اخبار سلامتی و زیباییمراقبت از پوست

چرا افرادی که جوش میزنند باید از مرطوب کننده استفاده کنند؟

آمارها نشان داده است که افرادی که بیش از 80 درصد افراد در طول زندگی خود جوش صورت را بدن را تجربه کرده اند. در مطالب پیشین گفتیم که برای “درمان جوش” باید ابتدا “انواع جوش” را بشناسیم. تا بر اساس آن درمان جوش صورت مشخص شود. در این مطلب به اهمیت استفاده از مرطوب کننده پوست چرب می پردازیم.

 

افرادی که جوش میزنند از چه مرطوب کننده ای استفاده کنند؟

 برخی از افراد جوش را یک بیماری پوستی نمی دانند. آن را به حال خود رها میکنند. اما برای دستیابی به پوستی سالم و عاری از عوارض ماندگار جوش (لک و جای جوش)، باید با کمک محصولات مراقبتی بهداشتی و درمانی یا داروها جوش را درمان کرد.  ما سعی داریم با بالا بردن سطح آگاهی، به افراد کمک کنیم تا محصولات درستی را برای بهبود جوش صورتشان انتخاب کنند.

 

عکس

 

چرا مرطوب کننده پوست چرب در رژیم درمان جوش الزامیست؟

پوست بطور طبیعی چربی تولید میکند. اما این ترشح چربی در برخی از افراد بیشتر از حالت نرمال است. همین چربی بیش از اندازه پوست باعث ایجاد جوش می شود.

در رژیم درمان جوش معمولا از محصولاتی استفاده می شود که پوست صورت را خشک کنند. همچنین برخی از آنتی بیوتیکها و داروهای خوراکی که در درمان جوش استفاده می شود، پوست را به شدت کم آب و خشک میکند. در نتیجه پوست به این کم آبی واکنش نشان میدهد. برای جبران آن، چربی بیشتر ترشح میکند. به این ترتیب، پوست در یک چرخه نامطلوب می افتد که نتیجه آن ترشح بیشتر چربی است.

 

عکس

 

جلوگیری از آسیب

برای جلوگیری از این سیکل معیوب، باید از آبرسان های مناسب یا مرطوب کننده پوست چرب برای پوست استفاده کرد. آبرسان ها و مرطوب کننده هایی که برای پوست چرب و دارای جوش یا پوست مستعد جوش استفاده می شوند، فرمولاسیون اویل این واتر O/W دارند. به این معنی که بافت سبک و غیرچرب و زودجذبی دارند و اثر چربی بر روی پوست بجا نمی گذارند.

 

عکس

 

یک باور غلط درباره پوست چرب

متاسفانه باور غلطی در بین افرادی که پوست چرب دارند رایج است. تصور میکنند افرادی که پوست چرب دارند دیگر نیاز به استفاده از آبرسان و مرطوب کننده ندارند. حال آنکه رطوبت، مورد نیاز هر نوع پوستی حتی پوست چرب می باشد. چربی را با آبرسانی اشتباه نگیرید. افرادی که پوست چرب دارند باید از محصولاتی استفاده کنند که تولید چربی پوست را کنترل کند، از طرفی آبرسانی به پوست را انجام دهد.


خرید کرم آبرسان از فروشگاه اینترنتی خانومی


 

عکس

 

ترکیباتی مانند هیالورونیک اسید، پنتاویتین، آکواپورین از جمله ترکیبات آبرسانی هستند که در محصولات مرطوب کننده و آبرسان وجود دارد. وجود این ترکیبات دلیل بر چرب بودن محصول نیست بلکه نشانه آبرسانی عمقی به پوست است که هر نوع پوستی برای سلامت به آن نیاز دارد.

 

عکس

 

 

 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا