آرایشآرایش چشم

آرایش مناسب با لنز رنگی

لنز طوسی، لنز یخی، لنز عسلی، لنز آبی، لنز قهوه‌ای روشن و لنز سبزرنگ از رایج‌ترین لنزهای رنگی هستند که خانم‌ها در بحث زیبایی و میکاپ انتخاب می‌کنند. انتخاب لنز رنگی به خودی خود، ما را با چالش‌های متفاوتی روبه‌رو می‌کند. به کارگیری ترفندهای آرایشی مناسب بعد از انتخاب لنز رنگی هم یکی از چالش‌های دیگر در دنیای آرایش و استایل است که به سادگی نمی‌توان از کنار آن رد شد. چون رنگ چشم‌ها که تغییر می‌کند، سبک آرایشی نیز متفاوت خواهد شد و به همین خاطر، در ابتدا ممکن است سردرگمی داشته باشیم که ندانیم کدام یک از سبک‌های آرایشی با لنز ما هماهنگ می‌باشد. در ادامه به شرح ترفندهای آرایشی متناسب با لنز رنگی می‌پردازیم که دغدغه‌های شما را تا حد زیادی کم می‌کند. 

آرایش چشم-خانومی

آرایش مناسب با لنز طوسی

افرادی که در استایل خود از رنگ طوسی استفاده می‌کنند، بی شک عاقل‌ترین افراد هستند. چون رنگ طوسی نماد علم جویی در افراد است و به همین خاطر، اعتماد به نفس فرد افزایش پیدا می‌کند. از این‌ها که بگذریم، افرادی که لنز طوسی انتخاب می‌کنند، استایل درخشانی خواهند داشت و میکاپ ملایم در چهره‌ی آن‌ها می‌نشیند. سایه چشم آن‌ها بهتر است یکی از دو رنگ قرمز و بنفش باشد که چشم‌های فرد را گیراتر و دلپذیرتر نشان می‌دهد. غیر از این دو رنگ، شما می‌توانید از رنگ صورتی هم استفاده کنید. به طوری که سایه گوشه داخلی چشم، صورتی روشن و سایه گوشه خارجی چشم، پررنگ و گرم باشد. 

رژ لب بنفش پررنگ مات، قرمز روشن مات و صورتی براق و یا مات بر روی چهره‌ی این افراد برجسته خواهد بود و میکاپ آن‌ها را خاص و دلپذیر می‌کند. 

آرایش چشم-خانومی

آرایش مناسب با لنز یخی

افرادی که پوست تیره دارند، بهتر است از لنز یخی استفاده کنند. چون لنز یخی در افرادی که پوست تیره دارند، به طور کامل قابل تشخیص است و همین موضوع باعث می‌شود که چهره‌ی شما بازتر از آنچه که می‌باشد، نمایش داده شود. سایه سبز کم‌رنگ، عسلی، طلایی، آبی کم‌رنگ و عنابی روشن با چهره‌ی این افراد سازگاری دارد و همه‌ی افراد را متوجه زیبایی نفس‌گیر خود می‌کنند. 

رژ لب سرخابی، قرمز پررنگ، گلبهی مات و صورتی مایل به بنفش با لنز یخی هماهنگ هستند و حجم لب‌ها را دو چندان می‌کنند. 

آرایش چشم-خانومی

آرایش مناسب با لنز عسلی

لنز عسلی جزو لنزهای طبیعی است که رنگ آن به رنگ طبیعی پوست، نزدیک است و به همین خاطر، نحوه آرایش کردن چهره با آن، بسیار متفاوت‌تر می‌باشد. برای آن‌که لنز عسلی در چشم‌های فرد خودنمایی کند، باید به سراغ پالت‌های آرایشی سایه چشم بروید که بیشتر رنگ‌های آن، تیره باشد. رنگ‌های مانند قهوه‌ای، شکلاتی، کاراملی، خاکستری مایل به سیاه و بنفش تیره برای خودنمایی کردن چشم‌هایی با لنز عسلی، بسیار ایده‌آل و کارآمد هستند. اگر می‌خواهید آرایش لایتی داشته باشید، گوشه‌های داخلی چشم را با سایه صدفی یا سایه سفید بپوشانید. اگر زمان کافی برای آرایش خاص چشم دارید، بخش پایینی پلک را با رنگی که در گوشه‌ خارجی چشم کشیده‌اید، پر کنید. 

رژ لب قرمز تیره، صورتی ملایم، هلویی و نارنجی کم‌رنگ با سبک آرایشی آن‌ها متناسب است و حالت طبیعی در چهره‌ی آن‌ها ایجاد می‌کند. 

آرایش چشم-خانومی

آرایش مناسب با لنز آبی

رنگ آبی در چهره‌، حالت خنثی دارد و چشم‌های شما را همانند یک عروسک زیبا جلوه می‌دهد. با انتخاب لنز آبی، دست شما در آرایش و میکاپ چهره برای مهمانی‌ها باز است. برای اینکه رنگ آبی چشم‌های شما خودنمایی کند، نیاز است تا گوشه‌ داخلی چشم را با رنگ‌های روشنی مانند سفید و نقره‌ای بپوشانید و گوشه‌ خارجی چشم را با رنگ‌های گرمی نظیر کرمی تیره و خاکستری پر کنید. ایجاد هاله‌ای تیره در گوشه‌ خارجی چشم باعث می‌شود که چشم‌های شما درشت و آهویی به نظر برسند. اگر سن کمی دارید و نمی‌خواهید که آرایش‌های غلیظ را انتخاب کنید، می‌توانید به سراغ سایه‌های دخترانه بروید. هاله‌هایی از رنگ یکنواخت صورتی می‌تواند صورت شما را ملیح و دلپذیر کند. هاله‌هایی از رنگ هلویی و گلبهی براق می‌تواند آرایش شما را فانتزی کند و چهره‌ دخترانه‌ی شما را جذاب‌تر نشان بدهد. 

هیچ رژ لبی به اندازه‌ رژ لب‌های قرمز عنابی، زرشکی، آلبالویی و جگری مات بر روی چهره‌ی افرادی که لنز آبی دارند، دل‌فریب نیست. در حقیقت ساختار شکنی و تضاد بارزی که بین رنگ لنز چشم‌ها و رنگ رژ لب وجود دارد، باعث ایجاد زیبایی غالب می‌شود. 

آرایش چشم-خانومی

آرایش مناسب با لنز قهوه‌ای روشن

افرادی که لنز قهوه‌ای را انتخاب می‌کنند، می‌توانند سبک آرایش غلیظ عربی را برای چهره و استایل خودشان برگزینند. به طوری که ابتدا پوست نزدیک به پوست چشم را با یک براش کوچک آغشته به سایه چشم سیاه پر می‌کنید و سپس با هاله‌ای از سایه چشم قهوه‌ای، گوشه‌ خارجی چشم را تا انتهای خط کریس ابرو می‌کشید. در این حالت بهتر است که موهای ابرو را با مداد ابرو روشن پر کنید تا ابروها کشیده به نظر بیایند. 

رژ لب کالباسی تیره، بژ و حتی طلایی رنگ با این سبک از آرایش تطابق کامل دارد. 

و در نهایت به مطمئن باشید چشمان شما هر رنگی که هست انقدر زیباست که نیازی به لنز رنگی نداشته باشد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا