مراقبت از مو

کدام شامپو برای ریزش مو بهتر است؟

ریزش مو یک نگرانی بزرگ برای تمامی افراد جامعه اعم از آقایان، خانوم‌ها و حتی کودکان است. افراد برای دوری از ریزش مو و کاهش آن اقدامات زیادی از جمله استفاده از انواع لوازم آرایشی و بهداشتی و محصولات بهداشتی مانند شامپو برای ریزش مو یا تونیک ضد ریزش مو، انواع قرص‌های ویتامین E ، تنظیم رژیم غذایی مناسب همچون استفاده روزانه از اسفناج، گوشت و مواد معدنی را انجام می‌دهند.

ریزش مو تا چه اندازه طبیعی است؟

تمامی انسان‌ها به ویژه زنان هنگامی‌که موهای خود را شانه  می‌کنند، از موهای ریخته شده روی زمین یا درون شانه، متوجه موهای جدا شده از ریشه خود می‌شوند. در مواقع خاص برای موهای آسیب دیده، جدا شدن مو از قسمت ساقه نیز اتفاق می‌افتد که اغلب به کمک سرم مو می‌توان از پیش آمدن این مشکل جلوگیری کرد.

ویتامین‌های موردنیاز برای جلوگیری از ریزش مو

طبیعی است که روزانه بین 50 تا 100 تار مو از سر جدا شود. روی سر انسان حدود 100000 تار مو وجود دارد که این ریزش کوچک قابل توجه نیست. موهای جدید به‌طور معمول جایگزین موهای از دست رفته می‌شوند، اما همیشه این اتفاق نمی‌افتد. ریزش مو می‌تواند به تدریج با افزایش سن یا تحت عواملی به‌طور ناگهانی ایجاد شود.

از طرفی ریزش مو م‎ی‌تواند دائمی یا موقت باشد. اگر چه نمی توان میزان دقیق ریزش مو در یک روز را معین کرد اما اگر در دوره‌ای متوجه شدید، به‌صورت روزانه و بیش از حد معمول موهایتان ریزش دارد، باید سریعا به پزشک معالج مراجعه کنید و به دنبال راه حل باشید.

در برخی از موارد استفاده از شامپوهای نامناسب باعث آسیب رساندن به موهای سر می‌شود یا پیاز موی شما را تضعیف می‌کند. معمولا یکی از راه‌حل‌هایی که پزشکان و متخصصان پوست و مو پیشنهاد می‌دهند، استفاده از شامپو برای ریزش مو است. در صورتی که موهایتان آسیب دیده است یا بسیار خشک شده، بهتر است پس از استفاده از شامپو ضد ریزش مو، از ماسک مو نیز استفاده کنید.

استفاده از شامپو برای ریزش مو چگونه روی پوست سر اثر می‌گذارد؟

استفاده از یک شامپوی مناسب برای جلوگیری از ریزش مو در هنگام طاسی سر معجزه نمی‌کند اما می‌تواند برنامه درمان ریزش مو شما را تکمیل کند. شامپو برای ریزش مو تنها در صورتی‌که ابتلا به بیماری‌های پوستی سر مانند درماتیت سبوروئیک ( که بیشتر به‌عنوان شوره سر شناخته می‌شود) یا پسوریازیس می‌تواند باعث ریزش موی سر شود.

شامپو به‌طور کامل با پوست سر در تماس است و روی پوست سر، پیاز، ریشه مو و تار مو اثر می‌‌گذارد، به همین دلیل شامپو برای ریزش مو ممکن است دارای ترکیبات دیگری مانند انواع ویتامین‌ها، مواد مغذی، عصاره گیاهان و اسید آمینه باشد. این مواد جذب ریشه سر شده و با تقویت ریشه و پیاز مو باعث رشد موهایی محکم تر و مقاوم تر می‌شوند.

همچنین مواد موجود در شامپوهای ضدریزش روی ریشه مو اثر می‌گذارد و با تامین کراتین مو سبب نرمی و لطافت آن می‌شود. اگر این شامپو دارای فاکتورهای محافظتی نیز باشد، می‌تواند موهایتان را در برابر آسیب‌ اشعه‌های UVA و UVB محافظت کند. 

بهترین شامپو برای ریزش مو

چگونه یک شامپو مناسب ریزش مو پیدا کنیم؟

با توجه به محصولات متعدد تولید شده برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت آن ممکن است دچار سردرگمی برای انتخاب شامپو مورد نظر خود شوید. متن زیر عوامل مهم و تاثیرگذار شامپو ریزش مو را عنوان کرده و شما را برای یک انتخاب صحیح راهنمایی می‌کند.

1. جنس مو

بهتر است ابتدا به جنس موهای خود توجه داشته باشید. زیرا شامپوهای تقویت کننده و ضد ریزش ممکن است روی جنس‌ موهای مختلف تاثیرات متفاوتی بگذارند.

2. الگو ریزش زنانه یا مردانه

همچنین الگوی ریزش مو مردان با زنان بسیار متفاوت است و ممکن است یک شامپو برای ریزش مو خانم‌ها روی موی آقایان پاسخگو نباشد. 

3. ترکیبات سازنده شامپو مو

حتما به ترکیبات شامپو برای ریزش مو توجه کنید. ممکن است پوست شما خشک و حساس باشد و به برخی از ترکیبات به‌کار رفته در شامپو حساسیت داشته باشید. حساسیت پوست سر به یکی از ترکیبات به‌کار رفته درون شامپو، می‌تواند ریزش مو را چند برابر کند. 

4. شرایط اقلیمی

بی شک برندهای متفاوت داخلی و خارجی در بازار وجود دارد که هر کدام از آن‌ها اثربخشی خاص خود را دارند. اما همان‌طور که می‌دانید شرایط اقلیمی و آب و هوایی روی مو بسیار تاثیرگذار است. شرایط آب و هوایی مدیترانه‌ای اغلب باعث وز شدن مو می‌شود و شرایط آب و هوایی خشک باعث چرب شدن سریع مو و خشک شدن آب آن می‌شود. پس بهتر است بر اساس شرایط اقلیمی مناسب خود شامپو برای ریزش مو تهیه کنید.

✨ پیشنهاد مطالعه : شامپو بدون سولفات چیست و چه تاثیری روی مو دارد؟

بهترین شامپو برای ریزش مو چیست؟

در بین شامپوهای ایرانی که برای جلوگیری از ریزش مو در بازار موجود هستند، همواره چند شامپو متقاضیان زیادی دارد.

شامپو تقویت کننده و ضد ریزش مو سریتا

این شامپو برای افرادی که موهای چرب دارند، مناسب است. شامپو ضد ریزش موی سریتا یکی از بهترین شامپوهای ایرانی برای ریزش مو است که اغلب پس از یک دوره استفاده از آن متوجه کاهش ریزش مو و تاثیراتش روی موی خود می‌شوید.

سریتا برند خوش‌نام ایرانی است که حتما نام تقویت مژه و آبروی آن را بارها شنیده‌اید. این برند با به‌کارگیری عصاره طبیعی گیاهان و همچنین سایر ترکیبات مغذی مانند آمینواسیدهای جوانه گندم، بابونه، رزماری، مریم گلی در شامپوی خود سبب تقویت ریشه و ساقه شده و از ریزش مو جلوگیری می‌کند.

همچنین این شامپو به دلیل فرمولاسیون ویژه خود سبب تنظیم چربی پوست سر شده و درخشندگی و حالت پذیری موها را افزایش می‌دهد.

شامپو تقویت کننده و ضد ریزش مو سریتا

خرید شامپو ضد ریزش و تقویت کننده مو سریتا

شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره

این شامپو دارای ترکیبات بسیار موثر و مغذی است که به سرعت روی ریشه، ساقه و فولیکول مو اثر می‌گذارد و همزمان با کاهش ریزش مو باعث حجیم‌تر شدن آن‌ها می‌شود. معمولا خانم‌ها به‌دلیل تغییرات هورمونی دچار کمبود آهن و سایر مواد مغذی لازم در بدن می‌شوند که تاثیرات آن به‌صورت ریزش مو ظاهر می‌شود.

شامپو ضد ریزش مو سینره حاوی ترکیبات روی، سابال، پرو ویتامین B5، ویتامین E، عصاره جینکوبیلوبا است. این ترکیبات با تقویت گردش جریان خون پوست سر سبب جلوگیری از ریزش مو می‌شود و به‌منظور حفظ رطوبت و افزایش مقاومت موها، آن‌ها را در برابر رادیکال‌های آزاد حفاظت می‌کند. این شامپو برای رفع ریزش مو خانم‌ها، یک انتخاب ویژه است.

شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره

خرید شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره

شامپو ضد ریزش مو فولیکا

برند فولیکا بیش از 15 سال است که به‌طور تخصصی در زمینه تولید محصولات تخصصی پوست و مو فعالیت می‌کند. شامپو ریزش مو فولیکا یکی از بهترین شامپوهای تولید داخلی با بیشترین میزان رضایت مشتری است. این شامپو ریشه و پیاز مو را تقویت می‌کند و سبب افزایش رشد مو می‌شود.

از گیاهان و مواد مغذی بسیاری همچون کافئین، کینین، عصاره آرنیکا، ویتامین B5, B7 و زینک سولفات استفاده شده است، به همین دلیل هم مناسب برای الگو ریزش موی مردان و هم زنانه است. شامپو ضد ریزش فولیکا تقویت کننده و احیا کننده موهای سر است، پس اگر موهایتان آسیب دیده و دچار ریزش شده، با یک دوره استفاده از شامپو ضد ریزش موی فولیکا می‌توانید به موهای خود زندگی تازه‌ای ببخشید.

شامپو ضد ریزش مو فولیکا 

خرید شامپو ضد ریزش مو فولیکا 

شما کدام‌یک از محصولات معرفی شده را تاکنون استفاده کرده‌اید؟ نظراتان را در رابطه با این محصولات برایمان بنویسید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 5 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا