روتین پوستیمراقبت از پوستنقد و بررسی محصول و برند

روتین مراقبت از پوست چرب با محصولات مای

 مراقبت از پوست چرب یکی از مهم‌ترین اقدامات روزانه مراقبت از زیبایی است که اگر مدت کوتاهی از آن غافل شویم، عواقب ناگواری مانند جوش، کدری پوست، لک و …. را شاهد خواهیم بود. در مطالب پیشین بیان کردیم که “چه محصولاتی سلامت پوست چرب را تضمین میکند.” در این مطلب یک روتین مراقبت از پوست چرب با محصولات مای به شما معرفی می‌شود که بتوانید با کیفیتی مطلوب و هزینه‌ای مناسب مراقب زیبایی‌های پوستتان باشید.

پوست چرب بیشتر از هر پوستی به مراقبت روزانه نیاز دارد. به‌طوری‌که این مراقبت باید بخشی از روتین زندگی شود و هیچ‌گاه به آن بی توجهی نشود. مراقبت از پوست چرب، به محصولات ویژه‌ای نیاز دارد که خوب است آن‌ها را بشناسیم و در انتخاب آن‌ها اشتباه نکنیم.

برخی از افراد پوست چرب و مستعد آکنه‌ای دارند به‌طوری‌که با انتخاب یک محصول اشتباه، پوست آن‌ها به سرعت جوش می‌زند. برخی دیگر از افراد هستند که جوش فعال بر روی صورت دارند. انتخاب محصولات مراقبت از پوست چرب برای این گروه از افراد دشوارتر است.

در بین محصولات مای، هر قسمتی که محصولات پوست چرب و مستعد جوش از محصولات پوست دارای جوش تفکیک شده است، آن‌ها را مشخص می‌کنیم تا دقیقا بر اساس وضعیت پوستتان، بتوانید انتخاب صحیحی از محصولات داشته باشید.

فوم شستشوی صورت مای-خانومی

شستشوی صورت

شستشن صورت آن‌قدر مهم است که با یک شستشوی صحیح بیش از نیمی از مشکلات پوستی به مرور رفع می‌شود. به شستشوی پوستتان اهمیت ویژه‌ای دهید تا اثرات مثبت آن را شاهد باشید.

فوم شستشوی صورت آکنه لاین مای

فوم شستشوی مای مخصوص پوست‌های چرب فرموله شده است. در این محصول عصاره درخت چای که یکی از بهترین کنترل کننده‌های چربی پوست است به‌کار رفته است. ترکیبات ضدالتهاب و آنتی باکتریال آن سبب شده است که این محصول هم برای پوست‌های چرب و مستعد آکنه و هم برای پوست‌های دارای جوش مناسب باشد.

کاربری فوم‌ها بسیار آسان است بنابراین طرفداران زیادی دارد. فوم شستشوی صورت آکنه لاین مای بعد از ماساژ دورانی بر روی پوست مرطوب، نیاز به آبکشی دارد.

پاک کننده آرایش چشم دوفاز مای

اگر آرایش دارید، حتما برای چشم‌هایتان از آرایش پاک کن‌های مخصوص دورچشم استفاده کنید. پوست دورچشم بسیار نازک است و نباید برای پاک کردن آرایش چشم فشار زیادی به آن وارد کرد. برای پاک کردن آرایش چشم، دوفازی‌ها بهترین گزینه هستند. چرا که فاز چربی آن به‌راحتی چربی‌های آرایش را در خود حل می‌کند و فاز آبی آن نیز آبرسانی به پوست و آلودگی‌های غیرچرب را از روی چشم و پوست اطراف چشم برمی‌دارد.

آرایش پاک کن دوفازی مای را با چند حرکت آرام تکان دهید تا دوفاز باهم مخلوط شود. سپس بر روی پنبه یا پد بریزید و به آرامی به چشمانتان بکشید. مشاهده می‌کنید که آرایش چشم‌ها را به‌راحتی و بدون آن‌که فشار زیادی به چشم بیاید و مجبور باشید که پد را به شدت بر روی چشم بکشید، پاک می‌کند.

کرم-ضدآفتاب فاقد چربی اس پی اف 50 ضدپیری مای-خانومی

ضدآفتاب، ضروری ترین محصول روتین مراقبت از پوست

ضدآفتاب یکی از مهم‌ترین محصولاتی است که در روتین مراقبت از پوست چرب نقش مهمی دارد. این موضوع برای افرادی که پوست چرب یا پوست دارای جوش دارند، بیشتر اهمیت دارد. چرا که هرگونه اشتباهی در انتخاب محصول، مشکلات فراوانی برای پوست ایجاد می‌کند و افراد از زدن ضدآفتاب اجتناب می‌کنند. بنابراین افراد دارای پوست چرب و افراد دارای جوش باید دقت زیادی در انتخاب ضدآفتاب داشته باشند. در این‌جا به معرفی چند محصول ضدآفتاب برای این گروه از افراد می‌پردازیم.

ضدآفتاب فاقد چربی مای SPF30

این ضدآفتاب بافت نرم و سبکی دارد و بعد از حدود 30 ثانیه مالش بر روی صورت، ردی بر روی پوست نمی‌گذارد. بعد از جذب، کمی مات می‌شود و احساس چربی ندارد. این ضدآفتاب برای افرادی مناسب است که پوست چرب و مستعد جوش دارند.

ضدآفتاب فاقد چربی ضدچروک SPF50 مای

افرادی که بالای 30 سال سن دارند و پوست چربی دارند، بهتر است از محصولی از ضدآفتاب استفاده کنند که علاوه بر ضدآفتاب بودن، ترکیبات ضدچروک و پیشگیری از پیری پوست نیز داشته باشد. بنابراین به این گروه از افراد ضدآفتاب فاقد چربی ضدچروک مای پیشنهاد می‌شود. این محصول نیز بافت مشابهی با محصول قبلی دارد ولی اثرات نرمی بیشتری بر روی پوست به‌جا می‌گذارد.

ضدآفتاب آکنه لاین مای SPF30

اما اگر جزو آن‌دسته از افرادی هستید که در حال حاضر جوش می‌زنید و تحت درمان جوش هستید، مثلا راکوتان یا آنتی بیوتیک‌های ضدجوش مصرف می‌کنید، بهتر است ضدآفتاب آکنه لاین مای را استفاده کنید. این محصول آبرسانی به پوست هم انجام می‌دهد. اصلا چرب نیست و به مقدار بسیار کمی رد سفیدی به جا می‌گذارد که مدت زمان بیشتری برای پخش نیاز دارد. در این محصول از ترکیبات ضدجوش و آنتی باکتریال استفاده شده است به‌طوری‌که خود به تنهایی می‌تواند به‌عنوان یک درمان کننده جوش استفاده شود.

مرطوب کننده آکنه لاین مای-خانومی

محصولات درمانی

افرادی که جوش فعال دارند، در طول شبانه روز باید حداقل دوبار از محصول درمانی برای درمان جوش استفاده کنند. محصول درمانی باید بر روی پوست تمیز استفاده شود. یعنی قبل از استفاده از محصول درمانی، پوستتان را با فوم شستشوی صورت آکنه لاین مای کامل تمیز کنید.

ژل ضدآکنه مای

این محصول یک محصول درمانی موفق در بین محصولات ضدجوش است. یکی از بزرگ‌ترین مزایای این محصول علاوه بر درمان جوش، این است که لک جوش برجا نمی‌گذارد و لک‌های قبلی را نیز کم‌رنگ می‌کند. ضدجوش آکنه لاین مای باید بر روی جوش زده شود و نیازی به پخش بر روی کل صورت نیست.

مرطوب کننده

یک تصور اشتباه وجود دارد که پوست‌های چرب به دلیل ترشح چربی بیش از اندازه نیاز به مرطوب کننده ندارد. اما هر نوع پوستی نیاز به آبرسانی دارد. اگر آبرسانی به پوست انجام نشود، پوست برای جبران آن، ترشح چربی را بیشتر می‌کند و پوست چرب‌تر می‌شود. بنابراین استفاده از مرطوب کننده فاقد چربی یکی از راه‌های جلوگیری از ترشح مازاد چربی توسط پوست چرب است.

مرطوب کننده صورت آکنه لاین مای

این مرطوب کننده فاقد چربی است و آبرسانی به پوست افرادی که تحت درمان جوش هستند، مثلا راکوتان مصرف می‌کنند یا از آنتی بیوتیک‌های خوراکی استفاده می‌کنند، را انجام می‌دهد. ترکیبات آبرسان عمقی پوست بدون ایجاد حس چربی در آن به‌کار رفته است. مرطوب کننده صورت آکنه لاین مای را می‌توانید زیر آرایش نیز استفاده کنید. یکی از بهترین زمان‌های استفاده از این مرطوب کننده، شب‌ها قبل از خواب است. در طول شب، پوست فرصت پیدا می‌کند تا مواد مغذی و رطوبت رسان را کامل جذب کند و رطوبت رسانی عمقی پوست انجام می‌شود.

مراقبت از دور چشم

پوست دورچشم غدد چربی ندارد بنابراین چه افرادی که پوست چرب دارند و چه افرادی که پوست نرمال تا خشک دارند، باید با محصولات کمکی مانند کرم‌های دورچشم از پوست نازک اطراف چشم مراقبت کنند. البته مراقبت از دور چشم تنها به استفاده از دورچشم محدود نمی‌شود. در این‌باره حتما مقاله ” بهترین روش محافظت از دورچشم در برابر آفتاب” را مطالعه کنید.

کرم ضدآفتاب و ضدچروک دورچشم مای

هر زمانی که در طول روز از منزل بیرون می‌روید، علاوه بر کرم ضدآفتاب صورت، از کرم ضدآفتاب دورچشم نیز استفاده کنید. از آن‌جایی‌که پوست دور چشم بسیار نازک و حساس است، معمولا کرم‌های ضدآفتاب صورت و دور چشم به‌طور جداگانه فرموله می‌شوند.

این محصول علاوه بر این‌که یک کرم دورچشم با خاصیت ضدچروک است، حاوی فیلترهای محافظت از آفتاب نیز می‌باشد. از این رو یک ضدآفتاب دورچشم است. کرم دورچشم ضدآفتاب مای به سرعت جذب می‌شود و حاوی کمپلکس‌های ضدچروک است. تجربیات مصرف کنندگان نشان داده است که ضدآفتاب دورچشم مای باعث ایجاد میلیا نمی‌شود و برای هر نوع پوستی حتی پوست چرب کاملا مناسب است.

کرم دور چشم سه کاره مای-خانومی

کرم دورچشم سه کاره مای

وقتی در منزل هستید و نمی‌خواهید بیرون بروید یا شب‌ها قبل از خواب، می‌توانید از کرم دورچشم سه کاره مای استفاده کنید. این محصول بافت سبک و غیر چربی دارد و به افراد زیر 35 سال توصیه می‌شود. ترکیباتی که در آن به‌کار رفته است، موجب افزایش گردش خون مویرگی زیر چشم می‌شود، از این رو تیرگی‌های زیرچشم و پف زیر چشم تا بهبود می‌دهد. اگر سن شما بیشتر از 35 سال است، می‌توانید از کرم ضدچروک دورچشم مای که به شکل کاسه‌ای است استفاده کنید. این محصول ترکیبات ضدچروک قوی‌تری دارد و بافت آن کمی چرب‌تر از دورچشم سه کاره مای است.

اگر شما از هر کدام از محصولاتی که در این مطلب معرفی شد، استفاده کرده‌اید، می‌توانید نظراتتان را درباره محصول در بخش نظرات در زیر همین مطلب با دیگران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا