ویدئو

لایه برداری پوست برای چه افرادی خوب است و برای چه افرادی خوب نیست؟

لایه برداری از پوست مزایای بی‌شماری دارد. اما شاید شما هم جزو آن دسته از افراد باشید که نمی‌دانید این کار برای چه افرادی مناسب است؟ و چه افرادی نباید لایه برداری انجام دهند؟ قبلا در مقالاتی بسیار کاربردی درباره چگونه  لایه برداری کنیم؟ صحبت کردیم. این بار می‌خواهیم بدانیم این کار برای چه افرادی ضروری است و چه افرادی منع مصرف دارند.

لایه برداری پوست برای چه افرادی خوب است؟

افراد مختلف به اهداف متفاوتی لایه برداری از پوست صورت می‌کنند. این کار اقدامی است که معمولا گام اول درمان بسیاری از مشکلات پوستی است. اگر شما نمی‌دانید که آیا به لایه برداری نیاز دارید یا خیر، به این مطلب توجه کنید. این کار به افراد زیر توصیه می‌شود:

 

افرادی که لک صورت دارند.

لایه برداری اولین گام درمان لک است. اگر شما برای درمان لک پوست به پزشک مراجعه کنید، حتما در محصولاتی که پزشک به‌عنوان رژیم درمان لک برایتان نسخه می کند، یک لایه بردار قوی وجود دارد. لایه برداری، سلول‌های لایه شاخی پوست را می‌زداید. همان سلول‌هایی که حاوی رنگدانه‌ها هستند، پوست را وادار به ساخت سلول‌های جدید می‌کنند. این بار پوستی نو و بدون لک.
البته لایه برداری به تنهایی درمان لک را انجام نمی‌دهد. بلکه تنها گام اول رژیم درمان لک محسوب می‌شود. در گام‌های بعدی باید از محصولات ضدلک قوی استفاده کرد.

افرادی که پوست کم آبی دارند.

لایه برداری به تامین رطوبت پوست کمک می‌کند. وقتی سلول‌های مرده از سطح پوست جدا می‌شوند، پوست قدرت تامین رطوبت خود را از محیط اطراف و از محصولات مرطوب کننده دارد. اگر پوست کم آبی دارید حتما یک دوره پوستتان را لایه برداری کنید و هر بار پس از پاک کردن لایه بردار، از مرطوب کننده یا آبرسان استفاده کنید. ملاحظه خواهید کرد اثربخشی رطوبت رسانی به پوستتان با مصرف لایه بردار، چندین برابر می‌شود. بهترین کار برای درمان کم آبی پوست این است که از یک لایه بردار همزمان با یک آبرسان استفاده کنید.

افرادی که جوش زیر پوستی یا جوش سرسیاه دارند.

قبل از استفاده از محصولات ضدجوش، پوستتان را آماده کنید. آماده کردن پوست قبل از درمان یعنی لایه برداری از سلول‌های مرده و زمخت شده سطح پوست. این کار جوش‌های زیر پوستی و جوش‌های سرسیاه را بیرون می‌آورد و به درمان آن‌ها کمک می‌کند.

 افرادی که چروک پوست دارند.

برای کم عمق کردن چروک‌های پوست، لایه برداری اولین گام است. این کار سلول‌های پیر و خسته و کدر را می‌زداید و پوست برای جبران سلول از دست رفته، سلول‌های دیگری می‌سازد تا جایگزین کند. سلول‌هایی سالم و جوان. یک رژیم درمانی خوب ضدچروک، مصرف هم‌زمان لایه بردار و کرم‌ها و سرم‌های ضدچروک است.

افرادی که پوست کدری دارند.

لایه برداری دوای درد صورت تیره و کدر است، به‌خصوص اگر در کنار محصول موضعی ویتامین سی استفاده شود. کدری پوست ناشی از تجمع سلول‌های مرده و بیمار بر روی پوست است که لایه برداری به زدودن آن‌ها کمک می‌کند.

چه کسانی نباید لایه برداری کنند-خانومی

چه افرادی نباید لایه برداری از پوست انجام دهند؟

با وجود مزایای بی‌شمار لایه برداری پزشکان برای برخی از افراد لایه برداری را توصیه نمی‌کنند. این افراد شامل گروه‌های زیر می‌شوند:

 پوست حساس

پزشکان به افرادی که پوست حساسی دارند این کار را توصیه نمی‌کنند. افراد با پوست حساس، حداکثر می‌توانند از اسکراب‌های ملایم استفاده کنند. لایه برداری با اسیدهای میوه برای این گروه از افراد پوست را به شدت تحریک می‌کند و باعث ایجاد واکنش و قرمزی و سوزش می‌شود.

 مصرف کنندگان راکوتان

در دوره مصرف راکوتان پوست خشک و شکننده می‌شود و در این دوره مصرف لایه بردار مجاز نیست. اما بعد از اتمام دوره مصرف راکوتان استفاده از لایه بردار مشکلی ندارد.

مصرف کنندگان داروهایی که پوست را به نور حساس می‌کنند.

برخی از داروها مانند تتراسایکلین پوست را در برابر نور حساس می‌کنند. در دوره مصرف این داروها، نباید از لایه بردار استفاده کرد.

در معرض آفتاب مداوم

اگر شغلی دارید که مجبورید در طول تابستان مدام در معرض تابش مستقیم نور آفتاب باشید بهتر است از لایه بردار استفاده نکنید. لایه برداری برای افرادی که محافظت از پوستشان در برابر آفتاب نمی‌تواند کامل باشد، اصلا مناسب نیست.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا