره دارند، رنگ چهره‌ای کاملا تیره دارند و هرگز زیر آفتاب تیره‌تر نمی‌شوند.  آن‌ها همچنین معمولا موهای سیاه یا قهوه ای تیره دارند.  اگر در این گروه قرار می گیرید، رنگ‌‌های قهوه‌ای و بنفش مانند گردویی، کاراملی و شرابی تیره را به عنوان رنگ اصلی خود در نظر بگیرید.  قرمز آلبالویی، بنفش تیره و و انواع دیگر قرمز نیز در خانم‌هایی که پوست تیره دارند چشم‌گیر به نظر می‌رسند در حالی که باید از رژ لب کم رنگ جلوگیری شود.

فکر نکنید که این بدان معناست که شما مجبور هستید رژ لب رنگ لب را از دست بدهید.  فقط یک رنگ لب گرم مانند قهوه‌ای متالیک، کاراملی گرم، گل طلایی یا توت غنی را برای ظاهری چاپلوس انتخاب کنید. اگر پایه رنگی سرد دارید، رنگ‌هایی مانند قرمز یاقوتی و قرمز متالیک و همچنین رنگ‌های شرابی تیره مانند انگوری را در نظر بگیرید.  کسانی که پایه رنگ گرم دارند می‌توانند رنگ های مسی و برنزی و همچنین قرمز آلبالویی را امتحان کنند.

انتخاب درست رژ لب-خانومی

نکات مهم برای راهنمای خرید رژلب

  • قبل از خرید رژ لب، آن را امتحان کنید و تستر را با کمی الکل تمیز کنید. فروشگاه‌هایی که تستر ارائه می‌کنند معمولا این اسپری‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین بهتر است از یک برس تست یا یک پنبه استفاده کنید تا رژ را به لب های خود بمالید.
  • اگر نمی‌خواهید رژ لب تستر را به دهان خود بزنید، آن را روی نوک انگشتان خود امتحان کنید.  نوک انگشتان شما نسبت به مچ دست یا کنار دستتان به رنگ لب نزدیک‌تر است.
  • قبل از امتحان رنگ بعدی، رژلبی را که قبلا تست کرده‌اید کامل پاک کنید. در غیر این‌صورت شما چندین رنگ را با هم مخلوط خواهید کرد و متوجه نخواهید شد رنگ واقعی رژی که خریده‌اید چه رنگی است. از فروشگاه می‌توانید درخواست پاک کننده آرایش بکنید.
  • اطمینان حاصل کنید نور فضایی که در آن هستید مناسب است و به نوری که درنهایت در آن قرار خواهید گرفت نزدیک است.
  • رژ لب را با آرایش کم یا بدون آرایش روی صورت خود امتحان کنید. به دنبال رنگی بگردید که بدون آرایش دیگری صورت شما را درخشان کرده و ضرورتی برای آرایش دیگری حس نشود.
  • از متصدی فروشگاه کمک بخواهید، گاهی اوقات تصمیم‌گیری درمورد لوازم آرایشی دشوار می‌شود برای این کار بهتر است کسی را در کنار خود داشته باشید تا در انتخاب به شما کمک کند.  متصدیان فروشگاه معمولا برای این کار آموزش دیده‌اند و به عنوان راهنمای خرید رژ لب می‌توانند این کار را به خوبی انجام ‌دهند.
  • در نهایت با تمام این مسائلی که ما در اینجا مطرح کردیم به خاطر داشته باشید می‌توانید با خیال راحت قوانین آرایشی را زیر پا بگذارید و رنگی که از همه بیشتر دوست دارید را بدون سخت‌گیری تهیه کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا