مراقبت از پوستنقد و بررسی محصول و برند

اندر احوالات پوست با کرم مرطوب کننده و آبرسان

هر گونه التهابی که در سطح پوست برجسته می‌شود، بخاطر کمبود جدی آب در لایه‌های متعدد آن نیست. دلایل متعددی برای کمبود آب در پوست وجود دارد. ژنتیک و ویژگی‌های ارثی، یکی از دلایل کمبود آب در سلول‌های پوست است.  تغییر شرایط محیطی، تغییر در جدول غذایی و استرس زیاد هم می‌تواند میزان آب سلول‌های پوست را کاهش بدهد. همانطور که متوجه شدید، دلایل کمبود آب در پوست متعدد هستند و اثرات هر کدام از آن‌ها متفاوت می‌باشند. در صورتی که عوامل ژنتیکی سبب زبری پوست شوند، آثار پوست خشک در چهره و اندام‌تان دیده خواهد شد. در مقابل، اگر عوامل محیطی و سبک زندگی نادرست موجب از دست رفتن حالت طبیعی پوست شود، پوست هم از نوع دهیدارته است. اثرات نامطلوب هر یک از این عوامل می‌توانند خیلی ناهنجار باشند و استایل شخصیتی ما را تحت تاثیر خودشان قرار بدهند. در این‌جا است که با معرفی دو محصول بهداشتی مرطوب کننده و آبرسان سعی داریم تا شما را از این حال و هوا در بیاوریم.

بهترین کرم آبرسان-خانومی

کرم مرطوب کننده برای چه نوع پوستی مناسب است؟

عوامل ارثی زمینه ساز در پوست خشک می‌توانند باعث زبری و تکه تکه شدن لایه‌ی سطحی پوست شوند. کرم مرطوب کننده دقیقا عملکردی مخالف با عوامل ارثی زمینه‌ساز دارد. این را هم توجه داشته باشید که رویکرد موثر کرم مرطوب کننده در صورتی رخ خواهد داد که شما به طور مداوم و مستمر از این محصول بهداشتی و آرایشی استفاده کنید. در غیر این‌صورت، با مصرف یک‌بار کرم مرطوب کننده شاهد هیچ گونه تغییراتی در سطح پوست خشک خود نخواهید بود. کرم‌های مرطوب کننده در دو نوع عطری و بدون عطر در بازار وجود دارند. بافت هر دو نوع کرم مرطوب کننده سبک است و با مصرف موضعی آن، احساس سنگینی در پوست خود نخواهید داشت. اگر پوست خشک و حساسی دارید، بهتر است نوع عطری کرم مرطوب کننده را انتخاب نکنید. در صورتی هم که پوست شما معمولی است و حساسیت زیادی نسبت به اسانس‌های معطر کرم‌های آرایشی و بهداشتی ندارید، کرم‌های مرطوب کننده معطر هم گزینه‌های بسیار سودمندی هستند.

کرم آبرسان-خانومی

کرم مرطوب کننده دست و صورت با عصاره‌های گیاهی

همان‌طور که از نام کرم‌های مرطوب کننده دست و صورت پیدا است، این کرم‌ها با اثر بر روی پوست نواحی دست و صورت موجب نرمی و لطافت سطح پوست می‌شوند. عناصر سازنده اصلی این نوع کرم‌های مراقبتی از پوست، عصاره‌های گیاهی می‌باشند و به همین خاطر، مصرف مداوم آن‌ها باعث آسیب رسانی به بافت حساس پوست نمی‌شود. برخی از کرم‌های مرطوب کننده دست و صورت با دارا بودن عناصر طبیعی ضد آفتاب، نقش محافظتی بر روی پوست دارند. اگر شرایط زندگی شما به صورتی است که بیشتر ساعات شبانه روز را در مقابل نور خورشید هستید، کرم مرطوب‌کننده می‌تواند اثرات منفی اشعه فرابنفش آفتاب را تا حد زیادی خنثی کند.

بهترین مرطوب کننده-خانومی

چه نوع کرم مراقبتی برای پوست دهیدراته ایده‌آل است؟

چین و چروک‌های برجسته، احساس خارش زیاد و قرمز شدن پوست از عوارض منفی پوست دهیدراته هستند. سرتان را به درد نیاوریم، پوست‌های دهیدراته تحت تاثیر بسیاری از عوامل به سرعت می‌توانند بافت طبیعی خود را از دست بدهند. فصل‌هایی همانند پاییز و زمستان، احتمال آسیب رسیدن به پوست‌ دهیدراته بسیار زیاد است. البته در فصل‌هایی همانند بهار و تابستان هم این نوع پوست در معرض آسیب‌های زیادی قرار دارد. گرده‌افشانی گل‌ها و گیاهان می‌تواند به حدی برای پوست شما دردناک باشد که حاضر باشید زمان زیادی را در یک محیط کاملا بسته به سر ببرید. کرم‌های آبرسان جزو لوازمی هستند که در این مواقع به کارتان می‌آیند. ویتامین A، ویتامین B1، ویتامین B3 و ویتامین B5 که در کرم‌های آبرسان وجود دارند، مانع از چروکیده شدن و گسترش التهابات سطح پوست می‌شوند. هر چه سن افراد زیادتر می‌شود، نیاز پوست به این املاح طبیعی بیشتر خواهد شد. کمبود ویتامین B5 در بازه‌های سنی بیشتر باعث می‌شود که خاصیت کشسانی پوست به شدت کاهش پیدا کند. زخم‌ها، کبودی‌ها و سوختگی‌ها در سنین بالاتر به همین دلیل دیرتر بهبود پیدا می‌کند و تکثیر فیبروبلاست با سرعت کمتری انجام می‌شود. مصرف مداوم کرم‌ آبرسان در این بازه سنی، سرعت تکثیر فیبروبلاست را افزایش می‌دهد و جای زخم در زمان کمتری بهبود می‌یابد.

بهترین کرم آبرسان-خانومی

کرم آبرسان برای تمامی انواع پوست

اگر مشخصات کرم آبرسان را مطالعه کنید، متوجه می‌شوید که کرم‌های آبرسان برای تمامی پوست‌ها سودمند و اثربخش است. ویتامینE جزو مهم‌ترین مواد تشکیل دهنده‌ی کرم آبرسان است. در اکثر کرم‌های آبرسان از عصاره نارگیل استفاده شده که حساسیت پوستی به شدت را کاهش می‌دهد. مصرف مداوم کرم آبرسان مانع از سستی و شل شدگی پوست می‌شود و مانع از اثرات منفی تغییرات شدید دما بر روی پوست خواهد شد.
یکی دیگر از مزیت‌های فوق العاده و منحصربه‌فرد کرم‌های آبرسان این است که با آبرسانی دائم به تمام سلول‌های پوستی مانع از اختلال در نقش دفاعی خارجی‌ترین لایه پوست می‌شود.

تفاوت کرم مرطوب کننده و کرم آبرسان-خانومی

تفاوت بین کرم مرطوب کننده و آبرسان

مزایای کرم‌های آبرسان و مرطوب کننده تا حد زیادی شبیه به هم هستند. اما به طور کلی، هر دوی آن‌ها در کنار هم می‌توانند بسیاری از عیوب پوستی را پوشش بدهند و پس از مصرف طولانی مدت، بافت‌های آسیب دیده را ترمیم کنند.
غنی بودن کرم‌های مرطوب کننده با ویتامین E، از تفاوت اصلی بین کرم مرطوب کننده و آبرسان است. در واقع، کرم مرطوب کننده همان کپسول ویتامین E است که با روغن‌های طبیعی همانند روغن گلیسیرین و لیپیدهای طبیعی ترکیب شده است. در مقابل، کرم آبرسان با عصاره میوه‌ها و گیاهانی که همواره از آن‌ها به عنوان یک آبرسان قوی یاد می‌شود، غنی شده‌اند. عصاره میوه‌هایی چون آلوئه ورا، نارگیل و آووکادو در اکثر کرم‌های آبرسان وجود دارند. با تمام این تفاسیر، کرم‌های آبرسان می‌توانند پف زیر چشم را از بین ببرند و پوست این ناحیه را شفاف و درخشان کنند.

مرطوب کننده بهتر است یا آبرسان؟!

به طور دقیق نمی‌توان گفت که کدام یک از کرم‌های مرطوب کننده یا آبرسان بهتر است. حتی نمی‌توان گفت که کدام یکی از آن‌ دو می‌توانند جایگزین بهتری باشند. کرم‌های دو منظوره که با نام کرم آبرسان و مرطوب کننده در فروشگاه اینترنتی خانومی وجود دارند، کامل‌ترین و مناسب‌ترین کرم‌های بهداشتی برای تقویت، تثبیت و ارتقاء سلامت پوست محسوب می‌شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا