مراقبت از پوست

راز صاف بودن پوست بازیگران چیست؟

اگر دیده اید که بازیگران و هنرمندان با صورت بی نقصی در محافل ظاهر می شوند، فکر نکنید که واقعا پوست بدون نقصی دارند. البته افراد مشهور رسیدگی به پوستشان هم واقعا خوب است. ولی پوست همه آنها آنطور که بنظر میرسد بدون نقص هم نیست. در این مطلب به راز صاف بودن پوست بازیگران اشاره می کنیم.

راز نشان دادن پوستی صاف و بدون ایراد مشاهیر، استفاده از پرایمر است. پرایمر یکی از محصولاتی است که بسیاری از افراد آن را از لیست لوازم آرایش خود حذف میکنند و فکر میکنند که لازم نیست برای آن هزینه کنند. اما اگر آگاهی کامل از کاربرد پرایمر داشته باشید،در موقع خرید لوازم آرایش، قبل از هر چیز، به دنبال یک پرایمر خوب صورت میگردید.

در این مطلب به شما میگوییم پرایمر ها چه کاربردی دارند و چند نوع پرایمر داریم. همچنین میگوییم چگونه یک پرایمر متناسب با پوستمان انتخاب کنیم.

استفاده از پرایمر چه مزایایی دارد؟

پرایمر راز صاف بودن پوست بازیگران است. پرایمرها در واقع نوعی زیر ساز آرایش هستند که عیوب پوست را می پوشانند. پرایمر مانند لایه محافظ بین پوست و آرایش قرار میگرد تا آرایش خیلی تمیز و یکدست بر روی پوست بنشیند. پرایمر ها از آنجاییکه یک لایه محافظ بین پوست و آرایش هستند، از صدمات کرمهای پوشاننده و آرایش بر پوست جلوگیری میکنند.

استفاده از پرایمر نتایج زیر را برای پوست دارد:

  • صاف کننده و یکدست کننده پوست
  • پر کردن منافذ و فروفتگی های پوست که منجر به یکدست نشستن کرمپودر بر روی پوست می شود.
  • ماندگاری بالای آرایش صورت
  • تغذیه کننده و آبرسان پوست
  • پر کننده چروکهای سطحی پوست

انواع پرایمر

پرایمر ها انواع مختلفی از نظر بافت و تکسچر و کاربرد دارند.

پرایمرهای آبرسان

این نوع از پرایمرها بافت ژلی شفاف دارند و حس آبرسانی بسیار بالایی دارند. معمولا از هیالورونیک اسید در آنها استفاده می شود که پر کننده خطوط چروک سطحی پوست و آبرسان عمقی پوست می باشد. این نوع پرایمر ها اثر مات کنندگی ندارد و برای افرادی که پوست دهیدراته ای دارند قابل استفاده است.

از آنجاییکه پرایمرهای آبرسان بافت ژلی و غیر چربی دارند، برای پوست های چرب هم کاملا قابل استفاده است. به هیچ وجه احساس خفگی به پوست نمیدهد و حس خنکی و طراوت را به پوست میدهد. بعد از دو  دقیقه بر روی پوست کامل جذب می شود و بعد از این مدت، میتوان از کرمپودر بر روی آن استفاده کرد.

پرایمرهای مات کننده

این نوع پرایمرها معمولا بافت مخملی شفاف دارند و برای پر کردن منافذ و فرورفتگی های پوست مناسب تر از مدلهای پرایمر آبرسان هستند. این نوع پرایمر ها ترکیبات سیلیکونی مانند دایمتیکون دارند که نرم کننده پوست نیز است. پخش کردن پرایمرهای مات کننده با دقت بیشتری باید انجام شود. در نهایت مانند یک لایه کامل بر روی پوست می نشیند و آرایش پوست بسیار خوب بر روی آنها می نشیند.

معمولا در پرایمرهای مات کننده از ترکیبات ضدجوش و جاذب چربی پوست استفاده شده است که اثر مات کنندگی پوست کامل بر روی پوست دارد و پوست بعد از آرایش برق نمی زند.

پرایمر های براق کننده پوست

پرایمرهای براق کننده پوست بافت ابریشمی شفاف دارد که بدون ایجاد حس چربی، براق کننده پوست است. این نوع آرایش برای افرادی که تمایل دارند بعضی از قسمتهای پوستشان برجسته تر به نظر برسد و براق تر بنظر بیاید، کاربرد دارد. این نوع پرایمر، پوست را درخشان نشان میدهد.

پرایمرهای رنگی

پرایمرهای رنگی برای از بین بردن نواقص رنگی پوست استفاده میشوند. مثلا افرادی که جای جوش صورت آنها بصورت لک قرمز در صورتشان وجود دارد، از پرایمرهای رنگی سبز بصورت نقطه ای بر روی لک جوش استفاده می کنند. پرایمرهای صورتی را برای افرادی که صورت بی حال و کدری دارند برای کل صورت استفاده میکنند.

پرایمر را چگونه استفاده کنیم؟

پخش پرایمر بر روی صورت چندان آسان و روان نیست. پرایمرها را به اندازه یک نخود روی انگشت بگذارید و با حرارت دست آن را بین دو انگشتان باز کنید و بروی قسمتهای مختلف صورت بگذارید و آرام آرام آن را با ماساژ پخش کنید. پخش کردن پرایمر را حدود 1 تا دو دقیقه ادامه دهید. بعد از جذب کامل، میتوانید از کرم آرایشی خود استفاده کنید.

 پرایمر را بر روی خطوط صورت مانند خط اخم و خط خنده و همچنین بر روی منافذ باز که بیشتر بر روی گونه و اطراف بینی وجود دارد بیشتر استفاده کنید و خوب پخش کنید.

پرایمر ها در چه قسمتهایی از صورت قابل استفاده هستند؟

صورت

پرکاربرد ترین مصرف پرایمر، بر روی صورت است. مخصوصا بر روی قسمتهای داران چین و چروک و قسمتهای دارای منافذ باز

پلک

پرایمرها را میتوان به منظور ثابت نگه داشتن رنگ سایه چشم، بر روی پلک نیز استفاده کرد. پرایمر را بر روی پلک، با انگشت پخش کنید.

لب

اگر لبهایی با خطوط عمیق دارید، یا اینکه جزو افرادی هستید که رژ لب زیاد بر روی لب هایتان دوام ندارد، میتوانید از پرایمر برای لب استفاده کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 5 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا