مراقبت صورت

بهترین روش‌ اصلاح صورت برای از بین بردن موهای زائد

می‌دانیم موهای زائد صورت و جوش بعد از اصلاح یکی از دردسرهایی است که اغلب با آن مواجه هستید و راه حل اساسی آن هم شناخت بهترین روش‌ اصلاح صورت است. اصلاح صورت کاری اجتناب‌ ناپذیر است، اما با توجه به شرایط می‌توان از بین روش‌های مختلف، سریع‌ترین و راحت‌ترین راه‌ را انتخاب کرد. از بین بردن موهای زائد صورت بدون بروز التهاب، جوش یا آکنه به افزایش اعتماد‌به‌نفس هر خانمی کمک می‌کند؛ چراکه خوب یا بد، هر زنی فارغ از هر نوع شخصیتی که دارد، می‌پسندد در چشم دیگران زیبا به‌نظر برسد. البته باید گفت که این در مورد آقایان هم صادق است. در این مطلب شما را با بهترین روش اصلاح صورت برای اولین بار، بهترین کرم اصلاح صورت و مواردی همچون اصلاح صورت جوش دار یا اصلاح پوست حساس آشنا خواهیم کرد تا متناسب با شرایط پوستی خود، روش مناسب را برای از بین بردن موهای زائد صورتتان انتخاب کنید.

اصلاح صورت با روش های مختلف

چند روش برای رفع موهای زائد صورت

در این بخش به معرفی چند روش اصلاح صورت برای رفع موهای زائد می‌پردازیم که هرکسی متناسب با نیاز و شرایط پوستی خود سراغ یکی از این موارد می‌رود. بهترین روش اصلاح با توجه به نوع پوست شما متفاوت است اما یک راهنمایی کلی برای کسانی که پوست حساس یا جوش دار دارند، این است که استفاده از تیغ اصلاح یا بند انداختن می‌تواند باعث التهاب بیشتر صورت آنها شود، بنابراین این افراد بهتر است روش‌های دیگر را برای رفع موهای زائد صورت خود انتخاب کنند.

1. استفاده از موچین

موچین یکی از لوازم کلیدی در اصلاح صورت است. این وسیله به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی موهای زائد صورت خود را بکنید. البته استفاده از موچین با توجه به دانه‌ دانه کندن موها کار زمان‌بری است بنابراین این وسیله برای بخش‌هایی از صورت قابل استفاده است که مساحت کم‌تری دارند و در نتیجه موهای کمتری را دربر می‌گیرند، مانند اطراف و بین دو ابرو یا چانه.

2. وکس صورت

یکی دیگر از روش های اصلاح صورت استفاده از وکس یا موم است. برای اصلاح پوست حساس با وکس باید از موم مخصوص صورت استفاده کنید تا آسیبی به صورتتان وارد نشود.

روش استفاده از وکس خیلی راحت است، کافی است مقداری از موم را با کاردک روی صورت خود بمالید و پس از اینکه کاملا سفت شد، آن را از پوست خود جدا کنید. جدا شدن ناگهانی وکس از پوست موجب کنده شدن موهای زائد شده و پوستی یکدست و زیبا به شما خواهد بخشید. البته این گزینه گاهی ممکن است موجب التهاب پوست شود، بنابراین توصیه می‌کنیم این کار را در سالن‌های آرایشی و با کمک متخصصین آن و یا با خرید لوازم آرایشی و بهداشتی اصل انجام دهید و استفاده از مرطوب‌ کننده و آبرسان قبل از اصلاح صورت را فراموش نکنید.

وکس صورت یکی از روش های رایج اصلاح صورت

3. بند انداختن

بند انداختن یکی از روش‌های اصلاح صورت با کمک نخ است. بند انداختن روش خاصی دارد که با حرکت آن روی صورت، موهای زائد به نخ گیر کرده و کنده می‌شوند. در این روش نیز موها تک‌تک کنده می‌شوند اما نسبت به موچین سرعت بیشتری داشته و در مساحت‌های بیشتر صورت نیز قابل استفاده است. اکثر خانم‌ها معمولا برای بند انداختن صورت به آرایشگاه مراجعه می‌کنند.

4. استفاده از تیغ

تیغ یا ژیلت یکی از روش‌های اصلاح صورت است که کمتر در خانم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهتر است شیو صورت با تیغ را در حمام و در حالتی‌که پوست مرطوب است انجام دهید تا از التهاب و خشک شدن پوست جلوگیری شود. در نهایت هم پس از اتمام کار خود استفاده از کرم ضد جوش و آبرسان را فراموش نکنید.

استفاده از تیغ برای اصلاح صورت

5. کرم موبر

کرم موبر را می‌توان بهترین روش اصلاح صورت برای اولین بار دانست. امروزه انواع کرم‌های موبر با ویژگی‌های مختلف به بازار عرضه شده‌اند که کار اصلاح صورت جوش دار یا اصلاح صورت پوست حساس را آسان کرده‌اند. کرم موبر شامل ترکیباتی شیمیایی است که برای چند دقیقه روی پوست قرار گرفته و بعد از ضعیف کردن موی زائد موجب جدا شدنش از سطح پوست می‌شود. قبل از استفاده از انواع کرم موبر بهتر است مقدار کمی از آن را روی پوست دست خود تست کنید تا از حساسیت نداشتن خود به کرم اطمینان حاصل نمایید.

6. لیزر مو

لیزر یکی از روش‌های اصلاح صورت است که تاثیر آن نسبت به سایر روش‌ها مدت بیشتری دوام دارد. دستگاه لیزر از طریق از بین بردن فولیکول‌های مو موجب کاهش رشد آن می‌شود. این روش نسبت به سایر روش‌ها هزینه بیشتری دارد اما به همان نسبت هم اثرگذاری آن بهتر است. برای تثبیت این فرآیند باید چندیدن بار جلسات لیزر خود را تکرار کنید.

لیزر مو برای از بین بردن موهای زائد صورت

7. الکترولیز

در روش الکترولیز، گرمای متمرکز شده موجب از بین رفتن فولیکول مو و عدم رشد آن خواهد شد. این روش را هم می‌توان نوعی روش دائمی برای اصلاح صورت است.

راه حل میانبر؛ استفاده از کرم بی رنگ کننده مو

اگر حوصله اصلاح صورت با روش‌هایی که به شما معرفی کردیم را ندارید یا پوستتان آنقدر حساس است که هیچ روشی روی آن نتیجه خوبی ندارد، گزینه میان‌بری که برای شما روی میز است، می‌تواند استفاده از کرم‌ بی‌‌رنگ‌ کننده مو باشد.

به‌عنوان یکی از بهترین کرم‌های بی‌رنگ کننده مو می‌توان به کرم و مکمل بی رنگ کننده سی گل اشاره کرد. این کرم در قالب دو تیوپ کرم بی‌رنگ کننده و یک کرم مکمل به بازار عرضه شده است. کرم بی‌رنگ‌ کننده سی گل قابلیت بی‌رنگ کردن سریع موهای زائد صورت و بدن را دارد و برای انواع پوست مناسب است. خاصیت ضد التهاب و رطوبت‌ رسانی با فرمولاسیون حرفه‌ای و ترکیبات اصلی از جمله هیدروژن پراکسید و کربنات آمونیم باعث می‌شود این کرم با پوست شما کاملا سازگار باشد. استفاده از کرم بی‌رنگ کننده مو سی گل زمان زیادی نمی‌گیرد و موهای صورتتان در عرض 15 دقیقه کاملا بی‌رنگ و نامحسوس خواهد شد.

کرم و مکمل بی رنگ کننده سی گل برای اصلاح صورت

خرید کرم بی رنگ کننده مو سی گل

هرآنچه برای اصلاح صورت ضروری است!

در این بخش قرار است شما را با ضروریات اصلاح صورت آشنا کنیم. اگر قرار است از کرم موبر استفاده کنید، بهتر است بدانید چه محصولی مناسب پوست شماست. اگر به فکر مراقبت‌های قبل و بعد از اصلاح هستید باید با محصولات مراقبتی مختلف آشنا شوید؛ مثلا در مواردی که پوست چرب و مستعد آکنه دارید، بسیار مهم است، بدانید چطور جوش بعد از اصلاح صورت را درمان کنید.

– کرم مرطوب کننده آکنه سلوشن مای

فرقی ندارد که از کدام روش برای اصلاح خود استفاده می‌کنید، خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان یکی از گزینه‌های مناسب برای تامین رطوبت پوست شما خواهد بود. کرم مرطوب‌ کننده آکنه سلوشن مای حاوی ترکیباتی از جمله روغن کنجد، جوجوبا و کمپلکس سبوماین است که علاوه‌بر رطوبت‌ رسانی عمیق پوست، از بروز آکنه نیز جلوگیری می‌کند و در نهایت برای مدت زمان طولانی رطوبت پوستتان را حفظ خواهد کرد. کرم مرطوب‌ کننده مای به شما کمک می‌کند تا بهترین روش اصلاح صورت برای پوست‌های جوش دار را بدون دغدغه آکنه یا التهاب، برای پوست خود انتخاب کنید.

 

خرید کرم مرطوب کننده مای

– کرم آبرسان تنظیم کننده سبوم پوست چرب و آکنه دار لافارر

کرم مرطوب کننده لا فارر با رطوبت‌ رسانی طولانی‌ مدت پوست به احیای نرمی و لطافت آن کمک می‌کند. این محصول فاقد کومدوژن و ترکیبات براق‌ کننده بوده و با جذب سریع، موجب تنظیم میزان ترشح سبوم و چربی پوست می‌شود. این فرآیند از بروز آکنه و جوش پس از اصلاح صورت جلوگیری خواهد کرد.

 

خرید مرطوب کننده و آبرسان لافارر مناسب پوست چرب و آکنه دار

– ژل بعد از مو زدایی سینره

ژل بعد از مو زدایی سینره محصولی مناسب صورت و بدن است. این ژل در واقع افترشیوی است که با عصاره‌های طبیعی به بهبود بافت‌های پوستی پس از اصلاح کمک می‌کند. این ژل با تنظیم مجدد pH پوست موجب تسکین آن شده و از بروز هرگونه عفونت و ناراحتی‌های پوستی مثل جوش یا آکنه جلوگیری می‌کند. ژل بعد از مو زدایی سینره حاوی عصاره بابونه و روغن درخت چای است و با رطوبت‌ رسانی کامل مانع خشکی پوست خواهد شد.

ژل بعد از مو زدایی سینره

خرید ژل بعد از مو زدایی سینره

– کرم موبر سینره

کرم موبر سینره را می‌توان به‌عنوان بهترین کرم اصلاح صورت و بدن ایرانی معرفی کرد. این محصول که بدون انجام تست حیوانی تهیه شده است، در مدت کمتر از 5 دقیقه موهای زائد را از بین می‌برد. کرم موبر سینره حاوی عصاره پاپایا و روغن گل همیشه بهار و آلوئه‌ورا است که پس از تضعیف موهای زائد به رطوبت‌ رسانی و لطافت پوست کمک می‌کند.

اصلح صورت با کرم موبر سینره

خرید کرم موبر سینره

– کرم موبر هیدرودرم

کرم موبر هیدرودرم نیز یکی از بهترین کرم‌های موثر در از بین بردن موهای زائد بدن است. این کرم حاوی کمپلکس مرطوب‌ کننده و ترمیم‌ کننده همراه با گلیسیرین بوده و بدون ایجاد حساسیت یا التهاب موهای زائد صورت را از بین می‌برد.

کرم موبر هیدرودرم برای اصلاح سریع صورت

خرید کرم موبر صورت هیدرودرم حاوی آلوئه ورا

اصلاح صورت آقایان

اصلاح صورت آقایان نیز مانند اصلاح صورت خانم‌ها نیاز به مراقبت‌ دارد تا پس از اصلاح از پوستی لطیف و بدون لک برخوردار باشند. محصولات متنوعی در این زمینه تولید و به بازار عرضه شده است که در ادامه به معرفی چند مورد از کاربردی‌ترین و پرفروش ترین محصولات می‌پردازیم:

– ژل اصلاح مردانه کامان

ژل اصلاح مردانه مدل توتال کامان یکی از محصولات پرطرفدار اصلاح صورت آقایان است که حاوی نرم‌ کننده و آبرسان بوده و از بروز حساسیت، قرمزی پوست و التهاب پس از اصلاح جلوگیری می‌کند. ژل اصلاح توتال کامان با بازسازی سلول‌های پوستی و ترمیم انواع پوست، ویتامین‌های مورد نیاز آن را تامین کرده و از خشکی پوست آقایان جلوگیری می‌کند.

ژل اصلاح مردانه کامان برای تصلاح صورت آقایان

خرید ژل اصلاح مردانه کامان

– لوسیون بعد از اصلاح صورت سینره

لوسیون پس از اصلاح آقایان سینره، محصولی ضد التهاب با ترکیبات کاملا طبیعی است که قرمزی پوست و سوزش پس از اصلاح را از بین می‌برد. این لوسیون حاوی مواد آنتی باکتریال و عصاره کمپلکس گیاهان دریایی است که علاوه‌بر ضدعفونی کردن و رطوبت‌ رسانی به پوست، از بروز جوش هم جلوگیری می‌کند. لوسیون بعد از اصلاح آقایان سینره بدون انجام تست حیوانی ساخته شده و طراوت و شادابی ویژه‌ای به پوست می‌بخشد.

لوسیون سینره برای نرمی پوست بعد از اصلاح

خرید لوسیون بعد از اصلاح آقایان سینره

زمان مناسب اصلاح صورت

با توجه به مشکلات سطحی پوست که ممکن است بعد از اصلاح صورت به وجود آید، یکی از دغدغه‌های اصلی همواره انتخاب زمان مناسب اصلاح است. زمان مناسب اصلاح صورت زنان و مردان فرقی ندارد، مسئله‌ای که اهمیت دارد رطوبت پوست صورت هنگام اصلاح است. روش‌هایی مانند وکس، بند انداختن یا لیزر در هر زمانی از روز قابل استفاده هستند و فقط کافی است استفاده از مرطوب‌ کننده در اصلاح صورت را فراموش نکنید.

اما اگر با استفاده از تیغ یا ژیلت موهای صورت خود را شیو می‌کنید، مسئله فرق دارد. توصیه ما به شما این است که شیو کردن صورت با تیغ را پس از دوش گرفتن یا حتی در حین دوش انجام دهید. در این شرایط پوست شما آبرسانی شده، مرطوب و عاری از هرگونه سلول مرده پوست، آلودگی یا چربی است. همچنین موهای صورتتان نرم شده و تیغ به‌راحتی روی صورت حرکت می‌کند. به‌طورکلی بهتر است قبل و بعد از اصلاح خود از محصولات مرطوب‌ کننده پوست یا ژل بعد از مو زدایی استفاده کنید و اگر صورتتان مستعد جوش زدن است، خرید کرم‌ ضد جوش را در اولویت خود قرار دهید.

اصلاح صورت در کوتاه‌ ترین زمان ممکن

حالا دیگر با انواع روش های اصلاح صورت آشنا هستید و می‌توانید متناسب با زمان و شرایط خود بهترین و سریع‌ترین روش را انتخاب کنید. این روزها عموما از لیزر برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شود که در چند جلسه و طولانی مدت است. استفاده از تیغ برای اصلاح صورت یا استفاده از محصولات موزدایی مانند کرم‌ موبر را شاید بتوان سریعترین روش اصلاح صورت دانست.

در هر صورت، همواره استفاده از مرطوب‌ کننده و آبرسان‌‌ها را مدنظر قرار دهید و کمی بیشتر برای پوست صورت خود وقت صرف کنید، مطمئن باشید با این کار از شر جوش های پس از اصلاح و خشکی پوست هم خلاص خواهید شد و پوستی نرم و لطیف خواهید داشت.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 3.6 / 5. مجموع آرا: 17

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا