عطر و ادکلن

کجای بدن از عطر استفاده کنیم؟

حس بویایی یکی از حس‌های مهم پنجگانه است که باعث می‌شود شما دیگران را براساس عطر تنشان فراموش نکنید. استفاده از انواع عطر‌ها و ادکلن‌ها تبدیل به عادت‌های روزانه‌ی همه افراد شده و از اهمیت زیادی بر‌‌خوردار است. هیچ یک از ما حاضر به معاشرت با افراد بدبو نیستیم و برعکس افراد خوشبو برای‌مان جذاب‌تر هستند، زیرا این افراد این پیام را به اطرافیان می‌دهند که رعایت بهداشت شخصی برای‌ آنها اهمیت دارد.

عطر بدن شما می‌تواند باعث جذب دیگران به شما شود و مانند امضاء شما باشد و همچنین باعث انتشار انرژی مثبت و حس خوب به اطرافیان می‌شود. اما بهتر است پیش از استفاده از عطر یا ادکلن محبوب‌تان بدانید کدام نقاط از بدن مناسب استفاده از آنها هستند. اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوال هستید پس پیشنهاد می‌کنیم مطالب این قسمت را از دست ندهید.

عطر مورد علاقه‌ت رو انتخاب کن

به کدام نواحی بدن عطر بزنیم

نکاتی که قبل از عطر زدن باید بدانید

ادکلن و عطر از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی گران‌قیمت هستند که همه ما به دنبال راهکار‌های برای بالا بردن ماندگاری آنها با تعداد دفعات کمتر مصرف در طول روز هستیم. اگر از عطر و یا ادکلن دوستتان خوشتان آمد و قصد خرید آن را داشتید اول آن را روی تن‌تان اسپری کنید، زیرا جالب است بدانید عطر‌ها روی پوست‌های مختلف ماندگار متفاوتی دارند.

برای مثال پوست‌های چرب بسیار بهتر از پوست‌های خشک رایحه‌ی ادکلن را حفظ می‌کنند. اما نگران نباشید اگر پوست خشکی دارید فقط کافی است قبل از استفاده از ادکلن یا عطر کمی پوست خود را با وازلین یا لوسیون‌های بدون اسانس و یا لوسیون‌هایی که رایحه‌ای نزدیک به عطر‌تان دارند مرطوب کنید و بعد از چند دقیقه از ادکلن استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: بهترین عطرهای زنانه بهاری

بهترین زمان استفاد از ادکلن وعطر‌ بعد از حمام و استفاده از لوسیون است. این نکته را فراموش نکنید که تا زمانی که پوست‌تان کاملا خشک نشده است، از ادکلن استفاده نکنید. زیرا با تبخیر آب بخشی از آن نیز هدر می‌رود، فقط کافی است پوست‌تان کمی مرطوب باشد. سعی کنید برای اسپری کردن ادکلن یا عطر، شیشه آن را حدود 5 تا 51 سانتی متر از خود‌تان فاصله دهید با اینکار نقاط بیشتری را اسپری خواهید کرد و همچنین مانع از لک شدن لباس‌تان می‌شود.

اگر عادت دارید بعد از عطر زدن مچ دست‌تان را بهم بمالید بهتر است این کار را فراموش کنید زیرا این کار باعث از بین رفتن ماندگاری و رایحه‌ی آن می‌شود. سعی کنید شیشه عطر و یا ادکلن خود را در جا‌های تاریک و خشک قرار دهید زیرا مکان‌های که دارای تغییرات دمای ناگهانی هستند مانند حمام باعث تجزیه و از بین بردن کیفیت آن می‌شود. بهترین مکان برای نگهداری از آن‌ها کمد لباس‌تان است. 

بهترین بخش های بدن برای استفاده از عطر

بهترین نقاط بدن برای عطر زدن

اگر فرد عطر بازی هستید، حتما بار‌ها شنیده‌اید که بهترین نقاط برای عطر زدن قسمت‌های نبض‌دار بدن هستند. نقاط نبض‌دار بدن به دلیل گرم‌تر بودن نسبت به دیگر قسمت‌ها و جریان قوی خون باعث حفظ و تقویت رایحه‌ی ادکلن شما می‌شوند. از جمله نقاط نبض‌دار و مناسب بدن برای عطر زدن مچ دست‌ها، پشت زانو، گردن، داخل آرنج و مچ پا هستند.

البته بسته به موقعیت و لباسی که قرار است بپوشید بهتر است از این نقاط برای عطر زدن استفاده کنید، برای مثال اگر تصمیم به پوشیدن پیراهن کوتاه دارید پشت زانو محل مناسبی برای عطر زدن است. استفاده از این روش ممکن است دشوار باشد، اما اگر پاهای شما در معرض دید قرار می‌گیرد، نتیجه خواهد داد.

به کدام نواحی بدن عطر بزنیم

پشت زانو‌ها نقاط نبض‌دار هستند، بنابراین این کار به شما کمک می‌کند تا عطر در قسمت پایین پا‌ها بچرخد و در حین راه رفتن باعث پخش‌شدن رایحه‌ی عطر‌تان می‌شود. قسمت داخلی آرنج در روزهای گرمتر که بازوهای شما در معرض دید هستند مکان مناسبی برای عطر زدن و اطمینان از ماندگاری آن است. به سادگی عطر خود را در قسمت داخلی آرنج اسپری کنید، اما مراقب باشید تا زمانی که عطر خشک نشده است دست خود را خم نکنید تا از شکستن رایحه جلوگیری شود.

اگر تصمیم به پوشیدن جوراب یا کفش‌های ساق بلند دارید پس بهتر است با اسپری کردن ادکلن گران قیمت‌تان به مچ پا آن را هدر ندهید. می‌توانید ادکلن را روی مو‌هایتان نیز اسپری کنید اما بهتر است این کار را با کمی فاصله از مو انجام دهید یا ادکلن را روی برس اسپری کنید و سپس با آن مو‌های خود را شانه کنید زیرا اسپری مستقیم ادکلن به مو ممکن است باعث چسبیدن تار‌های مو به هم شود.

پشت گوش‌ها یا قسمت بالای گوش نیز به دلیل گرم بودن محل مناسبی برای عطر زدن هستند، پیش از اسپری کردن ادکلن پشت گوش‌تان را با دستمال مرطوب تمیز کنید و اجازه دهید رطوبت دستمال خشک شود سپس از عطر و اسپری استفاده کنید این کار باعث بالا بردن ماندگاری رایحه در پشت گوش‌تان می‌شود. اگر قصد پوشیدن نیم‌تنه یا لباس‌های که شکم‌تان بیرون است را دارید می‌توانید ادکلن خود را روی شکم‌تان اسپری کنید.

اگر به یک مهمانی دعوت شدید و لباس‌تان کوتاه است و برایتان اهمیت دارد در طول مهمانی خوشبو باشید می‌توانید ادکلن‌ را بین ران‌ پا‌ها‌یتان اسپری کنید. نکته مهم دیگر که در زدن ادکلن باید مورد توجه قرار گیرد دفعات اسپری کردن آن است، یک بار اسپری کردن ادکلن روی قسمت‌های نبض‌دار کافی است و اسپری کردن بیشتر از آن موجب اذیت شدن خود‌تان و دیگران می‌شود پس سعی کنید به ادکلن و عطر‌تان اعتماد کنید.

پیشنهاد مطالعه: 5 راه ساده برای تشخیص عطر اصل از تقلبی

نقاط ممنوعه بدن برای عطر زدن

بهتر است بدانید همه نقاط بدن مناسب برای عطر زدن نیستند. هدف از استفاده از عطر و ادکلن برای خوشبو شدن است اما با اسپری کردن ادکلن در نقاط ممنوعه بدن امکان ایجاد نتیجه‌ی عکس وجود دارد.

زیر‌بغل یکی از نقاط ممنوعه برای استفاده از عطر است. وجود غدد عرق در زیر‌بغل امکان التهاب و سوزش در آن ناحیه را زیاد می‌کند و همچنین ترکیب عطر با تعریق باعث ایجاد بوی نامطبوعی می‌شود. یکی دیگر از نقاط ممنوعه بدن ناحیه‌ی تناسلی و اطراف آن است زیرا به دلیل داشتن پوستی حساس باعث ایجاد خارش، التهاب و خشکی پوست در این نقاط از بدن می‌شود.

اطراف چشم‌ها از دیگر نقاط ممنوعه هستند و در هنگام اسپری کردن عطر و ادکلن باید دقت کنید تا به این نقاط  تماس نداشته باشند، زیرا باعث ایجاد صدمات جدی خواهد شد. سعی کنید از اسپری کردن زیاد ادکلن روی پوست دست‌تان خود‌داری کنید. زیرا مواد موجود در ترکیبات عطر‌ها در طولانی مدت باعث خشکی پوست می‌شود.

اگر پوست حساسی دارید، بهتر است ادکلن  را روی لباس‌تان اسپری کنید و اگر در فصل‌های مختلف از آلرژی رنج می‌برید، سعی کنید استفاده از ادکلن را فراموش کنید.

پیشنهاد مطالعه: چطور حرفه‌ای عطر انتخاب کنیم؟

و اما کلام آخر …

عطر‌ها می‌توانند یادآور شما به عزیزان‌تان باشند. استفاده صحیح از عطر و ادکلن به اندازه‌ی خرید ادکلن‌های خوشبو مهم است و تنها با خرید ادکلن‌های متنوع و گران قیمت نمی‌توان ماندگاری آنها را تضمین کرد، پس بهتر است مناسب با پوست خود و دانستن نقاط موثر برای عطر‌ زدن از آنها استفاده کنید. امیدوارم مطالب این بخش برای‌تان مفید بوده باشد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 2.7 / 5. مجموع آرا: 3

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا