مراقبت از پوست

بهترین کرم ضد آفتاب مردانه چیست؟

به دلیل خطرات اشعه UV برای پوست صورت و بدن، متخصصان بر استفاده روزانه از ضد آفتاب تاکید دارند اما متأسفانه برخی از آقایان این مسئله را جدی نمی‌گیرند و نه‌تنها در ایران بلکه در سراسر جهان تقریباً 35% از آقایان استفاده از کرم ضد آفتاب مردانه را بیهوده می‌دانند. دلیل این همه سرسختی و مقاومت چیست؟

دلایل مختلفی برای استفاده نکردن از ضد آفتاب مخصوص آقایان وجود دارد، یکی از این دلایل، این تصور غلط و رایج است که کرم ضد آفتاب محصولی دخترانه محسوب می‌شود اما آیا واقعاً این جنسیت افراد است که تعیین می‌کند از پوستشان مراقبت کنند؟

دلیل دومی که بعضی از آقایان به‌عنوان یک عذر مسلم برای استفاده نکردن از ضد آفتاب بیان می‌کنند، جوش زدن بعد از استفاده از ضد آفتاب است! اما آیا ضد آفتاب باعث جوش صورت می‌شود؟

در این مقاله سعی داریم آقایانی که به سلامت پوست خود اهمیت می‌دهند را برای خرید بهترین کرم ضد آفتاب مردانه راهنمایی کنیم و همچنین آن دسته از افرادی که به بهانه‌های مختلف از زدن ضد آفتاب خودداری می‌کنند را آگاه کنیم تا بیشتر سلامت پوست خود را در نظر بگیرند.

راهنمای خرید بهترین کرم ضد آفتاب مردانه

فواید استفاده از ضد آفتاب برای آقایان

یک افسانه رایج این است که ما فقط زمانی که در حال آفتاب گرفتن هستیم به ضد آفتاب نیاز داریم، اما آسیب پوست حتی در خارج از ساحل نیز امکان‌پذیر است. ما در تمام سال در معرض اشعه‌های مضر UV هستیم، چه در روزهای تاریک و بارانی و چه در داخل خانه.

ممکن است در ابتدا متوجه این موضوع نشویم، اما آسیب ناشی از قرارگرفتن مکرر در معرض اشعه ماوراء بنفش به ‌مرور زمان افزایش می‌یابد. آکنه، چین و چروک، لک‌های پوستی، پیری پوست و ملانوما که یکی از رایج‌ترین سرطان‌های پوستی است، همه و همه ناشی از اشعه‌های مضر خورشید هستند.

استفاده از ضد آفتاب مخصوص آقایان به شما کمک می‌کند:

  • پوستی شاداب و جوان داشته باشید
  • به پیری زودرس پوست دچار نشوید
  • به سرطان پوستی دچار نشوید
  • کمتر شاهد آکنه و لک‌های پوستی باشید

همچنین همانطور که شاهد هستیم، بیشتر آقایان بر روی بدن خود تاتو دارند. آیا می‌دانستید که نور خورشید می‌تواند رنگ و فرم تاتو شما را تغییر دهد؟

در مقاله‌ای از مجله خانومی با عنوان چرا باید از کرم ضد آفتاب تاتو استفاده کنیم؟ به‌طور کامل دلیل ضرورت استفاده از ضد آفتاب برای تاتو را توضیح دادیم. حتماً این مقاله را مطالعه کنید تا دلایل بدشکل و بی‌رنگ شدن تاتو خود را بدانید و از آن جلوگیری کنید.

چرا آقایان هم از ضد آفتاب استفاده کنند؟

استفاده نکردن از ضد آفتاب اشتباه است؛ مخصوصاً برای آقایان

با وجود توصیه‌های علمی و پزشکی به ضرورت استفاده از ضد آفتاب و هشدارهای روزافزون محافظت از پوست در برابر نور خورشید، باز هم بسیاری از آقایان از ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند و حتی برخی از آنها این کار را بیهوده می‌شمارند اما واقعاً علت سرسختی مردان در مقابل استفاده از ضد آفتاب چیست؟ بیایید 7 باور غلط مردان را در استفاده از ضد آفتاب بررسی کنیم:

باور اشتباه 1؛ بافت ضد آفتاب سنگین و چرب است!

مانند بسیاری از محصولات مراقبت از پوست، ضد آفتاب نیز بر اساس انواع پوست، در غلظت‌های متفاوتی تولید می‌شود. برخی ضد آفتاب‌ها ممکن است بر پایه روغن و چرب باشند یا بافت غلیظی داشته باشند اما معمولاً به‌دلیل حساسیت مردان به غلظت ضد آفتاب و بافت چرب آن، ضد آفتاب مخصوص آقایان بافتی بسیار سبک دارد و به سرعت جذب می‌شود. همچنین می‌توانید از ژل ضد آفتاب مردانه که فاقد بافت کرم مانند بوده و بسیار سبک است استفاده کنید.

پیشنهاد خانومی: کرم ژل ضد آفتاب مردانه ساین شیلد (ساین اسکین)

نوع پوست میزان SPF و PA سایر مشخصات
پوست‌ چرب و مستعد جوش SPF50

PA +++

بافت سبک و ژلی
پخش‌پذیری بالا
جذب سریع
ماندگاری بالا
بدون رنگ
فاقد چربی

کرم ژل ضد آفتاب مردانه ساین اسکین

خرید ضد آفتاب مردانه ساین اسکین

باور اشتباه 2؛ ضد آفتاب محصولی زنانه است!

آیا می‌توان گفت که شامپو محصولی زنانه است؟ صابون چطور؟ همان‌طور که برای نظافت پوست خود از بسیاری از محصولات مراقبتی استفاده می‌کنید، باید بدانید که ضد آفتاب هم مانند تمیزکننده‌ها، برای سلامت پوست نه‌تنها مفید است بلکه یک ضرورت محسوب می‌شود.

معمولاً این تصور غلط ناشی از نوع تبلیغات برای کرم‌های ضد آفتاب یا فرهنگ خانواده‌ها است. در اکثر تبلیغات محصولات مراقبتی پوست از چهره زنان استفاده می‌شود، همچنین مادرها اکثرا به فرزند دختر خود توصیه می‌کنند که برای سلامت پوست خود از ضد آفتاب استفاده کنند.

اما واقعاً این تنها زنان هستند که به سلامت پوست خود اهمیت می‌دهند؟ سلامت پوست شما فارغ از جنسیت شما باید در اولویت قرار بگیرد.

کرم ضد آفتاب فقط زنانه نیست!

باور اشتباه 3؛ ضد آفتاب پوست را سفید می‌کند!

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که آقایان از ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند این است که در صورت استفاده، یک لایه سفیدرنگ ناهماهنگ با رنگ پوستشان ایجاد می‌شود. اکثر خانم‌ها به‌دلیل استفاده از کرم پودر روی ضد آفتاب این مورد را نادیده می‌گیرند.

اما بعید می‌دانیم که آقایان علاقه‌ای به استفاده کردن از کرم پودر داشته باشند. در نتیجه بهتر است بدانید که ضد آفتاب مخصوص آقایان، به‌دلیل سبک بودن بافت، فاقد هرگونه رنگی است و استفاده از آن نه‌تنها رنگ پوستشان را تغیر نمی‌دهد بلکه جلوه طبیعی آن را هم حفظ می‌کند به‌گونه‌ای که انگار نه انگار از آن استفاده کرده‌اند.

پیشنهاد خانومی: کرم ضد آفتاب مردانه بی رنگ سی گل

نوع پوست میزان SPF و PA سایر مشخصات
انواع پوست SPF 55 مقاوم در برابر تعریق و آب
حاوی آلوئه ورا و ویتامین E
ضدالتهاب
فاقد رنگ
فاقد چربی
مرطوب کننده
ترمیم کننده

کرم ضد آفتاب مردانه سی گل

خرید ضد آفتاب مردانه سی گل

باور اشتباه 4؛ ریش کافی است، به ضد آفتاب نیازی ندارم!

موی بدن اکثر آقایان نسبت به بانوان نواحی بیشتری را پوشش داده است و بله این پوشش می‌تواند مانعی از ورود اشعه‌های مضر باشد. در واقع در مطالعه‌ای از دانشگاه کوئینزلند ثابت کردند که ریش و سبیل پرپشت (ته ریش نه!) می‌تواند از 90 تا 95 درصد از اشعه‌های مضر جلوگیری کند (دقیقاً همان کاری که ضد آفتاب انجام می‌دهد.)

اما سؤال اصلی اینجاست؛ آیا ریش و سبیل پیشانی، لب‌ها، گونه‌، بینی و تمام گردن شما را نیز می‌پوشاند؟ مشخصاً خیر! در نتیجه بهتر است دست از بهانه‌جویی بردارید و از ضد آفتاب استفاده کنید.

باور اشتباه 5؛ تنها ضد آفتاب مردانه خارجی قابل اطمینان است!

متأسفانه به دلیل کیفیت پایین برخی برندهای ایرانی، این باور غلط در ذهن‌ها جا افتاده است که اگر ضد آفتاب با کیفیت می‌خواهید باید از ضد آفتاب مردانه خارجی استفاده کنید. ما به شما اطمینان می‌دهیم که برندهایی که در این مقاله معرفی می‌کنیم، جزو شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین برندهای ضد آفتاب ایرانی مخصوص آقایان هستند و نظرات مثبت مصرف‌کنندگان نشانه از کیفیت بالای این محصولات و حتی رقابت تنگاتنگ با برخی از ضد آفتاب‌های خارجی است.

پیشنهاد خانومی:کرم ضد آفتاب مخصوص آقایان مای

نوع پوست میزان SPF و PA سایر مشخصات
انواع پوست SPF 50

PA +

مرطوب کننده
سبک
بدون رنگ
سفت کننده پوست
فاقد چربی
خوشبو کننده پوست
حاوی روغن آرگان و روغن آووکادو
بهبود آثار پیری بر روی پوست
کنترل کننده چربی پوست
تغذیه کننده پوست خشک
حفظ تعادل pH پوست

کرم ضد آفتاب مردانه مای

خرید ضد آفتاب مردانه مای

باور اشتباه 6؛ پوست مردان در مقابل اشعه‌های مضر مقاوم‌تر است!

این باور غلط از اینجا نشئت می‌گیرد که پوست مردان ضخیم‌تر از پوست زنان بوده و درصد چربی زیر پوست مردان بسیار کمتر از زنان است. اما همین ضخامت بیشتر و چربی کمتر است که باعث می‌شود پوست مردان در برابر اشعه‌های UV آسیب‌پذیرتر باشد.

و متأسفانه باید بگوییم که مردان دو برابر زنان بیشتر به ملانوما که از خطرناک‌ترین سرطان‌های پوستی است، دچار می‌شوند که البته استفاده نکردن از ضد آفتاب یکی از اصلی‌ترین دلایل این اتفاق است.

پیشنهاد خانومی: كرم ضد آفتاب فاقد چربی آقایان آردن

نوع پوست میزان SPF و PA سایر مشخصات
انواع پوست SPF 50

PA +++

ضد باکتري
ضد قارچ
جلوگیری از ایجاد چین و چروک
کنترل کننده چربی پوست
فاقد چربی
ضد جوش
فاقد رنگ
آبرسان
تسکین دهنده التهابات ناشی از اصلاح صورت

با شناخت نوع پوست خود و روش درست استفاده از ضد آفتاب می‌توانید به طرز چشمگیری از سرطان‌های پوستی و دیگر مشکلاتی که نور خورشید برای پوست شما رقم می‌زند جلوگیری کنید.

ویژگی های کرم ضد آفتاب مردانه آردن

خرید ضد آفتاب مردانه آردن

باور اشتباه 7؛ تعرق زیاد اثر ضد آفتاب را از بین می‌برد!

مردان بیشتر از زنان عرق می‌کنند. بدن مرد و زن هر دو یک تعداد غده تعریق دارند اما غدد تعریق مردان عرق بیشتری تولید می‌کند علاوه بر این به دلیل این که اکثر مردان توده عضلانی و وزن بیشتری نسبت به زنان دارند منطقی است که بیشتر عرق کنند.

در نتیجه اگر مردان از ضد آفتاب‌های معمولی استفاده کنند که ترکیبات ضدتعریق و ضدآب نداشته باشد، هیچ تأثیری نخواهد داشت و حتی ممکن است ترکیب عرق و ضد آفتاب احساس بدی را بر روی پوست به وجود آورد که موجب کنارگذاشتن ضد آفتاب شود.

ضد آفتاب مخصوص آقایان معمولاً دارای ترکیبات ضدآب و ضد تعریق است که این مشکل را برای همیشه رفع می‌کند.

پیشنهاد خانومی: ضد آفتاب ضد تعریق مردانه ژوت

نوع پوست میزان SPF و PA سایر مشخصات
انواع پوست  

SPF 50

 

حاوی ویتامین E، عصاره آووکادو، آلوئه‌ورا و بابونه
دارای بافت سبک
جذب سریع
فاقد رنگدانه
فاقد چربی
بدون بر جای گذاشتن آثار سفیدی
مقاوم در برابر آب و تعریق

ضد آفتاب ضد تعریق مردانه ژوت

خرید ضد آفتاب مردانه ژوت

میزان SPF مناسب برای‌ آقایان چقدر است؟

نوع پوست شما و مدت‌زمان قرارگرفتن در معرض نور خورشید تعیین‌کننده SPF مورد نیاز پوستتان است. اما به طور کلی با توجه به فعالیت‌های خارج از خانه آقایان و ضخامت پوست آنها پیشنهاد می‌شود از ضد آفتاب‌های مخصوص آقایان با SPF بالاتر از 30 استفاده کنند.

برای آشنایی بیشتر با SPF و اینکه این چطور SPF مناسب پوستتان را انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بایدها و نبایدهای SPF را از دست ندهید.

پیشنهاد خانومی: کرم ضد آفتاب مردانه فاقد چربی سان سیف

نوع پوست میزان SPF و PA سایر مشخصات
انواع پوست SPF 40

PA +++

ضد حساسیت
فاقد چربی
ضدجوش
بی رنگ
سبک با جذب سریع
حاوی روغن درخت چای، جینسینگ و عصاره‌های گیاهی
التيام بخش
مقاوم در برابر تعريق و شستشو

کرم ضد آفتاب مردانه فاقد چربی سان سیف

خرید ضد آفتاب مردانه سان سیف

ضد آفتاب مخصوص آقایان؛ ضد آفتاب فیزیکال بهتر است یا ضد آفتاب شیمیایی؟

ضد آفتاب‌های فیزیکال یا مینرال و ضد آفتاب‌های دارای فاکتورهای شیمیایی، هرکدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. به‌طور مثال ضد آفتاب فیزیکی پایداری بیشتری دارد و ایجاد حساسیت نمی‌کند اما بسیار غلیظ است و رد سفید برجا می‌گذارد.

ضد آفتاب‌های شیمیایی بافت سبک‌تری دارند و ضد تعریق هستند اما ممکن است برای پوست حساسیت ایجاد کنند. در نتیجه متخصصین پوست برای راحت‌تر کردن انتخاب، 3 ویژگی اصلی و ضروری ضد آفتاب مخصوص آقایان را این‌گونه توصیف می‌کنند:

  • SPF بالاتر از 30 داشته باشد
  • ضد تعریق و ضدآب باشد
  • سبک باشد و به‌راحتی جذب شود

پیشنهاد خانومی: کرم ضد آفتاب هیدرودرم مردانه بی رنگ و فاقد چربی

نوع پوست میزان SPF و PA سایر مشخصات
انواع پوست SPF 35

PA 4plus

فاقد چربی
ضدجوش و آکنه
سبک
جذب سریع
فاقد رنگ
بدون باقی گذاشتن اثر سفید کنندگی
ضدآب و ضدتعریق
حاوی عصاره آلوئه ورا، آلفا بیزابولول و دکسپانتنول
دارای ویتامین E،C و B5
حاوی فیلترهای فیزیکی و شیمیایی

کرم ضد آفتاب مردانه بی رنگ و فاقد چربی هیدرودرم

خرید

کرم ضد آفتاب ایرانی مناسب آقایان بهتر است یا کرم ضد آفتاب خارجی؟

تفاوتی ندارد از کرم ضد آفتاب مردانه خارجی استفاده می‌کنید یا ایرانی. در واقع اگر بهترین کرم ضد آفتاب را بدون توجه به ویژگی‌های پوست خود انتخاب کنید، برای شما مفید نخواهد بود. محصولات بهداشتی و محافظت پوست در درجه اول باید با شرایط اقلیمی و آب و هوای محیط زندگی سازگار باشد و بعد از آن با توجه به ویژگی‌های پوست صورت انتخاب شود.

اگر شما در یک ناحیه گرم و خشک مانند هرمزگان زندگی می‌کنید، نمی‌توانید از ضد آفتاب مخصوص آقایان که برای نواحی گرم و مدیترانه‌ای یک کشور خارجی ساخته شده است توقع اثرگذاری و کیفیت بی‌نظیر داشته باشید. پس بهتر است حتماً از ضد آفتابی استفاده کنید که با شرایط محل زندگی شما هم‌خوانی دارد.

همچنین می‌توانید با مطالعه مقاله ضد آفتاب ایرانی چه مارکی خوبه؟ نقد و بررسی ضد آفتاب‌های پرفروش بهترین ضد آفتاب‌های ایرانی را بررسی کرده و در بین آنها یک کرم ضد آفتاب مردانه مناسب پوست خودتان انتخاب کنید.

کلام آخر

همان‌طور که با انجام فعالیت‌های ورزشی و داشتن رژیم غذایی سالم سعی در حفظ سلامت بدن خود داریم، باید این نکته برایمان جا بیفتد که استفاده از ضد آفتاب نیز امری ضروری در حفظ سلامت بدن و مخصوصاً پوست به‌حساب می‌آید.

اگر تا به امروز در مقابل استفاده از ضد آفتاب مقاومت می‌کردید، امیدواریم با خواندن این مقاله نظرتان تغییر کرده باشد و بیشتر از پیش به سلامت پوست خود اهمیت دهید.

مطمئن باشید که کرم ضد آفتاب مردانه تنها از لحاظ ظاهر بسته‌بندی با سایر ضد آفتاب‌ها متفاوت نیست، بلکه تمامی دغدغه‌های مردانه برای استفاده کردن از ضد آفتاب در تولید این محصولات لحاظ شده است تا دیگر بدون هیچ بهانه‌ای از این محصول ضروری استفاده کنند.

خوشحال می‌شویم نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها زیر همین مقاله با خانومی به اشتراک بگذارید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا