آرایش مو

ترکیب جادویی “رنگ موی شنی و زیتونی” | خانم ها حتما بخوانند

ترکیب جادویی رنگ موی شنی و زیتونی از جمله رنگ موهایی است که هیچگاه از مد نمی‌افتد و همیشه ظاهری شیک، به روز و خیره کننده برایتان ایجاد می‌کند. این رنگ موی ترکیب جذابی از چندین رنگ مو متفاوت است به همین دلیل بسیار منحصر بفرد بوده و چهره فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد از این رو برای خانم‌هایی که می‌خواهند چهره‌شان را تغییر دهند یک گزینه بسیار عالی است. پیش از این، رنگ مو زیتونی یکی از انتخاب های همیشگی بانوان و حتی سلبریتی هایی از جمله تیلور سویفت بوده است به همین دلیل متخصصان زیبایی و آرایشگران تصمیم گرفتند با ترکیب کردن این رنگ فوق العاده با سایر رنگ موها ترکیب‌های خاص و جدید ایجاد کنند. رنگ موی شنی و زیتونی دست آورد همین تغییر و تحول است. البته جالب است بدانید برای ایجاد رنگ موی شنی و زیتونی، رنگ‌های شنی یا زیتونی استفاده نشده بلکه در ترکیبات آن از 4 رنگ متفاوت به کار رفته که در ادامه به آن می‌پردازیم.

رنگ موی شنی و زیتونی چگونه درست می‌شود؟

برای آنکه موی شنی و زیتونی را ایجاد کنید باید از ۴ رنگ موی متفاوت و همچنین ۱ اکسیدان استفاده کنید. باید به میزان استفاده هر کدام از رنگ موها دقت کنید زیرا در صورت زیاد و کم شدن ممکن است رنگ دلخواهتان به وجود نیاید. پیشنهاد مجله خانومی به شما استفاده از رنگ مو تیوپی استار است زیرا کیفیت این محصول بسیار بالا و مقرون به صرفه است.

نحوه رنگ آمیزی مو

ابتدا رنگ موهای زیر را تهیه کنید:

رنگ مو سری طبیعی ۸ استار

رنگ مو سری خاکستری ۱-۸ استار

رنگ مو سری نسکافه‌ای ۷-۸ استار

رنگ مو سری واریاسیون ۰۰۵

برای ایجاد ترکیب جادویی رنگ موی شنی زیتونی لازم است مقادیر زیر را بکار ببرید:

رنگ مو سری طبیعی ۸ استار ۵۰ میل معادل یک دوم تیوپ

رنگ مو سری خاکستری ۱-۸ استار ۶۰ میل معادل بیش از یک دوم تیوپ

رنگ مو سری نسکافه‌ای ۷-۸ استار ۷۵ میل معادل سه چهارم تیوپ

رنگ مو سری واریاسیون ۰۰۵ استار معادل ۳ بند انگشت

این مقادیر را با هم ترکیب کنید و با کمک یک فرچه به خوبی هم بزنید تا رنگ موی مورد نظر بدست آید. دقت داشته باشید برای تهیه آن باید حتما از اکسیدان 9 استفاده کنید تا رنگ موی شما به خوبی اعمال شود. میزان ترکیبات استفاده شده برای قد موی تا شانه و حجم طبیعی است اما در صورتی که اندازه و حجم موهایتان بیشتر یا کمتر است با توجه به نسبت های ذکر شده آن مقادیر رنگ را تغییر دهید. همچنین اگر مایل هستید تناژ طلایی در موهایتان بیشتر به چشم بخورد می‌توانید از واریاسیون زرد استفاده کنید.ترکیب رنگ موی شنی و زیتونی

رنگ موی شنی و زیتونی برای کدام پوست مناسب است؟

رنگ موی شنی و زیتونی دارای تناژ سبز و خاکستری است و بسیار مهم است که با رنگ پوست صورت همخوانی باشد تا زیبایی چهره بانوان را کاهش ندهد. اگرچه این رنگ مو به علت سرد بودن برای تمامی پوست ها مناسب است اما معمولا این رنگ مو به رنگ پوست سرد بیشتر از پوست گرم می‌آید.همچنین این رنگ مو برای تمامی سنین مناسب است و سبب مسن به نظر رسیدن چهره نمی‌شود.

آیا بر روی موی مشکی و طبیعی می‌توان آن را اجرا کرد؟

برای آنکه این ترکیب رنگ مو را بر روی موهای طبیعی امتحان کنید لازم است ابتدا موهایتان را دکلره کرده تا پایه آن روشن شود. ترکیب رنگ موی شنی و زیتونی که در بالا ذکر شده است برای پایه ۸ مو طراحی شده است زیرا در این حالت عموما موها به رنگ زرد در میاید و رنگ بهتر بر روی آن تاثیر می‌گذارد. اگر به تازگی از رنگ‌های تیره و یا مشکی بر روی موهای خود استفاده کردید بهتر است از این رنگ مو اجتناب کنید زیرا باید حتما بیس موهایتان را روشن و دکلره کنید که سبب سوخته شدن و آسیب دیدن موهایتان می‌شود و در نهایت رنگ دلخواهتان ایجاد نمی‌شود.

این ترکیب رنگ مو چه مدتی زمان نیاز دارد؟

پس از آنکه موهایتان را دکلره کردید و به پایه مورد نظر رساندید، موهایتان را به قسمت های مساوی تقسیم کنید و از قسمت پایین سر و نزدیک به گردن شروع کنید. برای رنگ آمیزی مناسب باید ابتدا ریشه های مو را رنگ بزنید و سپس تمامی ریشه مو و ساقه آن را به رنگ موی شنی و زیتونی آغشته کنید. پس از آن که تمامی موها به رنگ آغشته شد اجازه دهید ۳۰ دقیقه بر روی موها باقی بماند. اگر در این هنگام از کلاه مناسب رنگ استفاده کنید بهتر است زیرا گرما سبب رنگ گرفتن بهتر موها می‌شود.

روش رنگ آمیزی مو

پس از آنکه مواد بالا را باهم ترکیب کردید برابر حجم کل رنگ از اکسیدان ۹ استفاده کنید و به طور کامل با هم مخلوط کنید. پس از آنکه رنگ موی شنی و زیتونی را روی موها قرار دادید و زمان معین سپری شد، به آرامی تمامی موها را با یک نرم کننده مناسب که دارای خاصیت تثبیت کنندگی رنگ مو است بشویید، لازم به ذکر است در شستشوی اولیه پس از رنگ آمیزی از شامپو به هیچ عنوان استفاده نکنید.

آیا استفاده از رنگ موی شنی و زیتونی سبب آسیب دیدن موها می‌شود؟

آسیب دیدن موهای رنگ شده

اگر چه استفاده از رنگ مو یکی از راه های زیباتر ساختن چهره است اما رنگ‌ها اغلب می‌توانند عوارض جانبی مضر هم داشته باشند. تمامی رنگ موهای دائمی از طریق ساقه مو نفوذ کرده و کوتیکول مو را پوشش می‌دهند. برای نفوذ رنگ‌های دائمی به ساقه مو در ترکیبات آن از آمونیاک استفاده می‌کنند. سایر رنگ موهای دائمی که در ترکیبات خود آمونیاک ندارند از پراکسید هیدروژن، پارا رنگ‌ها و رزورسینول استفاده می‌شوند که تایر آن روی مو نرم تر است. به طور کلی تمامی رنگ موها دارای تاثیر منفی بر روی مو هستند اما راه حل هایی برای این موضوع در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید پس از آنکه موهایتان را رنگ آمیزی کردید از شامپو مو مناسب برای موهای رنگ شده، نرم کننده مو، ماسک و سرم مو و… بسته به جنس و نیاز موهایتان استفاده کنید. اگر می‌خواهید از آسیب های رنگ مو در امان باشید حتما مقاله با آسیب رنگ مو و راه حل آن آشنا شو را مطالعه کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا