آرایشآرایش چشمآرایش صورتآرایش لب

انتخاب پالت آرایشی مناسب با رنگ چشم

خیلی وقت ها شده که پس از خریداری پالت آرایشی متوجه شده‌ایم که رنگ‌های پالت آرایشی با رنگ چشم ما سازگاری ندارد و به ناچار مجبور شده‌ایم که به سراغ یک پالت آرایشی دیگر برویم و هزینه‌ دیگری بابت آن پرداخت کنیم. البته گاهی هم مجبور هستیم که همان پالت آرایشی نامناسب را استفاده کنیم و مدام خودمان را مشت و مال بدهیم که چرا باید این چنین و آن چنان شود! در صورتی که پالت آرایشی کامل را خریداری کنید، باز هم بعضی از رنگ‌های آن دست نخورده باقی می‌مانند و مجبور هستید تا آن‌ها را به سطل آشغال بریزید. 

اولین چیزی که باید درباره‌ی پالت آرایشی مناسب و ایده‌آل در نظر داشته باشیم، رنگ چشم‌های فرد است. چون رنگ چشم افراد باعث می‌شود که پالت آرایشی آن‌ها از یکدیگر متمایز باشد. در ادامه همراه ما باشید تا پالت‌های آرایشی مناسب با رنگ چشم را بررسی کنیم. 

پالت سایه-خانومی

پالت آرایشی سایه چشم برای چشم‌های قهوه‌ای

چشم‌های قهوه‌ای به خودی خود جذاب هستند. برای این که گیرایی چشم‌های قهوه‌ای را افزایش بدهید، بهتر است پالت سایه چشمی را انتخاب کنید که رنگ‌های طلایی، دودی، آبی نیلی، نقره‌ای، بنفش و سبز فیروزه‌ای داشته باشد. ترکیب دو رنگ طلایی و دودی در کنار هم می‌تواند زیبایی چشم‌های قهوه‌ای را بیشتر کند و تضاد برجسته‌ای را بین پوست پشت پلک و قرنیه‌های قهوه‌ای ایجاد کند. اگر می‌خواهید تضاد بین رنگ‌ قهوه‌ای چشمان‌تان را با آرایشی که دارید، بیشتر کنید؛ رنگ آبی نیلی به کارتان خواهد آمد.

ترکیب بنفش در گوشه‌ خارجی چشم‌ها و ترکیب طلایی در گوشه‌ی داخلی چشم‌ها، یک شاهکار بی‌نظیر است که چشم‌های قهوه‌ای شما را روح دار می‌کند و به نگاه افراد عمق می‌دهد.

پالت سایه-خانومی

پالت آرایشی سایه چشم برای چشم‌های مشکی

افرادی که چشم مشکی دارند، باید از دو رنگ سایه چشم استفاده کنند. رنگ‌های روشن برای فرم دادن به چشم و رنگ‌های تیره برای بزرگ نشان دادن چشم‌های ریز، بسیار عالی هستند. پالت آرایشی سایه چشم برای چشم‌های مشکی باید هر دو نوع رنگ را داشته باشد. سایه‌هایی به رنگ بژ، کرمی و شکلاتی برای فرم دادن به چشم‌های مشکی مناسب هستند و ترکیب آن‌ها با سایه‌های قهوه‌ای، بنفش و سرمه‌ای باعث می‌شود که چشم‌های سیاه خاص‌تر باشند. رنگ دودی در پالت آرایشی سایه چشم، سهم بسزایی در فریبنده کردن چشم‌های مشکی دارد. پس به یاد داشته باشید که حتما این رنگ در پالت آرایشی سایه چشم وجود داشته باشد.

پالت سایه-خانومی

پالت آرایشی سایه چشم برای چشم‌های آبی و سبز روشن

تعداد کمی از افراد هستند که چشم‌های سبز و آبی داشته باشند. افرادی که چشم آبی و سبز روشن دارند، به خوبی می‌دانند که آرایش چشم آن‌ها سخت‌تر از افرادی است که چشم‌های مشکی و یا قهوه‌ای دارند. برای نمونه، سایه چشم هلویی تنها برای افرادی که قرنیه آن‌ها فانتزی و روشن است، به درد می‌خورد و زیبنده است. غیر از رنگ هلویی، رنگ مرجانی، قهوه‌ای، صورتی، نارنجی، مسی و برنز برای چشم‌های آبی و سبز روشن، بهترین هستند. ترکیب مات و براق این رنگ‌ها در کنار هم می‌تواند چشم‌های روشن را ملیح و دلنشین کند. این ترکیب‌ها در چشم مشکی به صورت دیگری است و نیازی نیست که حتما سایه چشم براق هم در پالت آرایشی سایه چشم وجود داشته باشد.

پالت رژ لب-خانومی

پالت رژ لب برای چشم‌های قهوه‌ای

رنگ صورتی روشن و قرمز روشن از متداول‌ترین رژ لب‌ها برای افرادی است که چشم‌های قهوه‌ای دارند. اگر می‌خواهید میکاپ لایت داشته باشید، رنگ رژ صورتی روشن به کار شما می‌آید. در مقابل، اگر می‌خواهید میکاپ تیره‌ای داشته باشید، رژ لب قرمز روشن با نوع میکاپ شما سازگار است و تطابق دارد. دقت داشته باشید که رژ لب صورتی روشن براق و مات، هر دو متناسب هستند. اما تنها رژ لب قرمز روشن مات بر روی چهره‌ی این افراد تاثیر مثبتی دارد.
رژ لب قهوه‌ای مات هم جزو رنگ‌هایی است که پوست لب این افراد می‌آید و چهره‌ی آن‌ها را به کلی تغییر می‌دهد.

پالت رژ لب-خانومی

پالت رژ لب برای چشم‌های مشکی

رنگ‌های گرم و شاد برای افرادی که چشم‌های مشکی دارند، بسیار خوب است. نارنجی، قرمز، گلبهی و بنفش باعث می‌شود چهره‌ی این افراد صمیمی‌تر به نظر برسد و به همین خاطر، استایل آن‌ها را دلنشین می‌کند. اگر نمی‌خواهید که رژ لب پر رنگی داشته باشید، رژ لب‌های بژ و کرمی نیز جایگزین خوبی هستند که میکاپ شما را خاص می‌کنند.

پالت رژ لب-خانومی

پالت رژ لب برای چشم‌های آبی و سبز روشن

رژ لب کالباسی، زرشکی، بنفش پررنگ و قرمز روشن به چشم‌های آبی و سبز روشن می‌آید و رنگ چشم‌ها را در چهره، برجسته‌تر می‌کند. دقت کنید که رژ لب شاین با چهره‌ این افراد سازگاری ندارد و تنها حالت مات رنگ‌های رژ لب کالباسی، زرشکی، بنفش و قرمز است که جذابیت میکاپ آن‌ها را چندین برابر می‌کند.
اگر اهل آرایش فانتزی هستید، رژ لب بنفش پررنگ و آبی تیره انتخاب بسیار خوبی است. این رژ لب‌ها به شرطی در استایل شما تغییر ایجاد می‌کنند که تمامی پوست لب را پوشش بدهند و هیچ نقطه‌ی سفیدی در پوست ناحیه لب مشاهده نشود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا